» »

Optična miška gori tudi, koje računalnik ugasnjen!

Optična miška gori tudi, koje računalnik ugasnjen!

hippopotamus ::

Torej imam logitech optično miško. Problem je v tem, da se miška ne ugasne, ko ugasnem računalnik, se pravi gori vseskozi, 24ur na dan.

A se to še komu dogaja? Se da to odpraviti? Ker zna biti precej moteče..

kuglvinkl ::

nForce 2? Sm popizdu + to je kao normalno (me prav zanima, če se to dogaja na 875.) Nič, dej jo na USB. A lučke od keyboarda ti ne gorijo?
Your focus determines your reallity

MadMicka ::

Men tud pr ugasnjenem računalniku skoz gori čitalec za kartice, k je prklopljen na ps2. Si mislem, nč hudga, k bo crknu, ga bom pa zamenjal :)

Tero ::

Ja meni to ze dolgo gori..
Ne vem kaj vas to tolko moti????
btw: To se ne dogaja samo na Nforce2...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mato22 ::

Jest mam tud čitalec za kartico in pa usb optično miško pa lučke ne gorijo, sicer nimam Nforce 2.
Ko sem pa kolegu sestavil računalnik z NF7 plato pa je lučka na PS2 optični miški gorela tudi ko je bil rač, ugasnjen in prav tako tipkovnica.
Se prav da je to normalno? Pa zakaj mora goret če je vse ugasnjeno???

madmitch ::

Ah meni tudi Genius miš venomer sveti. In to na eni levi plošči vtaknjena v ps2. Baje to tko je pa amen.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

sash ::

tud men to vse sveti ;(( , imam pa Abit NF7-S v2.0, miš pa Genius (modela nevem) ki je proklopljena na USB.

Je pa res da sem to zasledil tudi že na nekaterih drugih ploščah (Asus, MSI), le da se je dalo to pri MSI-ju izklopit z enim jumperjem.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Baja ::

Mi mamo tudi enga starega celerona, na katerem sveti ona lučka na ihišju, pa ledica na tipkovnici. Sicer pa me ne moti preveč, ker kišta laufa 24/7.

sash ::

@ Baja a tebi se zdi čudno če ti ledice svetijo, če ti komp laufa 24/7 8-O ???

V tej temi se govori o povsem drugačnem problemu in sicer nam svetjo zadeve če komp vgasnemo ;(
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MadMicka ::

sash, bi reku, da če Baja ugasne računalnik, mu še vedno svetjo zadeve. Moti ga pa ne, ker zelo redko ugasne računalnik :)

Turtle ::

Ni odvisno od chipseta ali izdelovalca plošč.....Hec je v konstantni napetosti v tipkovnici in miški, ki sta pripravljene "zbuditi" mašino kadarkoli.....Mislm, da je ena nastavitec v BIOSu, da se da izklopt wake on keyboard

MadMicka ::

Jaz sicer mam tko naštiman, da zalaufam računalnik preko tipkovnice (ker mam kitšo skrito pod mizo), ampak tipkovnica mi ne gori, čitalnik pa. Sta pa obe zadevi na ps2.

wince ::

Tudi na 486ki sveti :D (prenosnik od Olivettija) Logitech-ova podgana na PS2

hippopotamus ::

Tudi če dam na USB, še vedno gori. Pa ni mi preveč priročno, ker mam oba usb zadaj zasedena, samo še uspredi je frej.

Lučke na tipkovnici se pa vse ugasnejo..

Za matično ploščo pa ne vem katera je. Vem samo, da je intelova. Kje to pogledam?

Baja ::

@ sash: je ze MadMicka odgovorila. aja, dobro jutro:D

Clemento ::

@kuglvinkl: bas je velik problem misa dat na usb.
Pac en bug. Za intla mi pa cist dol visi.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

kuglvinkl ::

@kuglvinkl: bas je velik problem misa dat na usb.

Ni, zato sem ga pa dal.

Bolj me kuri keyboard. Tist adapter (PS/2 to USB) ne pali.

Pac en bug.

Mene ta bug moti.

Za intla mi pa cist dol visi.

Pojma nimam kaj si hotu s tem rečt.
Your focus determines your reallity

OZZY ::

Sploh ni res, da se to dogaja samo na nf2 platah. Meni je gorela neprestano na gigabyte plati z kt266a sedaj na nf2 pa je lepo ugasnjena. Tako da...
Go with the flow.

C_maniak ::

Men je tud na ASUS-ki A7V266-C Logitech miška cel cajt gorela, pol sm pa neki naredu (men se zdi, da je blo takrt ku sm winse menju: 98SE -> xp profi) se je pa to nehal. Verjetn so se kake nastavitve s tem spremenile. Zdej je ugasnjena, pa ni važn al mam na USB al pa PS2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

Clemento ::

@kuglvinkl: kaj ti tudi tipkovnica sveti??men je sam mis svetu.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Sergio ::

PS/2 bo vedno, vedno vedno in vedno dovajal elektriko v output za mouse ter keyboard.

Problem je, ker optične miške ne vedo, kdaj je računalnik ugasnjen, če se ne motim, je pa dovajanje elektrike v PS2 zaradi ACPI funkcij zaželeno ter pravilno obnašanje. Use USB ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

sash ::

sam men tud na USB-ju svet ;((
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MadMicka ::

baje je vse stvar biosa, oz. verzije biosa in nima veze niti z usb, ps2, niti z matično...niti z nastavitvam v biosu!

Matek ::

Jes mam pa miško na ps2 pa direktno na tisti dve žici, po katerih pride elektrika noter, prilotano plavo ledico in stvar ugasne ko izklopim računalnik.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Golden eye ::

JA fora je v BIOSU pej na njihovo uradno stvar in si ddownloadej najnoejši bios:))

jurre ::

men tud skoz svet, pa mam ecs plato, pa logitech mouseman wireless na usb. men je usen nej svet, ko sm mu win 98 mi je pa tud na tipkovnc svetil numlock lucka, dokler nism izklopil gumba na napajalniku..

Sycroft ::

jest mam pa msi k7t266 pa mi tipkovnica oz numlock sveti tudi ce zadevo ugasnem. no ja.. edino ce kabl potegnem ven iz stroma ugasne:)

Mavrik ::

Plata bi morala imeti Keyboard Power-On jumper. Če tega izklopiš, potem lučke na tipkovnici in verjetno tudi miška ne bi smela več svetiti. Toda izgubiš pa možnost prižiganja računalnika preko tipkovnice.
The truth is rarely pure and never simple.

Maxtor ::

Meni so lučke na tipkovnici gorele. Ko sem šel gledat na MSI-ja je pisalo: This is not a problem..... Ko sem naložil zadnji bios mi pri ugasnjenem PC-ju lučke ne gorijo več, vžigam pa ga še vedno lahko s tipkovnico. Mislim da je rešitev potrebno iskati v BIOS-u, bodisi v nastavitvah, bodisi v nadgradnji. Aja, moj keyboard je na PS2.

LP

Clemento ::

Meni pa sveti dioda na plati tudi ko je racunalnik ugasnjen in je ponoci pol sobe rdece:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

alien-w ::

Dokler vam miske pa tipkovnice svetijo pri napravah ki so na kablu je ql. Jest mam brezžično miš optično -- logitech desktop optical, pa zadeva pač skos gori. Sicer ma en power saving način, ko se intenziteta svetenja precej zmanjša, samo baterije pa še vedno kuri. Najbols je, da izklopte/poberete ven baterije al pa računalnik izklopte iz elektrike. Ta zadnja stvar je tako ali tako precej priporočljiva, da celoten sistem z monitorjem vred izklopite iz omrežne napetosi - vam bo mogoče več zdržalo vse skupaj.

chucki ::

naj sveti,sj ma cas :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

mlakar ::

Kaj če bi, tko k sm že enkrat reku, da bi pri logitech desktop optical ponoč na miši un gumbk, ki je za connect dot prtisnu, k takrat pa neha svetet>:D Kaj pravte?

LP

alien-w ::

Un gumbek je tolk majhen, da se mi ne da vsakič sproti z zobotrebcom se igrat ... kr naj sveti. Če vas pa moti pa izklapljajte.

mlakar ::

Ne da bi me motil, sam škoda mi je baterij>:D
Sj ne da bi skoz zabotrebec pa to, bi si naredu tak podstavek na katerem bi bla palčka in zvečer bi sam lepo mišaka gor pustavu in bi blo!
Sam a to lohk kej miški škoduje če je un gumbk predolgko časa pritisnjen?


LP

blazp88 ::

ja, drugače imam miš pa tipkovnico na usb, ampak mi lučke od mreže svetijo. Sam itak računalnik že od nekdaj izklapljam na podaljšku s stikalom :D

alien-w ::

Aja, gumb more bit skos prtisnen al kaj? Jest mislm, da to še bl kuri energijo, ker se miška takrat javlja centralni postaji.

mlakar ::

Ja itak, dokler bi bila miš na stojalu:)) Drugač sm pa tut jst že na to pomuslu. Neki sm že po enih net napčrtih brsku, pa nism nč pamtnga ugotovu:(. Sam nevem če takrat porablja energijo, ker je lučka ugasnena. Pomoje se miš začne javljat šele takrat, ko gumbek spustimo. Saj pomoje je tko8-)


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlakar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282485 (1351) *ziga*
»

miski se luc ne ugasne

Oddelek: Strojna oprema
7898 (743) jurre
»

Računalnik ugasnjen, optična miš sveti, zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241882 (1402) Scorpia
»

Opticna miska neprestano sveti

Oddelek: Pomoč in nasveti
131226 (1001) Trubar
»

izklop lucke na Microsoftovi miski?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81155 (1003) gorenc

Več podobnih tem