» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
10 / 89
»»

CMpunk ::

haha ja to je plastična flaška z 70ml tekočine, kako bojo ocenili vrednost, mislim kaj se grejo, svašta

Alamar ::

Če je tako majhna zadeva ti bodo najverjetneje pustili čez brez pregleda in boš zadevo dobil direktno v nabiralnik.

CMpunk ::

če pogooglajo kar gor piše na flaški, kliknejo prvi zadetek in še 3x pravilno kliknejo, pa se mi bolj slabo piše. a delajo kaj takega?

St235 ::

jap, take stvari z veseljem delajo in računajo. Boljš vprašanje kot kaj se oni grejo, je kaj se ti greš, da poskušaš utajit davek?

Furbo ::

CMpunk je izjavil:

zdaj sem pa zmeden. in kdo/kako določi vrednost? če piše 0.00$??


Kako bi ti določil vrednost neki stvari?

Pogledaš kaj je, poguglaš za ceno. Tada.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Alamar ::

CMpunk je izjavil:

če pogooglajo kar gor piše na flaški, kliknejo prvi zadetek in še 3x pravilno kliknejo, pa se mi bolj slabo piše. a delajo kaj takega?
Če je paket zelo majhnih dimenzij in teže, ga zelo poredko pregledajo. Če ga bodo odprli bodo preverili za kakšno snov gre. Če imaš kaj nevarnega oziroma nelegalnega za našo državo ti ga lahko tudi zasežejo in podajo prijavo na ustrezne organe.

CMpunk ::

to ni dobro. potem nebom naročal iz amerike. saj znotraj evrope pa transport nelegalnih stvari gre brez težav, ane?
kaj njih briga kaj jaz naročam? če si ti franci, jaz tone, in franci naredi biznis s tonetom, zraven pa pride neki janez in se kar vmešava v tuje zadeve, meni se to zdi absurdno.

Furbo ::

Ja, kot naprimer policaj ki te ustavi na cesti ko dirkaš ane? Kaj se vmešava v tvoje zadeve.

Si že slišal kdaj za zakonodajo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

CMpunk je izjavil:

to ni dobro. potem nebom naročal iz amerike. saj znotraj evrope pa transport nelegalnih stvari gre brez težav, ane?
kaj njih briga kaj jaz naročam? če si ti franci, jaz tone, in franci naredi biznis s tonetom, zraven pa pride neki janez in se kar vmešava v tuje zadeve, meni se to zdi absurdno.

janez se v zadevo vmešava zato, ker smo se zmenili za pravila igre, ki jih ti s svojim ravnanjem kršiš. Naročaj legalne stvari pa te bo janez čisto pri miru pustil.

darkolord ::

Hm, danes sem po opravljenem carinskem postopku vseeno dobil za plačati tisti evro za obvestilo in nič drugega.

Pithlit ::

CMpunk je izjavil:

saj znotraj evrope pa transport nelegalnih stvari gre brez težav, ane?

Ja seveda. Ti kar naroči kilo koke iz nizozemske. Se ti nima kaj zgodit. Če pa policaji slučajno na tvoja vrata potrkajo jih pa napizdi kaj se grejo da ti pošto pregledujejo.
Life is as complicated as we make it...

LitralSM ::

Kolikor jaz vem, se pošiljke zavaruje pred psi in detektorji. Če vseeno pride do detekcije, se stvar zaseže in cilja na pošiljatelja. Čisto možno je, da ti nekdo po "naklučju" pošlje kilo koke.

LitralSM ::

Also, so lahko krimiči veseli, da je v Slovenistan prešvercal koko s 85 procentno čistostjo in ne onega zmazka z 25% koke, 30% paracetamola, 20% strihnina in 25% pudra/glaževine.

Tilen ::

darkolord je izjavil:

Hm, danes sem po opravljenem carinskem postopku vseeno dobil za plačati tisti evro za obvestilo in nič drugega.


Pa je vrednost presegala 23 EUR? Jaz sem že večkrat dobil pošto, da naj dokažem vrednost in nisem plačal nič. So pa vedno bili paketi pod 23 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Ne, ni presegala. Samo "Tiskanje dokumentov za carinjenje" sem plačal, 1,02 eura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

WaterBoy ::

Zanimivo. Jaz vedno če sem dobil domov od carine naj pošljem račun in je bila vrednost pod 22€ nisem plačal nič.

first_line ::

Morda je to kakšna nova pogruntavščina, se ne bi čudil, da bi začeli pobirati po dober € kot davek na nakup izven naše ljube deželice.

mihec87 ::

Potem bojo tako začeli pri vsaki pošiljki tole pošiljat..

k3k3tz ::

Uvedli so novo storitev - "tiskanje dokumentov" - ki jo plačaš tudi, če je pošiljka sproščena brez uvoznih dajatev. Seveda samo, če so morali natisniti dokumente, ki si jih poslal po e-pošti.
Baje pa se obeta tudi plačljivo obveščanje strank - če ti pošljejo obvestilo, ti ga zaračunajo.
Tkole znajo fiksni stroški kar fajn narast: za pošiljke pod 22EUR cca 2EUR in za dražje cca 9EUR + dajatve.
A je v sosednjih državah tud tako? Pa EU, a kdo ve?
Aja... to je uvedla pošta. Carina s tem nima nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k3k3tz ()

Brias ::

prejsnji teden so tudi meni za eno baterijo zahtevali podatke o nakupu ...

poslal sem jim ebay link ...

17 usd


2-3 dni za tem mi je postar baterijo prinesel in placal nisem nic ...

posiljka je bila vidno odprta .....

detroit ::

ta pošta in carina je živ nateg,

kupil dva artikla 2x25€, iz amerike, skupaj prišlo čez 90€. Super a.

Sorry za "konstruktivnost" samo me raspi...
Skero

mihec87 ::

k3k3tz je izjavil:

Uvedli so novo storitev - "tiskanje dokumentov" - ki jo plačaš tudi, če je pošiljka sproščena brez uvoznih dajatev. Seveda samo, če so morali natisniti dokumente, ki si jih poslal po e-pošti.
Baje pa se obeta tudi plačljivo obveščanje strank - če ti pošljejo obvestilo, ti ga zaračunajo.
Tkole znajo fiksni stroški kar fajn narast: za pošiljke pod 22EUR cca 2EUR in za dražje cca 9EUR + dajatve.
A je v sosednjih državah tud tako? Pa EU, a kdo ve?
Aja... to je uvedla pošta. Carina s tem nima nič.


Kaj pomeni da so jih morali natisnit-pogleda jih lahko tudi na računalniku-torej tiskanje je kapric nesposobnega uradnička
Plačljivo obveščanje oz računanje obvestila v primeru pošiljanja-torej pri vsakem paketu, ker se bo dalo fajn služit druge opcije pa tako ni-kje imajo opcijo obveščanja po mailu nikjer
Sam služli bi naredili pa nebi nesposobneži nič.

Imam samo eno besedo- SVINJARIJA Naj se že zakoplje to pošto itd..Saj se samo napaja iz davkov ustvari pa tako nič..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Daliborg ::

dobrodošli v birokratski Sloveniji. Vse ampak čisto VSE mora biti črno na belo, zato da lahko potem po sodiščih skačemo.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

darkolord ::

Imam samo eno besedo- SVINJARIJA Naj se že zakoplje to pošto itd..Saj se samo napaja iz davkov ustvari pa tako nič..
Čak, kaj? Sej ne da podpiram tako ravnanje, samo a misliš, da bi ti pa ostali to zastonj delali?

Saj lahko naročiš prek Fedex, DHL, GLS, TNT, ...

Alamar ::

Brias je izjavil:

prejsnji teden so tudi meni za eno baterijo zahtevali podatke o nakupu ...

poslal sem jim ebay link ...

17 usd


2-3 dni za tem mi je postar baterijo prinesel in placal nisem nic ...

posiljka je bila vidno odprta .....
Seveda, da je bila odprta, če pa so jo pregledali.

detroit je izjavil:

ta pošta in carina je živ nateg,

kupil dva artikla 2x25€, iz amerike, skupaj prišlo čez 90€. Super a.

Sorry za "konstruktivnost" samo me raspi...
Po kakšni logiki si pa prišel do tega zneska?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

mihec87 ::

darkolord je izjavil:

Imam samo eno besedo- SVINJARIJA Naj se že zakoplje to pošto itd..Saj se samo napaja iz davkov ustvari pa tako nič..
Čak, kaj? Sej ne da podpiram tako ravnanje, samo a misliš, da bi ti pa ostali to zastonj delali?

Saj lahko naročiš prek Fedex, DHL, GLS, TNT, ...


Sem kje napisal da naj delajo zastonj? Sam tole je direktno jebanje ljudi v glavo za delovanje črpajo iz blagajne ki se polni z davki potem pa te še ocepijo-še mal pa bojo dobili nagrado za najuspešnejše podjetje sloveniastana ter direktor zajetno božičnico.. Nikoli me ni motilo plačat vse dajatve kot je treba pri paketih nad 22eur.Samo tole sedaj je too much saj lahko za vsak paket računaš 2 eur dajatve ker valda da bojo za vsakega poslali obvestilo ter normalno da bo printal e-mail..Lahko pa komu posodim vazelin da bo manj peklo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Alamar ::

Itak, da ne bodo šli tega delat, ker nimajo dovolj kadra. Veš koliko je pošiljk minimalne vrednosti in dimenzij. Po mojem se jih 95% sploh ne dotaknejo.

detroit ::

Alamar je izjavil:

Brias je izjavil:

prejsnji teden so tudi meni za eno baterijo zahtevali podatke o nakupu ...

poslal sem jim ebay link ...

17 usd


2-3 dni za tem mi je postar baterijo prinesel in placal nisem nic ...

posiljka je bila vidno odprta .....
Seveda, da je bila odprta, če pa so jo pregledali.

detroit je izjavil:

ta pošta in carina je živ nateg,

kupil dva artikla 2x25€, iz amerike, skupaj prišlo čez 90€. Super a.

Sorry za "konstruktivnost" samo me raspi...
Po kakšni logiki si pa prišel do tega zneska?


dobro vprašanje veš da se ne spomnim dobro, 50€ sta bila artikla poštnina like 10-15€ ok...neki je. Ostalo pošta in carina
Skero

mihec87 ::

Alamar je izjavil:

Itak, da ne bodo šli tega delat, ker nimajo dovolj kadra. Veš koliko je pošiljk minimalne vrednosti in dimenzij. Po mojem se jih 95% sploh ne dotaknejo.


Za 2 eur se bo že splačalo, mogoč bo pa še kak znanec stolčka dobil službo-> no vsaj nekaj dobrega..

mihec87 ::

Res pogrešam možnost obveščanja na mail,plačilo dajatev na trr..Bo pa bolj uk ter eu pel pa kitajc in usa malo manj..

PurpleMoo ::

Alamar je izjavil:

Po kakšni logiki si pa prišel do tega zneska?


DDV + carina + 6€ administrativnih stroškov na celoten znesek nakupa (artikli + poštnina).

Carine se ne plača, če je izdelek elektronika.

Realman ::

A je kakšen poštni uslužbenec tukaj? ZAnima me, če jaz lahko vnaprej pošljem račun, in številko pošiljke, da potem ko pride, da mi ne rabijo pošiljat carinskih papirjev. Ker zadnje čase, mi vsak paket hočejo carinit, čeprav je vse pod 22€. Pa še hitreje bi tako dobil pošiljko.

mihec87 ::

Pod 150eur ni carine...

Alamar ::

PurpleMoo je izjavil:

Alamar je izjavil:

Po kakšni logiki si pa prišel do tega zneska?


DDV + carina + 6€ administrativnih stroškov na celoten znesek nakupa (artikli + poštnina).

Carine se ne plača, če je izdelek elektronika.
Ja, ampak ne moreš prit iz 50 na čez 90 EUR. Tip je pozabil omenit, da je prodajalcu plačal tudi poštnino, ki nima veze z našimi organi. In ta poštnina je bila več kot 10-15 EUR, kakor je naknadno omenil.

Machete ::

PurpleMoo je izjavil:


Carine se ne plača, če je izdelek elektronika.


Pa od kje vam to? Kaj sem spada: fotiči, pc komponente, iStuff, mp3 playerji, laptopi.. . ?
Fino bi bilo, samo se bojim da je ta čebula zgolj bula.

Vkun ::

Pod 22 euri je paket oproščen davka (pod 150 euri pa carine, ki se prišteje k davčni osnovi), meni v takem primeru še niso računali, so mi pa enkrat pomotoma tistega eura pribili.

Sicer ima pa pošta cenik: http://www.posta.si/downloadfile.aspx?f... čisto na koncu:

    Predložitev pošiljke v carinski pregled - uvoz: 3.05 EUR (včasih 3, a je šel davek na 22%)


Carinska pošta ima pravico, v skladu s konvencijo Svetovne poštne zveze, da zaračuna stroške predložitve pošiljke v carinski pregled (skladno s cenikom poštnih storitev v mednarodnem prometu). Ti stroški zajemajo tehtanje pošiljke, vpis v obrazec "carinska prijava", odpiranje pošiljke in če račun v pošiljki ni priložen, tudi skladiščenje le-te. Trenutno je cena po omenjenem ceniku 3,00 EUR.


Zgornji odgovor sem prijel od pošte, ker sem zadevo oklical za špeditersko storitev, lol.

Potem imaš plačilni nalog, ki ga sicer ne dobiš v roke, ampak preko tega se plača carina in davek (cenik ostali storitev http://www.posta.si/downloadfile.aspx?f...

    Vplačilo obrazca UPN do 98,00 EUR: 1,05 EUR


Če ni računa, ponavadi jim carinski obrazec in tam zapisana vrednost na paketu ni dovolj. Sploh, ker se prištejejo k vrednosti za davčno osnovo stroški poštnine. Potem ti pošljejo obvestilo (prvi cenik, včasih si dobil priporočeno, zdaj še to ne.)

    Obvestilo uporabniku, da predloži listine, potrebne za carinski pregled: 1.28 EUR


Večina civiliziranih ljudi pošlje račun preko elektronske pošte:

    Tiskanje dokumentov za carinjenje: 1.02 EUR


Pa ko enkrat plačaš dajatve, pozabi na kreganje, ko prevzameš paket, pošta smatra, da so storitve opravljene in ne ponuja reklamacij za zgornje postavke (je sicer možnost, da paket pošlješ nazaj v carinjenje, vprašanje a ti bodo zaračunali ali ne, meni takrat niso). Pritožbo za vrnitev dajatev moraš pisati na carino, medtem ko ti carina veselo zaračuna dajatve na osnovi računa, boš za vračilo in ugovor moral poslati bančni izpiske in podobno kozlarijo.

Alamar je izjavil:

Itak, da ne bodo šli tega delat, ker nimajo dovolj kadra. Veš koliko je pošiljk minimalne vrednosti in dimenzij. Po mojem se jih 95% sploh ne dotaknejo.


Ponavadi odpirajo po teži, težji je paket, večja je verjetnost, da bodo zadevo odprli, IMHO karkoli nad pol kile ima malo možnosti, da pride čez.

Alamar ::

Realman je izjavil:

A je kakšen poštni uslužbenec tukaj? ZAnima me, če jaz lahko vnaprej pošljem račun, in številko pošiljke, da potem ko pride, da mi ne rabijo pošiljat carinskih papirjev. Ker zadnje čase, mi vsak paket hočejo carinit, čeprav je vse pod 22€. Pa še hitreje bi tako dobil pošiljko.

Reč Kitajcu, naj napiše pravo vrednost in pravo ime artikla. Ker rižojedci hudo pretiravajo s temi "gift", "value 5 $" "čisto x opis artikla"...

Ni nujno, da bo vedno pomagalo, malo pa že...

mihec87 ::

65eur je izdelek+poštnina
14,3eur je 22% ddv +6 eur dajatev carine ni ker je podd 150eur
Ne pridem dlje kot dobrih 85eur.

Vkun ::

Realman je izjavil:

A je kakšen poštni uslužbenec tukaj? ZAnima me, če jaz lahko vnaprej pošljem račun, in številko pošiljke, da potem ko pride, da mi ne rabijo pošiljat carinskih papirjev. Ker zadnje čase, mi vsak paket hočejo carinit, čeprav je vse pod 22€. Pa še hitreje bi tako dobil pošiljko.


Ne, ker se nobenemu tam ne da ukvarjati s tabo, načeloma so se pripravljeni pogovarjati, ko imaš PCP številko, le to pa dobiš skupaj z obvestilom.

Kot je Alamar rekel, zmeni se s prodajalcem, da ima izpolnjene papirje (brez gift in s pravimi vrednostmi), verjetno najbolje, da je račun na zunanji strani paketa (ker bohve na kateri strani se bo carina odločila odpreti paket...).

Vkun ::

Double post, sorry. Tule je link drugače za odpust dajatev:

http://www.carina.gov.si/si/carina/cari...

Enkrat se moram lotit en FAQ spisat, ker so vedno ena in ista vprašanja na vseh forumih lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vkun ()

lopov ::

Vkun je izjavil:

Double post, sorry. Tule je link drugače za odpust dajatev:

http://www.carina.gov.si/si/carina/cari...

Enkrat se moram lotit en FAQ spisat, ker so vedno ena in ista vprašanja na vseh forumih lol.


Daj, prosim. Res bom(o) hvaležni!

mihec87 ::

Pošlješ paypal izpisek to je to..pri rabljenih zadevah ki se kupujejo izven ebay kak forum naprimer tako drugega kot izpisek plačila nimaš oz če ima forum oglase imaš še to..

Mare386 ::

Slovenski cariniki so cariniki kot vsi ostali na svetu, je pa res, da so bolj veseli od ostalih, ko ti grenijo življenje...
Če od tebe iščejo dokument o temu koliko si plačal za eno zmečkano majico iz Pekinga, je jasno, da imajo naši cariniki veliko problemov v življenju... Sploh pa, ko sem moral plačati še 5€ poštnine mi je šla pena na usta.

korošc ::

s katero firmo pa priporočate pošiljati v mednarodne vode?
v mislih imam ameriko in azijo

...:TOMI:... ::

Baje bo po novem letu nov informacijski sistem na carini, bodo obveščali po mailu, če bo natisnjen poleg naslova in tudi morebitna plačila bomo lahko direktno plačali njim.

To je neuradna informacija, bomo videli, kaj bo.
Tomi

darkolord ::

Mare386 je izjavil:

Slovenski cariniki so cariniki kot vsi ostali na svetu, je pa res, da so bolj veseli od ostalih, ko ti grenijo življenje...
Če od tebe iščejo dokument o temu koliko si plačal za eno zmečkano majico iz Pekinga, je jasno, da imajo naši cariniki veliko problemov v življenju... Sploh pa, ko sem moral plačati še 5€ poštnine mi je šla pena na usta.
S katerimi ostalimi imaš pa še izkušnje?

Okapi ::

Naša carina je afaik čisto v povprečju, morda celo malo nad njim (po prijaznosti do uporabnikov). DDV zaračunavajo po vsej EU približno enako strogo. Marsikje po svetu pa so uvozne dajatve še precej višje, in carinski postopki veliko bolj zapleteni in dolgotrajni. Berem recimo, da zna v Indoneziji roba po par mesecev obležati v carinskem skladišču, preden kupec sploh izve, da je kaj dobil.

O.

Fukomuko ::

Ali je dovoljen uvoz fake zdravil za osebno uporabo? Sklepam, da ne verjetno ne, glede na to, da so se nekaj časa nazaj hvalili, koliko so jih uničili. Ampak za osebno uporabo v majhnih količinah?

Pithlit ::

Tudi brand zdravil ne smeš uvažat. Lahko jih prineseš osebno, po pošti pa ne.

Lahko gre pa mimo carine, kaj pa veš... vsega pa le ne uspejo zaseči.

Mimogrede... upam da pod 'fake' dejansko misliš generike. In ne pivnike s cukrom nafilane. Drugo pa to da recepta pri nas ni težko dobit, če si vsaj približno upravičen do zdravljenja. Tele online lekarne so kar orenk drage. Za kak aspirin se ti pa skoraj splača do avstrije zapeljat (če kombiniraš z ostalimi nakupi in polnim tankom bencina... pa sploh).
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Drugo pa to da recepta pri nas ni težko dobit, če si vsaj približno upravičen do zdravljenja.
V resnici bi lahko celo služil na ta račun. Se nafilaš s kakšnim redbullom, da ti skoči pritisk, greš k zdravniku in ti da letni recept za zdravila proti pritisku. Vmes mu razložiš še, da si ves nervozen zaradi stresa v službi, in dobiš še kakšna pomirjevala. Potem pa lepo ta zdravila, ki jih seveda dobiš brezplačno, prodajaš. Par sto evrov na mesec brez problema;)

O.
««
10 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817586 (2059) 49106
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322539 (9668) Tidule
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519712 (9114) BorutK-73
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498787 (53648) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029908 (26476) Fritz

Več podobnih tem