» »

katero grafično kupiti

katero grafično kupiti

tonex23 ::

ati HD2900xt 1gb ddr4 ali nvidia geforce 8800gtx

Kaj vi priporočate ? Pozna kdo kakšne povezave do benchmarkov kjer tudi sodeluje ta kartica z 1 gb ddr4 pomnilnikom?
hvala in lep pozdrav
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Meizu ::

Ponekod je boljša Radeonka, ponekod pa nVidia. Ampak mislim, da je nasploh gtx hitrejša, sam, je pa to res ane... Nikoli ne veš, kdaj ti pride premalo rama... Dobro, 768mb na GTXu je že dovolj, sam 1GB je vseeno boljše... Drugače pa, če gledam teste, recimo Crysisa, je videti, da bo HD2900XT single card poganjal Crysis tekoče na high - very high nastavitvah, medtem ko naj bi GTX brez problema na very high. Že 8800GTS trdi, da bo na very high v single...:\

tonex23 ::

benchmark od crysis sem videl ja. Zgleda, da je tam hd2900 malo hitrejša... Samo ne vem pa kako je pri ostalih igrah... Spomnim se, da sem gledal en benchmark, ki naj bi bila hd2900 v nekaterih igrah kar dosti počasnejša od 8800gtx (stalker, call of duty2?...) Mogoče je to zaradi gonilnikov ne vem... Zdej spet je pa vprašanje kako se bo obnesla v prihajajočih igrah...
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Meizu ::

Ne moreš rečt, da je HD2900XT počasna v STALKER-ju, kr mam jest X1950XTX in mi STALKER lavfa na high bp. Niti ne štekne, nič.

Urc ::

Sej ni reku počasna ;) Reku je da je počasnejša od 8800 GTX (fpsje treba gledat)...

edit: Moreš pa tud gledat da ma ATI driverje u pi*di trenutno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Meizu ::

Tudi ja. Tko, da če si optimist, lahko rečeš, da bo v prihodnosti grafa vsaj tako hitra kot GTX, že zaradi tega ker ma 512 bitno vodilo in tko... Pa GDDR4 pomnilnik, kateri je pa sploh ZELO hiter, imam izkušnje s tem;)

Edini problem GDDR4 je, da je malce dražji, pa tudi navit se ga ne da dokaj dobro, ker programi ne znajo še izkoristit tega rama. No, meni je ratalo ram iz frekvence 2000Mhz dat na stock hlajenju na 2280... Sej tudi to je neki:D

19ulrich90 ::

Kdaj je pa 2900 XT z 1Gb vn pršla???

Meizu ::

Zdej nedavno nazaj naj bi začeli s prodajo, vendar sem zasledil, da je trenutno naprodaj na Japonskem, več pa ni pisalo...:\

AapocalypseE ::

TechBeats ::

Jst sm za 8800GTX, čeprav je mamljivo to 512bit vodilo, samo to ti bo prišlo v poštev , če imaš 24"LCD, ker v nižjih ločljivostih se ne opazi oz. je kr počasnejša od nvidie, pa še to ati ima ROP 16 vs. 24 nvidia, in to se pri kakšnih špilih zelo pozna.
AciD TriP

>>><<< ::

Kupi 2900 XT z 1 Gb rama, tu sploh ni dileme. Ta kartica se lahko kosa z 8800 Ultra.

Malo si še preberi to in pa to.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

Meizu ::

Na visokih resolucijah pa brez problema sploh;)

Revenant ::

jao, ne zdele kupovat high end grafe, pa se zapufat za dve leti, ker niti ni še nobenga merodajnega testa za DX10. Če pa že držiš keš v roki in le še cincaš med tema dvema, pol ... no, js bi kupu od nvidije, že zaradi gonilnikov, če ne druga. je pa res, da ko bojo (če bojo) driverji od atija tako optimizirani kot od nvidije, pol zna bit takrat radeon hitrejši, povsod. Bi res zdele rad kupu? Js sm mislu že pred parimi mesci 8800 kupit pa pač zmetat keš, ampak sem se kmalu ohladil in trdno sklenu, d ne dam keša, dokler ni par pravih DX10 špilov zunaj, se pravi ne pred božičem.

In, ali mi kaj fali, ker jo nisem kupil? Hm, neverjetno, popolnoma nič, 7900GT-jka poganja vsak špil na high, sicer brez AAja, ampak ga itak nikoli nisem imel vklopljenega, ker sem zmeri hotu med 60 FPS+.

Pardon, preden kdo napade... CoH 1.7 patch res ne moreš poganjat v DX10 ampak me boli k, ker je razlika med DX9 in 10..., no je praktično v grafiki ni. Je le v performance dropu, sveda v prid DX9. Še kdo tko razmišlja kot jaz?

Ah, ko bo Vista zrela in ko bo bioshock, crysis in UT3 zunaj, potem pa tudi jaz zagonim vse kar se da. Grafika je pač grafika.:D
No, u bistvu bi mogu rečt: igralnost je pač igralnost (kot oblubljajo, bo treba najprej vidit).
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

Meizu ::

In, ali mi kaj fali, ker jo nisem kupil?


Ja, po 7-krat zapored moraš prižgat sistem, ker čš popizdit, in je groza.;)

Revenant ::

Heh, že en napada. Moj problem ni povezan z grafo, ker sem vtaknu v kišto x1950pro od soseda in glej glej, PAZI ZDAJ, problem ostaja. In to da bom popizdil, ker je groza, to je res. Vendar je razlog drugje.:\
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

tonex23 ::

Malo sem še pobrskal in najdel tudi benchmark kjer ati hd2900xt 1gb v nekaterih igrah prehiteva 8800gtx... Kaj pravite bo ati hd2900xt 1gb šele takrat pokazal zobe v dx10 igrah oziroma, ko bo izboljšal gonilnike ? lp
link:
http://www.legitreviews.com/article/503...
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonex23 ()

Meizu ::

Itak da, po mojem mnenju bo pwnala 8800GTX, pomoje bo tekmovala z 8800Ultra.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATi HD2900XT ali GeForce 8800GTS 640MB ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
777180 (4882) Xtra
»

Obrazložite mi prosim HD2900XT

Oddelek: Strojna oprema
222096 (1330) Senitel
»

Nabava Gamer računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
332728 (1744) JeZo
»

Bitka ATi-ju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6410158 (6156) Pšenični
»

Nov test R600 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
797991 (5467) macgajver

Več podobnih tem