» »

težave z barvo (črno) pri lcd-ju

težave z barvo (črno) pri lcd-ju

Muks ::

Mam en problem. Barva na mojem lcd-ju bolj specifično črna barva se je z inštalacijo windows viste bussines bolj posvetlila in sedaj črna barva vleče bolj na svetlo oziroma bolj na sivo! Pri windowsih xp recimo nisem imel te težave! Ali kdo pozna rešitev, sem pa iskal po forumih in nisem našel nobene rešitve.

Naj omenim tudi da je sama črva barva pri filmih z vlc-jem tudi bolj siva in celo malo bolj meglena kot če isti film gledam z windows media playerjem pri katerem so barve idealne.

Probal sem pa že z spremembo resolucije, nastavitve kontrasta na samem monitorju ampak še zmeraj malo na sivo vleče.

Prosil bi za pomoč in hvala vnaprej!

Monitor: hp l1925
Grafična: ati x1900xt
Operacijski: Vista bussines

bluefish ::

kaj pa osvetlitev? Poskusi jo malenkost znižati. Poleg tega pa si na netu dobi lestvico črne, ki gre proti beli. Nato monitor kalibriraj tako, da boš še lahko razločil razliki med prvima dvema odtenkoma.

Muks ::

Probal tudi osvetlitev in ni nič bolje, uporabil sem pa tudi to stran za kalibracijo klik

Recimo če primerjam samo slo tech stran doma in v službi je ful razlika v globini črne barve in tukaj pri meni doma preprosto ne pride do izraza kot bi morala.

Par screenshotov, upam da opazite razliko kot jo jaz:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Muks ::

Screenshot foruma doma

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

yurch ::

zakaj ne poskušaš raje z nastavitvami grafične kartice, oziroma menjavo gonilnikov?

Muks ::

Ja gonilniki so najnovejši za visto pri moji kartici...

Probal sem pa tudi z samimi nastavitvami barv pri kartici (ati catalyst control center) ampak ni to to!

bluefish ::

hja, razlika v playerjih je opazna. Vendar pa se mi ravno zaradi tega zdi, da je problem v programski opremi. Ne vem, kaj bi lahko bilo še narobe, razen gonilnikov in nastavitev v VLC-ju.

Muks ::

No sedaj sem barve na forumu zrihtral in sicer sem dal nastavitev na Microsoft MCE black and white levels iz PC standard black and white levels .

sam slika pri playerjih me pa še zmer zejbava

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Mogoče pa VLC še ni kompatibilen z visto kot bi moral biti. Opazna je pa tudi razlika v ostrini!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

KoMar- ::

Gamma?

Muks ::

Pri VLC-ju? Probal sem film predvajat tudi v winampu in je ista slika kot pri vlc-ju, samo windows media player mi lepo sliko ven vrže:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Ubuntu Linux 14.04 LTS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5722301 (17621) driver_x
»

BS Player

Oddelek: Zvok in slika
273720 (3227) elomat
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21159123 (14271) BaRtMaN
»

Gledanje FULL HD na računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5511723 (10598) oracle
»

IPTV klient (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
18532689 (14139) ToniT

Več podobnih tem