» »

Tweakanje osveževanja USB mišk

Tweakanje osveževanja USB mišk

1
...
3 4
5
»

damirez ::

No sj to v bistvu patchal sm succesfull, sam efekta nima. No ja pozna se ene 2-5mhzjev. Zgleda da majo radijski wireless reciverji blokado na 125mhz, kako je z bluetoothom naj še kdo pove, a bluetooth miške delujejo podpirajo več kot 125mhz?

Jst ::

Jaz imam XP SP3RC. In usbmrs11.exe - Mouserate Switcher 1.1 - pravi:



Windows XP/2k3 USB Mouserate Switcher
-------------------------------------

Operating System : Windows XP


ERROR: Could not find a valid sequence!
       Please use Windows' original "usbport.sys"!







Ali že obstaja rešitev za SP3?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Postopek je takšen:
1. Poiščite datoteko usbport.sys, jo skopirajte na namizje ali v mapo, kjer boste izvajali postopek. Za vsak slučaj naredite tudi varnostno kopijo.
2. Poženite hex editor, odprite prej omenjeno datoteko, izberite iskanje in poiščite vrednost "3C 08 73 09 C6 86 0A 01" (brez narekovajev).
3. Na njeno mesto vstavite "B0 04 73 09 52 8A 0A 01", če hočete frekvenco osveževanja povišati na 250 Hz (možno je tudi "B0 02 73 09 52 8C 0A 01" za 500 Hz in "B0 01 73 09 52 8D 0A 01" za 1000 HZ)
4. Shranite datoteko, poženite windows v safe mode in skopirajte shranjeno datoteko v windows/system32/drivers in windows/system32/dllcache (slednji direktorij je označen kot skrit in mislim da celo zaščiten, tako da ga bo malo težje najti, iščite pod folder options -> view).
5. Znova zaženite ražunalnik, poženite mouse rate checker in preverite, če se vam je osveževalna frekvenca povečala.

Tweak sem testiral na moji MX500 in Windowsih XP, kjer je stv



Za SP3 je postopek nasleden:

>2. Poženite hex editor, odprite prej omenjeno datoteko, izberite iskanje in poiščite vrednost "3C 08 >73 09 C6 86 0A 01" (brez narekovajev).

VENDAR! Poiščite namesto "3C 08 73 09 C6 86 0A 01" samo "3C 08 73 09 C6 86". Torej brez zadnja dva para. In namesto tega pač zameljajte samo prvih 6 parov cifer. Tako dobite želen rezultat.

Hope it helps!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bdx ::

Jaz pa nikakor ne spravim več kot 125HZ iz svojih USBjev na Visti. :(
progamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdx ()

MrStein ::

Heh, to me spomnilo na debate, da se pozna razlika med 100 fps in 120 fps v igri... na 60 Hz monitorju. :))


A bo kdo trdil, da med dvema trenutkoma, ki sta 8 ms narazen, naredi z miško dodaten, drugačen gib, ki bi se zgubil (v smislu: brez njega je rezultat bistveno drugačen) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Blazz ::

Jst ::

bdx: Ravno jaz sedaj tole štimam. Bom napisal rešitev za Visto x64.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Prvo treba nujno ugotoviti, kako izklopiti Driver Signing Enforcement v Visti 64 sp1. S SP1 je prišla sprememba, ki ti ne pusti tega izklopiti.

Edina rešitev je v F8 pri vsakem rebootu in zagon sistema s "Disable Driver Signing Enforcement."


Če štartaš z zgoraj omenjeno izklopljeno funkcijo, potem z "hidusbf" nastaviš pooling rate samo za miš in dela super. Ampak takoj po rebootu, brez da bi disablal DSE, miš zmrzne in moraš v device managerju uninstall (itak je rumen klicaj) in ponovni priklop.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tilen ::

Našel program, ki dela zaenkrat povsod. (XP, Server 2003, Server 2008, Vista, 7)

http://www.boomy.org/hidusbf.zip

1. Zaženeš Setup.exe v mapi DRIVER
2. Spodaj izbereš rate (npr. 500)
3. Obkljukaš "Mouses only"
4. Install service
5. Restart
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MrX ::

sem pognal ta prigramček na svoji mx518, naštimal 500hz in je miš crknila.. laser lučka ni več gorela :/
pomagal je le system restore. imam pa win7 64bit.

Pesimist ::

Jaz imam pravtako Mx518, win7x64 in mi brez problema dela na 1000Hz.

Delal pa po tem postopku. http://www.ngohq.com/news/15043-how-to-...

1. Download Driver Signature Enforcement Overrider (attached below as dseo13b.exe).
2. Download HIDUSBF (attached below as hidusbf.zip).
3. Run Driver Signature Enforcement Overrider and choose Enable Test Mode.
4. Extract HIDUSBF to some folder, right click on HIDUSBF.inf and choose Install.
5. Run Setup.exe from HIDUSBF's folder, check the Filter on Device box and select your desired sample rate.

DO NOT CLICK INSTALL SERVICE !!

6. Run Driver Signature Enforcement Overrider again, choose Sign a System file and insert full path to the installed HIDUSBF.sys file

C:\Windows\System32\Drivers\HIDUSBF.sys
do it again with
C:\Windows\SysWOW64\Drivers\HIDUSBF.sys


7. Restart your computer and enjoy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Dzombic ::

Tilen kaj lepiš to neke programčke :) heheheh :)

Pesimist ::

Fora je da sem jaz mis kupo in je imela pripisano na strani 1ms response time. Well zanimivo da nikjer v logitech softweru tega ni za nastavit in da moram hackat windows pol. Mislim wtf prodajajo to neki krs pol.

Pesimist ::

edit:
Korak 4 in zadnji del 5tega ne izvajaz na windows 7 x64. Ker miska neha delat. Torej ne "right click on HIDUSBF.inf and choose Install." in obveno moras installat "INSTALL SERVICE !!" drugace se mis ne zbudi vec.

strictom ::

Kolikšen je default rate na win 7 x64, mx518, in kaj je recimo razlika potem pri 1000hz? Gladkejše premikanje, hitrejše, ...?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Pesimist ::

default je 125. Ugabno. Na 1000 je dosti bool smooth pri merjenju. Zaj mam default spet ker sem formato comp pa nemorem merit z snajperom. 5x sem sfulo oz preko tarce sel predno sem ga ubil. Igit. Toto 518 bom zlamo!

Pesimist ::

Delal pa po tem postopku za MX518 in Win7 x64.

1. Download Driver Signature Enforcement Overrider (attached below as dseo13b.exe).
2. Download HIDUSBF (attached below as hidusbf.zip).
3. Run Driver Signature Enforcement Overrider and choose Enable Test Mode.
4. Extract HIDUSBF to some folder.
5. Run Setup.exe from HIDUSBF's folder, check the Filter on Device box and select your desired sample rate. 1000
CLICK INSTALL SERVICE !!
6. Run Driver Signature Enforcement Overrider again, choose Sign a System file and insert full path to the installed HIDUSBF.sys file

C:\Windows\System32\Drivers\HIDUSBF.sys
do it again with
C:\Windows\SysWOW64\Drivers\HIDUSBF.sys


7. Restart your computer and enjoy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

damirez ::

Men pa enostavno noče delat zadeva na w7 64bit. Vse sem probal in šel po korakih a brez uspeha. Vse naredim tako kot piše. Ko testiram 125mhz kar je ogabno ja.
A obstaja še kakšna metoda?

MrStein ::

125 milihercov?
Megahercov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

damirez ::

No naj povem še, da je miška logitech MX510. Mogoče to olašja zadevo, glede na to da ima žr logitech nek software.

Kurzweil ::

Me zanima, če ima kdo kakšen program ali kakšno orodje, ki bi dejansko potem pokazalo kakšen je napredek oz. večja odzivnost?

In opažam, da se vsi o nekih resnih ali pa gaming miškah pogovarjate, se morda motim če mislim, da bi bila ta stvar še bolj smotrna (pustimo sedaj namen uporabe) za tekšne kot sem jaz, ki ima cheap miško za 5€ iz nakupovalnega centra? ...ali se mene dotično tweakanje ne tiče?

Jst ::

V Visti in W7 je težko brez podpisanih driverjev (recimo od Razer-ja) nastaviti večjo odzivnost. Jaz sem v Visti navadno logitech miš fural na 500, ampak sem moral Visto poganjati v debug mode. Ena x miška pri prenosniku pa niti ni javljala več kot 100 položajev na sekundo. Preveriš pa z Mouse Rate Checker.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nofaith ::

Js mam roccat kovo + da se mal pohvalm. Mam ze tko original 1000hz pa se 3200dpi. Ponavad uporablam 1600. sem zelo zadovoljen

Pa uporabljam win 7. In se da v driverijh vsega zivga boga nastavlat
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nofaith ()

Kurzweil ::

Me pa čisto po kmečko zanima ena stvar, sam imam miško THERON Tt eSPORTS x Softball, kjer lahko z gumboma povečujem in pomanjšujem DPI (dots per inch), kar pomeni sensitivity oz. občutljivost, kot se temu reče ponavadi v igrah.

Pa me zanima če navijem denimo frekvenco na polno, bi naj to pomenilo, da pridobim na odzivnosti, in odkar tole berem že 30 min vlačim miško in testiram in mi nikakor negre v glavo, kaj bi naj pridobil s tem, mi lahko to nekdo, kot že prej rečeno po kmečko razloži, ali se ta tweak toče samo tistih s slabimi miškami?

BorutO ::

Jaz pa mam vprašanje glede drugega, da ne delam nove teme. Mogoče kdo ve, zakaj mi včasih miška zmrzne med igranjem igre? Da bolj natančno to opišem: Ko igram kakšno igro, pa dela vse tako kot treba, ampak pol pa, ko stisnem desno tipko na miški, mi miška zmrzne. Sicer še klik vedno deluje, ampak ne morem je več premikati. Vse to rešim tako, da vzamem ven baterijo, pa jo nazaj dam. In to se dogaja samo takrat, ko kliknem desno tipko. Pa ne vedno, to se zgodi mogoče enkrat na 100 klikov, na primer. Sem mislil, da je problem v miški, pa zgleda da ni, ali pa, ker tudi miška na prenosniku mi isto dela. Mogoče kdo ve, kako odpraviti težavo?
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC med igranjem random ugasne.

Oddelek: Pomoč in nasveti
173747 (3427) --MiRaLdInJo
»

GAMING: kabl/wireless miška

Oddelek: Kaj kupiti
163228 (2652) ariel
»

laserska vs optična miška

Oddelek: Kaj kupiti
159982 (9683) roli
»

Katero miš LED ali LASER?

Oddelek: Kaj kupiti
172029 (1575) tec
»

Mogočni mišek na pohodu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10910196 (7744) Jaka83

Več podobnih tem