» »

HDD+Linux+e2fsck

HDD+Linux+e2fsck

TuXterrestrial ::

Hard disk mi nekaj serje. Pri vsakem rebootu mi naredi FSCK in javi, da je bil disk napačno izklopljen (umount) .
Pognal sem e2fsck za bad sektorje (-c) ki pa mi jih ne najde, javi mi pa INODE napake(nekaj), ki pa jih lahko popravi. In to lahko ponavljam večno.

Moje mnenje je, da v bistvu imam bad sektorje, ki pa niso čisto bad sektorji.

Kaj mi je za narediti?

Hvala

Brane2 ::

Skompajliraj si tanajbolj frišno verzijo kernela in to z opcijami za svojo plato.

TuXterrestrial ::

Imam SUSE 7.3

Brane2 ::

Jaz tudi, pa kaj ?
Pojdi na www.kernel. org . Snami "last stable kernel release" in "last patch" mislim, daje prva 2.14.7, patch pa je trenutno verzija 2.14.9.rc1

Razpakiraj kernel in patch. Uporabi patch in skompajliraj kernel.

Kernel gre full hitr naprej in tisto, kar imaš s Suse 7.3 je že staro...

dr.J ::

Hmm, če nimaš nevemkako zahtevno skonfigurirane mašine, ti svetujem reinštalacijo, tako da sformatiraš vsaj / in swap vključno z iskanjem slabih blokov, medtem ko je /home particijo dobro imeti posebej...
Pa za kakšen journaling FS je tudi že čas.

TuXterrestrial ::

Ja kot prvo nevem zakaj bi bil problem v kernelu.
Pred verzijo 7.3 sem imel dual boot 7.2 +w2k in na dveh particijah. Linux je delu ker je bil na particiji d w2k pa pravtako zajebaval ker je bil na c particiji.

Brane2 ::

Včasih se je to tud meni dogajalo, zato to omenjam. Vem da je blo dost frke okrog driverjev za IDE. Tam okrog kernela 2.4.6-2.4.8 mi vsak je tadrug updatean kernel deluz take probleme. Določene verzije so imele probleme z določenimi platami. Zato ti pravim, da vzemi zadnjo verzijo in probaj, zgubit nimaš kej. Suse, RH in ostali nikoli ne bodo imeli zadnje verzije kernela, ker se t aprehitro spreminja. Tvoj Suse ma kaj, verjetno še 2.4.10 , zdej pa je že kar nekaj časa aktualen 2.4.19...

dr.J ::

Brane2: ko enkrat dosežeš stabilno in hitro delovanje, ne vidim razloga, da bi kar naprej patchal kernele. Razen seveda zaradi security alertov. 2.4.19 pa je
komaj v pre2 fazi in kot tak sodi samo na testno mašino, ne pa na tisto za resno delo.

Kateri disk kontroler oz. plata je na tej mašini?

Brane2 ::

Ampak tip NI dosegel stabilnega delovanja. Zato bi jaz na njegovem mestu snel latest kernel release in ga piču na mašino kot alternativno konfiguracijo

dr.J ::

Morda pa je z diskom kaj narobe in so tole samo predhodna opozorila na kaj hujšega. A imaš backup? Just in case...

Poskusi najti kak diagnostični program na www straneh proizvajalca diska in ga poženi pod windowsi.

Gh0st ::

Tuki ti kernel ne bi kj dost pomagu.
Če praviš da imaš bad sektorje, potem si očitno filesystem mountal na bad sektorjih in fstab ne more napisat gor mounta. Probej reparticionirat drive, če pa to ne pomaga, potem je drive za u kanto...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

TuXterrestrial ::

Rad bi izvedel kako in s kakšnim programom najti take sektorje, ker e2fsck ne najde . Rad bi da zapiše v bad sektor file lokacije bad sektorjev.

Gh0st ::

FSCK bi moral. Čene pa poglej po pletu za kakšen program, ki označi bad sektirje, men zdj nuben ne pade na pamet...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kernel težave - xtime

Oddelek: Operacijski sistemi
91044 (943) operater
»

ipv6

Oddelek: Omrežja in internet
246287 (5959) Kostko
»

problemi z linuxom

Oddelek: Operacijski sistemi
9968 (723) b
»

Inštalacija Linux - WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
191423 (1085) Gh0st
»

ext3 + ntfs

Oddelek: Operacijski sistemi
151142 (945) |Luka|

Več podobnih tem