» »

Neprimerna varnostna razdalja policistov

Neprimerna varnostna razdalja policistov

1
2
»

krneki0001 ::

OSNOVNI tečaj varne vožnje je zaviranje v sili pred oviro in reševanje situacije z zaviranjem in kontroliranim obvozom ovire, če se ne moreš varno ustavit.

Kdor je bil pa na nadaljevalnem tečaju, je pa lahko sprobal avto z zadaj nameščenima kolesoma (kot jih imajo kante za smeti) in tam pa več ne zaviraš na polno, ker te bo 100% odneslo, ampak rešuješ zadeve tudi s pospeševanjem in hitrejšim odzivom na volanu.

joze67 ::

BigWhale je izjavil:

Nevem kaj je treba tukaj posebaj razlagati ampak dejstvo je, da tebi tvoji kao super refleksi ne pomagajo. Ce bi ti, potem bi imeli tisti pod 30 najmanj nesrec. Ampak jih nimajo.

Pozabljaü, da je gejmer. Save, öe se zalomi pa reload.

matobeli ::

Tale statistika me je že večkrat zanimala, nesreče glede na starostno obdobje. Pa sem zdejle zabil eno uro na strani statističnega urada pa nič pametnega gor, nesreče ja, ampak glede starosti/spola pa nič rečeno.
A ima kdo pri roki kakšen pameten link/študijo/članek...?

Siddh ::

 statistika

statistika



Največ nesreč povzroči skupina med 24 in 34 let.


joze67 ::

No, ne izstopajo izrazito po # nesreč. Morali bi vedeti še, koliko jih je ali še bolje, koliko prevozijo.

Siddh ::

Tabela število nesreč glede na število voznikov starostne skupine bi bila bolj primerna.

Sicer pa je tukaj še več tablel:
http://www.policija.si/index.php/statis...


BigWhale ::

Te tabele niso najboljse, ker je starejsih voznikov vec in je zato za pricakovati, da bo vecja skupina povrocila vec nesrec. Za vzorec moras vzeti enako stevilo ljudi iz iste starostne skupine.

Je pa zanimivo, da kljub vsemu je najvec nesrec v skupini med 24-34.

solatko ::

BigWhale - Tu je največji vpliv izkušenost, ki je novopečeni vozniki pač nimajo. Potem je še uporaba raznih motečih pripomočkov, ki jih izkušeni vozniki uporabljajo veliko manj, se pa v večji meri pri starejših voznikih pojavlja alkohol, zdravstvene težave,....
Delo krepa človeka

Utk ::

Enako kot se mulci ne zavedajo, da so brez izkusenj, se stari ne zavedajo, da so pac stari. Starejsi vsaj ponavadi ne divjajo vec.

zmaugy ::

kaktus999 je izjavil:

že večkrat se mi je naredilo da se je za mano vozil policaj in se mi dobesedno rinil v rit ter me provociral... zadnjič sem se peljal čez naselje 50 km/h, policaj pa 3-5 metrov za mano... zanima me kaj bi se zgodilo če se mi na semaforju prižge rdeča, in bi zabremzal, pa se bi mi policaj v rit zaletel, ker na taki "varnostni" razdalji kot se je vozil za mano nebi mogel ustaviti... ali pa da mi na cesto skoči kaka žival ali pa (bognedaj) otrok in bi mogel zahodit bremzo do konca da ga nebi povozil, on pa bi naletel v mene... enako je blo včeraj, ko se peljem ob cca 3h počoči, pa se mi zalima na rit, js preventivno upočasnim pred semaforjem, da ne bi blo kakih problemov, on pa mi prižge lučke, ustavim na avtobusni postaji, mi da za pihat, napiham 0.00 pa me takoj odslovi, skorajda nažene, ker je pomojem upal da bom kaj napihal


Če te nekdo dohiti in se ti lep na rit, potem je očitno hitrejši od tebe in mu torej omogoči, da te prehiti. Sam ponavadi po določenem času (in nekaj neizkoriščenih priložnosti, da bi me model prehitel) takšnega zasledivanja stopim z gasa in s tem počasi zmanjšujem hitrost, kar težaku omogoči da me prehiti. Hitrost na normalni cesti spustim do cca pod 50, nakar to nastavim na tempomatu in ob glasbi počakam, da se tisti za mano naveliča.
Je pa to pri meni zelo redko in ponavadi gre res za policaje, ki te provocirajo ali pa resnične divjake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

harmony je izjavil:

Jaz bi mu zabremzal na polno. Pravila veljajo za vse udelezence v prometu. Ko jih hebe policaje, ce tega ne upostevajo!


Če situacija na cesti zahteva zaviranje na polno, potem ni kaj. Upam da nisi mislil, da bi kar tako na polno zabremzal, ker bi ti šli na živce.

Grey ::

1b0r je izjavil:

To moraš bit precej "raje ne bom rekel kaj", da uporabljaš tempomat v naselju.

Vse za varnost, porabo/onesnaževanje in komfort.

Invictus ::

solatko je izjavil:

BigWhale - Tu je največji vpliv izkušenost, ki je novopečeni vozniki pač nimajo. Potem je še uporaba raznih motečih pripomočkov, ki jih izkušeni vozniki uporabljajo veliko manj, se pa v večji meri pri starejših voznikih pojavlja alkohol, zdravstvene težave,....

Zadnje čase opažam, da tudi penzionisti na veliko telefonirajo med vožnjo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

zmaugy je izjavil:



Če te nekdo dohiti in se ti lep na rit, potem je očitno hitrejši od tebe in mu torej omogoči, da te prehiti.


V naselju pač ne more biti nihče hitrejši, če je omejitev 50 km/H. V takšnem primeru bi seveda pomagala kamera , ki bi snemala zadaj vozeče policisti in prijava zoper njih o kršenju varnostne razdalje brez razloga.

Tudi policisti preko posnetkov, ki so objavljeni na spletu večkrat spišejo kazni.

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

zmaugy je izjavil:



Če te nekdo dohiti in se ti lep na rit, potem je očitno hitrejši od tebe in mu torej omogoči, da te prehiti.


V naselju pač ne more biti nihče hitrejši, če je omejitev 50 km/H. V takšnem primeru bi seveda pomagala kamera , ki bi snemala zadaj vozeče policisti in prijava zoper njih o kršenju varnostne razdalje brez razloga.

Tudi policisti preko posnetkov, ki so objavljeni na spletu večkrat spišejo kazni.


Vendar ti nisi policaj, da boš ugotavljal, ali oni prehitro vozijo ali ne in se jim umakneš na prvo avtobusno postajo, da se odpeljejo naprej in imaš mirno vožnjo naprej, pa ni ti treba pazit, da bi ti kdo v rit priletel.

konspirator ::

Če bi se za vsakega, ki se vozi na 5 cm razdalje, umaknil na prvo avtobusno postajo, potem bi se lahko umikal vsake 3 km.
--

darksamurai ::

Ampak naloga policije je, da skrbi za varnost in upoštevanje zakonov in predpisov. Tudi sami se jih morajo držati! Policija bi morala biti zgled ostalim državljanom. Ne morem verjet kakšni balkanci ste, da podpirate kršenje predpisov in ogrožanje ostalih državljanov s strani državnih organov.

Nemška provida: se pelje po cesti, upošteva varnostno razdaljo in pelje kršitelja do prvega izvoza/bencinske črpalke in mu tam izda kazen.

Slovenska provida: kje stojijo in na katerem mestu ustavljajo vemo vsi, ki letno na AC naredimo preko 30k km.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

konspirator je izjavil:

Če bi se za vsakega, ki se vozi na 5 cm razdalje, umaknil na prvo avtobusno postajo, potem bi se lahko umikal vsake 3 km.


Potem je nekaj narobe s tvojo vožnjo.

darksamurai je izjavil:

Ne morem verjet kakšni balkanci ste, da podpirate kršenje predpisov in ogrožanje ostalih državljanov s strani državnih organov.


To ni balkansko, da se nekomu umakneš, ker je hitrejši, pa četudi on krši prometne predpise. Ti poskrbi, da jih ti ne boš. In ko bo vsak pred svojim pragom pometel, bo za vse bolje.
Tudi nisi policaj, da bi mu kazni izrekal, ker prehitro vozi ali brez varnostne razdalje vozi. Za to so ustrezne inštitucije. Vse kar lahko narediš je da se umakneš takemu in imaš ti potem bolj mirno vožnjo.

Imaš pa možnost da snemaš promet pred in za seboj. In če policaj dela prekrške, naj se ga pa posname in pošlje posnetek na ustrezno inštitucijo.

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Ja, z vožnjo po omejitvah je nekaj definitivno narobe.
--

krneki0001 ::

konspirator je izjavil:

Ja, z vožnjo po omejitvah je nekaj definitivno narobe.


Če pa praviš, da ti vsi za ritjo vozijo 5cm oddaljeni od tebe. Meni se občasno na avtocesti kdo zalepi na rit, po mestu pa malokrat. Mi pa jemljejo varnostno razdaljo, ki jo puščam, da se lahko mirno, brez naglih zaviranj, ustavim.

Lahko imaš pa samo "premajhen" avto. Ko je moja imela cliota, jo je vsak izsilil, vsi so ji vozili par cm za ritjo,... Ko sva kupila terenca, se je pa samo še stran obrnila, če jo je kdo hotel izsilit, pa so si hitro premislili.

Zgodovina sprememb…

darksamurai ::

krneki0001 je izjavil:


To ni balkansko, da se nekomu umakneš, ker je hitrejši, pa četudi on krši prometne predpise. Ti poskrbi, da jih ti ne boš. In ko bo vsak pred svojim pragom pometel, bo za vse bolje.

In potem ti policaj napiše kazen, ker avtobusna postaja ni namenjena temu. Sem že velikokrat videl, ko so policaji napisali kazen vozniku, ki se je ustavil na avtobusni postaji, da je odložil osebo. Največja žalost pri tem pa je, da je to po zakonu povsem dovoljeno. Kolega, ki je napisal pritožbo mu kazni ni bilo potrebno plačati, drugi kolega, ki pa je ovčka pa jo je plačal.

b3D_950 ::

krneki0001 je izjavil:

konspirator je izjavil:

Ja, z vožnjo po omejitvah je nekaj definitivno narobe.


Če pa praviš, da ti vsi za ritjo vozijo 5cm oddaljeni od tebe. Meni se občasno na avtocesti kdo zalepi na rit, po mestu pa malokrat. Mi pa jemljejo varnostno razdaljo, ki jo puščam, da se lahko mirno, brez naglih zaviranj, ustavim.

Lahko imaš pa samo "premajhen" avto. Ko je moja imela cliota, jo je vsak izsilil, vsi so ji vozili par cm za ritjo,... Ko sva kupila terenca, se je pa samo še stran obrnila, če jo je kdo hotel izsilit, pa so si hitro premislili.



Bolj ego, kot pa velikost avta. Imaš tud takev BMWjih, če jih ne pogledaš, so užaljeni in se ti začnejo premikat na tvoj pas. Čist braindefekt v glavnem.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

krneki0001 ::

darksamurai je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


To ni balkansko, da se nekomu umakneš, ker je hitrejši, pa četudi on krši prometne predpise. Ti poskrbi, da jih ti ne boš. In ko bo vsak pred svojim pragom pometel, bo za vse bolje.

In potem ti policaj napiše kazen, ker avtobusna postaja ni namenjena temu. Sem že velikokrat videl, ko so policaji napisali kazen vozniku, ki se je ustavil na avtobusni postaji, da je odložil osebo. Največja žalost pri tem pa je, da je to po zakonu povsem dovoljeno. Kolega, ki je napisal pritožbo mu kazni ni bilo potrebno plačati, drugi kolega, ki pa je ovčka pa jo je plačal.


Da bi kazen napisali, ker nekoga odložiš na postaji ne verjamem. Lahko pa so jo, če je avto tam stal prižgan in nekoga čakal.

b3D_950 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

konspirator je izjavil:

Ja, z vožnjo po omejitvah je nekaj definitivno narobe.


Če pa praviš, da ti vsi za ritjo vozijo 5cm oddaljeni od tebe. Meni se občasno na avtocesti kdo zalepi na rit, po mestu pa malokrat. Mi pa jemljejo varnostno razdaljo, ki jo puščam, da se lahko mirno, brez naglih zaviranj, ustavim.

Lahko imaš pa samo "premajhen" avto. Ko je moja imela cliota, jo je vsak izsilil, vsi so ji vozili par cm za ritjo,... Ko sva kupila terenca, se je pa samo še stran obrnila, če jo je kdo hotel izsilit, pa so si hitro premislili.



Bolj ego, kot pa velikost avta. Imaš tud takev BMWjih, če jih ne pogledaš, so užaljeni in se ti začnejo premikat na tvoj pas. Čist braindefekt v glavnem.


Ja, ampak če imaš velik avto, tudi BMW-ji ne rinejo vate. Preverjeno iz prve roke.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

darksamurai - Samo v primeru, da to storiš takrat, ko je za teboj avtobus, ki zaradi tvojega manevra ne more uporabit postaje v skladu z nemenom. Da si pa to osebno vidu, pa nakladaš.
Delo krepa človeka

darksamurai ::

solatko je izjavil:

darksamurai - Samo v primeru, da to storiš takrat, ko je za teboj avtobus, ki zaradi tvojega manevra ne more uporabit postaje v skladu z nemenom. Da si pa to osebno vidu, pa nakladaš.

Ne bi o tem kdo naklada... Pelji se večkrat na dan mimo Bavarskega dvora in boš hitro videl.

Zgodovina sprememb…

FTad ::

solatko je izjavil:

darksamurai - Samo v primeru, da to storiš takrat, ko je za teboj avtobus, ki zaradi tvojega manevra ne more uporabit postaje v skladu z nemenom. Da si pa to osebno vidu, pa nakladaš.


ja problem je, ce se avto ustavi direktno na sredini postaje oz postajalisca. Mislim, da ne bi nihce kompliciral, ce ustavis in odlozis sopotnika ali povsem na zacetku postajalisca ali pa na koncu. Ob tem lahko trola/bus komot ustavi in ni z zadkom se deloma na cesti.

BigWhale ::

solatko je izjavil:

BigWhale - Tu je največji vpliv izkušenost, ki je novopečeni vozniki pač nimajo. Potem je še uporaba raznih motečih pripomočkov, ki jih izkušeni vozniki uporabljajo veliko manj, se pa v večji meri pri starejših voznikih pojavlja alkohol, zdravstvene težave,....


Alkohol je najvecji faktor pri starostni skupini med 18-30. Potem je manj nesrec alkoholiziranih voznikov.

darksamurai je izjavil:

Ampak naloga policije je, da skrbi za varnost in upoštevanje zakonov in predpisov. Tudi sami se jih morajo držati! Policija bi morala biti zgled ostalim državljanom. Ne morem verjet kakšni balkanci ste, da podpirate kršenje predpisov in ogrožanje ostalih državljanov s strani državnih organov.


Eh? Noben ne podpira krsenja predpisov s strani policije. Vendar to, da policaj krsi predpise ne da nikomur pooblastil, da jih lahko tudi sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

matobeli ::

Je pa naša naloga, kot državljanov, da se igramo nadzornike. Pa ne samo nad policisti ampak tudi nad politiki in vsemi ostalimi javnimi uslužbenci.

Samo poročat o tem je treba na pravo inštitucijo in ne da se teži babi za šaltarjem.

Padly88 ::

Hehe, relativno vse je relativno. Vidim da ima vsak svoja mnenja in izkušnje pa bom še sam nekaj dodal.
Števci običajno kažejo za 10% več, torej se lahko pelješ 55 po števcu, vsaj tako jaz delam mimo radarjev in nikoli ni bilo položnice. Seveda se to lahko spremeni, naprimer, če daš namesto 14 colskih koles gor 17colske.
"Izračun zavorne poti" nasledjič ko bom mogel možno zabremzati v sili, bom najprej kalkulator iz predala vzel, poiskal formulo na internetu in si izračunal, potem bom pa ukrepal (nebo nevarno, saj bom upošteval tudi stanje mojih gum, hod pedalke in stanje cestišča)
Večina bremza kotda je radar ko vidi tisto elektronsko tablo za hitrost. Na 70 kubičnem skuterju, ki dvomim, da je dosegal hitrost nad 100km/h mi je pokazala 156km/h, "očitno sem imel najhitrejšo yamaho aerox v Sloveniji" 8-)
Če se mi kdo nalepi na rit običajno zmanjšam hitrost na 10 pod dovoljeno maksimalno in gledam v ogledalo kako se repenči zadi :P
Dosti krat po prazni cesti presežem hitrost za dosti in še tudi nikoli ni bilo problema z tem.
Tistim, ki se niso sposobni peljati po omejitvi in se peljejo naprimer 60 namesto 90, pa najboljše da poberejo avte, izpite in jih napotijo na avtobus, takšni te ravno običajno znervirajo in te naredijo nevarnejšega, kot si sicer.
Ko se pa pelješ 170 po avtocesti (v Sloveniji) pa se ti en z svojim BMWjem zalima na rit, pol pa še trobi in blenda pa veš da je "VLKI EGO-MALI TIČ" ...se bo že slej ko prej v eni ograji zaustavil.

Vglavnem je verjetno dosti manj nevarno včasih malo "stisnit", kot pa alkohol, telefon, ženska, ki se boji svojega avtomobila, nekateri penzionisti, nepozornost na cesti, itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Padly88 ()

1b0r ::

Pa saj ima danes že vsak telefon z GPS, tako da ni več tako težko ugotovit realne hitrosti. Recimo sam uporabljam ta program:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Pri Cliu 3 sem imel odstopanje samo 2%, enako vse od 40 pa do 180km/h. Bolj normalno je pa 5-10%.
Res pa da če ti en spredaj vozi 40, ti te informacije bolj malo pomagajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1b0r ()

Padly88 ::

1b0r je izjavil:

Pa saj ima danes že vsak telefon z GPS, tako da ni več tako težko ugotovit realne hitrosti. Recimo sam uporabljam ta program:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Pri Cliu 3 sem imel odstopanje samo 2%, enako vse od 40 pa do 180km/h. Bolj normalno je pa 5-10%.
Res pa da če ti en spredaj vozi 40, ti te informacije bolj malo pomagajo.

Vredno je omenit, da se lahko za natancno merjenje hitrosti zanasas le na pravi gps -Garmin.Telefon ni natancen, sem tudi sam uporabljal telefon oz. vec modelov, z razlicnimi aplikacijami. Ko se peljes 130 po AC, telefon pa ti kaze za po 30km/h razlike ti je vse jasno hehe. Sicer je pa ze bilo veckrat razglabljano glede natancnosti merjenja hitrosti preko telefona.

krneki0001 ::

Garmin ima isti gps modul notri kot telefoni. Ti očitno ne znaš pravilno pstavit telefona, da bo dobival gps signal.

1b0r ::

Padly88 je izjavil:

Telefon ni natancen, sem tudi sam uporabljal telefon oz. vec modelov, z razlicnimi aplikacijami. Ko se peljes 130 po AC, telefon pa ti kaze za po 30km/h razlike ti je vse jasno hehe. Sicer je pa ze bilo veckrat razglabljano glede natancnosti merjenja hitrosti preko telefona.

Natančen je (sam bi rekel da +/-1 km/h, večjega odstopanja sigurno nima, če pa kaže vedno kot števec, samo da -2%), saj sem preveril tudi preko merilcev ob cesti.

jero_no1 ::

1b0r je izjavil:


To moraš bit precej "raje ne bom rekel kaj", da uporabljaš tempomat v naselju. Kdor ne zna držat plina v naselju in izven, nima kaj delat v avtu.
Sploh ti pa tudi v navodilih piše, da je to samo za enakomerno vožnjo na AC. Je pa bilo že večkrat omenjeno, da to pri nas ne pride v poštev, ker ni tako praznih cest, edino če se voziš ob polnoči ali pa če imaš nastavljenega na 110.


Zato pa sedaj vedno bolj pogosto v avte vgrajujeo radarske tempomate, ki sami prilagajajo hitrost glede na vozilo pred tabo. To pa je izredno uporabna stvar, sploh v povezavi z avt. menjalnikom.

Se pa strinjam, da je tempomat v naselju samo za nesposobne šoferje, ki še nikol niso vozil po omejitvah...

zmaugy ::

Radarski tempomat je zakon tudi v naselju.

krneki0001 ::

Pri avtomatiku je tudoi navaden tempomat odlična zadeva.

matobeli ::

Še pri ročnem je navaden tempomat odlična zadeva :P

facepalm ::

V svojem vozilu sem uporabil tempomat le 1x, da sem preveril ce deluje.
Sem pa na cliotu 0.9tce dosegel nizjo povprecno porabo brez tempomata. Vozil sem na ac v Italiji. Ob vklopu tempomata (nastavljen na 110kmph) je bila povprecna poraba 5.0l. po cca 100km je ze kazalo 5.1l. nato sem ga izklopil in v naslednjih 200km zbil porabo na 4.9l (hitrost je nihala med 105 in 120kmph).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

jero_no1 ::

krneki0001 je izjavil:

Pri avtomatiku je tudoi navaden tempomat odlična zadeva.


Z radarskim je pa tako, da ga ob prihodu na AC naštimam na 130-140 km/h in potem do izhoda iz AC samo še vrtim volan. :) (tudi v primeru stoječih kolon)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

STOP voznikom s prekratko var. raz. - modra LED TABLICA (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
888981 (6858) Mehmed

Zakaj ni hitrost novih avtomobilov omejena Na 130km/h (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23835277 (29474) dzinks63

Policijska kazen

Oddelek: Loža
4711779 (10390) Gandalfar

Več podobnih tem