» »

Mafia II

Mafia II

««
6 / 11
»»

hojnikb ::

...za Nvidia grafične.
#brezpodpisa

Steinkauz ::

matija14 je izjavil:

Ne pomaga kaj dosti 8800GT, niti GTX275+GTX480 ne zmoreta(brez tistega tweaka seveda) normalno poganjat...


No ja kolega ima 2x 4870 in še eno 8800gt pa pravi, da mu brez tweaka dela okol 30fps

stock ::

Koliko Fps pa ima brez uključenega Physx-a?

Tako za primerjavo npr. koliko pomaga ta 8800, ker če lahko sama opravi z usem physx-om potem bi se splačalo vršt EUREUR za kako rabljeno 8800.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Steinkauz ::

Ga pa nism vprašu.
Ja to sm tut jst razmišljal. Sam mam sam 4850 pa bo pomoje premal ta naveza.
Čeprov če daš pa un "tweak" pa ti pomoje 8800gt prežveči tisto fiziko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

stock ::

No če je res kar pravi @Globoko-grlo doda tisti "tweak" le 1 fps, potem bol slaba.

Jaz računam na to, da če procesor lahko sam to zračuna in pač padejo fpsji na pol potem bi 8800 morala pomagat ravno toliko, da padca fps sploh nebi bilo, ker pravijo, da naj bi physx cards računale fiziko veliko hitreje kot CPU.

18Jerry18 ::

Danes sem končno preizkusil APEX na High z dedicated PhysX kartico Nvidia 8800GTS 320MB OC (sposojena).

Ostala konfiguracija:
Q9550 @ 3.77GHz
4GB DDR2 @ 444MHz
ATI Radeon 5850 OC (stock)
-------------------------------------------------------------------------------------
Samo Radeon 5850 OC -- 15 FPS - RANK E


--------------------------------------------------------------------------------------
Radeon 5850 OC + dedicated PhysX 8800GTS 320 OC -- 32,3 FPS - RANK D


--------------------------------------------------------------------------------------
Glede na benchmark rezultate http://www.gamegpu.ru/action-/-fps-/-tp... je kar OK. Fajn bi bilo nabavit GTX460 in jo sprobat samo za PhysX.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

stock ::

E to to o temu jaz govorim :D Se mi zdi da je kar videti, da bi se splačalo vstavit 8800.

Maš mogoče še screenshot physx-a na off?

18Jerry18 ::

stock je izjavil:

E to to o temu jaz govorim :D Se mi zdi da je kar videti, da bi se splačalo vstavit 8800.

Maš mogoče še screenshot physx-a na off?


Že na prejšnji strani. 2dni nazaj sem naredil Benchmark vse na full, PhysX na Off brez AA in je bilo 58FPS. Danes sem probal še z AA in dobil 48 FPS. Ko sem mal navil je šlo čez 50FPS, več pa ne gre...

Zgodovina sprememb…

stock ::

Aha aha.

No torej če pouzamemo si imel 48fps brez physx-a in z physx-om + 8800gts 32fps. Torej lepša slika z physx-om za ceno 1/3fps-jev in cene 8800.

Jaz mislim, da bi to kar šlo. Najprej pa treba u lov za močnejši napajalnik ;)

18Jerry18 ::

stock je izjavil:

Aha aha.

No torej če pouzamemo si imel 48fps brez physx-a in z physx-om + 8800gts 32fps. Torej lepša slika z physx-om za ceno 1/3fps-jev in cene 8800.

Jaz mislim, da bi to kar šlo. Najprej pa treba u lov za močnejši napajalnik ;)


Moraš še to upoštevat, da benchmark vsebuje vse najhujše scene v špilu. Ko sem se vozil po ulici z PhysX ON je bilo vedno več kot 50FPS. Tudi drugače v špilu ni bilo začutiti laganja, kar me je zares presenetilo. Zdej se pa ne morm odločit kakšno kartico bi imel za PhysX? :)

69charger ::

Vi se lahko zezate z grafičnimi karticami,v budget PCju z eno PCI-E režo pa to ne gre. Čeprav mi z tweakom na 4770 1gb in PHYSX na Medium laufa dovolj dobro.

swamigi ::

Glede na benchmark rezultate http://www.gamegpu.ru/action-/-fps-/-tp... je kar OK. Fajn bi bilo nabavit GTX460 in jo sprobat samo za PhysX.


Po teh testih sodeč je že ena 460 gtx čisto dovolj za poganjane tega špilana max.
Ati-jeve kartice pa ne pridejo niti blizu nvidiji
Je zgleda tale špil optimiziran za nvidio

profii ::

Torej če prav razumem, imaš eno glavno ATIjevo kartico in daš v računalnik neko srednjo novejšo Nvidio in nič ne priklopiš nanjo in igra teče 2x bolje?

Good Guy ::

ah tej benchu so brez pomena.. vsaj pr men

bench laufa pr 15 fps špil pa tekoče kot urca..

18Jerry18 ::

profii je izjavil:

Torej če prav razumem, imaš eno glavno ATIjevo kartico in daš v računalnik neko srednjo novejšo Nvidio in nič ne priklopiš nanjo in igra teče 2x bolje?

Tako je. Je pa potreben pravilen postopek inštalacije PhysX in Nvidia driverjev. Malo več si lahko prebereš na guru3d forumih.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Good Guy ::

Tilen je izjavil:




to je ta fora z oblekam oz njihovo animacijo?

Tilen ::

Tako je. Seveda čakamo še nove gonilnike.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Izi ::

Če kdo razmišlja o vgraditvi poleg glavne ATI kartice še dodatno Nvidia kartico za fiziko je dobro par stvari prej razmisliti.

- Na prste ene roke lahko preštejemo igre, ki podpirajo GPU pospeševanje PhysX.
- Računalnik bo opazno glasnejši, opazno bolj vroč in bo porabljal opazno več elektrike in to ves čas ko bo prižgan, tudi če ne boš igral iger.
- Samo Windows 7 in XP podirata 2 različna GPU v računalniku, Vista tega ne podpira. Pri XP pa je tudi precej težav preden se zadevo usposobi.
- PhysX preko GPU še zdaleč ne podpirajo vse Nvidia kartice. Mora biti serije 8 ali novejša, pa še od teh ne sme biti ravno neka najcenejša varianta, ker je pogoj najmanj 32 jedrni procesor in 256 MB VRAMA.
- Na računalniku boš rabil naložene tako ATI kot Nvidia driverje
- Nvidia se na vse pretege trudi, da bi tovrstno početje onemogočila, zato je vedno potrebno preko Nvidia driverjev namestiti "popravek", ki odstrani blokado za PhysX, ki se vklopi čim se na računalniku zazna še kakšen drug GPU poleg Nvidiinega. Za novejše driverje spet rabiš novejši popravek, vprašanje je koliko časa bodo ti popravki sploh na voljo.
- Še tisto nekaj iger, ki uporablja PhysX je treba ponavadi ročno popraviti, da znajo uporabiti PhysX preko GPU. Problem, je, da dajo razvijalci v igro svoje PhysX driverje, ki za izvajanje uporabljajo CPU in jih je treba ročno pobrisati, da potem igra lahko uporabi tiste zunanje PhysX driverje, ki znajo uporabljati GPU.
- Na koncu pa je ob vsem tem delu bore malo učinka. Hitrost PhysX izvajanja se sicer nekako podvoji, ampak igra bo še vedno konkretno in opazno počasnejša kot če PhysX enostavno ugasneš.
- Povrhu vsega, pa roko na srce, je tistih nekaj PhysX učinkov med igranjem komajda opaziti.

Po mojem mnenju se zadeva ne izplača, četudi ti doma v omari leži kakšna stara 8600 ali 8800. Edino, če imaš računalnik izključno za igre, kar pomeni, da je ugasnjen ves čas ko ne igraš iger in večinoma igraš samo tistih nekaj iger ki podpirajo PhysX, potem bi imelo smisel.
Večji smisel ima dve enaki kartici povezati v SLI ali Crossfire. Bo veliko večji učinek.

PARTyZAN ::

Jaz imam doma eno 8800GTS 512 pa mi na kraj pameti ne pade, da bi jo dal v svoj PC samo zaradi Mafie. Pač, ugasneš physx in je stvar rešena.

Good Guy ::

a še komu po tem ko igro zapre, čist pokvari svetlost v windowsih..

pri meni je slika čisto temna in moreš komp reštartat če hočem zrihtat...

Izi ::

Good Guy je izjavil:

a še komu po tem ko igro zapre, čist pokvari svetlost v windowsih..

pri meni je slika čisto temna in moreš komp reštartat če hočem zrihtat...

Se dogaja večini, gamma nastavitev se zašteka ob izhodu iz igre, ni potrebno komplicirati, še najmanj pa restartat PC.
Pritisneš samo Ctrl+Alt-Del in potem gumbek Cancel in se Gamma nastavi nazaj na pravo vrednost.

Steinkauz ::

PARTyZAN je izjavil:

Jaz imam doma eno 8800GTS 512 pa mi na kraj pameti ne pade, da bi jo dal v svoj PC samo zaradi Mafie. Pač, ugasneš physx in je stvar rešena.


Doma se ti valja pa je nebi dal v sistem? Zakaj že?
Drugač določeni špili nardi physx kr razliko(batman)
Jst če bi jo mel doma bi jo vsekakor dal not.
Zdej 40eur za grafo dat je pa mal vprašanje, če se ti splača

PARTyZAN ::

Iz razlogov, ki jih je že Izi napisal. Škoda elektrike, škoda da se ti mašina več greje za stvar, ki ti teče 0.1% časa, ki ga preživiš za PCjem.

Na M2 gameplay physx ne vpliva. Tako kot pri Mirror's Edge. Zamudil ne bom ničesar ;).

Bor H ::

Dej pol raj samo 8800 v mašino pa špilaj na 800*600, sej na gameplay ne vpliva tko da ne boš nč zamudu ;)

Berserker ::

In ti bi fural 800x600 samo za to da bi imel vklopljen nepomemben physix in da bi se ti dvigoval ego, odlično. 8-)

Wisor ::

Mene pa zanima kok FPSjev lahko pricakujem na sledecem sistemu:

-GF 9600gt
-AMD X4 9850+
- 4gb rama

1920 X 1080 -> low, med, vsaj 30 fpsjev ?

rezator ::

A se meni sm zdi, al eni že špilate igro? A ne pride ven šelej 24.8?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Wisor ::

Demo je zuni free na steamu, lahko vsak DLja, jaz sm osebno ze probal, samo sm na "zgoraj omenjeni" kisti, trenutno brez procesorja :D

rezator ::

Ja se mi zdelo da bi lahk biu demo :)
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bor H ::

Berserker je izjavil:

In ti bi fural 800x600 samo za to da bi imel vklopljen nepomemben physix in da bi se ti dvigoval ego, odlično. 8-)


Ne morem pomagat če si narobe razumel moje sporočilo.

Naj ti pomagam: resolucija, AA, bloom, physx...so VSE stvari, ki več al manj ne dodajo k gameplayu in so očitno brezveze.
In preden me napadeš: igre laufam na 2 in pol leti starem laptopu tako da se večinoma zadovoljim z 1440*900 in cca 25FPS in imam physx izklopljen. Sam tko, for the record, da mi ne boš očital da si z physxom ego nabijam.

PARTyZAN ::

Te bom vseeno napadel: Tehnologije, ki delujejo samo pri enemu proizvajalcu grafičnih pospeševalnikov so pač nestandardne in jih nimam nobenega namena podpirat. Pa nisem fanboy nobenega tabora, enostavno želim da mi je kot kupcu bolje z zdravo konkurenco.

Resolucija, bloom in AA/AF so stvari katere lepo tečejo pri obeh konkurentih. Physx, ki je v lasti Nvidie pač ne.

whatever ::

Ne da se mi brat vsega... kaj to je že zunaj? Je dobra? Kakšne so minimum hardware requirements?

legice ::

whatever je izjavil:

Ne da se mi brat vsega... kaj to je že zunaj? Je dobra? Kakšne so minimum hardware requirements?

ne,da :)
Processor: Intel Core 2 Duo @ 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 3600+
Memory: 1.5 Gb
Hard Drive: 8 Gb free
Video Memory: 512 Mb
Video Card: nVidia GeForce 8600 / ATI Radeon HD 2600
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive
Recommended System Requirements
OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Intel Core 2 Quad @ 2.5 Ghz / AMD Phenom X4 @ 2.5 Ghz
Memory: 2 Gb
Hard Drive: 10 Gb free
Video Memory: 1 Gb
Video Card: nVidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Bor H ::

PARTyZAN: To je druga stvar, ampak to vseeno ne spremeni tvojega argumenta, da ne dodajo nič k igralnosti, ker to velja za cel kup drugih nastavitev v enaki meri. Imaš pa vso pravico se bunit čez nvidio, se tudi jaz, sam ne zarad physxa (ker mam itak prešvoh mašino) ampak driverjev, sam to je že druga zgodba.

whatever: http://lmgtfy.com/?q=mafia+2
drugi zadetek je wiki stran kjer piše kdaj izide in kake so zahteve, je pa rezator cca pet sporočil nad tvojim skoraj isto vprašal in dobil odgovor

legice: ne mu podpirat lenobe ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

legice ::

@Bor...mah biv sem v momentu ;)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

whatever ::

Huh, jst mam athlon 2500, 1 gb in 64mb grafo;((

legice ::

važn da ti ta prva mafija dela:)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

whatever ::

To pa ja.:P

Skyman ::

Tilen je izjavil:

Tako je. Seveda čakamo še nove gonilnike.

a poj bi catalyst 8.8 popravla to?

Sale_One0 ::

Cat 8.8 bolj tezko, glede na to da stevilka pred piko pomeni letnico, stevilka za piko pa mesec izdaje driverjev. V tem primeru gre za driverje izpred dveh let :)

V Cat 10.8 kateri bodo prispeli v roku 3-5 dni predvidoma pa mogoce lahko celo pricakujemo kaksno izboljsavo(ceprav Catalyst Team nerad izdeluje popravke v driverjih za prerelease/demo igre)
Si vis pacem, para bellum.

sebamatko ::

Konfiguracija : ati 4890 + dedicated PhysX GeForce 8600, I7 920 @ 3,72 GHz



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

stock ::

Za primerjavo s postom višje, 4890 brez pomoči 8600 ;)

 Nastavitve

Nastavitve



 Rezultat

Rezultat

legice ::

pa tudi manjša/večja resolucija malce vpliva nekoliko frejmov,ampak se mi osebno ne zdi vredno dadajati grafično ekstra,ker najnižji frame rate je samo povprečje,kjer pa je dejansko med strelanjem celo nižji
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

RazzorX ::

Zanimivo, imam le HD4850 (512MB), nastavitve vse na max (1920x1080), ostalo max, vključno s fiziko, pa dobim le bogi 1 fps nižje od stock-a zgoraj, ki ima i7 in 4890 (čeprav ima on celo manjšo resolucijo).

stock ::

Da te popravim 1,2 fpsja ;)

Sicer pa je tvoj tudi 4jedrnik in laufa na 3Ghz. Jaz pa tudi driverjev nimam dobro poštelanih verjetno.

Drugače pa še bolj kot to, je kdo opazil, da je Bench tko.. usakič drugačen? lol in tudi rezultat je lahko pol zelo drugačen.

Tilen ::

Kot sem zapisal zgoraj, najbolje je, da pri vsaki spremembi na novo zazenes igro.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

stock ::

No za zanimivost sem zalaufal bench na 2930mhz prvi poskus 14,0 fps drugi poskus 17,2 fps average. Krneki.

Torej RazzorX tvoja grafa dohiteva mojo zato ker je moja bolj omejena zaradi procesorja kot tvoja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

stock ::

Lol, bol ko navijem procesor hitrej laufa špil, zdaj mi je že kar malo čudno, da ma Sebacar tako malo Fps-jev. Ker če jaz svojega navijem na 3,7Ghz potem bom mel isto Fps-jev kot ti z kobajage dedicated 8600. Daj seba probaj še brez 8600, heh pomoje boš mel isto fpsjev pomoje ti nekaj ne štima oz. imaš toliko fpsjev le zaradi navitega procesorja.

Če primerjam z stock in zdaj z 3,3 torej +600Mhz je gain kar velik če dodamo še 400mhz..


p.s. Tilen tudi, če nič ne spremeniš, 3x zapored benchaj boš videl usakič drugač.

 3,3Ghz

3,3Ghz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

RazzorX ::

Saj pravim da je špil glede tega "čuden". :) Bom še jaz probal navit malo kasneje še za kakih par 100MHz.
««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mafia 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27846575 (13505) Izi
»

Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
772163666 (13932) Sssaga

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
36381075 (75390) bluefish
»

4870X2 & 8600gts

Oddelek: Strojna oprema
416149 (5413) fr!Xy
»

Primarna grafična kartica Radeon 5850 + Nvidia 8800GT samo za PhysX, rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
609394 (8274) Meizu

Več podobnih tem