» »

ATI7500 vs. Leadtek GF4 MX440 "shootout"- povejte!

ATI7500 vs. Leadtek GF4 MX440 "shootout"- povejte!

username ::

saj vem, še ena tema o grafičnih, ampak okoli tega je zmeda za popi*dit...
skratka: v desnem kotu je ATI radeon7500 (stane pri JAE 32k sit), v levem pa Leadtek Winfast A170 DDR, po domače GF4MX440 (stane pri JAE 35k sit). ring je sestavljen iz AMD osnove (plata gigabyte ga7vrx- VIA KT333), win98 in/ali winXP.

zanima me primerjava med obema glede:
- prikaz 2D (kvaliteta)
- kvaliteta tv izhoda
- kompatibilnost s platformo
- splošna neproblematičnost (ali kako bi to formuliral..)
- zmogljivosti 3D (zlasti na 1024x768 in nižje)
- in še kaj, če se kdo sam česa spomne

Skratka odločam se med tema dvema (sicer se k eni nagibam bolj ampak raje malo preverim da se ne zaj*bem). Prosim da se omejite na ti dve kartici, posebno vesel bom mnenja tistih, ki so s katero imeli izkušnje. Hvaležen bi bil tudi za morebiten link kakega testa (če sta bili kje obe skupaj primerjani) - če je kaj takega kje na internetu, jaz ne najdem.
Lep pozdrav vsem!

tha_man ::

- prikaz 2D (kvaliteta)
Ati

- kvaliteta tv izhoda
Ati

- kompatibilnost s platformo
vseeno

- splošna neproblematičnost (ali kako bi to formuliral..)
GF (boljši gonilniki)

- zmogljivosti 3D (zlasti na 1024x768 in nižje)
GF (v primerjavi z retail 7500 sicer ni velike razlike, sm tale pri Jae je OEM, ki je *baje* nekaj počasnejši - ne vem pa za koliko).

- in še kaj, če se kdo sam česa spomne
Ati ima več funkcij (DVD pospeševanje, bump mapping, mogoče celo multimonitor podporo - nisem prepričan za OEM verzijo), GF ima boljši antialiasing


Za primerjavo 3D zmogljivosti z retail 7500 poglej na Tom's Hardware (neki grafični shootout) ali Anandtech (primerjava grafičnih pod200$).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

Thanatos ::

serija GF4MX mislim da ima tudi implementirano DVD pospeševanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

McHregec ::

Heh Atijeve kartice majo DVD pospeševanje že od davno.
Destroyer Of The Worlds.

tha_man ::

Ja, GF4MX ima tud DVD pospeševanje. Kakšne kvalitete je pa ne vem...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::

R7500 ima dva RAMDACa, ampak po moje (cena je glede na ostale ponudnike malce nizka) je to pri JAE OEM verzija, tako da ni priložen DVI-I to VGA adapter. Lahko ga pa kje stakneš. Vzemi R.

Za primerjavo hitrosti, preglej na THG VGA charts.
Your focus determines your reallity

AIDS ::

Definitivno MX440 ce noces met problemov ...

Pa danes sem probal zadevo ki se ji rece 3DMark ... in sem dobil 5800 pik, ce ti to kaj pomaga

LP

KuhaR ::

Mam 7500 retail pa še nikoli nisem imel problemov z njo. Z 1,1G duronom pa imam 5260 3DMarkov.

kuglvinkl ::

KuhaR: imaš možnost na karto obest dva monitorja? Po tujih forumuh slišim, da je možno imet potem samo 60 Hz.
Your focus determines your reallity

KuhaR ::

Imam samo 17" Nokio in 14" Samsunga in slednji podpira max 60Hz tako da ne bi vedu.

danielka84 ::

Eto js mam Radeona 7500 in ima 2xRAMDAC -> Lahko maš gor 2 monitorja in ti oba prikazujeta različne slike in s tem tudi različne resolucije in ferkvence osveževanja! Preverjeno sem sprobal z 17" (85hz) in 15" (75hz) monitorjem naenkrat!
Ql je tudi uporabljat Tv-out, ker ko vklopiš opcijo "tv-out" se ti nič ne spemeni, ne resolucija, ne osveževanje !!!
Na monitorju imaš naprimer 1024x768@85hz na tv pa 800x600@40hz

Kuhar kak si ti dobil 5xxx markov?
daj povej mal kak sistem maš, ker jas dobim komaj 4000 z istim procesorjem kot ti!
ni-da-ni

tha_man ::

-Ripper-, ali imaš retail Ati Radeon 7500?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::

Vprašanje od tha_man

+ kakšne izhode imaš na karti in če imaš DVI-I, si dobil zraven še adapter?

+ dej povej, če si preizkusil novo verzijo Hydravison-na?
Your focus determines your reallity

danielka84 ::

Imam OEM verzijo, zraven nisem dobil adapterja, sem ga mel na sposoji, tak da sem sprobal če dela z adapterjem in dela!
Zraven OEM verzije dobiš tudi S-video -> Cinch adapter.
Kartica pa ima navaden VGA , DVI ter S-video izhod!
Hydravision-a (aplikacija) sploh ne uporabljam, ker je totaln podn. Nameto tega pa uporabljam UltraMon, ki je zares dosti boljši kot Hydravision od ATIja!
Pa v novih BETA driverjih kartica podpira "theater mode", kar pomeni da če maš gor priklopljen TV,maš lahko na ekranu film minimiziran in lahko delaš kaj hočeš, na TV pa teče film!

ps: oba Radeona 7500 od ATIja, OEM in retail delujeta na istih ferkvencah!!!
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

nodes ::

GAINWARD-ove GF4 MX kartice imajo kvaliteto slike na nivoju včasih slavnega Matroxa, majke.

username ::

KuhaR:
aha ti imaš ourej kombinacijo duron + 7500. a lahko poveš natančno konfiguracijo.
pa še to: je kartica od ATI-ja ali od kakega drugega proizvajalca (mogoče če napišeš kar konkretno komercialno ime, če še imaš škatlo; pa v kateri trgovini si kupil - me zanima namreč, če imajo tudi pri JAE to isto varianto). sem namreč nekaj slišal da so ene ATI kartice delale probleme ampak se ne spomnim točno. če je tvoja ok seveda najraje kupim takšno. LP!

danielka84 ::

ti kr vzami Radeona7500, ti nebo žal!

Pa z noivimi driverji je tud vse odpravljeno, tak da se ne bat glede teh ko pravijo da so driverji v kurcu..blabla

Samo če bi bil jaz na tvojem mestu, bi še malo $$ našparal pa bi nabavil Radeona8500 z 128MB DDRa za 55ksit pr mlacomu>:D
ni-da-ni

tha_man ::

-Ripper-, tale R8500 za 55k SIT verjetno nima podpore za dva monitorja, ali pač?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

chucki ::

radeona 7500 ze pokosi geforce 2 ti, gf 4 mx 440 je pa hitrejša od geforce2ti testirano in dokazano!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

krucymucy ::

Zopet naš modrijan chucki! Svaka ti čast da se upaš take pokat:D

kuglvinkl ::

tha_man: sem pogledal na cenik, in nope, to je LE izvedba, ki ima samo en RAMDAC.
Your focus determines your reallity

KuhaR ::

Moja konfiguracija je naslednja:
Gigabayt 7dxr(AMD760 rula) 148FSB
Duron 1184
ATI R7500 retail 3,6ns 350/580
IBM IC35 41G
SB live
drajverji pa so 9031(zadnji beta).

danielka84 ::

Ta radeon pr mlacomu za 55ksit ima podporo za dva monitorja -> isti priključki kot na R7500 in lahko prikazuje različni sliki hkrat, vendar je an obeh monitorjih ista resolucija in ferkvenca osveževanja, isto velja za TV-Out - ko maš vklopljen tv-out moraš met zaslon na 800x600@60HZ ali 1024x786@60HZ.
Ima samo en ramdac! škoda.
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

KuhaR ::

Jaz sem imel isti problem z starejšimi drajverji. z novejšimi 6058. 6071 XP in 9030, 9031 Me pa zadeva deluje kot mora.

the_unborn ::

Nimam izkusenj z nobeno od obeh kartic, a je pomoje MX speed, ATI pa quality. Mors se sam odlocit kaj ti vec pomeni.

username ::

Hja ker ste očitno že izčrpali svoje prispevke je čas da povzamem:
skratka odločitev mi žal še ni čisto jasna, in lahko da bom kar kovanec vrgel...:O

sicer so se mi zdeli odgovori v prid ATIju bolje argumentirani, tudi nekateri testi (ki sem jih vmes izbrskal na netu) večinoma kažejo, da naj bi ATI bil malo boljši.
dodatno pa mi je obrvi dvignila še ena podobna tema, ki je pod vprašaj postavila mojo vmesno odločitev, da je ATI7500 mogoče le boljši. v glavnem: čez teden ali dva bom naročil novo mašino, do tedaj pa počakal, če še kdo kaj tehtnega pove glede grafike. Hvala vsem ki ste sodelovali !(in mogoče še boste :)] )

KuhaR ::

Je pa še ena stvar, katero bi moral vzeti v obzir. Kvaliteta izdelave. Kakor vemo je ATI šele v zadnjem času dovolil ostalim proizvajalcem, da izdelujejo njegove kartice in to po visokih standardih. NVidia pa je imela v preteklosti dosti težav z raznimi tajvanskimi in kitajskimi firmami, kateri so lotali na kartice poceni komponente (slabi filtri) . Kar je vodilo do zelo slabe (zamegljene) slike pri višjih resolucijah (1024 <). Sam pa bi ti priporočal raje kakšnega tisočaka dražji 8500LE ne bo ti žal.

username ::

Ja, KuhaR, tudi to se mi zdi pomembno, imaš prav. odločitev pa mi otežuje dejstvo da naj bi bila tudi Leadtekova kartica menda kvalitetno izdelana (če verjamem testom/ocenam). (pazi :v originalnem postu sem v ring postavil dve konkretni kartici, ki ju ponujajo pri JAE)

sicer pa sem ravnokar izvedel, da imajo pri JAE tudi Gigabytov radeon 7500 in sicer za 23400 SIT. hmm očitno se tehtnica preveša k ATI..razen če ni to kakšna oskubljena varianta ??

Tzar ::

Ta kartica je LE izvedba in ima 64Mb SDRAM in se lahko kosa z MX400 GeForce. Stestirano!
Se ti splača res kupit 8500LE od Herculesa, za manj kot 50k.
Piši če te zanima.
Življenje je lepo!

HardwareMaster ::

A nebi še mal pršparu, pa bi kupu:

""WinFast A250LE GeForce 4 Ti4200 64 MB DDR AGP, TV in DVI izhod, DVD player program CENA: 50.380,00 SIT """

To je pr TAIPAN

Prbližn tolk kušta kot RADEON 8500LE pr Mlacomu

username ::

ne, res ne bi pršparu. 30 (mogoče kakšnega jurja več) je največ kar sem pripravljen dati za grafično, torej trenutno pride v poštev samo MX440 ali 7500. nekje je treba postavit mejo. samo šit je ker se ne morem odločit med tema dvema

KuhaR ::

Mal sem gledal in primerjal rezultate med mojo kartico in MX440 ter MX460. Ugotovil sem, da je ATI malenkost hitrejši vendar je moja kartica zelo navita (355/580). Ma pa odličen TV-izhod (Divix in DVD) in zelo dobre drajverje (MOHAA, RTCW, IL-2, FS-2002,CIV-III,.. delajo pri 1024/768 z 2xAA in 16XAF gladko brez zatikanja).

danielka84 ::

aja, pa Geforc ma neko bedno zaščito, da ne moreš gledat DVDjev na TV brez dodatnga programčka, kar pri ATIjevi lepo laufa!

Če dobiš obe za isti denar pol definitivno vzami ATI R7500, ker pri tem dobiš DualHead kartico + izjemoo kvalitetn 2D del in solidno 3D pospeševanje (kot pravi en zgoraj: za odtenek boljšo kot pri GF4 mx440)>:D
ni-da-ni

Jebiveter ::

-Ripper-: Mene zanima, katera irma pa je izdelovalec tvoje graficne? Predvsem pa me zanima kaksne rame imas gor?

BTW: Katere drajverje uporabljas? Meni na moji Sapphire 7500 ne rata dat original drajverjev, le tiste OEM varjante (ki so prez oprimizacij). Kako je tebi ratalo?

Za vse: Kako lahko fizicno na kartici prepoznas RAMDAC? To me zanima ze dolgo. Al gre tukaj za internal RAMDAC v cipu?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

kuglvinkl ::

Pri ATIjih se to da, ker je en v coreu, drugi pa na karti (če je), kako pa zgleda ne bi vedel, preglej teste, ki jih je ziher malo morje.

NV17 in NV25 (in nekatere MXi, kolk je bila spoh koda za njih, NV15 ziher ne) imajo oba v coreu.

Matrox: ne vem. Pri njih je stvar specifična, ker pri nekaterih kartah, denimo 200 MMS, lahko na en DVI obesiš 2 monitorja, torej skupno štiri. BTW, ta karta ima štiri procesorje.

Oz. dej povej za katero karto te zanima.


Glede topica: če boš v prihodnosti razmišljal o sistemu z dvema monitorjema, kupi R7500, če ne pa MXa (noh ja, v končni fazi lahko še vedno kupiš npr. Vision tekovega MXa, ki ma dva izhoda). Enostavno.
Your focus determines your reallity

Jebiveter ::

Glede RAMDACov sm za ATIje mislu, ker bi rad preveru ali ima moj Sapphire Radeon 7500 dva al samo enega! Sam, nikjer na netu ne pise kako zgledajo! Shit! Bo treba glih pretvornik (vga-dvi) kupit in probat!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

danielka84 ::

Imam ATIjev Radeon 7500 OEM (ferkvenca je ista kot pri RETAIL! Gor so pa HYUNDAI rami, samo nevem kolko ns so.
fizicno se menda ne da videt če sta gor dva ramdaca, drugače pa lahko v winsih vidiš, če ti pokaže takole:

To ti že samo winsi dajo takšne nastavitve brez dodatnih driverjev, isto je tud če maš dve grafični not(vsaka en ramdac).

Uporabljam pa 6.13.10.6058 beta driverje, ki tudi podpirajo "Theater mode", kar prejšniji ne!
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

tha_man ::

Tole ni nujno dokaz za 2 ramdaca. Isto lahko dam jaz na MX-u, kjer dual display lahko uporabim s TV-out, pri Win98 pa ima tole izbiro celo sosed z MX-om ki še tv-out nima...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

danielka84 ::

možnost za ta prikaz je, da imaš not dve grafični z enim ramdacom ali eno grafično z dvema ramdacoma! Nvidia pa ima za tv-out podobne nastavitve pod gumbom "dodatno / nview oz. twinview" , če gledaš po tej sliki!

danielka84 ::

al pa takole, če imaš not eno grafično in imaš možnost spreminjat resolucijo na monitorjih (na sliki), tako da imata monitorja različno resolucijo!





Če lahko, potem imaš zagotovo 2 ramdaca!!!
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

HardwareMaster ::

Jst lohka tid za vsak monitor posebi štelam resolucijo, pa mam sam en VGA izhod.

chucki ::

vau riper ti pa mas graficno in pol! :PPPPPPP :DDDD
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

My name is chucki and im powered by Nvidia technology.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

danielka84 ::

HardwareMaster: pol maš pa 2 ramdaca(vga+tvout)

Chucki ti pa ne s takimi tvojimi že staroznanimi bednimi odgovori!

Js sem samo razjasnil zadevo z dvema ramdacoma!
ni-da-ni

jRk0 ::

Jaz mam herc. radeona 8500LE...
gor so vga pa dvi pa tv-out izhod. Sicer nimam se enega monitorja priklopljenega, ampak jaz lahko to vse stelam, kar mas ti na sliki in tudi izberem lahko dva monitorja, pa dam na vsakega drugo resolucijo. pa kolko vem mi ne dela to;)
You fuck up once, you loose two teeth.

tha_man ::

Opazil sem da ima Mlacom DVI-VGA pretvornik za manj kot 2 jurja. Od Atija. Tako za info :D

Aja, še eno vprašanje. Ali kdo ve ali je tisti Radeon 7500 OEM pri Jae (okrog 32000 jurjev) isti kor retail, ali je kaj slabši (predvsem ali podpira dva monitorja in kakšen ram ima). Ali je kdo že kupil tole zadevo pri Jae?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

KuhaR ::

V Essediu v Gorici imajo 8500LE za samo 144EUR (33K SIT) kar je po mojem najboljši nakup.

_Mortal_ ::

Kuhar: z 5.5NS ramom
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

KuhaR ::

Na njihovi strani je napisano da je ram na 250 (4ns). Je pa R7500le z 5,5ns ramom (175Hz).

_Mortal_ ::

En je kupu v gorici to za 33k in ma gor 5.5 NS ram (183 MhZ)
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318263 (11779) Ursus
»

Nakup graficne

Oddelek: Kaj kupiti
351719 (1108) urosh
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171935 (1501) globoko grlo
»

Kaj kupiti? gf2 mx400 64MB-sdr ali ATI radeon 7500 64MB-ddr

Oddelek: Kaj kupiti
111093 (813) BendeR
»

Nov test

Oddelek: Novice / Grafične kartice
161823 (1823) Boeing

Več podobnih tem