» »

Mafia II

Mafia II

««
5 / 11
»»

Dua'L ::

Še moj rezulatat

nastavitve



benchmark



Če pa vklopim phsyx pa fpsji občutno padejo
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

kuglvinkl ::

Matr, a AA si pa ne upate vklopit?
Your focus determines your reallity

matija14 ::

S physx ne moraš igrat, brez da nimaš dodatne grafične samo za physx.

AA ne vpliva nekot na igro, niti na vizualno podobo...

Tr0n ::

Kam se shranjujejo screenshoti?

kuglvinkl ::

matija14 je izjavil:

S physx ne moraš igrat, brez da nimaš dodatne grafične samo za physx.

AA ne vpliva nekot na igro, niti na vizualno podobo...


Kaj? A niso driverji še zrihtani?
Your focus determines your reallity

Steinkauz ::

No neki se pozna, sam jst mam pol average pod 30fps, tko da ni vredno :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tr0n ::


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Steinkauz je izjavil:

No neki se pozna, sam jst mam pol average pod 30fps, tko da ni vredno :)


Se prav cross fire.
Your focus determines your reallity

Steinkauz ::

Na 8800gt dela bolje ter tudi z AA nad 30fps, se vidi, da so z nvidia sodelovali :P


Sm mislu eno režo z kakšno 8600gts za physx ponucat, pa je preveč požrešen.

Berserker ::

Dober demo ki mi je celo delal, na default hight pa imam komaj 23 FPS tako da odpade igranje na pc. Že prva scena v hiši mi je dala vedeti da bo špil nad gta4. Malo sem taval po mestu, oblekel mantl pa klobuk ter natankal avto, vse cool pa tudi misija ni slaba.

hojnikb ::

Zgleda ker kul špil, vsaj sodeč po demotu.. ;)
#brezpodpisa

dronyx ::

Ali se da demo še kje drugje dobit, razen na Steamu?

hojnikb ::

Na "Travniku".
#brezpodpisa

Steinkauz ::

Sam rabiš steam tut če ga na travniku pobereš :P

18Jerry18 ::

Iste nastavitve in podoben rezultat. Konfiguracija: 5850 stock in navit Q9550 na 3.7GHz. Bo treba dodat gtx460 za fiziko...



Dua'L je izjavil:

Še moj rezulatat

nastavitve



benchmark



Če pa vklopim phsyx pa fpsji občutno padejo

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

BC3 ::

v benchmarku je normalna slika, printscreen naredi pa tak

drugače pa
min: 3.5
max: 142.9
avg: 30.3 - rank D

summary
the performance is not optimal. please adjust your system settings and run again.

1280x1024 (60Hz)
phenom fx-5000 quad (2.86GHz)
radeon 4850
2024MB

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

xyxyxyxy ::

Še vedno čakam nekoga z GTX 460, da objavi benchmark. :D

particle ::



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

BC3 ::

-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

Bananovec ::

Če prav razumem, se ti prenese cela igra, ampak omejena na 10 minut?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Good Guy ::

BTW: zunaj so že načini kako skenslat 10 min timer

ahac ::

Bananovec je izjavil:

Če prav razumem, se ti prenese cela igra, ampak omejena na 10 minut?


Ne.
Je klasičen demo z eno misijo, ampak tisti del, ko se prosto voziš po mestu, je omejen na 10 minut.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Berserker ::

Mislim da greš demo dvakrat skozi in komot sprobaš vse kar je navoljo.

mit3k ::

Tale demo mi je pa danes polepšal dan. Neverjetno lepo teče na moji skoraj 3 leta stari mašini (E6750@3.2 GHz, 8800 GTS)
Komaj čakam na izid. Po letu in pol bom lahko končno spet malo geekal za pc-jem.

aco111 ::

Ko bi le lahko igral, mafia 1 mi bla super, 2x obrnil. Upam samo, da nebom par let čakal na možno nadgradnjo kompa za nekaj pametnega.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

mit3k ::

aco,

na bolhi kupiš kako malo boljšo grafiko za male pare in bi ti moralo solidno delati.

aco111 ::

mit3k je izjavil:

aco,

na bolhi kupiš kako malo boljšo grafiko za male pare in bi ti moralo solidno delati.

Ko bo možnost, bom.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Pesimist ::

Meni se po dolgem spet dopade en spil. Naja to bom playo pa verjetno apetit se za ostalo dobo.

Engineer_SLO ::

da odstranite časovno omejitev http://www.mediafire.com/?dd3d8p6gq876f...

drugač pa po demu sodeč odlična igra, po prvencu ki je bil fantastičen zopet nekaj dobrega z kvalitetno zgodbo.

Komaj čakam na izid.

drugače pa je pri meni povprečje 80,6 FPS pri res. 1680x1050 in vklopljenim glajenjem , 8x aa in seveda vsynch na off, ostalo pa do konca.

konf. v podpisu.
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

legice ::

evo moj benchmark


tegale se bom držal:)




tale ima antianalising on in physx na high

brez physx in antianalising pa je okoli 27 avg. frejmov


je pa zanimivo,da na ful grafiki mi po mestu zelo lepo teče,strelanje na ulici še kar vredu,v bajti pa obup;((
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

legice ::

tole sem našu v igri

slikca


a je kdo še kej zanimivga našu?
aja pa 1x se mi je na karti pokazu telefon v mestu,ampak so me obstrelili,tako da ne vem kaj se naredi z njim...komu sanja?:)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Berserker ::

Kolikor se mi zdi da je tale demo že nekaj časa star mogoče so kaj spremenili, pa dvomim da bo igra v orginalu tako pusta kot v demotu.

Pesimist ::

Kaj bi si jaz zelel je bol realen pristop kaj se mesta tice. Ne da je nemejeno policistev in da se morajo refilat ko jih koljes. Recimo 100cops cap, pa take. To da spawnajo v nedogled instantno sux .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Izi ::

Meni pa nekaj ni jasno. Kaj je sedaj fora z PhysX poporo na Nividia karticah?
Testi namreč kažejo, da ne glede ali imaš Nvidia ali ATI je PhysX povsem enako neuporabno počasen. Nujna je dodatna kartica namenjena izključno samo za PhysX.

Še najbolj zanimivo je, da igra z vklopljenim PhysX deluje mnogo hitreje na moji ATI kartici 5850, kjer menda PhysX obdeluje CPU, kot pa na Nvidia kartici 8800 GTX, ki naj bi Physix obdeloval GPU.
Res, da je 5850 za 100% hitrejša od 8800 GTX ampak z vklopljenim PhysX bi vseeno pričakoval, da bo stara 8800 GTX vsaj dohajala ATI-ja, ampak je tudi tu za 100% počasnejša.

Drugače pa na mojem navitem Radeonu 5850 mi Benchmark iz Mafie II na resoluciji 1920 x 1200 na Optimalnih nastavitvah (vse na full z izključenim AA in PhysX), naračuna povprečje dobrih 80 fps.
Igram lahko celo z vklopljenim PhysX na medium, kjer dobim nekaj manj kot 30 fps in igra deluje povsem tekoče.

Osebno torej ne vidim nobene prednosti Nvidie napram ATI, ker se tiče PhysX, razen seveda če dodaš eno dodatno Nvidia kartico samo za računanje fizike. Pa tudi v tem primeru hitrost fps niti približno ne doseže tiste z izključeno fiziko na eni sami kartici.
Poleg tega pa niti nisem opazil kakšne bistvene razlike pri izključeni in vključeni fiziki. Edina razlika, ki sem jo v tem demotu sploh opazil je samo nekaj večje število premikajočih se delčkov. Pa ti kljub temu več kot prepolovi fps. Ali pa sem kaj spregledal?
Pri Batmanu sem recimo opazil konkretne razlike z vključeno fiziko, kot na primer plapolajoče bannerje in zastave, ki jih potem z izključeno fiziko enostavno ni bilo v igri. Pri Mafiji 2 pa vsaj na prvi pogled z izključeno fiziko nič ne manjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

69charger ::

Če pogledaš obleko playerja se premika resnično. Jaz bom vklopil PHYSX na Low al pa Medium toliko da dobim malo boljših efektov. Vglavnem to bo edin dober špil zadnjih 2 let.

Izi ::

Kako bo špil dober bom jaz sodil šele na podlagi zgodbe.
Dobra grafika in tekanje od ene zadane točke do druge me ne bo impresioniralo, če ne bo v ozadju dobre in napete mafijske zgodbe. Samo zbiranje osrednjih posterjev iz Playboy revij me ne bo zadovoljilo >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Steinkauz ::

Fix for bad APEX performance! 100%
Koda:
Hey guys

thanks to those of you that watched my youtube likes and dislikes video.

For those with bad apex performance, try this. IT WORKS WONDERS, try it for yourself. Sticky?

the reason for such horrific performace is MAINLY the cloth simulation, especially when there are alot of NPC's because the game stupidly is rendering all the clothes on screen with apex.

navigate to your mafia 2 folder, inside there is an APEX folder, inside that there is a cloth folder

delete everything but the files starting with VITO, m2skeleton.ms and ClothRemapTable

this removes the unnesesary cloth effects for ALL npcs, but keeps vitos, it keeps the particle effects too, but without the 90% performance hit

enjoy!


http://forums.2kgames.com/forums/showth...

globoko grlo ::

evo

E6850 stock, 2 gigsa, 4890

@ 1920x1200 (vse high) 16AF = 45 fps
@ 1920x1200 (vse high) 16AF + aa = 24 fps
@ 1920x1200 (vse high) 16AF + aa + physx high = 11 fps

po deletanih cloth faljih pa
@ 1920x1200 (vse high) 16AF + aa + physx high = 12,6 fps ==> razlika dober fps
@ 1920x1200 (vse high) 16AF + physx medium = 21,6 fps

dronyx ::

Če kdo nima Steam računa za demo, morda deluje tole?

EDIT: Preveril in je še vedno potreben za namestitev Steam, tako da tole ni stand alone demo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Izi ::

dronyx je izjavil:

Če kdo nima Steam računa za demo, morda deluje tole?

Demo verzije lahko igraš z zastonjskim Steam računom, ki ga narediš v nekaj sekundah tudi z neveljavnim e-mail naslovom.

xyxyxyxy ::

Pomoje je tale Demo že stara zadeva in bodo v končni verziji vse te napakice odpravljene, sploh kar se tiče fizike. Nvidia pa tako ali tako obljublja nove driverje v roku 14 dni, takrat pa bo, kot vemo, izšla tudi igra. Nekaj že bo na tem.

Tilen ::

Sem se malo poigral z grafičnimi nastavitvami v igri in lahko rečem, da se cca 50% nastavitev sploh ne obveljavi brez ponovnega zagona igre. Nameščeno imam Steam različico.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

69charger ::

Ma sej ni problem restartat igre,dokler dela z dobrim preformancom bo vredu.

mit3k ::

Odličnega soundtracka noben ni opazil? Vsaj pri meni je tako, da mi dobra glasba pričara tisto pravo (filmsko) vzdušje. Podobno kot v GTA, no saj v bistvo je to GTA, samo dosti boljše :)

Tukaj je seznam komadov, ni celoten, vseh komadov bi naj bilo okoli 120.

Drugače ga pa med drugimi tale owna:

John Lee Hooker - Boom Boom

legice ::

ja muziko sem tudi opazil kasneje...boom boom pa je res najbolša=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

dronyx ::

Demo mi je všeč, ker gre očitno res za nextgen Mafio. Nekje sem bral oceno, da je igra preveč linearna (očitno so dobili v roke celo verzijo in ji dali oceno 80/100), kar je po moje traparija, saj je bila prva mafija tudi linearna, pa je kljub temu med računalniškimi igrami to, kar je Godfather pri filmih. GTA IV pa ni linearen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Berserker ::

A ni ravno assasin cred 2 zablestel ker je bil linearen ? Res glasba je čudovita, še zdaj mi gre po glavi nek komad če kdo omeni mafia 1. Drugo kar je značilno so avtomobili oldtajmerji vseakor če se z jimi tudi v RL ukvarjaš.
Se mi je pa pred kratkim zgodilo da sem igral demo in malo dražil policaje, nakar grem kasneje na sprehod in se na glavni cesti pelje mimo avtovleka na njej pa točno tak policijski avto iz igre ali pa podoben odlično ohranjen model, jaz pa z nasmeškom in mislijo na koncu avgusta.

stock ::

Torej kot vidim še ni nikogar gor, ki bi imel dedicated physx card?

Resnično me zanima kako bi lahko ena 8800 pomagala 4890, ker je igra veliko lepša z uklopljenim physx-om a na žalost padejo min. fps tudi pod 10.

matija14 ::

Ne pomaga kaj dosti 8800GT, niti GTX275+GTX480 ne zmoreta(brez tistega tweaka seveda) normalno poganjat...

legice ::

ful zgleda da je igrca optimizirana u nulo
Prekopu vrt in našu Bin Ladna
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mafia 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27846576 (13506) Izi
»

Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
772163667 (13933) Sssaga

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
36381075 (75390) bluefish
»

4870X2 & 8600gts

Oddelek: Strojna oprema
416149 (5413) fr!Xy
»

Primarna grafična kartica Radeon 5850 + Nvidia 8800GT samo za PhysX, rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
609394 (8274) Meizu

Več podobnih tem