» »

Nova vozniška dovoljenja?

Nova vozniška dovoljenja?

1
2
3

šernk ::

glede vozniških res upam da jih spremenijo v kartice, iscer ena kartica več v denarnici vendar so vsaj enostavne za shranit. kar se tiče pa novih kazni bi pa kazni za prekoračitev do 10 km/h zmanjšal nad 10km/h pa se strinjam da se jih poviša. ker če grem skozi naselje 50 ali 55 (široka cesta in široki pločniki) mislim da ni velike razlike promet pa veliko lepše teče če voziš tam 55. se pa zavedam da če je cesta ožja in so hiše tik ob cesti da se to že kar pozna vendar tam bi pač dali omejitev 40 recimo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kekz ::

Pa kaj so vam tako všeč te kartice.

Kot je bilo pokazano, v Estoniji nimajo ne papirja ne plastike.
Policaj se poveže na server, ti mu daš podatke, vpišeš geslo in na zaslonu se pokaže vozniška. Ne rabiš imeti nič pri sebi, niti je ne moreš pozabiti doma, izgubiti, ne morejo ti je ukrasti, ponarediti, ni težav in stroškov z menjavo, na plažo se lahko pelješ direktno v kopalkah brez dokumentov... Milina!
Samo za v tujino še rabijo pildek.

flipflop ::

no ja šernk, če smo čist odkriti pa promet ne teče kaj bolj tekoče zaradi 55 namesto 50

stock ::

Pa še kako bol teče... pri tako majhnih hitrostih se to zelo hitro pozna... če ti gre matematika boš vidu da je to 10%... in če pogledaš da ti števec laže za 5kmh.. je 5kmh pri tej hitrosti že 12% hitreje!

Res bi bilo veliko bolje imeti voč oznak na cestah... perd usako cesto znak točno namenjen tej cesti...

Samo seveda se nobenmu to neda ane, in bi preveč stalo blabla

jype ::

stock> je 5kmh pri tej hitrosti že 12% hitreje!

To si pa dobro zračunal. Torej si namesto v 160 sekundah 2 kilometra prevozil v pičlih 145 sekundah! Neverjetna pridobitev in predvsem bistveno bolj tekoč promet!

Dokler ni nenadoma treba zabremzat pred mulcem, ki je zašibal čez cesto, ko zaradi verižnega trčenja še dve uri pospravljajo glažune in strgajo ubogega pamža s ceste.

T0RN4D0 ::

Ja če ti kdo skoč na cesto pred avto je glavni problem to al si se pelu 50 al 55.

kekz ::

12% ??

Napaka števca gre ravno v drugi smeri. Proti večjim hitrostim se absolutna napaka povečuje. Torej 10% povečanje po števcu je manj kot 10% povečanje dejanske hitrosti.

Praktičen primer:
števec kaže 50, dejanska hitrost je 45 (napaka je 5)
števec kaže 55, dejanska hitrost je 49 (napaka je 6 - pri večjih hitrostih je absolutna napaka večja!)

Torej hitrost po števcu se je povečala za 5:50 = 10%
Prava hitrost se je povečala 4:45 = 8,9%

steev ::

Pizda, kle vsi govorite kot da vozite točno 50 km/h. Verjetno pa kdaj pa kdaj tudi sami vozite 60, 70 km/h skozi naselje.
:|

kekz ::

Pretočnost prometa pa je najbrž bolj odvisna od sovpadanja med časi vožnje in postankov. Tu ni direktne zveze s hitrostjo. Odvisno je pač od intervalov semaforjev in drugih motilnih dejavnikov, ki zahtevajo zaustavljanje.
Če boš z 2 km/h povečanjem hitrosti ujel boljši interval semaforjev, se bo veliko poznalo.
Če bo pa 5 km/h zmanjšanje hitrosti bolj usklajeno s semaforji, bo pač to boljša pretočnost.

monster-x ::

kekz, sej drgač ni vedno 10% razlika med dejansko hitrostjo in hitrostjo, ki jo kaže števec. Nek novejši avto (nima veze kater) se recmo pri 260, kot jih kaže števec, pelje 258. Preverjeno.

Sicer so pa tud tolerance 5% ...
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

kekz ::

se recmo pri 260, kot jih kaže števec, pelje 258

To se mi zdi čudno.
Moj trenutni avto pri prikazanih 150 km/h v resnici vozi 143 km/h. Pri 190 gre 179 ..., pri 50 pa 45.
Prejšnji je pri 160 šel v resnici 150.

para! ::

Zakaj, a bi moral met vsi števci enaka odstopanja?

lp
Death before dishonor!

stock ::

Matematik a?

Pri 45 je povečanje hitrosti za 5kmh >> 11,1%!!!!!
Sepravi pri 10kmh je 5kmh povečanje 50% in pri 100 je to le 5%povečanje.

Kaj si pa ti računu pa nimam pojma, res.

kekz ::

se recmo pri 260, kot jih kaže števec, pelje 258

Originalna platišča? Originalne gume?
Ponavadi avtomobilom, ki toliko potegnejo, lastniki radi našraufajo ene 3 cole večja platišča, kar potem PRIBLIŽNO skompenzirajo z nižjimi gumami. Kljub temu je to samo dobrih 0,75% odstopanja kar meji na čudež tehnike. :D

Matematik a?

Skoraj uganil. Zelo blizu resnici :P

b ::

Sicer smo že precej offtopic, ampak dovoljeno zakonsko odstopanje števca v avtu je, če se ne motim, 10% navzgor od dejanske hitrosti. Števec ne sme kazati manj, kot se dejansko peljemo.

Če podatke od stacionarnih "radarjev" v okolici šol držijo, potem moj pri 50 na števcu pelje 48-50 (odvisno od obrabljenosti gum.). Me prav veseli, v prejšnjem avtu pa sem za 50 rabil na števcu 58.

šernk ::

podpis kekzu. do odstopanja štavca pride zaradi različnih velikosti gum
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

monster-x ::

kekz,

ne vem, katere feltne in gume so bile uporabljane, ker nisem jaz tega probaval, ampak nekdo drug. Jaz sem samo dobil tako informacijo. Pa ni to do mene pršlo na načini "sm slišu od kolega, kateremu je povedal od bratranca frend". Čeprov je spet odvisno, kaj je zate 3 cole več. Več od česa? Sej maš pod dodatno opremo različne velikosti platišč a ne in zdj to sploh ni neka modifikacija, če si to mislu. Sicer pa ne more bit takih blaznih odstopanj zarad gum.

Sicer pa sploh ni res, da lastniki na drage avte radi našraufajo velke pa hude feltne. Po mojih izkušnjah je prej tako, da je važn, da majo hud avto, za dodatno opremo jih pa briga, pa čeprav bi avto zgledal še lepši. :)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

kekz ::

Na mojem avtu je po homologaciji dovoljena samo ena dimenzija platišč 6,5x16 in dve dimenziji gum 215/65 in 235/60 x16. Torej se jim očitno zdijo druge dimenzije prehuda modifikacija in niso dovoljene.

Omenjeno tako malo odstopanje ~0,75% pa je za te vrste tehniko že huje kot znanstvena fantastika. Moraš imeti res srečo, da dobiš tako točen rezultat meritve. Približno tako spremembo dobiš, če se ti guma izrabi za 2mm.

monster-x ::

kekz, lej. Za merjenje je bil uporabljen GPS in očitno se da.

Pa ne met za merilo svojega avta. ;)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

jype ::

GPS?

To je tista ameriška reč, ki skače po par 10 metrov sem in tja, da ne bi kdo z njo preveč natančno zadel bele hiše?

monster-x ::

jype, ne trudi se bit smešen. Sicer pa je to že tok OT, da je skrajni cajt, da kdo mal pobriše.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

jype ::

Ej, ko meriš hitrost, lahko meriš natančneje kot z GPS, ki je pogosto hudo nenatančen.

Radar je bolj natančen (0.5% pri 100 km/h).

marnit ::

Pel se mal mim golovca 100+ kmh pa boš še domov dobil izsledke merjenj. :)

flipflop ::

Meni je na GPS-u kazalo isto kot na tisti informativni tabli pred tunelom.

dzinks63 ::

Tokrat gre zares, prihajajo nova vozniška dovoljenja, enotna za celotno EU.



Od 19.januarja dalje bodo državni organi po Sloveniji in drugod po Evropi voznikom izdajali le še enotno vozniško dovoljenje v obliki bančne kartice, kar pomeni, da se star model vozniškega dovoljenja dokončno poslavlja. V vseh državah po Evropi je bilo preko 100 različnih modelov vozniških dovoljenj. Cena ostaja ista in sicer 21,36 evra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

PaX_MaN ::

En je dobr podmazu evrokrate.

jype ::

Jsm šu tega nardit takoj ko sm lahko. Pojma nimam kakšno culo vi s sabo noste, ampak tiste ogromne prepogljivke jaz nisem imel kam vtaknit.

vorantz ::

res mi ni jasno zakaj se ni že dolgo nazaj zamenjalo tiste hello kitty brošurce

fosil ::

Kako pa je z veljavnostjo teh obstoječi kartičnih?
Ravno tako veljajo do 80. leta, kot tiste roza knjigce?
Ker te tanove bodo samo 10 let.
Tako je!

zuz3k ::

a se pravi da tastare hello kitty brošurce ne veljajo več, treba nove?
Life is a psychological game.

jype ::

Obstoječi kartični tudi veljajo samo 10 let - kar je zelo dobro, ker je odgovor na "Ja kko nej js pr petinsedemdesetih zdravniškega nardim za podalšat?" zelo jasen: Ne moreš, ker ne moreš varno voziti.

Ganon ::

jype je izjavil:

Obstoječi kartični tudi veljajo samo 10 let - kar je zelo dobro, ker je odgovor na "Ja kko nej js pr petinsedemdesetih zdravniškega nardim za podalšat?" zelo jasen: Ne moreš, ker ne moreš varno voziti.


Ne bo držalo. Jaz imam do 80. leta.

krucymucy ::

Kartico?

miraldi ::

Jaz imam tako kartično vozniško dovovoljenje že 3leta.
Res je bolj praktično od tistega zloženega.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

MadMax ::

Kaj pa če imaš zadevo skoz v zadnjem žepu hlač?
Pinky knjižica je neuničljiva, razen če jo opereš. Moji je po 20 letih samo prozorni ovitek malce zmatiral.
Novodobna čudesa pa z zelo veliko težavo zdržijo 5 let, razen če niso povsem drugačne (=mnooogo kvalitetnejše) kot osebne izkaznice, ki se začnejo kar drobit.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

jype ::

Huh? Jaz osebno nosim s seboj praktično povsod odkar so ven dal "kartičaste", pa je sam mejčkn zašmerana.

Mesar ::

MadMax je izjavil:

Kaj pa če imaš zadevo skoz v zadnjem žepu hlač?
Pinky knjižica je neuničljiva, razen če jo opereš. Moji je po 20 letih samo prozorni ovitek malce zmatiral.
Novodobna čudesa pa z zelo veliko težavo zdržijo 5 let, razen če niso povsem drugačne (=mnooogo kvalitetnejše) kot osebne izkaznice, ki se začnejo kar drobit.


Kam si jo pa tiščal da se je pričela drobit?
Your turn to burn!

St235 ::

jype je izjavil:

Obstoječi kartični tudi veljajo samo 10 let - kar je zelo dobro, ker je odgovor na "Ja kko nej js pr petinsedemdesetih zdravniškega nardim za podalšat?" zelo jasen: Ne moreš, ker ne moreš varno voziti.


Zdravniški še vedno velja do 80 leta, kakor tudi pravica do tega da upravljaš vozilo. Vse kar se spremeni je, da bo treba vsakih 10 let plačat izdajo nove kartice. Neumnost na kvadrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jype ::

Lakotnik29> Zdravniški še vedno velja do 80 leta,

Svašta.

dzinks63 ::

Biznis bo pravi, če ima cca 400M evropejcev izpit, je to vsako leto 40M izdealnih novih kartic. Lepo se vse tole začenja, potem pa še kakšni enotni EU potni listi, osebne, zdravstvene in še vsi drugi dokumenti, počasi bomo postali druga USA, da izvolimo enotnega EU predsednika in smo tam.

Blazz ::

Moje mnenje je, da bi morala država danes kot obvezno zahtevati zamenjavo vseh starih vozniških, vendar nove dati zastonj. Nato bi pa uvedel preverjanje CPP pravil 1x na 10 let skupaj z istavljanjem obnovljenih vozniških. Res pa je, da bi morala vsaj CPP teste država ponuditi zastonj oz za minimalen znesek... vendar sej vem, to je utopija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Hayabusa ::

dzinks63
počasi bomo postali druga USA, da izvolimo enotnega EU predsednika in smo tam.

EU predsednik ni neposredno izvoljen, kot tudi ni EU komisija



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

first_line ::

jype je izjavil:

Lakotnik29> Zdravniški še vedno velja do 80 leta,

Svašta.


Kaj te pa moti sine? Eni pri osemdesetem letu starosti še zmeraj vejo kaj je rdeča luč na semaforju, ne gazijo ramp...

St235 ::

Moti to, da ni nujno, da so vsi 80 letniki tako vitalni. Oziroma to, da se na podlagi zdravstvenega stanja pri 18 letu oceni ali je nekdo čez 72 let še sposoben vozit avto.

Hayabusa ::

Čez 62 let.

dzinks63 ::

Se ni za sekirat, čez 62let bo avtomobil sam vozil, izpita takrat ne boš več rabil.

St235 ::

kaj pa tisti, ki so bli pred 60 leti ocenjeni, da lahko še danes vozijo?

JesusChrist ::

Jaz mam pa poln K kartic. Zakaj se noben ne spomni ENE kartice v stilu osebne, ki potem nosi VSE podatke - osebne, vozniška, banka, mercator, spar, tuš???

Tudi prometne ne rabim. Naj se spomnijo nalepk in jo nalepim na šipo pa si jo naj kapsi tam pogledajo. Dovolj mam tega zaostalega sveta.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

dzinks63 ::

Očitno ni dovolj takšnih nesreč, katere bi povzročali starejši vozniki avtomobilov zaradi zdravstvenih težav. Starejši vozijo celo bolj varno, se držijo cestnih predpisov, omejitev, so bolj strpni. Potem takem bi morali na preverjanje znanja cpp, predvsem mlajši, naredijo veliko več nesreč kot starejši. Tudi po 80-ih jih še veliko vozi bp, npr. soseda pri 90+ še vedno vozi samostojno svoj avtomobil povsem ok.

JesusChrist ::

http://www.avtomobilizem.com/novice/gos...

Preberi. To je problem starejših voznikov (tudi nedeljskih voznikov) in ne nesreče.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprimerna varnostna razdalja policistov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8814701 (11702) jero_no1
»

Odvzem vozniškega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9631449 (22076) St235
»

Kupim vozniški izpit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12930709 (27035) Hayabusa
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549153115 (144359) BlueRunner
»

Nov zakon za mlade voznike. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29450134 (45526) balocom

Več podobnih tem