» »

Ugoden čas za nakup grafične

Ugoden čas za nakup grafične

miteq ::

Lep pozdrav.

Obračam se na vas štručkote, ki ste veliko bolj v sceni, da mi svetujete, kdaj bi bil nekako najboljši čas za nakup dx10 grafične kartice. Trenutno sem v stanju šparanja, bi pa želel v (bližnji) prihodnosti kupit novo grafično kartico. Ali je po vašem mnenju še prezgodaj navalit na trenutno ponudbo od nVidie in ATIja? Se bodo cene kaj drastično spustile v prihodnosti? Je pred obzorjem kakšna nova serija kartic, katera bo posledično pocenila trenutne? Ne bi rad namreč prisluženega denarja zapravil za neko kartico, ki bo čez nekaj mesecev že za polovico cenejša... kar se mi je pri nekaterih komponentah v preteklosti že zgodilo. Seveda sem se tolkel po glavi.;(

Vesel bom vaših odgovorov.

sthep ::

Če mene prašaš, se splača kupit kartice od 8800gts naprej oz. redeona 2900xt.
Ostalo je bolj brezveze, ker ne more izkoristiti dx 10.
Je pa tudi res, da je cena še kar velika (od 70k naprej). Kdaj bodo pocenitve ne vem, predvidevam pa da jeseni oz. enkrat za novo leto.
Od tebe pa je odvisno če se ti da čakat ali ne.

xabre ::

zdele kupiš eno rabljeno ali novo dobro dx9 karto, pol jesen ali drugo leto bo pa že boljša izbira dx10.

frudi ::

se strinjam, glede na to, da trenutno ni pametnih DX10 kartic za < 300€, je boljše počakati na naslednjo generacijo. ker kot praviš ne bi rad nespametno zapravil denarja, ti tudi odsvetujem nakup nove DX9 kartice.
je pa tudi precej odvisno od tvojih finančnih okvirjev. če hočeš high-end kartico, počakaj na G9x, ki bi naj bila konkretno hitrejša od 8800GTX/Ultra, prišla pa naj bi proti koncu leta. če ciljaš nižje, pa počakaj na kake oskubljene verzije trenutnih 8800/2900 kartic, oziroma pocenitev trenutnih modelov. konec poletja/jeseni se pričakuje nove kartice v tem segmentu (~200-250€) od atija in nvidie.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Jst ::

> konec poletja/jeseni se pričakuje nove kartice v tem segmentu
> (~200-250€) od atija in nvidie.


Vir?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dzinks63 ::

:)) Ugoden nakup je vedno takrat , ko zadevo rabiš, če pa je ne rabiš , potem pa še lahko čakaš.
Pridejo še grafe:
"8900GS core frequency of 550MHz. RAM is 256 MB or 512 MB of 256-bit GDDR3, 1600MHz frequency, Shader unit 96, pricing or 200 U.S. dollars 250."
in
"RV670 eller HD2900Pro er indtil videre anslået til at få 256Bit raminterface og 512MB ram, samt være 65nm baseret. "

To pa bodo kar taprave zadeve, za primerno ceno . Pokazali naj bi jih jeseni , v prodaji pa bodo verjetno drugo leto.
Za DX9 je graf dovolj, v vseh cenovnih razredih, za DX10 pa ni tako.
Če se mora že sedaj nekaj kupit, pa nekaj okoli gf79xx ali x1950xx , ker iger zaenkrat za DX10 še ni. Ko pa bodo , pa tem sedanjim midle-range DX10 (hd2600xx , 8600xx) grafam bolj slabo kaže. Na hight detaljs bodo praktično neuporabne, za low ali midle bi še mogoče šlo. Tako da izbor je še vedno slab , edino pametno za prihajajoče DX10 igre , je le gf8800gts 320 za cca 270€, če pa je € dovolj , pa še kaj boljšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon HD 3000 serija predstavljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
938123 (8123) Gregor P
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137626 (21845) macgajver
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454436 (2586) Mr.B
»

katero grafično kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
161530 (1140) Meizu
»

GeForce 8800 Ultra čaka na AMD?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
475205 (2879) Senitel

Več podobnih tem