» »

Hofer-> Medion-> Garancija

Hofer-> Medion-> Garancija

««
9 / 9
»
»»

hojnikb ::

>hojnikb - Tudi to ni čisto res, včasih (eLeclerc) dobiš računalnik, ki se prodaja za pol cene dejanske vrednosti (akcije), ga kupiš, dodaš nekaj stvari in imaš stroj, ki krepko presega vrednost posamičnih komponent.


Hitro en linkec do takega računalnika.
#brezpodpisa

solatko ::

Trenutno ne sledim akcijam, sem pa pred leti za x58 in i7 930 iz PCX-a v leclercu dal 599€ (300€ na kartico), po komponentah je bila cena okoli 1200€. Zamenjal sem grafično, ohišje, napajalnik in dodal RAM-e (nabava okoli 500€, za 300€ sem prodal odstranjeno) in sem imel za cca 800€ računalo, za katerega bi drugače zmetal preko 1500€ in zadeva perfektno špila še danes, z dodanim SSD diskom.

Pa še potem je bilo nekaj podobnih izdelkov, predvsem iz PCX - a.

Tudi nekaj odličnih prenosnikov je bilo v takih akcijah, kjer si dogradil samo RAM ali SSD, dodatni disk in si dobil mašino, ki je bila vredna precej več, kot si dejansko plačal. Tisto s kartice pa itak porabiš za druge nakupe.
Delo krepa človeka

Sočni tiger ::

Hvala za vse odgovore in povezavo do testa računalnika na spletni strani. Pred 4 dnevi sem dobil takšen odgovor:
Če v računalnik vgradite npr. dodatni RAM in pri tem ničesar ne poškodujte ali vgrajena komponenta ne povzroči težav z izdelkom, ne izgubite garancije.
V računalnik je vgrajen sledeči RAM 1x 8192 MB DDR4-SDRAM (PC4-17000 / 2133 MHz) Dual Channel Memory (1 od 2 rež je zasedena; nagradnja do max.16 GB.)
V računalnik je grafična krtica vgrajena v CPU. Možno je vgraditi drugo grafično kartico. Na voljo imate 1 x PCIe x16. Grafična kartica naj ne potrebuje dodatnega električnega napajanja. Moč vgrajenega napajalnika je 350 W. Po potrebi je potrebno spremeniti nastavitve v BIOS-u.


Razlog zakaj se zanimam za dodatno grafično je, da sem si kupil zaslon Dell UltraSharp U2515H (pač nov računalnik in nov zaslon), ki pa ima priložen kabel DP-miniDP. Priklop na računalniku je pa HDMI. Od znanca sem si sposodil HDMI kabel. Pri priklopu zaslona se je pojavila težava: . Kot je opisano Windows niso zaznali tega priklopa. Ravno tako se sedaj pojavljajo težave: slika občasno izgine (črn zaslon) in na zaslonu se pojavi napis: No signal. Če v tem primeru večkrat prisnem Win tipko ali pa CtrlAltDelete, se slika čez nekaj časa pojavi nazaj.
Z nakupom grafične kartice bi rad ubil dve muhi na en mah: 1. uporabil bi priložen kabel in 2. dobil bi zanesljivo sliko (upam vsaj). Bi bila možna vgradnja te grafične kartice:

Ta je tukaj nanjcenejša in ima priklop DP. Bi napajalnik vzdržal? Ustreza po dimenzijah? Lahko predlagate seveda katero drugo, rad bi pa kupil pri njih ker niso "komplicirani" ali pa v Sloveniji.
Igric ne igram, rad bi samo uporabil priložen kabel in dobil zanesljivo sliko.

solatko ::

Če boš kupil grafično brez dodatnega napajanja bo slabša, kot je integrirana v procesorju. Da ti meče sliko ven, je verjetno kriv kabel in ne računalnik. Nabavi drug, malo dražji HDMI kabel in problem bo rešen.

Če hočeš močnejšo grafiko, boš moral menjat napajalnik in imaš precej šans, da boš garancijo izgubil, razen če boš ob okvari, nazaj dal stari obstoječi original.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Če boš kupil grafično brez dodatnega napajanja bo slabša, kot je integrirana v procesorju. Da ti meče sliko ven, je verjetno kriv kabel in ne računalnik. Nabavi drug, malo dražji HDMI kabel in problem bo rešen.


750Ti says hello
#brezpodpisa

solatko ::

Original napajalnik, bo počepnil pri dodatni 75W obremenitvi.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

750Ti še nese kak lc420, tko da ni treba pretiravat
#brezpodpisa

Han ::

HDMI kabel z mrežno povezavo bo rešil problem. Ne rabiš druge grafične...

Sočni tiger ::

Se opravičujem za vsa podčrtanja, to je bila moja druga objava na kateremkoli forumu (tako, da mi ne gre najbolje). Kaj je to: HDMI kabel z mrežno povezavo?

Han ::

Bolj kvaliteten HDMI kabel, ki podpira 4k ločljivost, 3D in ethernet. Vse to za dobre 3 eur.

EnaA ponudba

Mimovrste ponudba:
https://www.mimovrste.com/hdmi-kabli/hd...
https://www.mimovrste.com/hdmi-kabli/go...
https://www.mimovrste.com/hdmi-kabli/eq...

solatko ::

Če rabi 10m je 15€
Delo krepa človeka

Han ::

Ne rabi 10m.

fireX88 ::

Mi lahko kdo pomaga pri garanciji za medion Akoya S2218. Problem se pojavi pri tipkovnici, ki reagira na mrzlo okolje (od 15°C navzdol). Tipkovnica zgleda kot, da se napihne.

tipkovnica pred mrzlim okoljem (klet):



tipkovnica po:







Prenosnik je bil že 4x na popravilu. Preden sem ga prvič poslal je plastika pri tipkovnici med črkami počila tam kjer se najbolj dvigne. Takrat so mi tipkovnico celo zamenjali vendar se je problem ponovno pojavil in sem poslal nazaj in tako še 2x. Zakaj me to moti? Veliko sem na terenu, tudi pozimi, kjer je to najbolj moteče. Servisu sem to že povedal (ter tudi slike pokazal), vendar mi pošiljajo slike kjer te napaka ni vidna in mi vračajo prenosnik. Kakšen nasvet? Kaj lahko storim? Takšnega prenosnika enostavno nočem.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

scipascapa ::

uvevljavnje stvarne napake z dokazili.

fireX88 ::

tudi po 10ih mesecih v moji lasti, se ne oziram na servise k je bil ziher vse skupaj 2 meseca po servisih.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Motion ::

kot je blo povedamo gor, uveljavi stvarno napako. Drugač daj popravit pa prodaj. Pa drugič če ful vlačiš prenosnik po terenu, kupi nekaj kvalitetnega, tile hofer prenosniki morda majo dobe konfiguracije, sam so narejeni za jih uporablat na kauču ali mizi.

fireX88 ::

hvala za nasvete.
vedel sem da je cenena plastika, vendar da pa je tako...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

solatko ::

fireX88 - Od kar se dela prenosnike, je za terensko delo predvidena dražja verzija. Ker je večina uporabnikov začela uporabljati prenosnike namesto desk PC-jev, so začeli delati tudi cenene prenosnike od 300-700$, ki pa za nošenje po terenu niso ravno primerni.
Dober terenski 12-14 inčni prenosniki so od 1500$ naprej in zdržijo tudi extremnejše razmere.

Ne morejo proizvesti prenosnika za 500$ in ga zapakirati v ohišje, pri katerem je material 400$.
Delo krepa človeka

fireX88 ::

Zal takrat nisem imel budgeta za boljsi prenosnik....
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Pithlit ::

Ehhh... če je pod "teren" mišljeno eno dnevno sobo zamenjat za drugo dnevno sobo... je tud hoferjev čisto v redu.

Če pa je mišljeno to da se je treba po nekih luknjah plazit (vlažni prostori pač) al pa po kakih hribih (na prostem, natura style), pol pa res boljš da pogledaš za čim drugim.
Life is as complicated as we make it...

e-marko ::

22.9.2014 sem kupil tablico MEDION LIFETAB S10334 (199 eur). Tablica je sicer super ampak nekaj dni nazaj sem opazil, da levi zvočnik hrešči pri glasnosti nad cca. 50%. Kar je hec, ker jo praktično uporabljam samo pri nizki glasnosti.
Glede na to, da je garancije 3 leta in tablice že en čas ne prodajajo več, me zanima ali se komu sanja ali to sploh popravljajo? Najraje bi jo sam odprl in menjal zvočnik, heh. Nisem navdušen nad 45 dnevnim rokom za vračilo s servisa.
Kakšen je sploh najboljši postopek uveljavljanja garancije? Nesem v trgovino ali kontaktiram direkt servis v Lj?
Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

scipascapa ::

Kar ti bolj paše.

joze67 ::

A v Lj je servis? Sam sem izpolnil spletni obrazec, dobil navodila in po njih poslal škatlo nekam v Nemčijo. Mislim, da je v dobrih rokah.

PS. Pa če je kdo spregledal, naj se spomni konca Indiane Jonesa I.
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

MEDION SERVIS

Oddelek: Kaj kupiti
307553 (6665) dzinks63
»

Zavrnjena garancija v Big Bangu (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7615188 (11946) St235
»

Medion servis...ali me hočejo nategniti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7717002 (13540) XsenO
»

Računalnik iz Hofer-ja

Oddelek: Kaj kupiti
4215816 (4367) MIRAN67
»

Prenosni računalnik Medion

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610464 (9723) jest10

Več podobnih tem