» »

switch problem

switch problem

yoo01 ::

Helllo
Uporablam T2 optiko pa me zanima kako lahko namestiš switch z 8 porti, k rad bi mel gor 3 racunalnike dela pa samo edn, a switch dodeli sam ip tem racunalnikom?, ce kdo kej ve o tem prosm ce mal pomaga!

MTm2H37rqt7B ::

Ce imas dogovorjeno za staticni IP, potem dostopa lahko samo en PC. Ce imas dinamicni IP, pa IMHO do 2 PCja.

Nikonja ::

A ne dobi npr. ruter ta ip od T2 in potem on deli svoje ip po lokalni mrezi ali sam jaz nekaj pomesal ?

MTm2H37rqt7B ::

@Nikonja, seveda, ce postavis za T2 optika/switch svoj router.

Ce pa direktno na T2 optika/switch je pa odvisno kaksno storitev imas naroceno. (sam po sebi 'ni router').

gkovac ::

Ne bom zdej trdil "zaprmej" ampak a ni switch samo "podaljšek" lokalne mreže? kokr jaz vem ti rabiš router in ne switch.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

MTm2H37rqt7B ::

Ze ze, vendar od T2 namesto modema, dobis pri optiki The Switch (po domace, modem na optiko, in v njem 8 portni switch, vendar nic drugega - no routing).

Nikonja ::

Me se zanima za fiksni IP od T2, a ga dobis fiksiranega za MAC adreso, kot zdaj imam na kabelski, ali je edina omejtiev da lahko imas samo en rac. priklopljen naenkrat ?

LP

MTm2H37rqt7B ::

Ni fiksiran na MAC (saj od racunalnika ne). In samo en racunalnik lahko dostopa (ce je statika) do interneta. Lahko pa na switch priklopis svoj router in furas na njemu svoj LAN z n racunalniki.

Nikonja ::

@pux
Hvala !!!

yoo01 ::

jest mam se en posebn switch k men tist ne pomaga milan switch od t2 k sta lahk gor 2 ip-ja zato sprasujem da bi mel izkoristek iz enga IP-ija na ta drug switch,k so gor 3 IP-iji, mene to zanima, v glavnem a ta dodaten switch dodeluje IP-ije ostalim Rač.?

SasoS ::

Switch je razdelilec, ne dodeljuje nobenih ipjev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 ip tv vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
314599 (3908) sandmat
»

Wake on lan help needed

Oddelek: Omrežja in internet
101809 (1264) sleby
»

AOE 2 in t2 vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
92141 (1838) kaktuss123
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122885 (47085) Looooooka
»

optika T2 oprema in kabli

Oddelek: Pomoč in nasveti
4710493 (9555) Senitel

Več podobnih tem