» »

USB ali PS/2?

USB ali PS/2?

Skankulja ::

... bolj banalno vprasanje, ali pac? Kje je bolje imeti vtaknjeno mis? To sprasujem ker sem ravnokar nabavil novo (prejsnja namrec ni imela moznosti priklopa na USB)... Zanima me predvsem obremenjenost proc., odziv... (najbrz je ze kdo testiral... ce so ze vse zakaj pa ne se to :P ) Se malo samohvale: nova mis je microsoftova inteliimouse optical (lahko samo priporocam):P
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

andrej ::

jaz vedno izberem USB. Glavno razlog je enostavnejsa prikljucitev - prikljucim jo kar na tipkovnico... glede obremenitev pa se nisem meril. ce pa so razlike pa so zanemarljive...

Cosmo ::

hmm..jaz imam pa raje ps/2
razlogi: 1. moja tipkovnica nima usb vhoda, ostala dva sta pa polna in se mi zdi brezveze kupovat tisti usb prikljucek za na mainboard.
2. zakaj ne bi izkoristil ps/2, ce ga imam na plati, pa se usb bandwidtha ne obremenjujem
3. usb miska ne dela v dosu (vsaj meni ni) in to zna bit kar neprijetno pri kaki instalaciji winsov
4. konec koncev v w2k imas pri logitech ps/2 opcijo sample rate, tako da lahko nastavljas natancnost miske, pri enaki miski na usb pa tega ni bilo (vem za logitech pilot+, za druge miske tega ne morem trdit)

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Chessman ::

Operacijski sistem ki normalno prepozna USB miško ima porihtano tudi podpora za DOS in tako med instalacijo miška na usb deluje normalno.

Microsoft intelimouse optical preizkušeno deluje pod WIN ME, 2K in XP, Logitech pilot optical sem pa tudi že sprobal na Win 2K in XP.

Tako da me namestitvijo winsa ni nobenih problemov.

Pisk ::

USB Dos podporo za miš/tipkovnico vklopiš v biosu.

Vseeno je USB bolje pustit za druge naprave, miš dobro dela na PS2.

Če vam kdo omenja MHz, ko teče debata o USB ali PS2 miši, mu kar povejte da je deficit ali vsaj dlakocepec.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Spajky ::

Zadeve, ki jih imaš itak stalno vklopljene ala miška in keyboard je brez veze met na Usb ker prišparaš kak IRQ, pa še cenejši sta...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

andrej ::

ok, ce smo ze pikolovski:
1. bandwidth, ki ga pozere miska na USB je zanemarljiv. Bo kdo izmeril?
2. IRQ-ji noso vec to kar so bili nekoc. Danes moderni OS-i uporabljajo t.i. virtualne IRQ-je. CE se spustimo na nizek nivo ugotovimo, da vec naprav uporablja isti IRQ, kar je cisto normalno.

Jaz mam tipkovnico na USB, ker sluzi tipkovnica kot en USB hub, kamor potem lahko prikljucim misko in recimo joypad ali pa ISDN adapter. Zadeve se mi malo poenostavijo, ker se mi ni treba sklanjat in recimo joypad vsakih vstavljat v racunalo, ki je pod mizo.

Meni osebno USB dosti bolj odgovarja na eni masini, na drugi pa mam PS/2 zadeve...

Nobena stran ni absolutno boljsa. Pac izberes kaj tebi najbolj ustreza.

Pisk ::

Kaj pa če imaš na USB še tiskalnik, skaner, modem, smart/flash readerje, a je smiselna USB miška in tipkovnica, če pa solidno opravljata delo na PS2 portu?
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Chessman ::

:) Pisk ravno v tjojem primeru je priporočljivo da imaš usb tipkovnico, saj ti hkrati služi kot hub tako da lahko sploh priklopiš vse naprave kaj si jih naštel, če ti pa zmanjka kakšen port pa samo na tipkovnici napravo zamenjaš in ti ni treba pod mizo plavat.:)) :\

Pisk ::

Chessman si kdaj slišal da je obremenitev omejena?
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

andrej ::

jaz ne pravim, da je na USB bolje, ampak bandwidth za misko na USB ni problem, pa ce mas ne vem kaj gori. jaz mam na USB zaradi lazje prikljucitve. nic drugega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tweakanje osveževanja USB mišk (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
224138480 (54423) BorutO
»

zakaj miska ne deluje??

Oddelek: Strojna oprema
387292 (6578) ecstasy
»

kako bi porpavil lasersko miško?

Oddelek: Strojna oprema
392530 (1861) nodes
»

Logitech MX1000 (nova tehnologija mišk) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087746 (5107) SnakeBite
»

Optična miška gori tudi, koje računalnik ugasnjen!

Oddelek: Strojna oprema
372111 (1478) mlakar

Več podobnih tem