» »

Odkleni avtomobil preko mobilnika

Odkleni avtomobil preko mobilnika

«
1
2

CWIZO ::

Tole sem danes dobil po mejlu:

KLJUČI ZA DALJINSKO ODPIRANJE AVTOMOBILA SO OSTALI ZAKLENJENI V VAŠEM AVTOMOBILU

Ta trik boste morda nekoč potrebovali. Če se vam je zgodilo, da je ključ za daljinsko odpiranje avtomobila ostal zaklenjen v avtomobilu, rezervnega pa imate doma ali pa jih ima vaš partner, morate storiti sledeče: s pomočjo mobilnega telefona pokličite osebo, ki ima dostop do vašega rezervnega ključa. Vaš mobilni telefon držite v oddaljenosti 30cm od vrat vašega avtomobila in ga prosite, naj čim bližje mobilnemu telefonu pritisne gumb za daljinsko odpiranje. Vaš avtomobil se bo zagotovo odklenil. Ker gre za prenos kode preko telefona, razdalja sploh ni pomembna – torej lahko to storite tudi če ste v tujini.

A lahko to kdo sproba? Jest namrec nimam dalinjskega zaklepanja.

pa se neki za uporabnike nokij:
SKRIVNA REZERVA V BATERIJI VAŠEGA MOBILNEGA TELEFONA

Predstavljajte si, da je baterija vašega mobilnega telefona pri koncu, vi pa morate opraviti nujni klic. Nokia mobilni telefoni imajo možnost vklopa rezervne moči baterije. Aktivirate jo tako, da vtipkate * 3 3 7 0 # in vašemu mobilnemu telefonu se bo moč povečala na 50%. Telefon bo rezervo dopolnil pri naslednjem polnjenju baterije.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

jype ::

In te zanima, če si je kdo od forumašev sposoben izmislit večjo traparijo? :)

CWIZO ::

Ne zanima me ce bi blo to res mozn. Men se sicer zdi da ni, sam ankol ne ves...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

jype ::

Kako ankol ne ves? :)

Prva varianta očitno odpade, ker se avtomobili ne odklepajo prek zvoka (ki ga GSM lahko prenaša v precej izmaličeni obliki zaradi kompresije in tako tudi če bi modulirano žvižganje odklepalo avtomobile zelio verjetno zadeva ne bi delovala v nobenem primeru) temveč prek radijskih frekvenc, ki jih GSM ne prenaša (in zadevo predelat tako, da bi jih lahko, bi bilo silno komplicirano).

Druga varijanta je seveda možna, a ni posebno verjetna. Če imaš Nokia telefon in verjameš takim bučam, seveda lahko poskusiš. Jaz mislim, da ne bo delovalo :)

Tilen ::

Telefonu se bo moč povečala za 50%. Zelo zanimivo. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zavajon ::

Imam novejšo Nokio in to ne dela.

lp

;-) ::

Tist glede odklepanja je itak bedarija...tist glede telefonov še pa večja, na treh nokijah sm probal.

CWIZO ::

Se mi je zdel :)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Daedalus ::

Za prvo je itak jasno, da je BS...kaj bo telefon telepatsko prenesel ustrezen (ir al pa radijski) signal avtu?

Druga pa je...še večja neumnost. Zakaj bi proizvajalec sploh "šparal" pri specifikaciji baterije in ne bi navedel polne kapacitete? Al kdo dejansko verjame, da so oni pri Nokii tako prijazni, da ti podarijo 50% kapacitete baterije, sam ker so malo sklerozni, so ti to pozabli povedat>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

CWIZO ::

Doma sva s fotrom probala odklenit avto preko mobilca in je delalo. Sicer si mogu en cajt prtiskat sam je delalo.

Bil je pa Clio to.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

ank ::

Pred nekaj dnevi so to preiskušali na radiju city. Pa tudi ljudje so potem klicali na radio in poročali, da deluje. Seveda pa ne deluje vedno. Odvisno od telefona in verjetno tudi od avtomobila. Z Nokijami bi naj delalo.

CWIZO ::

Ja men z motorolo ni ratalo. Fotru z nokio (klicala pa ga je sestra z sonyerricsonom) pa je delalo.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

A. Smith ::

Ehm, CWIZO, a pa je bil tisti, ki je klical, dovolj oddaljen? Da niste avtomobila odklenili z oddajnikom na ključu?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

CWIZO ::

Je bil v hiši dost delč stran.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

gzibret ::

Smo probavali na Cliotu in ni delovalo.
Vse je za neki dobr!

CWIZO ::

Mogu si tm nad vetrobranskim steklom držat mobitel. Pa en cajt prtiskat.
Nevem sej jest sem tut težko verjel še potem k sem videl na lastne oči :)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BigSexy ::

Predstavljajte si, da je baterija vašega mobilnega telefona pri koncu, vi pa morate opraviti nujni klic. Nokia mobilni telefoni imajo možnost vklopa rezervne moči baterije. Aktivirate jo tako, da vtipkate * 3 3 7 0 # in vašemu mobilnemu telefonu se bo moč povečala na 50%. Telefon bo rezervo dopolnil pri naslednjem polnjenju baterije.


Navedeno kombinacijo sem zgolj iz firbca vtipkal in začuda se je mobitel resetiral. Če se je 'moč' baterije res povečala, pa v tem trenutku težko povem ;). Zna bit, da je to samo 'ctrl+alt+del' za nokio.. ali kaj podobnega, enivej, to sem sprobal na Nokii 3410.

p.s. poročam po parih dneh, če bo kaj dlje zdržala baterija ;)

-Big
To Infinity And Beyond !

miko 55 ::

kako boš radijsko frekvenco, ir valovanje in ostale načine sprevil preko telefona. preko ET vesoljčka.

baterija je baterija itak jo vedno do konca sprazneš

Tear_DR0P ::

mogoče pa morta met oba telefona IR in prvi sprejme signal, ter ga pošlje drugemu telefonu kot moduliran zvok in potem spet pretvorba v IR in pol daljinc

al pa tud ne :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tear_DR0P ::

baterija je baterija itak jo vedno do konca sprazneš


kolker jst vem je ne - ampak ji pri 30-40% upade moč in takrat telefon javi da je treba polnit - sam sem na ericsonu večkrat probal baterijo spraznat do konca in sem ga moral 3x nest na svemo v LJ, da so mi ga napolnal nazaj, ker se meni ni niti zbudil več nazaj, tam so mi razložl, da ko telefon ugasne, ga naj ne vklapljam še 5x ali celo večkrat nazaj, ker isto rezervo, ki jo ima, rabi da sploh zazna polnjenje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

McMallar ::

Tista fora z 50% več energije je v bistvu izključitev EFR (Enhance Full Rate). S tem res pridobiš nekaj več minut pogovora, ampak ne na račun "skrite rezerve", ampak na račun drugačnega kodiranja zvoka, ki je energetsko manj potraten, seveda pa je tudi kvaliteta zvoka temu primerna. Link

zcetrt ::

Sam mal, prosm...

Kaj je zdaj s tistim odklepanjem? Ali zna kdo to razložiti? Kaj se EM valovanje inducira v navitju mikrofončka in nato zmodelira za prenos ter znova odda čez navitje zvočnika? Mobitel misli, da je to induciran zvok? Kaj pa frekvenca (440 MHz nosilna menda, "rahlo" več kot 20-20kHz, pa še tega spektra mobitel ne prenaša v celoti)? Ker meni vleče malo na Misterije... Vsakega, ki bi trdil, da je to mogoče, bi z ribo dvakrat okrog kepe... Zdaj pa vi meni, da to deluje...
4.

pablic ::

Dela, dela! Odklenu sem mojga porša, pa izklopu alarm na jahti. Brez problemov. Nato sem poskusil še prek SMS-a in emaila in zopet sem lahko odklenih porša. Neverjetno! Sedaj sem se pa še naučil žvižgat pri teh frekvencah in odklenim lahko vsak avtomobil.

:)

Imamo več frekvenc:

Frekvenca elektromaghetnega valovanja (IR, radijski valovi) kjer delujejo ključi za odklep, seveda je vse skupaj še lepo zakodirano.

Frekvenca zvoka, to namreč slišimo ko se pogovarjamo po telefonu.

Frekvenca pitja piva -> večja kot je več neumnosti lahko povemo. Recimo o odklepanju avtomobilov

miko 55 ::

pri frekvenci pitja piva lahko razložimo, da je frekvenca v resnici hitrost pitja piva:D :D

zcetrt ::

Ja, ja. Vse jasno razen tega, da ljudje pravijo, da jim je kao uspelo. Zato sem prosil koga, da bi znal stvar vsaj poskusiti razložiti. Jaz sem, in zdaj mi očitajo previsoko frekvenco pitja:8) Tudi imam nekaj pojma o prenašanju preko mobitela oz GSM-a, ampak sem se naučil, da ne smem iz štarta ovreči zadev, ne da bi prej konkretno premislil in še potem dopustil neko možnost, da je bil ob strani Orgonski Top ali, bognedaj, Poljubna Količina, da še bolj zajebanih stvari sploh ne omenjam.

Torej, zveni mi popolnoma mnogobučno, saj tudi, če bi navitje mikrofona uspelo ujeti signal in bi le ta se popolnoma induciral, elektronika le-tega ne bi smela prepoznati in zato zakodirati (da o vzorčenju sploh ne govorimo), GSM standard pa bi se itak malo sesedel pod težo podatkov, če bi prenašal vse te bedarije (tak frekvenčni spekter, ki bi prišel prav le v omenjene namene in iskanju nezemljanov, pa še tam je bolje uporabiti Kristal Kamene Strele).

Razen, če si res zelo želiš, da bi se avto odklenil in se zaradi tega to tudi zgodi... Bom enkrat probal pred City Parkom.
4.

;-) ::

Mah CWIZO pa ostali k Vam je uspelo ne nakladajte...ne odklepajte na 20 al pa 30 metrov ker to lah brez problema-celo brez fona:D

Daj odkleni na 1km>:D

Pa vidte da ni niti teorije o tem da bi šlo...že zarad frekvenc itd.

(sanja svinja o koruzi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

c00L3r ::

Jaz sem probal in ne dela.

Avto: SEAT Ibiza 1.4 letnik 2005
Telefon pri avtu: Nokia 7610
Telefen s ključem: Sony Ericsson Z1010

Fajn bi blo, če bi še ostali napisali s katerim avtom/telefonom vam je/ni uspelo. IMHO deluje to odklepanje pri starejših avtomobilih oz. pri tistih z dograjenihm dalinjskim zaklepanjem. Sem gledal po TV pred leti kako je tip z nekim odajnikom hodil po parkirišču in spreminjal frekvenco na kateri je oddajal nek signal. Avtomobili so se kar odklepali. Povedal je, da nekateri nimajo zakodiranega signala.

neoto ::

V angleški verziji tega maila je celo napisano, da so stvar preizkusili v redakciji in da deluje... redakcija? serijski mail? Tukaj nekaj ne gre skupaj...
V enem izmed forumov sem bral, da je nekomu celo uspelo. Nekaj postov nižje pa isti ugotavlja, da se zgleda ni dovolj daleč od avta umaknil, ker mu je tudi brez mobitela uspelo... :D

Vice ::

Mene bolj zanima kateri avtomobili imajo IR daljinsko zaklepanje in kontra. Ker tako "češki" način zaklepanja se lahko spomni le bedak, razen, če so to neki amaterski kit kompleti iz Konrada, ki so se delali še v času Titota za naše takrat vsestransko uporabne Zastave.

Nejc Pintar ::

IMHO se signal ne sprejme preko mikrofona ampak preko antene
Lahko je biti prvi, če si edini!

matter ::

Mislim da je mel twigo IR daljinec :)
Vsaj vem, da si moral vanj usmerit daljinc.
Grem basket pa bom neloke metal

Fatboyslim ::

Videl sem kako je enkrat ženska daljinsko odklenila svojega Cliota, zraven se je pa odklenil še Punto ki je stal poleg 8-O

Phoebus ::

IR je imelo svoje čase OGROMNO avtov. In ne moreš rečt da je tako "blesavo", ker:

- je usmerjen, t.j. ti ga ne morejo poskenirat
- je vsekakor "na kodo", za katero ni nujno da jo boš pogruntal

In ne, to ne dela :-D

Taras_Bulba ::

Nja. Ne vem kaj nej si mislim o vsem. S kolegom sva probala na Kii Sephii. Odpeljal sem se do konca ulice, tko da sva se videla, poskusil brez mobitela odklenit in ni šlo. Potem sem ga poklical in se je avto odklenil. In zaklenil. Večkrat. Še enkrat poskusil brez mobitela in spet ni šlo. Potem sem šel kak kilometer stran in ni več delovalo.

Vice ::

IR je imelo svoje čase OGROMNO avtov
Ja vendar to so bili časi, ko je bila Zastava No1 med avtomobili, tisti ki pa je imel doma daljinca za TV pa car. Danes moraš biti pa car da vidiš takšen avto na cesti in dvomim da je twingo med njimi. Možno saj je že dokaj stara kripa to.

Drugače ta argument skeniranja in kode je pa mimo, če ti avto brez daljinca odpre vsak patak oblečen v trenerko in domačimi vilicami v manj kot pol minute. Da bi se matral ugotoviti "kodo" moraš biti potem že malo mazohist.
Me pa čisto iz firbca matra kateri modeli so imeli IR.

Sims ::

Pozravljeni,

sprobal na Fordu Fiesti L2005. Telefona Siemens ter Nokia. Ni delovalo ...

LP.

Sims

DaMachk ::

Za renaulte vem, da do začetka 3. serije cliotov, pa 2. serija Meganov... Laguna pa samo starejša...
torej do leta 1998 je bila zadeva precej bolj aktualna kot danes... tisto s 101-ko si pa obriši pod nosom.


ČE bi že delovalo do konca ulice, je meni edina logična razlaga, da frekvenca oddajanja mobitelovega signala malo resonira s frekvenco daljinca in je zato šansa odkleniti na 30m...
No signiature, as you see..

pikam ::

kaj obstaja se ksen tasen trik???

rpz ::

tisti ko pravite da vam je uspelo.. film it or gtfo :P

Tilen ::

Zanimivo kaj vse si ne zmislijo mobilni operaterji, da bi zaslužili več. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

w00tnes ::

Mobiteli ze slisne frekvence ne prenasajo v celoti, kje je se pol frekvenca, ki je mi niti slisimo ne (razen ce ima kdo oddajnik, ki piska inu cvili kot kak dialup modem vsakic, ko odklepa avtomobil - potem bi bilo dovolj, da zadevo posnames na mp3 predvajalnik in tistega nosis okoli in ni potrebno impulzov tratit)
Druga fora je pa, da ponavadi sprejemnik ni mikrofon (kake cudne izvedbe avtomobilov izvzete) tako da ze po defaultu tole nekako ne gre skupaj :)

iggy ::

hm samo če zakleneš glavni kluč v avto, pri meni rezervni ključ nima daljinskega odklepanja in mislim da je tudi pri drugih avtomobilih tako.

Še ena luknja v tej teoriji :P
Hey, you're fat!

zee ::

Tale tema dokazuje, zakaj so spammerji in pisci crvov tako uspesni pri svojem "poslu".

Ljudje kar vsemu slepo verjamejo.

Zbudite se ze enkrat, no!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

profii ::

moja razlaga je, da je nekaterim uspelo na malo daljšo razdalijo odklenit avtomobil kot običajno ta, da je gsm deloval kot ojačevalnik in je kjuč lovil dlje.

djordjevic ::

Prvi trik ima kar brado, ki mi je sicer, čisto mimogrede, uspel (clio, k750i). Bo pa res najbrž nekaj v tej smeri, da je deloval telefon kot ojačevalnik. Podobno kot trik, ki ga je pokazal Clarkson z glavo, ki naj bi podobno ojačevala signal daljinskega upravljanja.

gasperxp ::

prvi trik zagotovo deluje. preverjeno na audiu a6 avant l. 2001, ze veckrat odklenjen. oddaljenost cca 10km.

tistim, ki pa ne verjamete pa žal ne morm pomagat.

fosil ::

Kot je omenil že iggy, pri večini avtomobilov rezervni ključi nimajo daljinca, tako da tudi če zadeva deluje v praksi ni prav uporabna.
Razen če pogosto zaklepaš ključe v avto in se potem okoli voziš z rezervnimi, doma pa nekdo dežura z originalnimi z daljincem :D
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

SodVina ::

Torej ena izmed for(ki vam sicer nic ne pomaga, ce ste kljuce zaklenili v avto) je, da daste daljinca za centralno pod brado. Domet se poveca.

iggy ::

če imaš plombo v gobcu, kaj pa tisti ki imamo kristalno bele in neoporečne zobe :D
Hey, you're fat!

roli ::

Kar se IR daljincev tiče - te zagotovo ima Renault clio - sicer nimam pojma kater letnik vendar ne tako star. In to je serijska oprema ne neka XX.

Glede tega - daljinskega odklepanja z mobitelom - to je zanimiv vic -hehe. Težko, da bi bilo kaj takega možno. Drugače pa jaz še nisem videl avtomobila, ki nebi imel na rezervnem ključu daljinca.
Prej omenjeni clio - dva ključa -> oba z daljincem.
Renault laguna (letnik 2006 se mi zdi) - dve kartici -> Logično obe imajo gumbe za daljinski odklep (to je sicer bolj čuden primer).
BMW serije 5 letnik 2004 - trije ključi -> dva imata daljinca tretji pa je samo neka bolj trda plastika in odpira samo vrata ne pa tudi prtljažnika in predala za rokavice.
http://www.r00li.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključ za avtomobil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5721441 (8540) donvito
»

Lastniki Tesel ostali pred zaklenjenimi vrati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13920522 (13811) jype
»

povečanje dometa pri daljinskem zaklepanju avta

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223625 (2648) rokec_mx
»

Odklepanje avta na daljavo prek GSM (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6511872 (9862) Ejsi_Disi
»

Renault ključ - težave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
207777 (7382) mirage

Več podobnih tem