» »

Povezava dveh računalnikov

Povezava dveh računalnikov

zk_eu ::

A je mogoče na kakšen način povezati dva računalnika preko kabla med sabo, nampreč iz enega moram prenesti podatke na drugega, ker pa jih je veliko, pa gree preko wireless omrežja zlo počasi.

Za odgovore se že vnaprei zahvaljujem hvala...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

X-es ::

ce ti to
kaj pomaga :))

euro ::

rad bi vzpostavil povezavo med dvema računalnika...internete povezave ne bom delil...povezavo rabim samo za prenos podatkov...

na enem računalniku so imštalirani win XP...na drugem pa je Vista...računalnika sta povezana med sabo z UTP kablom...

zanima me kako naj usposobim povezavo...problem imam pri zaznavi kabla (a network cable is unplugged) na računalniku z XP-ji

Hvala

dëych ::

Crossover kable potrebuješ in ročno nastaviš IP/Subnet/Masko. Potem shareaš folderje in jim nastaviš potrebne permissne.

euro ::

to sem vse naredil...ko sta kabla povezana na visti piše limited connectivity...na xp-jih pa network cable unplugged...??

Maximus ::

Si siguren da imaš pravi kabel? Za direktno povezavo dveh računalnikov potrebuješ Crossover utp kabel. Na računalniku A nastavi IP: 192.168.1.100 in na računalniku B nastavi ip: 192.168.1.101. Subnet mask naj bo pri obeh 255.255.255.0. Nato pa daj še mape v skupno rabo pa bo.

euro ::

ja crossover kabel imam...na kerem protokolu pa to naštimam v visti?

amigo_no1 ::

tcp/ip v4

euro ::

vse sem povezal a še vedno mi noče na XP-jih zaznat kabla (network cable unplugged)...na obeh konektorjih pa svetijo zelena in rumena lučka ki občasno utripa...kabel sem že probal zamenjat a niti to ne pomaga...mrežni kartici pa imam 2 vgrajeni in na nobeni ne dela??

euro ::

Uspelo mi je povezat računalnika...zdej pa me zanima kako lahko dostopam do datotek...mape sem shareal...samo z drugim računalnikom jih ne vidim...??

euro ::

sedaj mi je vista zaznala povezavo...vendar ko hočem odpret share mapo mi napiše: windows cannot access \\(ime mape)...oba računalnika sem ping-al...in rezultat je bil pozitiven...kako bi lahko dostopal do datotek?

PcPodpora ::

Poskusi:
1. Start--Run
2.\\ip računalnika na katerega se povezuješ
3. Počakaj ...nekaj časa traja, odvisno od velikosti in zasedenosti shareanih map na rač na katerega se povezuješ.

Možne težave še:
1. Požarni zid
2. Win xp home (če imaš home napiši)

lp
Računalniški servis in podpora na domu
www.pcpodpora.si

euro ::

povezavo sem usposobil...
na xp - vista se lahko povežem in pregledujem datoteke...
ne morem pa se povezat vista-xp...
??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547287 (681) d4vid
»

Povezava 2 računalnikov in medsebojni prenos datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6516036 (14716) imagodei
»

ne dela mreža preko crossover kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
171606 (1449) Invictus
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311297 (6967) Tomi
»

2 rač. + crossover kabel: Network cable unplugged

Oddelek: Pomoč in nasveti
51413 (1325) dr.J

Več podobnih tem