» »

MKV 1080p in moj PC

MKV 1080p in moj PC

plavko61 ::

Moj PC:

Sempron 2600+
geforce 6200 AGP
MSI kt6-v
ddr 1GB

Uporabljam:
Core AVC 1.9
Windows media player classic

Kaj se da narediti, sedaj mi se zatika zvok in slika, CPU na 100%?

Ta geforce 6200 bi naj imel Purevideo HW podporo za H.264.
A se tako malo pozna ali pa se ne uporablja?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

pierch ::

Sledi navodilom v tem tutorialu:
http://nunnally.ahmygoddess.net/watchin...

Tam vse pise kako nastavis GPU HW podporo in kako preveris ce jo graficna uporablja.
Ce bos ugotovil da ne podpira DXVA, ti preostane da nabavis kaksno ATI 3400-3600 serijo na AGP vodilu. To bi moralo precej pomagat, ceprav za tekoce predvajanje 1080p bo procesor verjetno presvoh. Za 720p pa bi moglo zadostovat.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

bluefish ::

1080p lahko kar pozabiš. Sicer boš morda uspel zadevo spraviti do kolikor toliko tekočega predvajanja, vendar pa bodo fast forward in drugi premiki strašno neodzivni in se bo zataknil cel video.

720p pa bi šlo brez prevelikih težav.

plavko61 ::

V bistvu rabim 1080p samo da počekiram če so podnapisi sinhroni, gledam kasneje na NMT.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

KoMar- ::

Sempron 2600+ bo 1080p prebavil sploh ne. Ne da se kar z vsako mašino uživat v Full HD :). Definitivno probaj DXVA finto, čeprav dvomim, da bo GF 6200 kos nalogi...

jan01 ::

Ni smisla karkoli kupovat za ta računalnik. Najbolje bo, da kupiš Western Digital TV/HD Media Player

plavko61 ::

Sem se poigral z gornjim tutorialom, vendar mi ni uspelo spraviti v pogon DXVA.
Skratka ikona CoreAVC ostane vedno modra. Opažam da sem zadevo še poslabšal in mi niti 720p ne dela več kot treba.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

pierch ::

Kot berem na Wiki-ju...:

The First Generation PureVideo HD

The original PureVideo engine was introduced with the GeForce 6 series. Based on the GeForce/FX's video-engine (VPE), PureVideo re-used the MPEG-1/MPEG-2 decoding pipeline, and improved the quality of deinterlacing and overlay-resizing. Compatibility with DirectX 9's VMR9 renderer was also improved. Other VPE features, such as the MPEG-1/MPEG-2 decoding pipeline were left unchanged. NVIDIA's press material cited hardware acceleration for VC-1 and H.264 video, but these features were not present at launch.

Starting with the release of the GeForce 6600, PureVideo added hardware acceleration for VC-1 and H.264 video, though the level of acceleration is limited when benchmarked side by side with MPEG-2 video. VPE (and PureVideo) offloads the entire MPEG-2 pipeline (except the initial run length decoding, variable length decoding, and inverse transform),[2] whereas first-generation PureVideo offered limited VC-1 assistance (motion-compensation.)

The first generation PureVideo HD is sometimes called "PureVideo HD 1" or VP1, although this is not an official NVIDIA designation.


... pomeni da tvoja graficna ne pospesuje H.264 in VC-1.

Kako ti je uspelo poslabsat zadevo pa nevem. Jst ne uporabljam nobenih kodekov, vse je ze v MPCHC vkljuceno, dodan imam samo splitter kot sem prej omenil. Pa tudi CoreAVC ne uporabljam.
Pierch

plavko61 ::

Mislite se splača zapravljat čas in denar za Radeon 2400 PRO ali 2600PRO z hardware dekoderjem h.264?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

jan01 ::

Pozabi, ker starejše grafične ne razbremenijo toliko procesor. Morda gledaš test, kako majhna poraba cpuja je, ne pogledaš pa, da testirajo s ogromno boljšimi procesorji... V glavnem Kupiš tistega poceni wdja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117004 (9889) GrimReaper
»

HD šteka, kaj mi manjka?

Oddelek: Kaj kupiti
383514 (2285) eg0ist45
»

Nvidia pure video HD

Oddelek: Programska oprema
71477 (1350) jan01
»

AGP 7600GS 256MB DDR2

Oddelek: Pomoč in nasveti
111377 (1097) mirkuma
»

Strojno pospeševanje dekodiranja H.264 vsebin na Geforcih

Oddelek: Novice / Grafične kartice
294605 (3434) Senitel

Več podobnih tem