» »

Prenosnik - meglena slika

Prenosnik - meglena slika

Madafaka ::

Pred kratkim sem kupil laptopa Dell inspiron 5100, in imam sledečo težavo ! Ko sem prenosnik dobil, je imel prednaložene winse xp, pro, ter ko si npr. odprl katerokoli stran v explorerju, je bila resolucija slaba!, npr. slike, razni logotipi podjetij...itd. Če si to isto sliko shranil, ter jo npr. odprl z programom za ogledovanje slik, je zadeva bila super kvalitete! Sam sem skušal inštalirati monitor, vendar mi to nikakor ne uspe...monitor je še vedno na default! grafična v laptopu je radeon 7500, 64mb !
Ker mi zadeve nikakor ni uspelo uštimat, sem formatiral disk in lepo vse na novo gor! Ob namestitvi določenega gonilnika za laptop oz. grafično kartico Se je odprlo okno z uprašanjem v smislu,..želiš povečati sliko za boljšo vidljivost??....ker pred tem sem imel resolucijo 1400x1050 na 15inč monitorju in vse skupaj je precej majhno in težko vidno ! Seveda sem glede uprašanja o povečavi kliknil Yes !in....sledilo je isto kakor je bilo pred formatom..! Formatiral sem šeenkrat, z to razliko da sem ob namestitvi gonilnika odgovoril z No ! sedaj je slika sicer brezhibna, vendar majhna! Prosim če mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim!

Hvala

Alec999 ::

nastavi resolucijo na 1024x768

Madafaka ::

Poveča vse skupaj, vendar je slika izjemno meglena ! Mogoče bi moral poskusiti z kakšnimi gonilniki, vendar sem jih že iskal na atijevi strani, vendar za mojo kartico ne najdem nič pametnega...na dell.com sem poskušal najti tudi gonilnik za moj monitor na laptopu, vendar jih za moj model laptopa najde kakih 15 različnih monitorjev, vendar nevem kako naj ugotovim kateri model imam jaz!?

Alec999 ::

Kere Windowse pa imas? z www.ati.com download-i CATALYST 4.4 za Windows 2000/XP al pa 4.3 za Windows 95/98

Za monitor pa ce imas prek prenosnika dostop do interneta probi prek Windows updata najdet novejse driverje.

Madafaka ::

Mam windows xp prof. ! Bom poskuzil z ati.com, na dell-u sem našel driverje za monitor, vendar je driverjev za moj model laptopa več, ker očitno niso na vseh modelih enaki monitorji...nevem kako naj ugotovim kater ekran je na mojem laptopu?? Bom poskusil windows update!

bili_39 ::

LCDji delujejo najbolje v "naravni" resouciji, to je kolikor pik imajo. Uporabljaj 1400x1050 in daj vse na največje (velikost teksta, ikone itd...) v XPjih imaš več tega. Resolucije pa ne spreminjaj. Pa ni ti treba formatirat za spremembe.

ddeben ::

Kokr sm pogledu tale tvoj laptop, ima iste konfiguracije ampak ima 3 razlicne zaslone(ekrane).Mas pa tocno navedene specifikacije dolocenega zaslona tko de sklepam de imas: 15-inch SXGA+ active-matrix display with a resolution of 1400 x 1050, 16 million colours.
Zdej za gonilnike pa nevem...bral sm pa, de ima velik ljudi probleme s tem...mal poisci na driverguide-u:\

Madafaka ::

Poskusil sem z CATALYST 4.4, vendar ne najde moje grafične...napiše could not find hardware...uglavnem mislim da CATALYST 4.4 ne vsebuje driverjev za mobility zadeve! Glede mojega monitorja...res je SXGA+ active-matrix display with a resolution of 1400 x 1050, 16 million colours.
Poskusil bom z povečavo, vendar vseeno mislim da bi bilo treba driverje naštimat!, P.S. Hvala za pomoč

schurda ::

Imam ThinkPada R40. Vse kar ni 1400x1050 je slabo. Dej to resolucijo in povečaj fonte. Ni druge!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916203 (7164) Seb4
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353407 (2448) Matev
»

Vaše mnjenje ali je 1440x900 prevelika resolucija za 14¨ prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
142333 (2012) Witboy
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517405 (9581) Utk
»

HP NX5000

Oddelek: Kaj kupiti
191346 (1222) dejvidlj

Več podobnih tem