» »

Tevion 500GB USB disk v Hoferju

Tevion 500GB USB disk v Hoferju

Markoff ::

Včeraj sem ob 18h šel v Hoferja v LJ in ne preveč presenetljivo so prodali vse v roku nekaj ur (še nalepke/obeska s ceno nisem našel, tako hitro so jih pokupili). Ker imam možnost dobiti en kos opreme iz ene od bolj oddaljenih poslovalnic, me zanima, če je zadevo kdo na S-T kupil in preizkusil in ima kakšne prve občutke glede osnovnega delovanja (zaznavanje naprave, prenosi, glasnost, temperatura, ...)? Verjamem, da dolgoročne zanesljivosti delovanja po enem dnevu ne more podati nihče. :)

Stric Google seveda ne pomaga prav nič, ker je očitno model nov, Tevion pa je tudi blagovna znamka Aldi-ja (verige, ki ima v lasti Hofer verigo) in ne proizvajalec, tako da nimajo niti spletne strani, posvečene tem proizvodom...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

delfinus ::

Kak disk je not? ATA ali SATA? lp, D.

Kato ::

Kok je pa cena, ker sedaj lahko dobiš 500 Gb Samsunga za135€, to se mi zdi zelo zelo ugodno.

Ted ::

Mislim da ma Hoferjeva znamka Tevion Samsung diske notri.
Mah...

Markoff ::

Notri je 500 GB disk od Samsunga, to so znana dejstva, mene zanimajo izkušnje kupcev...

Hkrati se pogovarjamo o ZUNANJIH diskih, ne internih...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Qcube ::

Včeraj sem ga vzel v Hoferju. Notir je disk od Western Digital. V device managerju kaže, da je model WDC WD50 00AAKS00TMA0.

Na škatli piše, da ima 8MB cache. Ampak na uradni strani in na enaa sem našel to ( http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... ), ki pa kaže da ima 16 MB cache. Ni mi jasno.

Disk dela super, edino ohišje je malo bolj grdo glede na druge proizvajalce.

Qcube ::

Zanimivo. Zdej sem pogledal škatlo in na njej piše, da je not Samsung 3,5" Festplatte, a v resnici je WDC.

kixs ::

Kok je bila pa cena?

Markoff ::

Jap, na reklami je bil Samsungov logotip, ne WD-jev...
BTW: Cena je bila 139 EUR.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Qcube ::

Cena je bila 139 EUR.

Zdej sem testiral z enim hdd speed programom. Mi kaže 30 MB/s read. Je pa zelo tih in se ga sploh ne sliši. Bom probal še s kakšnim drugim programom testirat.

kixs ::

Kar v redu cena :D

Morda si kaksnega umislim, ceprav bi raje dal v mashino se 1x 1TB, ker ti "mali" diski so hitro polni.

Qcube ::

Evo en screen shot od HDtach:

kixs ::

Tak prenos je zaradi omejitve USB 2.0 priklopa. Disk v racunalniku bi imel max okoli 80MB in min okoli 40MB. Povprecje verjetno okoli 70MB.

lp

Markoff ::

Qcube: thanks za info. Predstavljam si, da je 30 MB tudi splošna omejitev USB 2.0 povezave in ta Tevion v performansah nič ne zaostaja za podobnimi USB napravami?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Qcube ::

Teoretično bi moralo preko USB2.0 it 480Mb/s, to je cca. 60MB/s. Meni mi dela točno polovična hitrost in ne vem zakaj. Mogoče moram izklopit tiskalnik. Ali pa je ta moja cheap matična, ki dela probleme.

ronaldo ::

Ni kriva tvoja masina, ampak USB ki sicer podpira kao prenose do 60MB/s ampak to v praksi ni mogoce, najvec je lih okoli 30...
Firewire je dosti boljsi glede prenosa podatkov.

bond007 ::

Eno je teorija drugo praksa! Z nobenim diskom ne boš mel hitrejšega prenosa. Pač ima usb 2.0 omejitev okoli 30MB/s in to je to.. LAhko ga pa vzemeš iz škatle in priklopiš direktno na plato prek sata. Tam boš izkoristil polno hitrost. Zdej dela samo na pol >:D

Qcube ::

Zanimivo. Tnx za informacijo.

jest10 ::

V bistvu to ni ravno omejitev USB2, ampak bolj kot ne omejitev ATA/SATA na USB pretvornika.

zile ::

ja, meni tud ni jasno zakaj teh pretvornikov ne naredijo kvalitetnejših.
Mogoče je to kakšna hardwareska omejitev, da se disk pri polni hitrosti ne bi skuhal v racku.

AlesC ::

Kje ste še vidl, da tam ko klobase pa elektroniko skup prodajajo dobiš kej pametnega...
Tuš, Hofer, Interspar... Katastrofa :) Zdej bote mel še Lidl KLASA 1/a. hehe Moja bolša polovica je v Hoferju takrat kupla 1gb ključek za par jurjev. 14dni je delo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlesC ()

kixs ::

AlesC... sej imas po svoje prav, vendar v tem primeru je disk, disk, pa ni vazno kje ga kupis!

lp

Markoff ::

No, menda me Hofer disk že čaka. Zdaj moram samo še hoffat, da mi ne bo crknil prekmalu. :)

Moram pa priznati, da mi je občutek in vzdušje v Hoferju res odbijajoče, tako da se ga bom raje izogibal. Neverjetno, kako takšne subjektivne zadeve vplivajo na obnašanje potrošnika. :\
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

tomaz- ::

se opravičujem za off topic, ampak pod zadnji mail se tud jaz podpišem

Dead_Eye ::

lol, ključek je tudi meni crknil po cca pol leta. Dobil denar nazaj, za isto ceno sedaj imam 2GB (ne več hofer ker ga trenutno niso imeli :)).

Glede diska pa tako: če je noter Samsung oz. WD disk je edino vprašanje ohišja...
The one and only

moat ::

Pozdravljeni!

Hofer ima ponovno akcijo za zunanji trdi disk kapacitete 500 GB, disk je proizvajalca WD; cena samo 115 €! Specifikacije iz njihove reklame:
* 8 MB medpomnilnika
* 7.200 obr./min
* priključek USB 2.0, združljiv z USB 1.1
* aluminijasto ohišje
* vklj. z USB kablom, napajalnikom in stojalom.
Na prodajne police bo prišel v ponedeljek, dne 17.09.2007.

Zanima me, ali kdo ve, kolikšna je garancija za te diske? Poleg tega pa še dve vprašanji za tiste, ki ste jih že kupili v prejšnji akciji:
- kako vpliva priključitev zunanjega diska na hitrost celotnega računalniškega sistema (se opazi počasnejše delovanje - disk bi uporabljal za arhiv P2P skupnosti) in
- morebitne težave, skratka ali še delujejo?:D

LP! moat

MadMax ::

V prejšnji akciji je bil notri IDE disk WD z 16MB cache.
Tokrat je SATA WD z 8MB.
Firma ohišja ista, napajalniki pašejo.
Garancija 24 mesecev.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

bond007 ::

Pomoje se ne splača. Cena ni tako ugodna, da bi me zamikala. Če bi bila avstrijska cena - torej 99€za 500GB disk, bi mogoče še razmislil. Tako pa je 119€ preveč - recimo za 8€ več dobiš lepo tole na dom (imaš free dostavo, da lepote ohišij sploh ne primerjamo..)

MadMax ::

Tu si ga pa malce oziroma kar zelo usral, đejms.

MyBook:
Dimenzije: 170.5 x 141 x 57.2 mm
Teža: 1.32 KG
Garancija: 2 leti

Za nižjo ceno ima tale iz Hoferja, enako garancije, enako je WD disk notri.
Hoferjev je z 197x112x35mm "težak" 772.24cm^3, napram skorajda dvakratnim MyBook-ovim1375cm^3.
Za Hoferjevega ne najdem podatka o teži, zato sem ga vrgel na tehtnico, ki je pokazala 1.052kg.

WDjev original s tako velikostjo izgubi pomen prenosnosti.
Če ti prenosnost ni prioriteta, ga imaš itak nekje za mizo, pozabljenega.

Če ga kupuješ pa zaradi izgleda, se pravi zaradi drugih, katerim se boš hvalil kakšno drvarnico imaš, potem pa kar izvoli.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

bond007 ::

No zaradi izgleda .. fajn je če nekak zgleda .. ne pa ta češki hofer izgled in kvaliteta :S Tevion ohišje...lepo te prosim

Če že primerjaš oba, bi lahk napisal, da ma WD še SmartPower sistem, da ima 16MB cache disk (po specifikacijah pa ta iz hoferja samo 8). če ti je prenosljivost res res bistvenega pomena (itak rabiš štrom, da disk uporabljaš) potem se dajo dobiti še manjša ohišja, ki dosti boljše zgledajo, pa posebej kupiš recimo seagate disk, ki ima 5 let garancije...

Ludi maxič, a si ga stehtal skupaj z bednim podstavkom ali brez? In ali si napajalnik tudi dal na tehnico?

Kakorkoli uzameš tale hofer ponudba ni nič posebnega...

Tomay ::

A je kdo probal serijsko diska vpisat v wdc RMA

Me zanima če je dal wd kaj večjo garancijo, ker aaks ima 3 leta garancije.

Seagate 500 gb ima 5.
Voodoo 4Ever

bond007 ::

Ja to bi tut mene zanimal. Sicer nekatere serije pri WD imajo 5 let garancije recimo tale

MadMax ::

Bondić....
Brez podstavka, brez napajalnika.
Podstavek ima nekaj g, napajalnik 200.
Misliš, da so tehtali WDja z napajalnikom? Japajade.

SmartPower? In kaj to je? Aja, tisto, s čimer prihraniš 3W porabe v standby. Joj, ni mi živeti brez!

16 vs. 8? Če to opaziš n aUSB kablu, si novi Ajnštajn. Res.

Res, nič posebnega ni, dela pa prav tako kot tista drvarnica.



Tomay:
Diski iz Hoferjevih ohišij nimajo RMA garancije, ker so prodani Medionu kot OEM, zato je garancija izključno prek prodajalca. Tudi iz prejšnje akcije, kjer je AAKS notri.
WD kot sam disk ima pa vsak 3 leta, če ga kupiš brez ohišja.
Zanimivo, da pa ima tudi MyBook, ki ga bond tako hvali, samo 2.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

bond007 ::

Nič ga ne hvalim - dam ga samo kot boljšo alternativo temu hofer šrotu;)

MadMax ::

Pač nisi še vajen kupovat tehnične robe pri lokalnem dilerju banan, pa niti nisi edini.
Ampak s časom se bomo navadili takih kapitalističnih trgovin.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ttommy ::

Samo za informacijo-tam kjer prodajajo klobase in elektroniko skupaj............prvi spodoben PC sem kupil v eni zelo priznani računalniški firmi.Čez nekaj časa se mi je začel izklapljat.Parkrat sem ga nesel na servis,oni pa nič,celo rekli so mi,da imam mogoče slabo elektriko doma-si morete mislit?Začel sem malo prebirat PC revije itd.. in ko je potekla garancija,sem sam zamenjal napajalnik-PC je delal pol brez problemov.
No,kaj hočem povedat?V hoferju prodajajo PC-je od firme Medion(poglejte malo na Google).Kupil sem ga-ima vse kar hočeš,legalne winse,super zmogljiv,pa še daljinec je povrhu zraven.Stvar mi je delala pol leta BP,pol mi je pa DVD-RW nehal zaznavat RW medije.Klical sem na Hofer LJ,tam je prijazna gospa vzela vse podatke,čez par minut sem pa dobil klic od še bolj prijazne gospe iz Mediona Avstrija(sicer je govorila hrvaško,ampak ni problem).Povem ji še enkrat svoj problem,pa me vpraša,če znam sam zamenjat enoto.Rekel sem,da ja in mi je rekla,da ga bodo kar poslali po pošti.In res sem ga čez 5 dni dobil domov,ga zamenjal in dela super.
Zato,četudi tam prodajajo klobase,raje kupim naslednji PC spet tam,kot pa v eni računalniški firmi,kjer je folk nesposoben...........
Gamer

moat ::

Gospodje!

Mene bolj kot prenosljivost diska zanima njegovo delovanje v praksi. Je tukaj kdo, ki ima tak oziroma podoben zunanji disk in je zaznal bistven upad hitrosti dela celotnega računalniškega sistema? Uporabljal bi ga namreč za arhiv, ki bi bil na razpolago P2P skupnosti. Prav tako bi nanj direktno shranjeval podatke, prenešene iz eMule. Ima že kdo iskušnjo, kako se takšen sistem (hitrostno) obnese? V primeru, da je hitrost iz vaših lastnih iskušenj bistveno zmanjšana, bom pač kupil disk podobne kapacitete in ga priklopil na matično ploščo, pa še ceneje bo! Doma sicer imam štiri računalnike v mreži. Trije imajo dodane dodatne diske ATA (malce starejši računalniki), pa je v vseh primerih po dodaji drugega diska zaznati manjši upad hitrosti sistema. Na svojem imam trenutno le eden disk ATA 200 GB, ki pa je postal žal premajhen.

LP! moat

ttommy ::

Moat-tak disk ima prijatelj v Avstriji,ki ga je tudi kupil v Hoferju in ga tudi uporablja za take namene,kot bi ga ti.In je zadovoljen z njim.Po mojem se ga splača kupit.
Gamer

moat ::

Pozdravljeni še enkrat!

Hvala vsem, ki ste se malce razpisali in potrudili, tudi tebi ttommy.

LP! moat

zcetrt ::

Imam zunanji disk IDE 250GB z možnostjo tako Firewire kot USB priklopa. Trenutno uporabljam USB priklop. Uporabljam ga za snemanje avdia in predvajanje (48kHz 24 bit tudi do 20 kanalov) in disk ni bil nikdar ozko grlo. Nisem pa zahteven, ampak pri kopiranju tudi večjih datotek nisem nikdaropazil kakšne občutne počasnosti.

Disk imam priključen na prenosnik. Edino, kar moti, je relativna glasnost (disk je sicer Seagate).
4.

shmentan ::

Kar se pa tiče reklamacij, pred cca letom sem kupil v hoferju 300 Gb Gericomov disk z 8in1 card readerjem,ter 2 USB ext. priključka. Disk še danes dela super, se mi je pa zgodilo da se mi je odlomil jeziček v enem od USB priključkov,zato je prišlo do kratkega stika in mi je odneslo vezje na ext.ohišju.

Kljub temu da je preteklo več kot pol leta od nakupa, nisem imel nobenih problemov, nov disk so mi poslali v enem tedno. Skratka,že par stvari sem kupil pri Hoferju - pa zaenktaz same dobre izkušnje.
veni ~ vidi ~ vici

OCCULT ::

Kupite disk ker se splača pa še drag ni.

Lp
Occult


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimiva ponudba hofer (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Kaj kupiti
852162096 (77529) Alamar
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514252 (11483) Dromar
»

Zunanji trdi disk 1TB WD ali Tevion? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411895 (9013) BlackAdder
»

Kateri zunanji trdi disk ?

Oddelek: Kaj kupiti
275033 (4322) -ziga-
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8619905 (14105) MISKO_GR

Več podobnih tem