» »

RAM 4GB

RAM 4GB

TokioGangsta ::

kateri so trenutno najboljsi 4gb rami(z ceno do 300 EUR)

opeter ::

4x1 ali 2x2 GB?

TokioGangsta ::

v mislih sem mel 2×2gb

amigo_no1 ::

ddr ali ddr2 ?

TokioGangsta ::

ddr2

Izi ::

Kakšne hude izbire tako ali tako nimaš.
Tole je bolj ali manj vse kar se splača kupit: Link

Geil Black Dragon 4GB (2x2GB) PC6400 DDR2
DDR2 800 (PC2 6400)
Latence: 5-5-5-15
Napetost: 1,9 - 2,4V
Nimajo hladilnika
Cena z DDV: 274 €

Supertalent T800UX4GC5 4GB (2x2GB) PC6400 DDR2
Hitrost: DDR2 800 (PC2 6400)
Latence: 5-5-5-15
Napetost: 1,8 - 2,1V
Ima hladilnik
Cena z DDV: 290 €

Jaz bi vseeno raje vzel Supertalent, ker ima hladilnik in deluje na nekaj manjši napetosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

/alien\ ::

Mene pa zanima kaj se bolj splača.
Imeti 2gb rama ( link) na eni palčki ali
2*1gb ( link) pa met v dual načinu.

Se v igrah opazjo razlike?

Meizu ::

2x1 gb je boljši način, saj se v dual channel podvojijo frekvence.

EDIT: oz. deluje kot nekakšen SLI...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

/alien\ ::

Dolgoročno se mi potem bolj splača da zdj uzamem 2gb pa potem drugo leto še 2gb pa dam potem v dual način?

Good Guy ::

@Meizu

pa kaj ti govoriš?
Frekvence ostanejo iste. Z dual channel tehnologijo aktiviraš dva 64 bitna kanala kar ti prinese 128 bitno prepustnost
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Meizu ::

aja sori pol je pa to napaka na strani (meni neznane) strani. Sicer se ne spomnim več URL-ja, ampak pisalo je, da se podvojijo frekvence. Sori potem. Ampak še zmeraj je najbolj logičen nakup 2x1gb.

bluefish ::

bolj pametno je, da sedaj kupiš en modul z 2GB in pozneje, ko bo denar pri roki, dokupiš še en tak modul. Stvar bo delala veliko bolje, kot pa s 4 x 1GB.

Meizu ::

In če ne bo nadgrajeval? Pomoje je logično kupit 2x1gb ker je povsem zadost, ko bo pa potreba nad 2gb rama se bojo pa itak ddr3 rami pocenili na "človeku sprejemljivejše" cene, bo pa tam nabavu ddr3 4gb rama če bo hotel... Pomoje je tko najbolje...

Izi ::

Dolgoletne izkušnje z nadgrajevanjem so me naučile, da za več kot pol leta naprej nimaš kaj načrtovati.
V pol leta se situacija in cene tako spremenijo, da je včasih že bolje vse skupaj kupiti novo, kot zapravljati za nadgrajevanje, ki ne da zaželenih učinkov.

Pri RAMu je nekaj splošnih pravil in sicer: Manj palčk je bolje in pa seveda že stari rek, da rama ni nikoli preveč.
Trenutno je idealno imeti 2 identične palčke RAMA, ker se podvoji propustnost oz. pasovna širina za podatke.

Če navijaš je treba vedeti, da se RAM navije opazno bolje z eno palčko kot z dvema, da o štirih sploh ne govorimo.

Če misliš v parih prihodnjih mesecih nadgraditi iz 2 na 4 GB potem obvezno kupi eno samo 2 GB palčko.
Če pa ne misliš nadgrajevati več kot pol leta pa kupi raje 2 x 1GB, ker boš lahko uporabljal dual channel in še 1 GB palčke imajo opazno nižje latence kot 2GB palčke in dosegajo tudi višje frekvence.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202009 (1531) Hanzo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473754 (1913) svetetko
»

Prehod na DDR3 se vleče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6611653 (8964) _Dejan_
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628269 (15004) smarty
»

RAM DDR2

Oddelek: Kaj kupiti
191954 (1508) OChack

Več podobnih tem