» »

2 rač. + crossover kabel: Network cable unplugged

2 rač. + crossover kabel: Network cable unplugged

pavl ::

Poskušam povezati PC 486 z Win 98 in XP 1700+ z win XP v mrežo s crossover kablom.
1. 486 je bil prej priključen na internet z mrežno kartico 3com .... Na njem mi je sedaj uspelo nastaviti mrežo. Z ukazom ping 192.168.0.2 se najde;
2. Novi rač. ima Asus nForce matično ploščo z vgrajeno mrežno kartico in dva priključka (RJ 45);
a) zunanji modem je priključen na zaporedna vrata (serial port) in deluje;
b) Kupljen crossover kabel sem preizkusil in je povezan po navodilih v članku v Slo-tech-u in prevaja el.-tok;
c) Na novem rač. sem nastavljal mrežo po navodilih iz Slo-tech-a (Postavitev domačega omrežja ...) in še malo drugače (Monitor), pa ne gre. Vedno izpiše: Network cable unplugged;
d) Če mrežo izklopim (Disable) in jo ponovno vključim z ukazom Enable, nekaj časa poskuša, nato izpiše isto;
e) izpis je isti, če kabel izpulim iz konektorja;
f) Novi rač. ne zazna niti sebe v mreži (ping 192.168.0.1);
g) Ali je lahko narobe to, da je v postavljeni mrežni povezavi pri naštetih odjemalcih, protokolih itd. le enkrat omenjen TCP/IP: Internet Protocol (TCP/IP) in ne ločeno TCP/IP ime in TCP/IP gonilnik ( in sem IP, DNS, ... tudi le enkrat nastavil)? Priključek (vsak adapter ima svoje ime) je naveden ločeno (Connect using: ... ) na isti strani.:\
Prosim za nasvet, če se je komu ljubilo brati do konca.;)
Lep pozdrav    Pavel

dr.J ::

Plata je očitno Deluxe in ima 2 mrežni kartici: kateri izmed si podal parametre? Očitno išče na drugem portu kot misliš ti.

pavl ::

1. Tudi porta sem preveril že prej in sedaj še enkrat, v navodilih in v praksi. Rezultat je isti ne glede na vrata.
2. Medtem mi je uspelo nastaviti na novem rač. mrežo toliko, da vidi samega sebe v mreži (ping 192.168.0.1). Do tega sem prišel, ko sem sledil čarovniku za 'Set up a home or small office network'.
3. Ko sem sledil čarovniku še naprej, sem po navodilih vtaknih v drugi rač. cd z win XP, v drugem primeru posebej za to posneto disketo. Obakrat sem pokvaril prejšnje nastavitve tako, da še sebe ni več videl (ping 192.168.0.2).
4. Napredek je: Sedaj lahko vsak rač. nastavim tako, da vidi v mreži samega sebe (ping ...). S kablom sta povezana. Vpisano ime mreže je isto. Rezultat: Network cable unplugged.
Ali ima kdo še kakšen nasvet ali idejo, kaj sem pozabil ali naredil narobe?
Lep pozdrav in hvala za nazaj in za naprej.           Pavel
 

ali3n ::

pavl: morda ti bo tale post v pomoč... Kako nastaviti LAN?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Daniel ::

Preveri še, če maš hitrost mreže na obeh računalnikih enako nastavljen, torej 100 Mbit 10Mbit ali Auto

dr.J ::

Poglej mrežne kartice: ali TX/RX diode kaj utripajo?

Kaj si pa vpisal za gateway?

Pa kot pravi Daniel: daj karticam hitrosti na Auto Negotiate in izklopi Full Duplex.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311314 (6984) Tomi
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289379 (6315) bastadu
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371722 (1410) nimus
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654919 (4155) Klemenn
»

vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132242 (1975) boogie

Več podobnih tem