» »

Spet MLACOM!!

Spet MLACOM!!

«
1
2

bmandelj ::

;(( ;(( ;(( ;((

Uff kwa sm jezn

Me ima da bi kar sel in podrl tisto njihovo "bajto".>:D

V petek sem kupil pri njih novo plato.
prinesem domov, zmontiram, ...presenecenje, dela ampak ne cist.

Plata ma raid vendar ne dela,
(ce das disk na normalen ide pol dela bp ce pa das disk na raid se winsow ne mores instalirat)
cel viken brez compa.
Nesem plato dons nazaj pac da ne dela tako kot mora,
tist "serviser" ja bomo pogledal,
pogleda poklice nazaj in pri njih zadeva kvazi dela, on je winse instaliral, ok si mislim in grem po plato.
Tam mi je se bluzil da mam slab napajalc (imam enermaxa 460W), slabi rami (sem probal tri ploscice ramov ki delajo na drugem compu bp), ok si mislim vzamem plato in grem domov,
pridem domov in pazi presenecenje plata spet ne dela.
Prej mi je winse nekje do polovice instaliral zdaj pa se zadeva ustav ze v text mode-u (formatira disk in strese ven da ne more formatirat diska disk kao zanic, disk pa nov star 1 teden).
Tko da grem jutri zjutraj nazaj in mu zabijem to plato direkt v glavo.;( ;(

zdele mi dela low level format diska ampak itak ne bo nic pomagal, tako da si lahko jutri ogledate kako izgleda serviser z integrirano maticno plosco.

Se opravicujem ce sem mogoce koga uzalil z besedilom ampak sem se mogu izkasljat.

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

morphling1 ::

Preden vse popljuvaš in skritiziraš, me zanima če si ti delal instalacijo windowsow na RAIDu tako kot je treba ??
Si pritisnil F6 na začetku, ko te opomni za gonilnike drugih SCSI ali RAID kontrolerjev, takrat mu daš disketo in on dobi gonilnike potem pa zna instalirat windowse tudi če maš diske na RAID kontolerju.

Pa še nekaj. Če se je že slučajno slučajno zgodilo, da je RAID kontroler zanič, nima Mlakom nič s tem, kaj misliš da bodo vsak kos hardwera stestiral, se zgodi, da kaj ne dela. Če ne dela potem ti morajo pač zamenjat, preden se pa to zgodi, moraš pa ti vsaj prebrat navodila za uporabo zadeve, ki si jo kupil in jo pravilno instalirati, če tega nisi sposoben naj ti to naredijo na servisu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AlienGT ::

...kako izgleda serviser z integrirano maticno plosco

:D :D

cekr ::

.... kako pa izgleda bmandelj z integrirano matično ploščo?...

za vse pa niso krivi seviserji.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bmandelj ::

fantje nisem prvic instaliral winsow
morphling1 dal sem driverje na zacetku instalacije (drugac sploh diskov ne najde), sem dal tud driverje ki se ujemajo z verzijo biosa (2.32).
pa ni noben problem ce zadeva enkrat ne dela ampak tam mu je kao delala, probaval sem ze na nevem koliko nacinov ampak zadeva ne dela pa konec
probal sem stiri diske ki na drugem compu vsi delajo BP.
3 vezije biosa nic.
2 proca, 3 rame, nic.
preklapjal diske na vse mogoce in nemogoce nacine, menjal kable za diske, ipd.
tud disk sem dal low level format pa nic.
ponoci sem zasledil da zna zadeva srat ce je vklopljen usb 2.0 tako da sem izklopil in ce se sedaj ne dela potem nesem nazaj.

ce pa je kje kaksen heroj ki pravi da se zadeva da zrihtat naj se kar javi tud na mail, prinesem kisto pa da vidim.

LP
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

bmen ::

sta Če se še spomnim je bil z RAIDom problem tudi na Abitovi KT7-raid.

Instalacijo win2k si moral narediti na enem od ide kanalov na plošči in šele nato preklopiti hdd na raid kontroler. Potem ko si naložil gonilnike zanj.(enako je bilo tudi z RH7).

Vprašanje za bmandlja:
- si ti kreiral RAID polje al isamo disk priklapljal na raid?
- mogoče bi pomagalo če bi povedal kateri model osnovne plošče imaš in pogledal malce po forumih na internetu (nobeden se ni rodil pameten:D). Zelo dobra foruma sta na www.athlonmb.com in ocworkbench.com.

Za morebitno nedelovanje plošče pa so na mlacomu krivi toliko kot ti ki si kupil defektno ploščo - če si delal po navodilih proizvajalca NIČ.

pa lep pozdrav

morphling1 ::

Zanima me če si dal disk(e) samo na RAID ide kontroler, brez da bi jih dajal v RAID polje, se pravi da bi delovali tako kot na on-board IDE kontrolerju, če je tako potem disk moralo delat brez težav če ti windowsi spoznajo diske.
Če pa delaš RAID polje si pa najprej dobro preberi navodila, ki si jih sigurno dobil zraven RAID kontrolerja (pa tudi drugače preštudiraj zadevo, lahko da je kaka finta)
Poročaj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bmandelj ::

Disk na kateren so instalirani windowsi je 80 gb maxtor in ni v raid polju
raid polje je na drugem kanalu raida krmilnika in vsebuje 2x60gb maxtorja ta dva pa trenutno sploh nista prikljucena.

ne vem verjetno bom moral s celo kisto tja da mu pokazem da ne dela in potem dobit zamenjavo za plato.

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

morphling1 ::

Ne štekam te. Ti maš disk z winsi priključen na on-board kontroler in dela. Druga dva diska bi pa rad imel samo v RAID-u in ti ne delata ?
Dej konkretno opiši svoje probleme, pa katero plato imaš oz. raid kontroler, pa povej če si raid polje sploh skonfiguriral, pa kako bi sploh rad imel nastavljene diske, ne pa da pišeš da diskov sploh nimaš priklopljenih, kaj nam to lahko pomaga. Low level formati, pa menjave različnih kosov hardwera nimajo veze s tvojim problemom.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mrTwelveTrees ::

ej, zakaj ne neseš celo kišto na mlacom ? sej se da...

zame je Mlacom zakon - zaradi cene- drugo me ne briga (samo to da vse dela tako kot mora in da je garancija )

bmandelj ::

NO ja recimo da sem zadevo nekako zrihtal, sam je ful cudn,
disk na kerem so instalirani windowsi sem dal na drug kanal raida (IDE4), druga dva diska ki sta v raidu pa na prvi kanal raida (ide3)
in sedaj kar dela.
cudn ampak ce ne bo sral bom se zmeri zadovoljen.
bom zvecer sporocu ko bo vse zinstaliran.

aja plata epox 8k9a2+
na forumih sem gledal in ima kar nekaj ljudi probleme s to plato zato sem mislil da je plata zanic, pogrel me je to da je pri njih plata delala pri meni pa ne.

LP Brane

P.S.
se upravicujem ce sem v prvem postu koga uzalil
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bmandelj ()

bmen ::

"aja plata epox 8k9a2+ na forumih sem gledal in ima kar nekaj ljudi probleme s to plato zato sem mislil da je plata zanic, pogrel me je to da je pri njih plata delala pri meni pa ne."

- malo za šalo - ampak za to da plata ne dela tako kot bi morala (mogla) je pa VSEENO kriv Mlacom :D :D :D :D :D in ne morda Epox, ki jo je naredil ;-o

Brane2 ::

O.K. Še ena izkušnja z Mlacomom.

Včeraj naročim nekaj malega robe za svoje nove Toshibine notebooke (par USB diskov, par mišk itd) in 6 UTP Ethernet kablov- 4 navadne in dva crossover (za povezavo dveh računalnikov).
Rečejo mi, da pridem po robo pozneje popoldne. Dvignem robo, pridem u firmo, poskušam povezat zadeve s kabli in mi niti en kabel (od šestih) ne dela. :\

Pravzaprav, ne čisto. Dva sta celo delala na trenutke, če si ju pri konektorju zvil prav.

Pokličem danes, tip mi zagotavlja, da je napaka ziher na moji strani "saj kable elektronsko testirajo". Pridem nazaj v servis. Tip nekaj menca pol ure, nato pa mi smeje izroči kable nazaj s komentarji "kok fuuul močno se je obesu na klešča" in da zdaj ziher dela.
Poleg tega pri Mlacomu nimajo v navadi, da bi ti dali tiste gumi ščitnike za konektor- to je očitno treba doplačat. :\

Kakorkoli že, pridem nazaj, probam kable in sedaj "skoraj" vsi delajo. Zajebava "samo" še en konektor na enem kablu. Po*izdim, iščem po štacunah poceni klešča, nakar mi vse skupaj do*izdi in zadevo privijem v šraufštok in jo pribijem parkrat s kladvom. Dela.

Pokličem Mlacom in jim čestitam za uspeh. Skoraj 100% v drugem poskusu, ni slabo-drugo mesto :D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Realman ::

Mogoce, bi pa ze res bil cas da koncno porihtajo ta servis pri Mlacomu.Ocitno nimajo enega sposobnega serviserja.

Zivi bili, pa videli.

jest10 ::

Zakaj hočeš sploh imeti ta disk na RAID kontrolerju??
Sej praviš da ga nimaš v raid polju.
Tako da nima kej tam početi. Lepo ga prestavi na navaden kontroler pa je.

Jebiveter ::

@jest10: kaj pa ce ima on-board kotrilerje zapolnjene?>:D
Recimo:
1x DVD
1x CD-RW
1x DVD-RW
1x IDE HDD RACK
---------------------

Sam imam plosco z KT333 (8k5a2+) in mi do sedaj RAID se ni delal problemov. Imam pa v raid0 2x15GB IBM, vsakega na svojem kanalu. Res pa je, da se nisem imel na IDE3 ali IDE4 diska, ki ni bil v polju.

EDIT: Sem pa jest z to plato tudi imel probleme pri Mlacomu :'(
Kmalu po nakupu se po menjavi hladilnika (watercooling atempt #2) stavr ni hotela prizgat. Okrivim plato (duron vidno ni bil poskodovan) in odnesem v Mlacom. Jo testirajo in ugotovijo, da ne dela ter da dobim novo. Klicem naslednji dan, ce so dubli posiljko in da ce mi lahko posljejo. Seveda sem dobil istega tipa kot dan poprej, vendar mi je vztrajno zatrjeval, da jest z njim nisem govoru in da plata 100% dela! :| OK, si mislim, dejte mi jo poslat. Najprej je trajalo 14dni da sm dubu plato, ki seveda ni delovala (again);(( Popizdim pograbim vseskupaj (plato, ram, proc) in odletim v LJ ter zatezim, nej mi pred mojimi ocmi pokazejo kako stvar "deluje". Na veliko presenecenje in mojo zadrego stvar iz prve prizge!8-O Zaceli so mi pravit, da more bit neki z napajalcem! Dobro, si mislim, bomo nabavli napajalec. Kupim Chieftec 420W in mi doma ne dela! ;(( ;(( ;((
Lahko si samo predstavljate kako sem priletel v Mlacom z celotno kisto in zahteval, da stvar deluje, ce ne nej mi dajo novo plato! Probajo - stvar ne dela. Dajo novo plato - spet ne dela. Pustim tam, jim dam 2 uri, ce ne bo takrat popravljeno hocem dnar nazaj. Pridem cez 2 uri, cakam 30min pred pultom skupaj z se enimi 10 ljudmi nakar zatezim, da kaj zdej to! Me spusti nazaj k serviserjem kjer so kao ugotovili, da je sou v kurac proc! :O Spet sem ostal odprtih ust. Pa peesda, kako je lahko proc, ce nazadnje pri njih delal!? Dobro si recem, poberem plato in kisto, se obrnem in cez 14dni sem imel novga Tbredbja. Vmes sem bil 2 mesca (skoraj) brez racunala + 3x ali 4x sem zarad tega letel v LJ (iz Secovelj!8-O :'( )
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

kuglvinkl ::

Mislim, kdaj vam bo kapnilo... Pa kaj mislite, da je folku dolgčas, da na forumu objavlja take abotne štorije?! Najlepši primer je zadnji, štirkrat iz Sečovelj >:D. Mi lahko poveš, zakaj si kupil prav tam? Drugi niso imeli?

V bistvu je tko. V srednji šoli bi moral obrazložt kaj je to TCO.
Your focus determines your reallity

Brane2 ::

Ja, vem. Cepec sem. :8)

Sam toko sem bil navdušen nad novimi Toshibami, ki so jim manjkale samo še solidne miške. Kot je recimo Logitechova MX-300, ki sem je vajen in ki je solidno poceni (glede na kakovost). Seveda sem hotu zadevo še isti dan in ne recimo čez teden dni.

Ravno tako kable. Zakaj pa mam gor mrežno, če se ne bom nikamor pršteku ? :D

O.K. Saj sem pomislu na rizik, samo MX-300tke so lepo zapakirane in tam Mlacom nima kej za*. Samo pol me je zaneslo pri branju cenika in sem naroču še kable... >:D

Jebat ga, mislu sem si- kaj pa lahko za*ebejo pri kablu ? Za to moraš biti RES talent ...

In Mlacomovih talentov me je kar strah. Tam bo prišlo še do zanimivih nesreč...

Aja, še ena o Twinmosovih USB diskih, ki jih pri Mlacomu prodajajo kot premium zadevo. Ne kupujte tega. Ta stvar je v tako crap ohišju, da sem ga skoraj zlomil med odpiranjem. DIskOnKey, ki ga ponujajo drugje, je za tole car.

Ohišje je tako slabo, da sem cel "disk" olupil (je zdaj brez ohišja), čez tiskanino potegnil termoskrčljivo bužirko in jo segrel... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

razorex ::

Probaj pri jae, zame dbest servis kar jih je!

steiner ::

Zgleda, da pri Mlacomu res ne znajo kablov stiskat. V mojem primeru je delal 1 od 4. Ne vem kaka opica jih jo stiska :D

Brane2 ::

Modded TwinMos@Mlacom by Brane2:





Hej Mlacom, a garancija še velja ?


:D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

asPeteR ::

Brane2: L O L. >:D
http://blog.stegnar.com

mato22 ::

Ja ja, tale Mlacom ga res serje in po moje res nimajo serviserji pojma o računalnikih.
Zadnjič sem šel za kolega zamenjat napajalnik, ki je bil v garanciji in ko sem čakal je en tip(starejši) rekel, da naj preveri, zakaj mu RW noče dobr pečt (zraven mu da tudi cd, ki ga je probal tip posnet in je bil valjda cd zanič) , in še zakaj mu lučka za disk skoz gori(ne utripa). No in pride tipson iz ozadja (un z dolgo čupo) ves vesel s cd-jem v roki in pravi "gospod cd je zanič to je narobe" pa mu tipson pravi nazaj "pa vrž tist cd v smeti, sej vem da je zanič", pa pol še vpraša zakaj mu lučka za disk skoz gori, pa pravi "jah ne vem, staro ohišje", mislm kvaaa?????
Tip se je totalno razburil in pol je šel z njim zadaj, da skupaj pogledata problem, kaj je blo pol ne vem ker sem rajš šel , ker se je nabrala gužva in so vsi pizdl en čez druzga.
Tko da ne vem, ali tisti glavni v Mlacomu sploh vejo kaj se dogaja z njihovo trgovino in ali nič ne berejo forumov, da bi izboljšali svoje poslovanje???

frenk ::

ej folk a ste za sceno pa jim pošljemo en mail pa mal povprašamo kva zdej misljo pa še ukol garancije jim mal povemo...sicer še nism mel problemov pri mlacomu s hardvareom ker dozdej še nč ni crknl...sm pa enkrat pršu k njim po nb32j pa pridem do blagajne pa te tip sploh porajta ne...kr nekj v računalnik tipka dokler ga ne vprašaš kje loh zadevo kupiš...:D

žvau ::

Ej men je ful hecn ker še nihče ni rekel dobre besede za Mlacom ampak po količini pritožb se mi zdi da vsi kupujete pri njih. Jaz sem sam neki pritožb slišu pa mi še na misel ne pride da bi šel kupovat k njim. Če vam je cena pomembnejša od težav k jih lahko pričakujete od Mlacoma pol to vzamte v zakup pa ne jamrite. Tko k en znanec k mi je pred mesecom ful pizdu čez Mlacom zaradi ene zamenjave. Pol pa se mi model čez dva tedna pohvali kva je neki pocen kupu pri njih.

Samson ::

Mlacom ima zanimive cene, zato se zadnje case vse vec prodajalcev racunalniske opreme nekako drzi njihovih cenikov, zato mogoce dobite kje boljso robo za isti denar. Razen, ce slucajno ne narocijo pri Mlacomu, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

flipflop ::

Jaz pa z Mlacomom še nisem imel nobenih problemov,niti s katerokoli drugo trgovino. Pravzaprav sem zadnjic kakšno stvar nesel na servis pred štirimi leti,bil pa je Celeron,ker je crknil adapter. Vse je bilo v garanciji,kište sploh nisem odpiral,vseeno pa sem moral plačati nov adapter,delo serviserja in to za stvari,ki jih sploh nisem hotel (nekaj se je igral z IRQ-ji,da je še slabše delalo,v winampu je bila druga playlista,v UT pa spremenjene nastavitve).Čakal pa sem en teden,plačal račun 13k in sedaj nisem še bil nikoli na servisu s kišto. Pa vedno kaj šraufam,vse dela,kot mora.

Kmalu po nakupu se po menjavi hladilnika (watercooling atempt #2) stavr ni hotela prizgat.


Torej ni bila krivda na strani mlacoma,ampak si bil kriv ti,ker si hotel vgraditi vodno hlajenje. In pol se še usajaš,kako je mlacom za en qrc.
Nekdo drug reče " sem kupil radeona 9500,prinesel domov,ga fleshal,sedaj imam pa artefakte,pa nič ne dela,bedni mlacom prodaja slabo robo,pa ne vem kaj še. Al pa sem navil FSB na nevemkolk FSB,zdej mi je crknu pa disk,to je kriv mlacom!!!

en tip(starejši) rekel, da naj preveri, zakaj mu RW noče dobr pečt


Taki starejši gospodje so pa itak pravi mački,vse vejo,vse znajo,pol ti pa peče na en samsungov CD ki ga je dobil v 100 kos paketu in je namenjen za 24x hitrost,pa peče pri 52x hitrosti,zraven pa gleda filme,posluša MP3-je,surfa po netu,špilaa igrce,zraven laufa še 100 benchmark programov,pol je pa spet kriv mlacom,kdo pa drug.

"jah ne vem, staro ohišje", mislm kvaaa?????

Je pač kaj čudno zvezano,lahk pa bi bilo krivo tudi ohišje. Meni lučka za disk sploh ne dela,pa se ne sekiram,ker nimam kište zato da bom ves čas gledal če utripa neka dioda.

Sej so včasih česa krivi tudi serviserji,ampakza kakšno stvar je pa kriv tudi kupec ki potem skuša ogoljufati trgovino,pa poskusi,mogoče pa bo.Sploh pa vsak dan gledat take pametnjakoviče8-O . Zakaj pol če je tako pameten in vse ve,sploh pride na servis?!

8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

Bane_ ::

ti pa zihr u mlacomu delas ane???>:D >:D >:D
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

flipflop ::

17 sem star,sploh se nikjer ne delam;)

maksimvs ::

17 pa še nič ne delaš ajajajaj....:D :D

flipflop ::

Zaenkrat po forumu žolč izlivam:D

Matek ::

az pa z Mlacomom še nisem imel nobenih problemov,niti s katerokoli drugo trgovino. Pravzaprav sem zadnjic kakšno stvar nesel na servis pred štirimi leti,bil pa je Celeron,ker je crknil adapter. Vse je bilo v garanciji,kište sploh nisem odpiral,vseeno pa sem moral plačati nov adapter,delo serviserja in to za stvari,ki jih sploh nisem hotel (nekaj se je igral z IRQ-ji,da je še slabše delalo,v winampu je bila druga playlista,v UT pa spremenjene nastavitve).Čakal pa sem en teden,plačal račun 13k in sedaj nisem še bil nikoli na servisu s kišto. Pa vedno kaj šraufam,vse dela,kot mora.

Mwahaha, zaračunali so ti za stvar, ki je bila še v garanciji, pa praviš da nisi imel problemov >:D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kuglvinkl ::

Vse je bilo v garanciji,kište sploh nisem odpiral,vseeno pa sem moral plačati nov adapter,delo serviserja in to za stvari,ki jih sploh nisem hotel (nekaj se je igral z IRQ-ji,da je še slabše delalo,v winampu je bila druga playlista,v UT pa spremenjene nastavitve)

?!
Your focus determines your reallity

flipflop ::

Mogoče ni jasno napisano,ta incident se ni zgodil pri Mlacomu,ampak pri Jerovšku v Celju,ki ga že dolgo ni več,upam pa da tistega serviserja tudi ne,ker bo dobil nekaj v glavo če ga kdaj vidim,majmuna čopastega.;((

kuglvinkl,kaj pa tebe bega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

kuglvinkl ::

Iz posta izhaja, da se je to dogajalo v Mlacomu.

Drugič, trdiš ... še nisem imel nobenih problemov,niti s katerokoli drugo trgovino., potem pa obelodaniš izjemno storitev.

...
Your focus determines your reallity

flipflop ::

Drugič, trdiš ... še nisem imel nobenih problemov,niti s katerokoli drugo trgovino., potem pa obelodaniš izjemno storitev.


Napisano je bilo precej na hitro,zato se opravičujem zaradi nejasnosti. Jerovšek je edina trgovina s katero sem imel slabe izkušnje,mogoče še pred kakimi 8-10 leti Microstar Computers iz Celja,komplikacije zaradi ekrana.Ampak tudi te trgovine že zelo dolgo ni več,zato niti ni pomembno.

kuglvinkl ::

Opravičilo sprejeto.
Your focus determines your reallity

Jebiveter ::

@Flipflop: Mogoce je malo nejasno napisano, vendar sem takrat bil preprican (tudi s strani Mlacoma) da stvar deluje (saj je pri njih na servisu, pred mojimi ocmi delovala).

Ampak, pustimo to, kdo je kriv in kdo ne! Predvsem je tle govora o njihovem odnosu do strank, zavajanju in nategovanju le-teh in sploh nezadovoljivimi uslugami!
Ocitno pa lahko izgubo zaradi takih "malenkosti" nadoknadijo z veliko kolicino prodanih artiklov zaradi nizkih cen!
Moje osebno mnenje je pac, da so tam pacarji, nesposobnezi in nesramnezi. Pa me lahko se tako postrani gledas, me ne bos preprical, da se za stvar splaca dat unih 3k manj! Ker ce ni supporta je brezveze sploh kupovat! (kar se novih stvari tice, pustimo rabljeno opremo).

"Stranka je kralj!" - zlato pravilo trgovcev, za katero v Mlacomu se niso slisali!
Sam ga dobro poznam, saj sem lani delal v neki trgovini, manjsem podjetju, kjer se dosledno pazi, da je stranka zadovoljna in da se bo se vrnila. Tako je pac, vse je stvar odnosa.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

boom-bar ::

Jst sm v mlakomu hotu kupt neko robo in sm jih poklicol zjutrej če jo majo. Tip reče da jo majo še ful in da je ne bo zmankal. Pridm popoldne in slišm: Mal prej je en mulc vse pokupu. Rečem OK in grem. Čez 20 minut me kliče frend in reče da je lih klicu in so mu rekl da majo vsega na zalogi.


Če to ni nategovanje strank pol ne vem kaj je.;( ;( ;(

Roadkill ::

Mah jest sm tut tole kišto kupu 2let nazaj pr njih... Ko sem kišto enkrat kasneje odpru (po enem letu, ko večina garancij preteče) sem odkril nekaj presenečenj... manest 300W je bil notri 200W napajalc, namest enga coolerja za 7k je biu en cooler za 4k (ista ferma, drug model..). Mislim, da je to povsem dost, da mene tam ne bo več oziroma, da če bom, bojo kišto pred mano odprl in mi pokazal kaj sem kupil.

Drugač pa sm zdej zamenu štarcuno in kupujem pru AGTju, servisiram pri Dar-computersu (najboljši odnos do strank ever). :)

flipflop ::

Mnja,jaz pri mlacomu sploh še nisem bil,ker vse naročim preko telefona,pa še ni bilo problemov. Kupujem pa samo po komponentah,nikoli cele kište sestavljene.

Jebiveter: pa si ziher da nisi sam kaj poškodoval,ko si se ukvarjal z vodnim?

Markoff ::

Jaz pa kupujem pri distributerjih in servisiram v lastni bajti (firmi, v kateri delam), kjer dobim tudi cel kup nasvetov in novic. Kaj hoče človek še boljšega. :)

Jebiveter ::

@flipflop: da sm poskodoval jest je celo zelo velika verjetnost. Ampak that's not the point. Point je odnos, nategovanje, zavajanje, popolna nezainteresiranost zadovoljit kupca.
Zal so take firme tiste, ki se ponavadi dolgo obdrzijo na trgu. Zal :(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

asPeteR ::

Ma, sej Mlacom je cist kul, ce naletis na prave osebke. In tud vse se da lepo zmenit.
Res pa je, da nekaj analfabetov kazi celotno sliko.

Jaz sem se doslej se vedno vse lepo zmenil. In vse brez problemov.(kot sem rekel RAZEN nekaterih - hm, mogoce bi moral Mlacom sam mal kadrovsko policy spremenit ...)
http://blog.stegnar.com

flipflop ::

Jebiveter: pa piše v garanciji da se ti plošča zamenja tudi v primeru,če si jo poškodoval sam?

Poznam eno trgovino,kjer ti na NOBENO komponento ne priznajo garancije,če ni bilo vgrajeno pri njih. Za vgradnjo ti pa seveda računajo. Tudi ti računajo če ti ne dela in prideš pokazat,pa da njim dela,plačaš 2k.

asPeteR ::

flipflop: No, razsiri nam obzorje kateri tupo podjetje je to.

Drugace je pa PO ZAKONU zagotovljena garancija na vse izdelke. Pa lahko prodajalec napise oz. rece KARKOLI.

Ista fora pri Mlacomu. Pravijo, da ni garancije na procesorje AMD. No, ce procesor, ki ga kupis v okviru enega leta "crkne" ti ga morajo BREZ NADALJNEGA zamenjati. Seveda, da na njem ni vidna mehanska poskodba.
http://blog.stegnar.com

frenk ::

flipflop: v kolikor na komponenti ni vidnih poškodb oz. tvoja krivda ni dokazana je trgovec dolžan zrahtat komponento:D

flipflop ::

asPeter: FIMEX v Velenju,pa sploh tam prodajajo opremo ki ni vredna nič.

Sicer pa,če je zagotovljena garancija po zakonu,potem pa ja ni nobenih problemov pri uveljavljanju,pač pokažeš kje to piše ali preprosto prijaviš. Če je po zakonu tako,potem si zmagal.;) Saj imamo nekaj pravnikov na S-T,naj oni povejo če je tako.

kuglvinkl ::

Garancija je v zakonu: obligacijski zakonik. + varstvo pri stvarnih napakah.

Nekoč sva z Branetom to izredno izčrpno prediskutirala. Poiščite med njegovimi ali med mojimi temami.

+ hint: na to tem se nekaj pripravlja za jesen na ST. ;)
Your focus determines your reallity

BLaCkEnED ::

Tole sm zasledil na njihovi strani:
Vse artikle je mogoče naročiti preko elektronske in odposlati preko navadne in hitre pošte na tveganje in strošek stranke.

A je to res?
A pol ce narocim preko emaila, mi poslejo na njihove stroske pa tud garancijo dobim?
Zanima me twinmos ram :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
748894 (5375) levaky
»

Računalnik v garanciji, vendar ga ne popravijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595585 (3615) wechta
»

Kater IDE RAID kontroler?

Oddelek: Kaj kupiti
491792 (1122) bastadu
»

Kriminalne zahteve serviserjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645173 (3547) flipflop
»

MEGAHIT ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
221557 (1100) R0K

Več podobnih tem