» »

Tweakanje osveževanja USB mišk

Tweakanje osveževanja USB mišk

1 2 3
4
5

Privatnik ::

a drugace pa ni nobene poti, tak kot je bila prej s popravljanjem hex vrednosti v usbport.sys ??? Ker mi ni zdej komplet sistema se 1x gor za nalagat ker sm to naredu pred slabim mescom :O

Cudno se mi zdi zakaj je prej slo, zdaj pa ne gre, a je kriv SP4 + Rollup1 ?

Ce je se kaka ideja za spremembo brez reinstalla se priporocam :D

LP

Matek ::

A si poskusu z onim programčkom?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mirč ::

Evo še jaz.
Imam miško staro nekaj več kot 3 leta hp-ejeva siva-seveda usb,kupljena pri e-misiji.In presenetljivo sem miško dal na 500mhz, z programom usbmrs10,preveril sem pa z mouserate in kaže 500mhz.
Kje se mi bo razlika zdej najbolj poznala.

lp

Mirč ::

Tudi na 1000mhz dela,le pointer speed sem moral povečat.
Dobro za tako staro miško pa 3000 sit je stala leta 2002.
Še dokaz

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

Person ::

Heh, koliko se pa to v praksi pozna ... pa jaz pojma nimam:)
Let's make something useful!

Mirč ::

jaz tudi ne v mp igrah se pozna men se tak vsaj zdi.
lp

njok ::

Jaz pa med 125 in 250MHz vidim kar veliko razliko. Najbolje je razlika vidna ce eno hires sliko (recimo okrog 3000px sirine), zoomano na 100% premikas okrog po ekranu.

Za prehod iz 250 na 500MHz pa nisem najbolj preprican, da sem zmozen prepoznati razliko.

Privatnik ::

@ MMM : Ja poskusil sem s programckom, ki itak prej javi da Win2000 ne podpira, ampak se vseeno zazene in pol ko patcham ostane vse isto. Seveda sm probu tudi z rocnim menjavanjem hex vrednosti v usbport.sys. Poskusu sm za vse frekvence, nobena ne gre. Kot sm reku sem pol tut zbrisu vse usbport.sys in sistem se normalno boota, frekvenca ostaja na 125 ;(

LP

Suhy ::

Mavrik: Aha, torej to pomeni, da radijska zveza prepušča nekje do 125Hz, glih tolk bedn kot kot original gonilniki?

Mavrik ::

Bi rekel da deluje še radijska zveza malo počasneje... čeprav govorim na pamet. Je pa dejstvo da ti ne moreš doseči večje natančnosti miške, če driver večkrat prebere stanje s sprejemnika, če miška po zvezi ne pošilja hitreje.

Zakaj pa misliš da večina takih pikolovskih igračarjev še vedno uporablja žične miške?
The truth is rarely pure and never simple.

Goldee ::

Meni nekaj tezi pri tweakanju - ko sem nastavil frekvenco miske iz 125 na 500hz se mi giblje pocasneje, pa ceprav imam hitrost nastavljeno do konca. Sedaj mi pa tezi ker morem misko privzdignit 2x ce hocem pri iz enega kota v drugi kot monitorja... :| A se da kako to popravit? Rad imam namrec hitro premikanje miske...
hvala, lp!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

strictom ::

MX518...

'nuff said.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Person ::

ja?
Let's make something useful!

Cinderela ::

Kaj G5 pa negre dvignit ali spustiti z 500Hz. Btw kaj volani ki so na USB tudi majo kaki effekt te tweaki? Da se mu nebo sfuzlalo.

Jonny boy! ::

A je kdo že probal navijat pr MX610, je kej razlike?
"Coniunctis viribus"

Zgodovina sprememb…

michobx ::

Še moje mnenje o tweakanju!
Sm dvignu frekvenco osvežvanja na 500 - prej 125(Logitech M-BJ58)


Uglavnem, zj se pr COD2-u Ful pozna - Prej sem se res jebu da sem prav nacilu pa to, zj pa sli lohka malo bl hitr(površn) uglavnem, jz temu pravm GOOD Staaff!!>:D

PS(modro ledico mam pa že od prej notr, sm mogu še ene upore dodat, de dost svet)8-)
Amd must be * Amd Athlon 2600 Barton@2277, Gigabyte GA 7vax,
Leadtek WinFast A400TDH(GF6800), 120+80GB Maxtor,
Ram 2*512 3200+1*256 3200, LC Power 550W --(ZRAČNO)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

DoomynatoR ::

Men se tweakanje sploh ne splača, saj uporabljam miško Razer Diamondback in je že tko al pa tko dost občutljiva. Priporočam vsem igralcem ki igrate MP igre. V BOFu jo dobite za okol 16k (se splača) www.razerzone.com

BaRtMaN ::

Ne kvasi neumnosti.

Tweakenje pollinga USB vrat se splača vsem igralcem v okolju Windows, ker ima le-to nastavljeno omejitev pollinga na 125 Hz ne glede na to, katero miško uporabljaš.

SodVina ::

mene pa zanima, kako bi delalo tweakanje miske (mx518), ce je na masino priklopljena preko USB KVM switcha.

Ima kdo kaksne izkusnje? Moti me namrec ze to, da sta dva usb-ja(tipkovnica in miska) zdruzena v enega.
Nebi namrec rad zadeve kupil in nosil nazaj.

lp,
SodVina

BaRtMaN ::

Jaz imam miško priklopljeno preko USB huba na monitorju in je padec kar opazen. V datoteki je patch polling nastavljen na vsaki 2 ms (500 Hz), z MouseRateCheckerjem pa dobim povprečje okoli 155 Hz.

Klemzz ::

a kdo ve če se da G5 miš tweakat, k sm probu pa je vedno na 500MHz

Matek ::

500 je kul, ne boš kaj dosti profitiral s 1000.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

sirotka ::

Mah men v win2k ne najde tega stringa;( Usb mouserate switcher beta 0,3 ima podporo za win2k, samo ga ni nikjer na netu...
Ga ma kdo mogoče?

jest10 ::

Pri Win2000 je to najlažje nastaviti z nlite. Kako bi pa pri že posnetih winsih pa še nisem zasledil.

sirotka ::

ok, bom pa šenkat snemal. :\

domzi ::

kaj pa pri mx3000 kompletu se to da?

prix ::

Imam G5 in je povprečje okoli 1000mhz... Sicer imam nastavljeno 500mhz, tudi string je za opcijo 500mhz?

Nič jasno...

Sem pa prej imel Copperheada...

:D
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

anzy panzy ::

Kaj za cordless miške tudi to gre, ali ima logitech kake omejitve glede radijske povezave?

Gre se za : Logitech® LX5 Cordless Optical Mouse

Hvala!

BaRtMaN ::

Tukaj se ne gre za tweakanje radijske povezave, ta je v MHz, če ne že GHz, kar je več kot dovolj.

Se pa gre za tweakanje podsistema USB, katerega Windows privzeto vprašajo 125-krat na sekundo, kakšne podatke ima (125 Hz). S tweakanjem se to frekvenco dvigne na 250/500/1000 Hz.

anzy panzy ::

Sem zdaj probal, ampak mouserate mi pokaže isto frekvenco, kot prej ... mogoče celo malenkost manjšo:\

d0nkEy ::

Mam default na 1000Hz =) Razor Copperhead =) 2000 DPI

brdi ::

Jaz imam xp sp2 z vsemi updajti do octorba 2006 in mi ne dela tale tweak prej na starih winsih mi pa je delal. Sedaj ko hocem twekat na katerokoli frkvenco mi napise
Searching for "3C 08 73 09 C6 86 0A 01"...
Sequence not found.
Searching for "3C 08 73 09 C6 86 02 01"...
Sequence not found.

kako naj spotwekam ? Kajti razlika je ocitna pri igranju

brdi ::

Prau sedaj odpravo tezavo iz kompa ki ima starejse winse sem skopiral usbport.sys in kr tko skopiral v moj komp. Zagnal tweaker, popravo register z mouse fixom in RRjal računalo. In deluje.

sirotka ::

a mi lahku tole pošleš?
slovenskisin@gmail.com
hvala!

BaRtMaN ::

To pomen, da si šel iz novejšega popravljenga fajla na neko starejšo verzijo, ki ima očitno kakšne varnostne ali pa funkcionalne pomankljivosti.

Sicer pa če igraš ti je verjetno bolj pomembno bolj uživaško igranje.

sirotka ::

inj kakšne varnostne pomanlkjivosti naj bi imel usb driver?

brdi ::

Barman do sedaj imam vse updejte itd in je taksen file. Tezava pa je bila na novih winsih verzija z updejti 2k6.

buneech ::

@BaRtMaN: si rekel, d se tweakat splača usakmu, k ma (katerokoli) USB miš na windowsih...
kva pa Razer Copperhead...k ma to že tko al tko v nastavitvah...maš 500 Hz polling po default, loh pa na 1000Hz nastavš, če se ti le da miško do napisa 1000 Hz prestavt :D

drugače pa, sm šu tweakat miš za laptopa...zlo pocen miš z 800 dpi senzorjem in se razlika zlo pozna med 125 in 250 Hz, med 250 in 500 Hz pa ni tako opazne razlike...

BaRtMaN ::

bobiTM: Če ti gonilniki od miške samodejno zvišajo polling, to pomeni, da si dejansko zvišal frekvenco sam, tako da si namestil gonilnike. ;)

ALTbla ::

a je kdo slucajno opazu da bi sistem kj pocesnejs delovau po twekanju? js sm nastavu na 500hz in mam obcutek kot da je racunalnik manj odziven.. a je to mogoce? :\

prix ::

Jaz sem mel tak problem pri G5... bolj ko sem misko premikal bolj je proc nabilo na 50% tudi vcasih... Nato sem nabavil IME3.0 in imam na 1000mhz spila lepo :)

LP
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

brdi ::

Hm kaj pa je to IME 3.0 ?

prix ::

Intelli Mouse Explorer 3.0.... Pač miš od Microsofta...
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Veron ::

Je nakdu kdo kako rešitev (enako) samo, da dela tud na Windwos Visti?

Veron ::

GrimReaper ::

Zakon, dela! Sicer ne po tem postopku, da dobiš pravice se ponavad jest kr mal igram pa vedno rata.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

neres ::

No že ko sem tle... bom odgovoril na staro Goldee-jevo vprašanje, ker sem imel isti problem. Namreč ko sem zvišal frekvenco sem moral miško premikat za večjo razdaljo. (kot da bi spremenil resolucijo...) No potem sem inštaliral driverje od Logitecha in sedaj je v redu. Miška pa je BT58. Razlika (125->500) se po mojem pozna, dasiravno komaj komaj.
Tako da če koga zanima lahko poskusi to.

Mimogrede, še en link kjer so prikazani vsi delay-i v sistemu (za gamerje).

zupan ::

eh men pa nedela, mam diamondback pa dam na 500 pa mi do 125 kaže :(

damirez ::

Men ne dela, sicer piše da je patchan in vse ampak več kot 125mh ne gre, je pa res da je miš brezžična, ma to kj fore?

njok ::

Meni je sicer brezzicno uspelo patchat samo ni imelo nobenega efekta, mislim da je brezzicna povezava omejitev.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC med igranjem random ugasne.

Oddelek: Pomoč in nasveti
173764 (3444) --MiRaLdInJo
»

GAMING: kabl/wireless miška

Oddelek: Kaj kupiti
163240 (2664) ariel
»

laserska vs optična miška

Oddelek: Kaj kupiti
159998 (9699) roli
»

Katero miš LED ali LASER?

Oddelek: Kaj kupiti
172034 (1580) tec
»

Mogočni mišek na pohodu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10910222 (7770) Jaka83

Več podobnih tem