» »

kateri ram naj vzamem??

kateri ram naj vzamem??

seljo ::

za v svoj comp bom kupil 2gb rama compa ne bom navijal niti rama tako da vas sprasujem kater ram naj vzamem v sistemu bo se e6400 x1950pro plata GigaByte 965P-S3-RH, S775, iP965, FSB1066 je ta plata ok za 106e se mi zdi ugodna pa se 965 podnozjae.

sedaj pa kr ramom kateri bi bil najprimernejsi?

Ram OCZ 2 GB KIT DDR2 ram, 2X1GB PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom, XTC hladilnik CL5 160,00e


Ram PATRIOT 2X1GB 2Gb KIT DDR2 ram, 2X1Gb PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom, 35.946 150,00

Ram DDR2 2GB GeIL PC6400 800 DualChannel (2*1Gb) RETAIL 35.946 150,00

cene so podobne zato mi je vseno katerega vzamem katerega mi svetujete vi???
u zivotu sve se vraca sve se placa

dzinks63 ::

:)) Crucial,
Ram DDR2 Crucial PC5300 667 2*1GB ram CT12864AA667.16FD čipi D9GMH 140,00€

MEDENA ::

Ram DDR2 Crucial PC5300 667 2*1GB ram CT12864AA667.16FD čipi D9GMH 135,00€
Comshop Lesce :)

eDDi ::

Ram DDR2 Crucial PC5300 667 2*1GB ram CT12864AA667.16FD čipi D9GMH 130,00€

Funtech :)

igor0203 ::

Ram DDR2 Crucial PC5300 667 2*1GB ram CT12864AA667.16FD čipi D9GMH 120,00€
Black market :)) :P

seljo ::

wtf zakaj ta ram? a ni kao 800mhz ram boljsi od 667??
u zivotu sve se vraca sve se placa

Čmrlj ::

Ja tle so micron d9 čipi, in boš bp fural na višjih ferkvencah in nižjim timingi kot tisti ocz, geil,patriot.Pa plato ti raje priporčam biostar tforce 965pt.

ShARk63 ::

Koliko pa lahko te navijes? Pa s kaksnimi timingi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ShARk63 ()

Čmrlj ::

na ddr2 1000 4-4-4-8 brez problema

seljo ::

fora je v tem ker jaz nebom popolnoma nic navijal vse bom pustil tako kot je. Zakaj bi vzel biostar plato kaj je pa z to gigabaytovo narobe??
u zivotu sve se vraca sve se placa

Čmrlj ::

Če neboš navijal je zgodba drugačna,kar se pa gigabyta tiče men smrdi, odločitev je pa tvoja.Biostar se mi zdi dosti bolj zasnovana in stabilna plata.

seljo ::

no sja v ceni ni neke razlike tak od lagko vzamem tudi biostar
ja ram pa nebom nic navijal zato pa sprasujem katerega od zgoraj navedenih naj izberem?
u zivotu sve se vraca sve se placa

Čmrlj ::

Ja jst bi vseeno vzel crucial pa jim sam malenkost povišal voltažo jih nastavil na ddr2 800 v biosu ter timinge 4-4-4-12 pa si na boljšem,drugače je pa vseeno katere od zgoraj navedenih vzameš saj so vsi kolikor vem cas5, tko da razlike ni.

seljo ::

saj verjamem da kaksne razlike ni pa vseeno me zanima kateri so nekako boljsi oz imate z njimi izkusnje da so cool.
u zivotu sve se vraca sve se placa

EvilDare ::

Glede na ta test, bi teoretično s temi rami lahko 1:1 navil C2D procesorje:
E4300 @ 4851 GHz
E4400 @ 5390 GHz
E6320 @ 3773 GHz
E6420 @ 4312 GHz
E6600 @ 4851 GHz
E6700 @ 5390 GHz
z rami 2x 1GB za 120€.

seljo ::

ok bom pa tako naredi kupil te rame crucial pa jih za1x pustil al kako oz mogoce kdo ve kako to pol navijem ce pravite da so tako oh in sploh me pa sedaj zanima kako to naredim ker v koncni fazi ce pravite da so super in ce dam 30e manj se pa tudi nebom na glavo metal ce je seveda navijanje easy se pravi da samo kaj spremenim v biosu.
u zivotu sve se vraca sve se placa

seljo ::

da ne bo kaksne pomote pogovarjamo se o teh ramih ? Ram DDR2 Crucial PC5300 667 2*1GB ram CT12864AA667.16FD čipi D9GMH Link 31.153 130,00
u zivotu sve se vraca sve se placa

seljo ::

no sedaj se morma nujno odlociti za ram:
proc bo e6420
plata biostar tforce
grafa 8600gt
za ram pa nevem odlocam se med temi tremi
cene so enake. Razlika niti nevem kaksna je ce sploh je navijal nebom katere bi izbrali ce bi imeli na voljo samo te tri vsi so 130e pa res nevem kateri so cool oz s katerimi imate dobre izkusnje.

Ram OCZ 2 GB KIT DDR2 ram, 2X1GB PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom, XTC hladilnik CL5 31.153 130,00

Ram PATRIOT 2X1GB 2Gb KIT DDR2 ram, 2X1Gb PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom, 31.153 130,00

Ram DDR2 2GB GeIL PC6400 800 DualChannel (2*1Gb) RETAIL 33.310 139,00

Sam sem imel namen vzeti patriost ker so bili najcenejsi sdaj so cene podobne pa res nevem vec.
u zivotu sve se vraca sve se placa

seljo ::

a noben nima izkusenj s temi rami? Samo nocem se nategnit pa kaksen junk vzet zato sprasujem.
u zivotu sve se vraca sve se placa

Čmrlj ::

Kvliteta za male pare:D KLIK

seljo ::

sam res ugodni so samo je pa nek drug problem...ker jih funtech ne prodaja jaz bom cel comp vzel pri funtechu z mlacomom sem zakljucil...
u zivotu sve se vraca sve se placa

seljo ::

kaj pa ce vzamem 2 patriota posamezno 16b 6400 800mhz je 55e eden se pravi 2 skupaj samo 110 . Kerkit pa pride 130 kar je 20 e razlike je vredno dati 20 e vec se bo kje poznalo?
u zivotu sve se vraca sve se placa

MisterPepper ::

Tud sam razmišljam o nakupu novega rama in se ravno odločam med naštetimi modeli, torej:

OCZ, GEIL, PATRIOT ?

Gre se za skromnih 512MB na 400MHz DDR.

Za patriot sem na Enaa prebral nekaj negativnih izkušenj, tako da je moja izbira trenutno med OCZ in GEIL-om.

Je pa znamk, na trgu malo morje, tako da vsak nasvet, izkušnja prav pride. Iščem razmerje med ceno, zmogljivostjo in združljivostjo.

Lp
Previdnost je mati modrosti

OZZY ::

zemi tisto kar ti je čmrlj napisal...za 108 evrov so super nakup....sploh če ne boš navijal. Sicer so micron boljši ampak če ne navijaš nima smisla dat 22 evrov več, saj ne boš veliko pridobil. jaz mam te super talent in delajo BP na 900Mhz @2.1V na nazivnih tajmingih na AM2 sistemu. Več nisem šel. sems e tud dam odločal med microni in temi pa mi ni žal. Sicer mam tud 4x1Gb micron ampak na drugi mašini in delajo BP na 1000mhz pri 4-5-4 tajmingih pri 2.3V.
Go with the flow.

seljo ::

ozzy verjamem da so super nakup ampak celotno kisto bom kupil v funtechu in oni super talent nimajo. Zato bo vzel ene od zgoraj nastetih in se opcija da vzamem posamezno 2x po 1gb patriota ki bi me skupaj prislo 110e. ker kit je pa 130 je vredno dati 20 e vec bom kaj pridobil?samo to me zanima.
u zivotu sve se vraca sve se placa

seljo ::

ljudje prosim..ali res noben nima izkusenj s temi rami zgoraj. je neumon vzet 2x posamezno 1gb plz?
u zivotu sve se vraca sve se placa

xabre ::

seljo, vzemi TeamGroup 2x 1gb 800mhz kit pri funtechu za 100eur.

Sem jih ravno nabavil, nisem pa še stestiral. Po hitrem googlanju sodeč se še celo dobro navijajo.

seljo ::

ja to mi deli sploh nisem videl da so cene tako padle teamgroupu thx stari bom kar te vzel ce jih bodo jutri se imeli:)
u zivotu sve se vraca sve se placa

MarkoMan ::

...da se prislinm :)

Mene zanima, ce lahk dam 667Mhz rame zravn 533Mhz. Navijal ne bom, sam da zadeva spila. Zdej mam 1gb apacer 533Mhz in bi dokupil 1Gb apacer 667 (ker pac nimajo 533Mhz). Torej a bo spilal?:) Hvala.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

>>><<< ::

Lahko vzameš katere druge 533, ni treba ravno Apacerjevih. Rami ti bodo delali na 533 Mhz, poglej edino, če so latence enake.

MarkoMan ::

latence? a je to tist 3-4-5?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

>>><<< ::

Da, npr. 5-5-5-15.

Onlyx ::

Bi si sposodil temo in vprašal kateri ram moram kupiti, da bo pasal na mojo matično ploščo, saj sem glede tega čisti laik.

Moja matična se imenuje alivexfire esata 2 -> http://www.asrock.com/MB/overview.asp?M...

Sedaj imam gor 512MB rama, nagibam pa se k nakupu še 1 gb, ki bi jo samo dodal zraven, če je to možno, ali moram sedanjo vzeti ven!?

Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav

L

chicolino ::

kupis 2x1gb za 23eur in jih das v dual channel
http://www.nakupi.net/izdelek_Pomnilnik...
tistih 512 pa v "smeti"

TeraTM ::

Holla, da ne bom odpiral nove teme o teh ramih.

Kupujem 2x2 GB ram-a. Matična je ASUS P7P55D LE P55
Imam že imam 2X2 GB Corsair 1600mhz:
ram
Ram mora biti obvezno brez teh hladilnih reber + ne predragi ;) ker drugače ju ne bom mogel inštalirati zaradi pomanjkanja prostora:
slika
Ta zadnja slika je samo za zgled; Ali je možna ta postavitev ram-a tako ? Tista nova dva bi pa šla na prva dva slota, ventilator od Mugena pa bi potem prestavil in bi bil nad njima (zato ju potrebujem brez teh hladilnih reber). Se opravičujem, če sem to drugo vprašanje tukaj postavil, kamor ne sodi.:P

Hvala:D:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

Nwanko ::

Ne vem če je lih dobro mešat rame,ene take druge take. Naj me nekdo popravi.

bedak ::

kaj takega kjer hladilniki niso tako visoki?

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

kaj ni vseeno keri rami so? samo da so iste frekvence in to?

TeraTM ::

Jan-Krof - ti drugi so mi všeč, sam kaj pa voltaža? ker te ki jih imam sedaj, imajo 1.8 V, tile pa imajo 1.65 V (gledano po drugih trgovinah) voltaže. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

bedak ::

uf tok pa nebi vedu, če spremeniš voltažo da bo ista lahko to vpliva na delovanje rama? mislm da more bit voltaža enaka če se prov spomnim

ena naumesna, a ni na teh tvojih dosedanjih ramih tako da lahko te zgornje štrclje od hladilnika daš dol?

svetetko ::

ne vem če je pametno imeti 1,8v ram na p55 plati. Naj bi imel max 1,65v.

TeraTM ::

Jan-Krof - ja tudi to sem razmišljal, dalo bi se dol, ne vem pa ali je ta hladilnik 2 delen. Moral bi pogledat.

svetetko- :8) kako to? no procesor je navit na 3.6 Ghz (i7 860) sem pa slišal, da se rami tudi sami malce navijajo če procesor tudi? a je to zelo narobe za te rame?

vardxzjeh ::

CORSAIR 4GB DDR3 1333MHZ KIT OF 2 XMS3 EUR 110,22
dual chanel tko k ti rabs je pa 2 gb vec cene pa nizja ...pri mylemon.at

bedak ::

na sliki vidim 3 šraufe :) ima kdo morda izkušnje s z odstranjevanjem zgornjega dela hladilnika na dominatorjih? :P

svetetko ::

Ni težavno za rame, temveč za procesor. Voltaža ramov nad 1,65V (ki je maksimalna predpisana za P55 chipset) bi lahko na dolgi rok poškodovala procesor. Pri procu za slabih 300 evrov se jaz nebi igral.

bedak ::

sej se lahko voltažo popravi v biosu?
vprašanje je le še če se da dol zgornji del hladilnika :)

drgač mislm da majo voltažo 1,8v zato ker je ta tip prvenstveno narejen za amd proce oz. plate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()

svetetko ::

ja, narejen je za amd ter 775. mislim, da tudi pri amdjih potrebuješ čimnižjo voltažo rama. Pri kolegu nad 1,65v v biosu sveti rumeno.voltažo se seveda lahko zniža, vendar ti ram potem najbrž ne bo deloval z obljubljenimi frekvencami in latencami.
za hladilnik ne vem kako se ga sname.
Jaz bi na tvojem mestu probal prodati ram (nekaj boš že dobil zanj, je le dominator :)) ali pa ga poskusil zamenjati za kak drug komplet 1600mhz cl9 (1333 cl7). Poskusi pa boš videl.

TeraTM ::

CORSAIR statement:
What memory voltage can be used with Core i7?

The official memory voltage for DDR3 memory is 1.5V. Intel has issued unofficial advice to the market that 1.65V is a good value to keep in mind as a maximum VDIMM for Core i7. However, Intel has also stated that higher voltages can be used without damaging the processor.

When it comes to memory voltage, common sense should prevail - if you run your system for substantial durations at elevated voltage, you will certainly shorten the life of your system.

All of Corsair's Core i7 parts have a specified VDIMM of 1.65v or lower.



Drugače pa gre takoj v oglas :P slika

Za koliko bi pa lahko prodal te Corsair Dominator 4GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.80V ? Kupleni si bili v Gcomputers... Glede Garancije pa res ne vem, sem gledal na Corsair da je Lifetime warranty :

Corsair Warranty Periods

As of 1 December, 2009, the following warranty periods apply:
DRAM Modules

All DRAM memory modules have a lifetime warranty.


Tako da sedaj ne vem. Saj je na ram-u črtna koda in tudi na ovitku, tako da to bi morala biti garancija? Res pa da je ram star 4 mesece :P

svetetko ::

okoli 100 evrov, morda manj. Sploh zato ker je 1,8V. Poskusi tukaj ter na bolhi, tam boš lažje prodal, ker se ljudje manj spoznajo ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628270 (15005) smarty
»

RAM DDR2

Oddelek: Kaj kupiti
191954 (1508) OChack
»

Konfiguracija novega pc?

Oddelek: Kaj kupiti
91171 (939) billgates
»

Nov računalnik za 1200 eur

Oddelek: Kaj kupiti
151456 (1138) Čmrlj
»

Kupil Core 2 Quad. Katere rame?

Oddelek: Kaj kupiti
211654 (1094) Mike Vale

Več podobnih tem