» »

Wake on lan help needed

Wake on lan help needed

sleby ::

Oj!

Imam eno težavo, pa upam, da mi bo znal tukaj kdo pomagati.
Imam sledečo konfiguracijo: računalnik, priklopljen na switch (še z drugimi računalniki), ta switch pa pa je priklopljen v t-2 modem (innbox v45). Na switch je priklopljen tudi synology nas, kjer je nastavljen VPN.
Težava je v tem, da od doma računalnika na remote lokaciji ne morem prižgat. Zadeva dela nekaj časa po tem, ko ga ugasnem, po kakšni uri pa ga ni več mogoče prižgat. Prebral sem že vse možno, moral bi nastavit ARP tabele, pa do tega t-2 modema ne morem dostopat nikakor drugače, kot preko servisnih strani, kjer pa kaj takega ni mogoče nastavljat. Probal sem zaobit to omejitev tako, da bi se povezal na VPN, pa ga prižgal iz lokalne mreže, pa tudi to ne gre. Ko se povežem na VPN mi ne najde nobene naprave na remote lokaciji, le modem tukaj doma.
Zadeva mi je delovala do nedavno, ko smo se v službi selili. Je pa res, da sem prej imel vmes še en mikrotik router z nastavljenim arpjem, tukaj pa tega routerja ni več.
Ali ve kdo še za kakšno drugo rešitev?

Hvala.

MUC ::

Pošlji WOL direktno iz NAS naprave, sicer ti bo to delalo zelo zelo težko, razen če imaš bridge VPN, kar pa verjetno nimaš.

Karen ::

Je mogoče da ti deluje WOL če preizkuiš od doma, od drugod pa ne? Ne poznamo tvojega predznanja, do Synology-ja lahko prideš tudi preko neta (njihov servis quickconnect), ampak WOL deluje pa praviloma znotraj LAN-a. Pri meni deluje vklop Synology-ja (sicer ga imam nastavljenega, da se prižge tudi on power failure ko pride štrom nazaj, tako da ni posebne potrebe po WOL), ampak imam na routerju VPN nastavljen, pa spuščenega preko T-2 Innbox routerja, tako da se lahko VPN-jam v LAN od zunaj. Potem ko sem v LANu preko VPN-ja pa s programom Magic PAcket vnesem MAC adreso, fiksni IP od Sylnology-ja - nastavil routerju da mu glede na mac vedno določi isti lokalni IP, pa, Local subnet, pa 255.255.255.0 (če imaš drugače pač drugače), pa Local subnet in cifro 9 v tem programu in se zbudi bp. Zdaj če ne veš kaj sem napisal potem bi rekel da je logično da ga ne moreš od zunaj zbudit, ker pač nimaš pravilnih nastavitev, če pa imaš vse to je pa verjetno kljub temu kaj napačno nastavljeno... preveri ponovno.
Je pa kar nekaj for (ni tako simpl če nimaš predznanj o tem kaj vse je treba nastavit). Najprej moraš VPN nastavit (vsaj PPTP) na routerju, potem moraš Inbox v T-2 nastavitvah na webu nastavit tako da te spusti do routerja, da se sploh lahko VPN-jaš, jaz imam še Synology-ja čez spuščenega tako da pridem do njega preko statičnega IP-ja (če imaš dinamičnega rabiš še en DYNdns servis), pol pa WOL prime.

sleby ::

Synology ni tezava, do njega lahko dostopam na vse nacine, tudi VPN mi vsakic deluje. Napisal sem da je synology v mrezi samo zato, ce obstaja mogoce kaksna moznost zbudit racunalnik preko njega. Tezava je pac en racunalnik v mrezi, ki se po nekaj casa noce vec zbudit.
Nimamo pa na mrezi nobenega routerja, samo innbox modem od t2, kjer se ne da nastavljat nic razen port forwardinga.

prtenjam ::

Pozdravljeni,

Jaz imam skoraj natanko takšno situacijo, kot vi. Na synology WEB strežniku sem napisal majhno PHP skripto, ki pošlje signal računalniku, da se zbudi. Preko net-a samo dostopim do te skripte in s tem pošljem ukaz. Potem počakam par sekund in se preko VPN povežem na ta računalnik.

Pripenjam tudi izbrani del PHP skripte:
	function WakeOnLan($addr, $mac, $socket_number)
	{
		$addr_byte = explode(':', $mac);

		$hw_addr = '';
		for ($a=0; $a <6; $a++)
			$hw_addr .= chr(hexdec($addr_byte[$a]));

		$msg = chr(255).chr(255).chr(255).chr(255).chr(255).chr(255);

		for ($a = 1; $a <= 16; $a++)
			$msg .= $hw_addr;

		$s = socket_create(AF_INET, SOCK_DGRAM, SOL_UDP);
		if ($s == false) {
			echo "Error creating socket!\n";
			echo "Error code is '".socket_last_error($s)."' - " . socket_strerror(socket_last_error($s));
			return FALSE;
		}
		else {
			// setting a broadcast option to socket:
			$opt_ret = socket_set_option($s, 1, 6, TRUE);
			if($opt_ret <0) {
				echo "setsockopt() failed, error: " . strerror($opt_ret) . "\n";
				return FALSE;
			}
			if(socket_sendto($s, $msg, strlen($msg), 0, $addr, $socket_number)) {
				echo "Magic Packet sent successfully!";
				socket_close($s);
				return TRUE;
			}
			else {
				echo "Magic packet failed!";
				return FALSE;
			}
		}
	}

	$socket_number = "9";
	$ip_addy = "192.168.2.255";

	if (!Avtoriziraj()) {
		exit;
	} else {
		$mac_addy = "54:04:A6:6E:D4:FF";
		WakeOnLan($ip_addy, $mac_addy, $socket_number);

		$mac_addy = "54:04:A6:6E:D9:FF";
		WakeOnLan($ip_addy, $mac_addy, $socket_number);
	}
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prtenjam ()

d3m1g0d ::

Ali so na računalniku Windowsi?
Zato, da WoL deluje, mora biti podprt tudi s strani operacijskega sistema, to ponavadi pomeni, da je treba v Windows Device Managerju nastaviti pod omrežno kartico Allow this device to wake your computer ali nekaj podobnega. Na raznih *nix-ih pa so procedure precej različne in ponavadi opisane v dokumentaciji.
Sam sem imel podobne simptome na stroju, ki je poganjal OpenBSD, na koncu pa sem ugotovil, da driver za omrežno kartico ni podpiral Wake on LAN.
Lepo bi bilo vedeti, za katere vrste VPN gre (L2TP/IPSec, OpenVPN, SoftEther, kaj drugega...). Nekateri VPN-ji lahko skozi spustijo L2 pakete, kot so WoL paketi, drugi zaradi protokola tega ne morejo. Če gre za Layer 2 protokol, je problem definitivno pri PCju, če pa gre za tipičen Layer 3, pa ni šanse, da PC sploh dobi magični paketek.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

sleby ::

@prtenjam Hvala, bom probal še tole. Čeprav če razumem je to podobno, kot če se preko VPN povežem na synology, pa potem WOL paket pošljem iz svojega računalnika. Ampak kot sem že napisal tudi to ne deluje.

@kristjan02 Ja, windows 10. Je pa res, da so na sveže naloženi, tako, da še ugotavljam, ali je problem v menjavi celotne infrastrukture omrežja ali v windowsih. Ampak kot rečeno - takoj po zaustavitvi sistema vse skupaj deluje, kot je potrebno. Probal sem prižgat z laptopom povezanim na hotspot na telefonu, tako, da sem praktično bil zunaj lokalnega omrežja. Torej magic packet pride do računalnika.
Sicer gre za OpenVPN, ampak ne vem zakaj bi bil VPN sploh faktor tukaj. Jaz želim prižgat računalnik brez VPN-ja, ta je poleg le zato, če mogoče obstaja kakšna opcija preko tega..

Invictus ::

Wake on Lan paketek ne moreš poslati preko interneta, ker je to ethernet paket.

Mal si preberi...

Wake-on-LAN @ Wikipedia
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

d3m1g0d ::

Invictus je izjavil:

Wake on Lan paketek ne moreš poslati preko interneta, ker je to ethernet paket.

Mal si preberi...

Wake-on-LAN @ Wikipedia

Ni res. Wake on LAN lahko pošlješ preko Layer 2 VPN-ja, ki tunelira tudi ethernet pakete. Tak je npr L2TP in OpenVPN, če ga primerno skonfiguriraš. Sem pa v dokumentaciji (https://www.synology.com/en-us/knowledg... prebral, da OpenVPN implementacija na Synologyju NE PODPIRA bridge mode, kar pomeni, da moraš uporabiti L2TP/IPSec, ki bi ga moral Synology podpirat.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

prtenjam ::

Glede VPN v mojem gornem odgovoru. VPN s prižiganjem računalnika nima zveze (pri meni!). To sta dve ločeni zadevi.

1. Računalnik (računalnike) prižgem na daljavo tako, da preko interneta sprožim PHP skripto na lokalnem Synology WEB strežniku. Ta skripta pošlje (po intranetu!) ustrezni magični paket z MAC naslovom enega izmed računalnikov. S tem je konkreten računalnik prižgan, torej deluje.
2. Potem pa vzpostavim VPN povezavo (preko Synology strežnika) in preko RDP dostopam do izbranega računalnika.

Poskušal sem pošiljati magične paketke preko spleta na različne načine pa mi ni uspelo, zato ta rešitev, ki sem jo predstavil tudi zgoraj. Omenjena rešitev tako sploh ne potrebuje VPN, saj bi lahko RDP vrata odprl tudi navzven, a temu ne zaupam najbolj.

Ko sem se pred leti trudil s tem, mi je prišel prav programček, s katerim sem lahko nedvoumno preveril ali paketek sploh pride do računalnika ali ne. Ko so paketki zagotovo prihajali pa vem da sem potem moral šariti še po BIOS-u, kjer sem določil da magični paketek lahko zbudi računalnik, ravnotako pa sem moral to isto označiti tudi v WIN 10.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

sleby ::

Invictus je izjavil:

Wake on Lan paketek ne moreš poslati preko interneta, ker je to ethernet paket.

Mal si preberi...

Wake-on-LAN @ Wikipedia


no, do sedaj mi je delovalo. tako, da ..

prtenjam je izjavil:

Glede VPN v mojem gornem odgovoru. VPN s prižiganjem računalnika nima zveze (pri meni!). To sta dve ločeni zadevi.

1. Računalnik (računalnike) prižgem na daljavo tako, da preko interneta sprožim PHP skripto na lokalnem Synology WEB strežniku. Ta skripta pošlje (po intranetu!) ustrezni magični paket z MAC naslovom enega izmed računalnikov. S tem je konkreten računalnik prižgan, torej deluje.
2. Potem pa vzpostavim VPN povezavo (preko Synology strežnika) in preko RDP dostopam do izbranega računalnika.

Poskušal sem pošiljati magične paketke preko spleta na različne načine pa mi ni uspelo, zato ta rešitev, ki sem jo predstavil tudi zgoraj. Omenjena rešitev tako sploh ne potrebuje VPN, saj bi lahko RDP vrata odprl tudi navzven, a temu ne zaupam najbolj.

Ko sem se pred leti trudil s tem, mi je prišel prav programček, s katerim sem lahko nedvoumno preveril ali paketek sploh pride do računalnika ali ne. Ko so paketki zagotovo prihajali pa vem da sem potem moral šariti še po BIOS-u, kjer sem določil da magični paketek lahko zbudi računalnik, ravnotako pa sem moral to isto označiti tudi v WIN 10.


Ja, sem ze probaval z magic packet programom in paket lepo pride do racunalnika. Problem je edino po nekaj casa, ko pa neha delovat. Takrat pa tako ali tako ne morem preverit, ce paket prispe, ker je komp ugasnjen. Kot receno bom dalje probal naslednjic, ko pridem do racunalnika.

Hvala vsem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sleby ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem innbox-router-udpxy?

Oddelek: Omrežja in internet
484442 (3644) Daniel
»

Omrežna vrata (porti)

Oddelek: Omrežja in internet
386241 (4670) Daniel
»

Domači Proxy?

Oddelek: Omrežja in internet
355020 (4052) wungad
»

VPN težava

Oddelek: Omrežja in internet
111559 (1311) SasoS
»

Wake-on Lan po internetu preko usmerjevalnika (router)

Oddelek: Omrežja in internet
121709 (1430) WhiteWolf

Več podobnih tem