» »

Nvidia pure video HD

Nvidia pure video HD

Icematxyz ::

NVIDIA PureVideo uporabljam za Mpeg - 2 decoder in se dokaj dobro obnese.

Da se ga kupiti v treh različicah Bronze, Gold in Platinum. Razlika je le v podpori na račun Zvoka.

Obstaja pa tudi opis izdelka:

PureVideo HD katerega nikjer ne tržijo.

Sedaj me pa zanima če klasični PureVideo že vsebuje PureVideo HD opisano tehnologijo in je na povezavi PureVideo HD katero sem podal le posebej opis HD zmožnosti. In če ne kje se PureVideo HD da dobiti?

Gre se pa zato da občasno rabim tudi dober H.264 decoder in moram v ta namen uporabljati izdelek drugega proizvajalca kateri pa ni vedno najboljši in ima težave katerih PureVideo HD naj nebi imel.

bluefish ::

CoreAVC je odličen za HD zadeve.

Icematxyz ::

PCI-E 6600 GT je sposobna hardware decoding HD H.264?

CoreAvc je sposoben Hardware decoding na 6600 GT?

Pure Video HD bi naj bil če se ne motim?

bluefish ::

serija 6 ni sposobna hardware decodinga.
Tukaj piše, kaj rabiš:

* A PCI Express graphics card with NVIDIA GeForce 7 or 8 Series HDCP-capable GPU, secure HDCP CryptoROM,* and 256MB graphics Memory
* NVIDIA ForceWare® driver featuring PureVideo HD technology (greater than or equal to v 93.71 for GeForce 7 series )
* Optical disc drive supporting Blu-ray and/or HD DVD movie playback
* Blu-ray or HD DVD movie player software with PureVideo HD hardware acceleration of H.264, VC-1, and MPEG-2 high-definition content

Zadnja dva sta za predvajanje HDDVD-jev in Blu-ray.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

bluefish ::

drugače pa jaz za ogled HD filmov (720p in 1080i) uporabljam CoreAVC + ac3 + KMPlayer in delujejo tekoče na AMD 64 3200+, 6600GT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Icematxyz ::

Ja saj CoreAvc načeloma poznam in je ok.

Ker za klasični mpeg - 2 nekako uporabljam nvidia pure video (kateri mi deluje brez problemov) sem mislil da bi še stestiral HD različico kako se obnese.

Ni pa mi jasno če HD različica sploh obstaja ali zakaj se pravzaprav gre. Saj jo omenjajo ampak nikjer je ne tržijo.

vasquez ::

Ali obstaja kak player, ki se mu da določiti kateri DirectShow filter naj uporablja za dekodiranje MPEG2. PureVideo ne deluje v debugerju, zato imam kot privzetega nastavljen Elecard. Ta pa je bolj ubogi :(

jan01 ::

media player classic(in drugi, a pačt tega priporočam)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117005 (9890) GrimReaper
»

MKV 1080p in moj PC

Oddelek: Zvok in slika
91344 (963) jan01
»

HD šteka, kaj mi manjka?

Oddelek: Kaj kupiti
383514 (2285) eg0ist45
»

AGP 7600GS 256MB DDR2

Oddelek: Pomoč in nasveti
111377 (1097) mirkuma
»

Strojno pospeševanje dekodiranja H.264 vsebin na Geforcih

Oddelek: Novice / Grafične kartice
294606 (3435) Senitel

Več podobnih tem