» »

Računalnik iz Hofer-ja

Računalnik iz Hofer-ja

shabono ::

Pozdrav,

kupujemo nov računalnik. Uporabljali ga bomo predvsem za pisanje v wordu, delo s photoshopom, powerpointom, internet, mejle, glasbo, filme ipd. - igric ne igramo.

Radi bi računalnik, ki nam bi vsaj 5 let dobro služil - hitro, tiho, dovolj prostora, brez nadgradenj.

Zanima nas, kaj pomeni Hoferjeva ponudba

Predvsem, kako je s ceno. Je to drago, poceni, se splača?
In kako je s servisi pri Hoferju?

Hvala za odgovore.

T-h-o-r ::

Pomoje predrag

Hofer je trgovina za živila in ne za računalnike
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

r5r ::

Grafična ne premore niti DVI vtičnice. :(
And it makes me wonder.

suse80 ::

za vsa našteta opravila je dovolj dober vsak računalnik na tržišču... za 5 let vnaprej pa je težko rečt, če bo zdržal... 2002 npr. niti ni bilo dvd pgonov množično, wi-fi v povojih... tak da 2012 sploh dvomim, da bi bi še bil kak računalnik, ki je sedaj v trgovinah še aktualen...
priporočam npr. tale primerek in pa kak soliden monitor zraven... tale npr..
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

michel ::

Kot če bi šu k mesarju in kupu televizor.
S TV-jem sicer ni nič narobe samo vseeno, od mesarja si ga kupu0:) .

Tako da, če ne znaš ceniti dobre trgovine s televizorji, dobre tehnične podpore, ustrezno izobraženega osebja (vsaj za televizijsko tehnologijo) potem je mesar pravi človek zate.

:D :D :D

jperc21 ::

Ali pa ta:

Rolan

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

OOTBOXZY ::

Ce ima mesar boljso ceno za enak izdelek...
LP

OOTBO XZY

bosmla ::

Hmm... Omenil si Photoshop - potem potrebujes cimvec delovnega pomnilnika (priporocam vsaj 2GB) pa seveda velik disk.

marjans ::

Hmmm, alternativni predlogi so sicer cenejši, vendar tudi ponujajo manj:
- RAM-a (Hofer 2GB, alternativni 1 GB)
- Disk (Hofer 320 GB, alternativi 160 oz. 250)
- OS (Hofer Vista Home Premium, alternativa ničesar)
- ostalo (Hofer: čitalec kartic, TV tuner, daljinc, dodaten SW ...)

Splošno gledano za to ceno Hofer ponuja precej, kjer alternativa z enakim naborom s ceno ne pride skozi (ali zelo težko). Seveda, pa je vprašanje, če vse to tudi dejansko potrebuješ in kakšna je kvaliteta komponent in potencialnega servisa. Glede zadnjega ne morem soditi, ker ne poznam dovolj vseh parametrov.

opeter ::

Se strinjam z zadnjim postom. Za to ceno Hoferjev računalnik ponuja mnogo več od zgoraj omenjene konkurence.

michel ::

Čakajte zdej, pa ne morete enga Hoferja primerjat z drugimi računalniškimi trgovinami, ki že leta gradijo svoje ime in ugled.
Če je tko pol pa zakaj sploh rabimo Nike, Adidas, Mercedes, Nokio, Microsoft,..., dejmo rajš kitajcem dnar ka bojo stvar izpelal 1000% ceneje.
Tudi če Nike copate kupite plačate 60% cene samo zato ker je Nike. S tem pa ti tudi za nekaj jamčijo in stojijo za tem kar proizvajajo.
Pol pa ka neki ne dela prihaja folk sem na forum jokat, kupujejo pa tut pr mesarjih sam da bi za nekaj evrov cenej skoz pršli.

kapca81 ::

Ne pozabi, da Hofer-jeva ponudba za to ceno vključuje tudi licenčna Okna. Edino, kar me moti je, da niso napisali izdelovalcev posameznih komponent (disk, DVD-RW, Ram ...). Zgleda pa za ta komplet zelo dobra cena.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

kapca81 ::

Večino znamk, ki si jih naštel itak štepajo Kitajci in ostala Azija (seveda po licencah). Tudi OEM verzije računalniških komponent jim gredo že dobro od rok ...
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

gGiF ::

Bi lahko kdo odgovoril na vprašanje, ne pa da postavljate vrednostne sodbe brez podlage? Če je zadeva ugodna, je pač ugodna. Drugače pa povejte, kje je primerljiva zadeva ceneje (in ima vse kar ima našteti računalnik, ne pa pol manj).

Žal nimam izkušenj z nakupi tehnične robe v Hoferju, zato nimam pojma, kakšna je njihova podpora. To zna biti njihova šibka točka, čeprav tudi v naših specializiranih trgovinah z računalniško opremo le-ta ni posebno dobra. Sam sicer kupim računalnik po delih in ga sestavim sam, sem se pa ukvarjal z računalniki, ki so jih kupili znanci in niso delovali novi ali pa so se kmalu pokvarili in sem imel priložnost spoznati njihovo podporo.

Sam sem kupil svoj prvi LCD monitor v Sparu in z zadevo ni nič narobe. Še danes deluje brez problemov, mrtvih pik ni. Bil je bistveno cenejši kot drugje. Pa zraven sem kupil kilo kruha, pa mislim da ene zvečilne...

kapca81 ::

Mogoče ta paket: Link, vendar ima manj RAM-a in nima zraven OS in tipkovnice (ni velik strošek). Za Ram lahko dokupiš še eno palčko, procesor in grafična sta pa v tem paketu zmoglivejša.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

MEDENA ::

Še Mercator, Petrol, Simobil in Mobitel PCje nam manjkajo pa smo na konju.

Aja še Lesnina, T2, SiOL...itd itd....

pa tale Hoferjeva ponudba sploh ni nekaj ...

8400GS to je grafa 55-60€.
Plošča kaka cheap 60-70€ max.
E4300 je iz prodaje oziroma max 100-105€
2GB cheap ram 70€
320GB 75€
ohišje tipkovnica miš 50€
HOME PREMIUM max 100€

Reci in piši total = 510-530€

Sem še kaj pozabil????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

T-h-o-r ::

da je hofer znan po nizkih cenah :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

kapca81 ::

Reci in piši total = 510-530€

Sem še kaj pozabil????


Še nekaj malega za no-name napajalc cca. 10-20 EUR + čitalnik kartic 8v1 = od 15,00 EUR dalje + TV tuner z daljincem = od 20 EUR dalje + sestavljanje 20-30 EUR, saj predvidevam, da fant ne sestavlja sam (drugače nebi iskal računalnika v Hofer akciji) in seveda postavitev OS.

V končni fazi je cena kar ugodna.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

Steinkauz ::

Ne vem kaj se tolk pizdite čez hofer. Znamke komponent so iste, mogoče je podpora slabša kot v drugih trgovinah. Mi smo kupil 3 prenosnike(1 za nas, 2 za druge) in še vsi delajo brez problemov. Tko, da ne bluzit neki v prazno :\

Volk| ::

Se strinjam z zadnjim postom...zivimo pac v dezeli kjer lahko kupimo kjerkoli kaj zelimo.
Kaj pa mislite da comtron(sem dal za primer) ima vrhunsko osebje? Kaj mislite kdo pri comtronu sestavlja racunalnike in testira? Študentje ki so spoznali racunalnik na comtronu. Vem, sem bil eden izmed njih. Pol pa se prodaja kot da je ne vem kaka roba.
Nic boljsa kot v Hoferju!

Jaz kupim tam kjer je poceni in je vredi roba. Tip je vprsasal ce je to vredi.
Jaz povem da za ta denar ne mores dobiti boljse. Ce pa lahko....ajde, dajte ponudbe! Samo da bo ista konfuguracija.Ali pa boljsa.

Kako bo pa delalo...kot kjerkoli drugje. MOzno je da bo delalo brez napake, mozno pa da bo okvara. Zato pa so garancije, mar ne?

Icematxyz ::

Jaz se strinjam da lahko ima Hofer neko komponento, ki bo delovala dobro za nizko ceno. In takrat se splača tudi to kupiti neglede če stoji zraven solate.

Ampak dejstvo pa je da Hofer sploh ni tako poceni kot si nekateri mislijo. Včasih res ima kakšno mikavno ponudbo za katero se splača premisliti ima pa včasih tudi stvari držaje kot v računalniških trgovinah.

Naprimer printer HP PSC 1510 ko sem kupoval ravno ob odprtjo trgovin Hofer in obljubljene nevem kakšne akcije.

Ravno v tem času sem dobil domov prospekt iz Hoferja in začuda je na njem bil ravno ta model tiskalnika. In v Hoferju stal 5000 sit + več kot v BOF-u ki ne slovi ravno kot cenena trgovina ali Comtronu.

Če se splača kupiti omenjen računalnik?

Se splača če ga nikjer ne dobiš ceneje in če zaupaš imenom znamk katere se v računalnuiku nahajajo.

Drugače pa se ne splača oziroma je rizik nakupa večji.

Dead_Eye ::

Če se vsaj malo spoznaš na PC-je je to kar uredu nakup. Problem nastane pri morebitni reklamaciji, ker kako boš blagajničarki ali osebi, ki zlaga jogurte razložil, da ti je crknil PC in da hočeš backup podatkov, če ti slučajno zamenjajo cel PC? Njih verjetno to ne briga, ker v garancijskih pogojih lepo piše da prodajalec ne odgovarja za morebitno izgubo podatkov...

Če je kak monitor v akciji v trgovini s kruhom in je cenejši kot drugje pa ne vidim razloga zakaj ga ne bi kupil tam. Če ob reklamaciji nimajo novega pa itak dobiš denar nazaj in si pšotem kupiš spet novejšega/boljšega.
The one and only

Svizec69 ::

direktno za hofer nevem, kakšno robo tehničnih stvari prodaja ampak je kolega že pred leti v intersparu kupil nov računalnik, pač ni bil nek hight ampak za začetnika čist ok, vsaj prve pol leta! Nato je najprej šla grafična, je nesel v garancijo in so mo jo zamenjali, potem ne dalogo za tem so začeli zabavati rami in trdi disk se je začel dreti (nekaj je šobalo in so bili res grozni zvoki) vse je lepo dobil v garanciji novo, ampak meni bi dopizdlo če bi vsak mesec mogo nekaj v garancijo nesti.
Sem pa slišal da je hofer ob otvoritvi imel določene cene res nizke (like pralni strioj, lcd tv...), ki pa so kar dobre kvalitete, predvsem za lcd-tv sem videl pri znancih da je zlo vredu in brez komplikacij vsaj do sedaj. Tako da nevem to je tvoja odločitev, crkne ti lahko tudi če kupiš v računalniški trgovini ampak malo večje tveganje pa je vseeno če v hoferju in podobnih.

Volk| ::

Moj brat je kupil pri hoferju neko televizijo. Ker slika ni bila ok se je odlocil da bo vrnil.
Brez vprasanj so mu vrnili denar.
Malo kje lahko tako vracas artikel(razen internet prodajaln). Je bil zelo zadovljen.
No, jaz osebno ne bi kupil racunalnik pri Hoferju ker si ga sam sestavim takega kot hocem met. Nimam pa cist nic proti nakupom pri hoferju. Mogoce bom tudi jaz kdaj tam kupil racunalnik...kaj vemo kaj cas prinese.
V glavnem, z reklamacijo pri hoferju ni problem.
Ne tako kot pri comtronu:D

Steinkauz ::

Se strinjam, da je treba pogledat, če dobiš kje za isto ceno ali celo ceneje. Mi smo kupil prenosnik k je bla res ugodna ponudba. Sam mogl pa bi si zrihtat eno podjetje, da za njih ureja popravila pa to. K pomoje, če se kej pokvari, ti menjajo in pokvarjeno robo pošljejo v nemčijo.

dejanslo ::

od kolega brat je nabavil pc v hofferju v času hoffer invazije po štajerskem. zadeva že kako leto dela bp, ampak meni se zdi precej glasen.
There`s More Than One Way To Do It

boych ::

Joj ko ste eni čudni!! Saj pri Hoferju ne sestavljajo računalnikov prodajalke, ki zlagajo robo na police. Hofer pač naroči 50+ šleparjev računalnikov in je zato pripravljen odšteti toliko in toliko €, kdo to lahko sestavi za tako ceno je v "businesu"!
Hofer potem še samo svojo hišno znamko gor nalima (menda je to Medion pri Hoferju) in prodaja.
Mislim, da je ta PC za te zahteve, kot jih ima tale forumaš, čist ok, pa kot pravijo tudi ni nobenega problema z reklamacijami pri Hoferju.
Je pa res, da pri večini teh sestavljenih PC-jev šparajo na matičnih ploščah....
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Dead_Eye ::

Je kdo govoru o tem, kdo sestavlja PC-je? Jaz samo pravim, da oni nimajo servisa in vse pošiljajo v nemčijo. Ti crkne plošča na prenosniku, ti pa rabiš podatke na disku - kdo ti jih bo backupiral/prekopiral? Praktično v vseh gar. pogojih piše da prodajalec/proizvajalec ne odgovarja za podatke...

Pri navadnem PC-ju zna bit podobno, še posebej če je nalepka gor.

Vbistvu niti nima toliko veze kdo sestavlja PC-je, razen če jih ne zlagajo skupaj s kladivom. Če dela, dela.
The one and only

BoBr ::

Mene resno zanima kako je z garancijo. Baje je v sloveniji samo sprejemna točka potem se računalnik pošilja v avstrijo na popravilo in potem nazaj v trgovino in nazaj do kupca. V tem primeru pozabi na pogajanje o izgubljenih podatkih, dodatne storitve niti ne moreš serviserja poklicat in mu rečt naj gre v 3pm ker ti je kaj proona zbrisal :D. Da ne omenim izpad dela dober teden če ne več.
Je to res ali pa sem napačno informiran in imajo lasten servis v SLO?
Also known as "Intel-aš".

marjans ::

Praktično v vseh gar. pogojih piše da prodajalec/proizvajalec ne odgovarja za podatke...

Navedi mi vsaj enega prodajalca/proizvajalca, ki ti jamči za podatke (in da gre seveda za "klasičen" domači PC in ne za neko high-end rešitev).

V tem cenovnem razredu je vse kar lahko pričakušej popravilo v zakonsko določenem roku (45 dni).

V Hoferju sem sicer že kupoval računalniko robo (ne celega PC-ja) in kot servis je naveden Anni d.o.o. Če pa oni res popravljajo ali pa so zgolj posrednik do nekega drugega principala, pa (na srečo) ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marjans ()

boogle ::

jaz imam tudi take izkušnje kot je nekdo zgoraj napisal, da so mi v netehnični štacuni delal manj komplikacij pri zamenjavi (tehnične robe) oz. vračilu gotovine ...verjetno ker se ne duvajo da vedo več od tebe.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boogle ()

Sc0ut ::

Mah, ne veš kakšna je plata, kaki so rami, pa grafična je kr nekaj. 8400gs al kaj?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

All ::

Hofer ne prodaja računalnikov kot doma narjene kaj vem kaj spacane, temveč medion.
Do sedaj konfiguracije sploh niso ble slabe. so pa še bonbončki ki si jih naše hude firme ne bojo mogle al pa znale omislt.
Sploh model ki so ga kot prvega prodjal...recimo integriran LCD zaslon na ohišju, na katerem se kažejo raznorazni podatki, DVB-t in analogna TV kartica (z RDS-om), daljinki upravljalnik, ki ne šalta sam tv, ja ampak zna tut še kej več....use to lepo z gonilniki ki šplajo..ne da 3 mesce pol okol iščeš da ti kej dela , pa še to na pou. Grafična kartica z izvedenim skart priključkom......Velik bonbončkov, ki jih pr naših "prizvajacih" lahko sam sanjate.

BoBr ::

In še vedno ne vemo kdo to šraufa ob okvari in koliko časa čakaš na popravilo recimo.
Ima ko izkušnje ali pozna koga ki se mu je kaj s Hoferja pokvarilo?
Also known as "Intel-aš".

boych ::

Moj sodelavec je kupil prenosnika v Hoferju, sicer v Avstriji in mu je po 4-rih mesec nekaj crknilo (ne vem točno kaj), nesel je računalnik nazaj in so ga vprašali, če hoče, da mu računalnik zamenjajo z novim, boljšim, ki je imel isto ceno kot njegov pred 4-imi meseci. Seveda ni dolgo razmišljal....
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

MIRAN67 ::

Ja jaz imam izkušnjo ,kdo to šravfa (nekje v Avstriji ali Nemčiji) Samo ne priporočam. Danes je že 45 dan ko moj računalnik še ni popravljen .Najbolj grdo pa je ,da so 7. 11 . 2012 prišli iz njihovega pooblaščenega servisa DPD in računalnik prevzeli in odpeljali .Potem se pa začne kalvarija nimaš se več z komu pogajati ,poslali so mi iz mediona slike polomljenega računalnika češ ,da sem jim jaz takega poslal .Nisem se mogel zmenit ,da je od mene šel računalnik kot nov v originalni embalaži.Po mesecu mi pošta DPD pripelje računalnik nazaj kao na mojo željo ,ko sem jaz v dostavnem vozilu videl v kakšnem stanju je moj paket oziroma računalnik sem samo zavrnil pošto Sedaj pa vse tiho nobenega odgovora ne moreš verjet za popizdit To je moja izkušnja v Hofer nikoli več po računalnik.
http://www.upload.ee/image/2921470/2911... medion]

MIRAN67 ::


to so mi poslali nazaj

MIRAN67 ::

Navkljub vsem blišču in ugodnih ponudbah,s katerimi se Hofer tako širokousti,vam zdaj iz prve roke povem, da nikar ne nasedajte tej predstavi,ker v primeru,da kupite tehnični predmet v vsakem primeru potegnete kratko...23.09.111 sem v njihovi poslovalnici kupila prenosni računalnik znamke MEDION AKOYA E5010(po njihovih zagotovilih zelo napredna in kvalitetna firma)in seveda dobila 3 letno garancijo.Zame,kot čisto začetnico čisto dovolj.V začetku letošnjega leta,se je računalnik začel pregrevati in izklapljati,zato sem se odločila,da ga dam na popravilo in uveljavim garancijo.Odnesla sem ga v najbližjo poslovalnico,ga
oddala,s prodajalko sva napisali zapisnik.in zame je bila zadeva zaključena...samo še počakam na dostavo in bo vse lepo in prav.POMOTA!!!!!!!!Zapisnik ima datum 12.02.2012,danes 07.04.2012 pa si me še vedno podajajo sem in tja,kot kakšno žogico,odgovornosti,pa ne prevzame nihče...No pa pojdimo od začetka....

ko se je 45 dnevni rok bližal h koncu in se mi je zdelo že malo smešno,da računalnika še vedno ni,sem se 17.03.oglasila v poslovalnici kjer sem ga oddala in odgovornega prosila,če lahko preveri kako vse skupaj kaže...pa mi je gospod odgovoril,da še ni 45 dni,da naj še le počakam kak dan,da se bo že uredilo in me na prav prefinjen način odslovil..dobro,ker datum res še ni pretekel sem se pač sprijaznila z odgovorom in šla.zdaj pa prihaja zanimivi del...19.03 me pokliče gospa iz hoferja v Mariboru in me prijazno povpraša kako sem zadovoljna z popravljenim računalnikom... pa sem ji lepo razložila,da ga sploh še nimam...kakšno presenečenje..obljubila je,da bo zadevo preverila in me obvestila...in res,dva dni kasneje me pokliče in pove,da je bila dostava 6.3.ampak ni bila mogoča,ker ta naslov ne obstaja...torej,ji še enkrat povem naslov in seveda spet zagotovila,da bo zadevo preverila...seveda potem ni več poklicala(takšna preverjanja res vzamejo ogromno časa),zato sem se jaz 26.3 zopet oglasila v poslovalnici in zgodba bi se kmalu ponovila,če ne bi vztrajala naj preveri kje je moj računalnik..po nekaj minutah,je gospod prišel iz pisarne in mi zagotovil,da me bodo obvestili.In spet se ni zgodilo nič..28.3.pa je poteklo 45 dni.In kaj se zgodi???Nič!!!!29.3.sem se odločila,da imam tega počasi dovolj in naj priznajo,da so ga založili,kar pa seveda kategorično zanikajo in še v isti sapi dodajajo,da oni niso nič krivi ali kaj odgovorni,ker so samo prodajalci.Dali so mi telefonsko številko od medionovega predstavništva v Sloveniji in jaz sem seveda poklicala.Gospa mi je prav prijazno dopovedovala,da se opravičujejo,vendar jih je zavedel moj priimek,ki je tako lepo nemški,da sploh niso preverjali naslova ampak so fantje kar določili,da sem iz Avstrije..Torej,je računalnik skoraj mesec dni potoval po vsej evropi..preden so ugotovili,da sem v Sloveniji...in v tem sploh ni videla kaj slabega...seveda se je še pošalila,da je malo potoval po Evropi,zdaj pa bo končno prispel k meni..jaz naivica pa še kar verjela...ker mi je pač obljubila,da bo v dveh dneh vse uredila..gospa me je res poklicala,povedala pa samo to,da je računalnik na Bavarskem in ga bodo zdaj končno pripravili za Slovenijo...malo so mi že odpovedovali živci sploh po tem,ko sem začela malo premišljevati,da so ga skoraj mesec dni prevažali in prelagali,pa verjetno tudi niso bili ravno nežni..kaj vse bo z njim narobe šele zdaj...in sem se odločila,da ga nočem več in naj mi vrnejo kupnino....In Hofer,ki je tako fer,mi je noče izplačati,čeprav smo že 10dni,čez zakonsko predpisani rok o vračilu iz popravila...in zakaj ne???zato,ker ne dovoli medion,ker je paket še vedno na poti in lahko jaz vzamem računalnik,pa še kupnino poberem...res zanimivo...medion pa tudi ni nič kriv,ker je vse skupaj zakuhala dostava,ker niso peljali na pravi naslov...kolikor je meni jasno,dostava ne piše naslovov ampak odpelje kamor je napisano...ali kako????in se vrtimo v krogu,kjer me počasi,že prepričujejo,da sem kriva sama,ker nimam slovenskega priimka ali pa ker jih nisem direktno obvestila,da ga bom dala na servis..in seveda klicala na svoje stroške v Avstrijo..in konec koncev sem si sama kriva tudi zato,ker sem ga sploh kupila v Hoferju...včeraj so me iz hoferja obvestili,da kupnine ne bo do konca praznikov(jih je konec,pa še vedno nič)...sem poklicala na njihovo številko v Ljubljano...in kaj se zgodi???naj vam povem,da sem porabila eno uro,da se je končno javila gospa in mi povedala,da je gospa iz oddelka za reklamacije na kosilu,naj poskusim čez pol ure...poskušala sem več kot dve uri,pa se ni nihče več javil...minute pa tečejo,ker imajo narejeno tako,da dvakrat pozvoni,potem pa začnejo teči minute...res me zanima ali je kaj takšnega sploh dovoljeno,saj ta edina trgovina,ki je tako fer ogromno zasluži kar na tej številki,kdor ne verjame,naj poskusi srečo in pozorno spremlja sekunde,ki ti jih vzamejo..telefon še vedno zvoni,čas pa teče...definitivno bom preverila ali je kaj takšnega sploh dovoljeno...018346600...pokličite in se prepričajte...Poklicala sem tudi na medion(seveda na moje stroške)in gospa mi je razložila,da bom absolutno dobila denar po 45 dneh(čeprav je danes 51)in sicer,mi ga bodo nakazali na tekoči račun(s tem pa se ne strinjam,ker sem ga tudi jaz plačala z denarjem in ne preko trajnika..in si samo kupujejo čas in čisto nič drugega),takoj ko bom na vrsti na reklamacijah...ma,pa prosim vas...kot zanimivost še natrosi,da je računalnik 1.4 ob 14:38 uri zapusil Maribor in mi ga bodo dostavili v roku parih ur.Naj povem,da sem doma iz Velenja,pa dostavi,še vedno ni uspelo priti na moj naslov.in da naj ga kar lepo prevzamem in ga takoj nesem nazaj v trgovino,da mi bodo izplačali denar.Končno sem se odločila,da bom to svinjarijo,ki se dogaja..in za katero ni nihče nič kriv,predstavila tudi tukaj..njim je pač vseeno,če sem jaz brez računalnika,za katerega sem plačala,niti jih ne gane zdaj,ko prosim naj mi vrnejo moj denar,ker so očitno vsi nedotakljivi..jaz pa sem konec koncev ostala brez računalnika in brez denarja...to je zame navadna kraja in sprenevedanje!!!Zato ljudje,če se imate vsaj malo radi,NIKAR V Hofer po Medion računalnike!!
Prosim,če mi razložite,kdo je odgovoren za nastalo situacijo.Ali Hofer,ki te izdelke prodaja ali medion,ki jih izdeluje?Meni ni več jasno...
Kako bi v takem primeru odreagirali vi??'Odločila sem se,da bom zadevo prijavila ustreznim organom in tudi zahtevala odškodnino,ker se enostavno ne strinjam s takšnim načinom manipuliranja...vsekakor jim bom predložila tudi račune za telefon,ker imam dovolj te njihove arogance...

To,da sem blazno naivna že vem..ali sem mogoče tudi preobčutljiva?

Okapi ::

Ja, preveč občutljiva in povsem po krivici pljuvaš po Hoferju, ki s tem nima nič. Pri Hoferju so bili očitno dovolj korektni, pri Medionu tudi, zamočila pa je pač pošta, ki je paket dostavila na napačen naslov. Ni ne prvi, ne zadnji, pri katerem so se zmotili. Od časa do časa kakšnega tudi izgubijo, si moreš mislit. Ali poškodujejo med prevozom. Se dogaja in pri Hoferju se da, če se pogovarjaš z njimi po človeško, zmenit tudi za odškodnino, če imaš pri tem še dodatne stroške (ker odškodnino krije pošta, oziroma dostavna služba - ki je zavarovana za te primere, tako da vse skupaj načeloma krije zavarovalnica). Samo človeško se je treba pogovarjati, brez pljuvanja in zmerjanja - še zlasti v javnosti.

O.

dogo ::

Okapi je izjavil:

Ja, preveč občutljiva in povsem po krivici pljuvaš po Hoferju, ki s tem nima nič. Pri Hoferju so bili očitno dovolj korektni, pri Medionu tudi, zamočila pa je pač pošta, ki je paket dostavila na napačen naslov. Ni ne prvi, ne zadnji, pri katerem so se zmotili. Od časa do časa kakšnega tudi izgubijo, si moreš mislit. Ali poškodujejo med prevozom. Se dogaja in pri Hoferju se da, če se pogovarjaš z njimi po človeško, zmenit tudi za odškodnino, če imaš pri tem še dodatne stroške (ker odškodnino krije pošta, oziroma dostavna služba - ki je zavarovana za te primere, tako da vse skupaj načeloma krije zavarovalnica). Samo človeško se je treba pogovarjati, brez pljuvanja in zmerjanja - še zlasti v javnosti.

O.


Po tvojem pisanju sodeč še nikoli nisi imel/a problemov pri vračilu ali reklamaciji.

@miran67 Zadevo kar pred zvezo potrošnikov, glede na to da hofer prodaja te izdelke so ti dolžni tudi vrniti denar glede na to da je pretekel zakonski rok in je bil izdelek kupljen pri njih. Potem pa naj oni urejajo z medionom ali kom drugim. Popolnoma razumem, da želiš tudi denar na enak način kot je bilo plačano, sm imel par let nazaj podobno situacijo, ko so mi tudi hoteli denar nakazati, vendar so potem izplačali na enak način kot je bilo plačano. Skratka jaz ti dam prav in mislim, da je bilo tvoje potrplenje več kot zadostno.

bajsibajsi ::

Jasno da odgovornost do stranke nosi Hofer, ki je prevzel blago in je v neposrednem kontaktu, z zdaj ze oskodovano, stranko. Ali je dejanska krivda s strani hoferjevih posrednikov (Medion, Posta, Sveti Peter..), je za stranko brezpredmetno.

Denar nazaj in to je to.

CitroX ::

Ne se pustiti izkoriščati prodajalcem.
Obstaja zakonodaja, ki jo je potrebno spoštovati. Ni pomembno, kdo je komu kam vse vmes pošiljal, to ni problem stranke.
Vrnjena kupnina ne sme biti vprašljiva v tem primeru.
Na koga naj se jezi (seveda na primeren način)? Seveda na Hofer, saj ga je pri njih kupila in oddala.

MIRAN67 ::

HOFER -MEDION- GARANCIJA- SERVIS- NE KOPUJTE KER BOSTE IMELI SAME PROBLEME
GOVORIM IZ LASTNIH IZKUŠENJ>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer-> Medion-> Garancija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
42289264 (46397) joze67
»

Hoferjev 23,6" TFT monitor! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14321186 (10215) lola0000000
»

Zanimiva ponudba hofer (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Kaj kupiti
852162187 (77620) Alamar
»

nakup PCja - Hofer ponudba (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
587811 (4698) MadMax
»

Tevion 500GB USB disk v Hoferju

Oddelek: Kaj kupiti
4111566 (9623) OCCULT

Več podobnih tem