» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
5 / 89
»»

Furbo ::

Še težili ti bodo, da so za nadaljnjo prodajo..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

madmitch ::

Si siguren, da je na telefone carina? A to ne paše v isto kategorijo kot računalniki in zabavna elektronika? Pri petih kosih ne morejo jamrat, da je za nadaljnjo prodajo. Če pa bodo, prosi 4 družinske člane, da napišejo izjavo, da ste jih skupaj naročili zaradi nižjih stroškov pošiljanja.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

damjan1980 ::

loooka naredil si kapitalni selfnateg. namreč sam sem si poslal neko kramo k sorodniku v zda (do njega poštnina zastojn) in on meni naprej v slo. Ko so zahtevali račun, so me seveda obdavčli samo za znesek nakupa, ker pod poštnino je pisalo FREE ;) majmuni se niso spomnili obdavčit niti tisto poštnino, ki jo je on plačal do mene

darkolord ::

se niso spomnili obdavčit niti tisto poštnino, ki jo je on plačal do mene
Kaj je ON plačal je irelevantno.

taii ::

Živjo
Imam eno vprašanje o plačilu carine in upam,da bo kdo vedel odg.
Namreč...Že kakšno leto kupujem prek ebaya.Zadnje čase mi carina pregleda vsak paket. Zanima me kaj plačam Slo.pošti?? Naprimer paket iz Singaporja v vrednosti 40$:na paketu je nalepka od carine(Pri vročitvi pošiljke zaračunati naslovniku :Predložitev carine-uvoz Eur:3, :Obvestilo naslovniku Eur:1.25, SKUPAJ EUR:4.25. Na nalepki s kemikom dopisano 8.66,na pošti pa plačam 13.87 Eur.
Kaj sploh plačam? Iz kje izhaja končni znesek? Razlika med 4.25 Oz.8.66 in 13.87?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taii ()

LuGi ::

- 4.25 plačas čim ugotovijo da moras placati davek
- 8.66 je pa očitno 20% davka ampak po danajsnem tecaju 40 usd - 29 eur kar znese prb. 5.8 eur

Ostane še nekaj manj kot 3eur.. mogoče carina? Kaj si sploh naročil?

bandedos ::

Pozdravljeni!

Tudi sam bi rad nekaj naročil iz strani dealextreme in sicer gre za avto tester v vrednosti $61.80 (50,29€). Prosil bi nekoga, če mi pove ali bom zato plačal carino in koliko bo le ta znašala.

Hvala in LP
Maybe in next life...........

St235 ::

Carine ne boš plačal, ker se plača nad 150€, plačal boš DDV v višini 20% od vrednsosti izdelka in poštnine. Pa še kakih 100€ za funkcionalno nepismenost, ker je samo na Slo techu vsaj 5 tem s to infomacijo, vključno s vsaj desetimi posti samo v tej temi.

Če pa ti enaba (50,29 + poštnina) * 1,2 predstavlja prevelik problem potem pa ne naročaj iz tujine.

bandedos ::

Hvala za odgovor in za tvoj aroganten odnos.

LP
Maybe in next life...........

damjan1980 ::

nevem zakaj mod ne da prvo temo na vrh sticky z velikimi črkami: KOLIKO BOM PLAČAL CARINE IZ KITAJSKE, ker meni že gre na kozlanje od takih papkov (5x na dan isto vprašanje), ki še niso slišali za iskalnike. pa saj ne samo tukaj, na čisto vsakem forumu je tako

madmitch ::

Saj ne bo nič drugače, enostavno taki papki odprejo zadnjo stran, napišejo svoje veleumje in so na koncu užaljeni, ko jim poveš kar jim gre. Enostavno je treba take papke ignorirat.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

katka81 ::

Tudi jaz imam eno vprašanje, če bi mi znal kdo odgovoriti. Naročila bi nekaj oblačil iz Kitajske (Sammydress.com) za osebno uporabo (ne gre za nobene ponaredke). Vse skupaj, torej izdelki + poštnina bi me prišli 169 USD. Paket bi označili kot gift. Ali bi morala plačati še carino? In davek? Kakšna bi bila torej zadnja vrednost, ki bi jo morala plačati? Ker če bi bilo predrago, potem raje na naročam.

Qcube ::

@katka81
Davek plačaš, carine ne. Vse skupaj bo cca 155€ (125€ + 20%davek + cca 5€ stroški carinjenja). Višja matematika v glavnem :D ... še posebej ker ti vse piše dva posta pred tvojim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

St235 ::

katka81 je izjavil:

Tudi jaz imam eno vprašanje, če bi mi znal kdo odgovoriti. Naročila bi nekaj oblačil iz Kitajske (Sammydress.com) za osebno uporabo (ne gre za nobene ponaredke). Vse skupaj, torej izdelki + poštnina bi me prišli 169 USD. Paket bi označili kot gift. Ali bi morala plačati še carino? In davek? Kakšna bi bila torej zadnja vrednost, ki bi jo morala plačati? Ker če bi bilo predrago, potem raje na naročam.


let me let me (piše, točno 4 poste nad vprašanjem):

Carine ne boš plačala, ker se plača nad 150€, plačala boš DDV v višini 20% od vrednsosti izdelka in poštnine. Pa še kakih 100€ za funkcionalno nepismenost, ker je samo na Slo techu vsaj 5 tem s to infomacijo, vključno s vsaj desetimi posti samo v tej temi.

Če pa ti enačba (169*0,7398) * 1,2 predstavlja prevelik problem potem pa ne naročaj iz tujine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Denis89 ::

Kaj se tiče mojega vprašanja za I-Phone:

Pisal sem na carino in dobil odgovor, v katerem piše, da se za IPhone plača samo 20% DDV brez Carine. Tako, da če gori zelo poceni dobiš telefon in ga pošlješ v SLO dobiš DDV na ceno na računu in je to to.

LP Denis

taii ::

LuGi je izjavil:

- 4.25 plačas čim ugotovijo da moras placati davek
- 8.66 je pa očitno 20% davka ampak po danajsnem tecaju 40 usd - 29 eur kar znese prb. 5.8 eur

Ostane še nekaj manj kot 3eur.. mogoče carina? Kaj si sploh naročil?

Hvala za odgovor.
Naročil sem baterijo za prenosnika.

mihec87 ::

Denis89 je izjavil:

Kaj se tiče mojega vprašanja za I-Phone:

Pisal sem na carino in dobil odgovor, v katerem piše, da se za IPhone plača samo 20% DDV brez Carine. Tako, da če gori zelo poceni dobiš telefon in ga pošlješ v SLO dobiš DDV na ceno na računu in je to to.

LP Denis


Nimajo amiji drugačnega omrežja in kolikor vem zadeve ne delujejo na naše..?

turkx90 ::

Se še komu zdi, da je zadnje čase carina zelo počasna?

2011 departure from outward office of exchange SLOVENIA 2011-10-02


Moja pošiljka je prispela 2.10 na carino. Še vedno pa nisem prejel poziva, za račun.

Včasih so potrebovali 2-3 dni da sem dobil pismo domov, zadnje 2 mesca pa rabijo 2 tedna.

darkolord ::

Kja vidiš, da je 2.10. prispela na carino?

Steinkauz ::

Ti si narobe razlagaš tole.
2.10. je paket komaj odšel iz kitajske/hong konga

MissMessy ::

OK, rada bi kupila parfum iz US, orginal, 50 ml, sem že tam kupovala, samo se ne spomnim ali sem plačala carino ali ne, pregledali sicer so paket.

28€ je parfum
11€ pa poštnina tako da pride okoli 37€ z nekim popustom, koliko carine bi plačala, če sploh?

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Malenkost. Par centov + stroške.
Life is as complicated as we make it...

turk1990 ::

Za tako vsoto plačas samo ddv...

MissMessy ::

OK najlepša hvala!

Steinkauz ::

DDV 20%+ 5eur stroškov carinjenja(in ne carine)
Torej okol 50eur, lahko boš mela pa srečo pa ti ne bodo odprli

Blinder ::

Če kupim preko ebaya neki rabljenega za računalnik v vrednosti 40€+10€ poštnina, koliko potem pride za plačilo?
50€+20% davka, tudi če je rabljena zadeva za katero je že bil plačan davek(ko je bila kupljena nova)?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Furbo ::

Blinder je izjavil:

Če kupim preko ebaya neki rabljenega za računalnik v vrednosti 40€+10€ poštnina, koliko potem pride za plačilo?
50€+20% davka, tudi če je rabljena zadeva za katero je že bil plačan davek(ko je bila kupljena nova)?


Naš DDV si boš pač dal med vstopni DDV, kot za vse ostalo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Blinder je izjavil:

Če kupim preko ebaya neki rabljenega za računalnik v vrednosti 40€+10€ poštnina, koliko potem pride za plačilo?
50€+20% davka, tudi če je rabljena zadeva za katero je že bil plačan davek(ko je bila kupljena nova)?



DDV v EU še ni bil plačan in bo seveda zaračunan.

Alamar ::

Blinder je izjavil:

Če kupim preko ebaya neki rabljenega za računalnik v vrednosti 40€+10€ poštnina, koliko potem pride za plačilo?
50€+20% davka, tudi če je rabljena zadeva za katero je že bil plačan davek(ko je bila kupljena nova)?
Če bo poslano iz EU, potem nič ne doplačaš.

Mesar ::

Samo izven EU se plača DDV.
Your turn to burn!

St235 ::

DDV se plača vsakič, samo ker imamo znotraj EU prepoved dvojnega obdavčevanja se plača samo v državi izvora. Ob uvozu v RS se DDV ne plača še enkrat. Če je izdelek kupljen izven EU pa se plača DDV v državi izvorain ob uvozu. Pri čemer imaš možnost zahtevat povračilo DDV, če si ga plačal dvakrat od države, ki je izdelek prodala. Včasih je bilo to dosti bolj popularno (IVA, VAT, MWS).

BlueBerry ::

Mene pa zanima kak poteka carinski postopek?

Kolega je naroču fake cune pa so mu poslal nej pošlje račun... Je poslov taprav račun in čez dva dni je mel doma zadevo.

Kaj je fora do sedaj sem vedno mislu da oni to kej odprejo pa pogledajo, če je ponaredek, ker je blo tud zmer nazaj pol lepljeno za kar smo fino plačali?

Alamar ::

To bi lahko vedel, da ima carina posebej strenirane bernardince za odkrivanje mamil in ponaredkov. Cenena tkanina ponaredka ima popolnoma drugačen vonj od kvalitete priznanega originala. In pes to zavoha. Ker je naročilo manjše vrednosti, so ga seveda spustili naprej brez obdavčenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

BlueBerry ::

Kaki amaterji, sej ne da majo tam vse certifikate znamk in to redno preverjajo pa da vidijo na računu ceno, ki je 20× nižja kot cena originala pa nič ne posumijo?

Ah ja ta carina je itak najbolj falena zadeva kar jih je problem je, ker ima pooblastil preveč.

darkolord ::

Kaki amaterji, sej ne da majo tam vse certifikate znamk in to redno preverjajo pa da vidijo na računu ceno, ki je 20× nižja kot cena originala pa nič ne posumijo?
"Certifikate znamk"? Za ponaredke se mislim da pokliče predstavnika blagovne znamke v Sloveniji, ki potem potrdi, ali gre za ponaredek ali ne. Če gre za manjšo vrednost/količino in je zadeva za osebno rabo, pač niso zmeraj tako strogi.

Če bi ga oglobili, bi pa spet jamral, kako se spravljajo na uboge ljudi, ane?

St235 ::

Predvsem pa odvisno kake ponaredke je kupil. Če je pač kupil copate NAIJK in ternirko ADIBAS po ni panike.

BlueBerry ::

Nene napisi so pravi. Jah jamrat je tako vedno treba, če bi se človek enkrat zadovoljil z nečem potem ne bi bilo več napredka želje po boljšem (Einstein).

Za Kitajce je vse isto replika=ponaredek pri nas pa je dovoljeno prodajat replike ponaredkov pa ne vsaj tak odgovor sem dobil iz carine.
Kako potem veš kdaj si kupil repliko ali ponaredek Kitajec tako samo kima carina pa dela naključno vnaprej pa ti ne more ali noče povedat, če bo stvari zažgala.


Jz sm si sestavu taki dve definiciji:
ponaredek => izdelek, ki se prodaja povsem enako kot original in nikjer ni navedeno da je fake, je povsem identičen original (na izgled) edino material ne
replika => izdeleke, ki se prodaja kot replika (prodajalec to navede) in je ponavadi (ne vedno) tudi kje označeno recimo tako da je napis blagovne zanmke na drugi strani ali pa drugače obrnjen (uglavnem malenkosti, ki jih večina sploh ne opazi)

Te dve definiciji sta verjetno povsem napačni ali pač? Zanima me zato, ker kot sem že povedal carina trdi da pri uvozu replik ne delajo nikakršnih problemov.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Carini je v bistvu vseeno kako se stvari reče. Uničuje se artikle pri katerih je so kršeni trademarki, intelektualna lastnina, patenti...

Take stvari je prepovedano uvažat in nima to nič z carino. Carina samo izvaja kontrolo. Če imaš srečo in te ne dobijo OK, nimaš pa kaj jokat če ostaneš brez. V vsakem primeru pa je prepovedano. Enako kot je prepovedano vozit prehitro, kazen pa seveda plačaš samo ko te dobijo.

Okapi ::


Te dve definiciji sta verjetno povsem napačni ali pač?
Ja.;)

Če piše Rolex, je ponaredek, pa je čisto vseeno, kje na uro to piše in če se iz aviona vidi, da je fake. To se uniči. Če Kinezi naredijo uro, ki je po obliki videti kot Rolex, gor pa piše Roolex, je replika in gre skozi.

O.

BlueBerry ::

Aha tako torej, replika je torej tisto kar nima enakega napisa, nekaj mora biti da vsa vidi razliko pa da ni ukradeno.

nuclear ::

Naročil bom neke objektive iz Anglije, in me zanima, če je kdo že prej naročal, koliko je kaj plačeval carine in če je sploh? vrednost bo skupaj okoli 70€.

Drugače pa me zanima, kdo je kriv, če ti pošta sploh ne dodeli listeka, da te čaka izdelek na pošti?
Naročil sem neke majice enkrat, in mi ni noben zvonil, ne noben listek pustil. Se pritožujem prodajalcu preko ebaya, in mi čez 2 tedna pošlje sliko na kateri je moj paket in na njemu piše po slovensko:

"NI PREVZEL"....

Wtf?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

darkolord ::

Iz Anglije ni carine.

Če ti poštar ni pustil listka, potem je kriv poštar.

nuclear ::

Aja evropska unija ane? Kulči than.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

BlueBerry ::

Plačal sem 727 € (PRODAJALCU PREKO PAYPALA), če pa seštejem € na listu od carine pa pride 832 €, če seštejem $ pride pravilno 909$.
Torej nevem kaj drugega bi lahko bilo kot pa tečaj, ker sta vrstici ena nad drugo tako da to je samo konverzija se mi zdi.

Na njihovi strani piše da uporabljajo tečaj slovenskih bank, ki je VREDU.


Govorim o ceni brez kakršnihkoli dajatev se pravi tisti osnovni na katero se potem nabijejo dajatve. Torej moj problem je da so mi povišali ceno. Edino, če imajo to oni kako svojo cenitev, ker piše ocenjena carinska vrednost paketa ampak v $ je čisto enaka vrednost kot sem jo plačal v EUR pa je nabita.

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

Če se ne motim, v carinsko osnovo vštejejo tudi transportne stroške. Si to upošteval? Si na carini deklariral, da je v 727€ že všteta poštnina? Sicer so jo znali sami nabiti povrhu zneska.

BlueBerry ::

Ja poštnine sicer ni je brezplačna in tak je bil tudi dogovor s pošiljateljem tako da tega res ne more bit, če pa bi bilo bi morali to napisat.

Ker zneska sta eden nad drugim in razlika je samo v valuti ter znesku to je to, če bi prišteli poštnino, ki je ni bi jo morali tudi pri $.

St235 ::

Če sta zneksa v dolarjih ok, in je ralika samo pri EUR potem je možno, da so uporabili drugačen tečaj kot je bil, ko si plačal.

NeMeTko ::

Ni nujno (sicer ne vem, kaj so pri $ upoštevali).

Lahko so vzeli, kot da je $ znesek kupnina brez poštnine, to ocenili malo čez palec (110€ je še kar realna, če govorimo o DHL)in jo prišteli kot 'povečanje vrednosti blaga'.

Kje so ti to carinili? Na carinski pošti? DHL?....?

Na tvojem mestu bi čimprej poklical tistega, ki je izvajal carinjenje in z njim poskusil razjasniti stvari. Včasih se dejansko odkrije, da je bila stvar narobe deklarirana in imaš potem težave. Če je bila poštnina zate brezplačna, to še ne pomeni, da je ni bilo.

Če bi od pošiljatelja zahteval račun, na katerem bi bila poštnina prikazana v celoti, potem pa odbita od cene proizvoda kot popust, ti jo carina nebi mogla po svoje pribiti.

npr:
blago $900
popust $100
poštnina $100
=============
skupaj $900

Včasih se da s carino kaj dogovoriti in naknadno spremeniti kakšno reč, če zrihtaš popravljen račun. Vsekakor pa ne boš prišel mimo tega, da pokličeš na carino in preveriš kako in kaj je s to rečjo in kako se da to urediti, če se še da. Koneckoncev ti nič ne koristi, če mi tu modrujemo, kako bi bilo načeloma lepo, da bi bilo, medtem, ko oni tam delujejo po svojih pravilih, ki niso vedno najbolj v skladu z našo logiko.

NeMeTko ::

St235 je izjavil:

Če sta zneksa v dolarjih ok, in je ralika samo pri EUR potem je možno, da so uporabili drugačen tečaj kot je bil, ko si plačal.


Pred davnimi leti vem, da je carina uporabljala nek čuden tečaj, ki so ga določali enkrat letno in se je uporabljal pri izračunu carinske osnove. Vendar bi jo v tem primeru bolje odnesel, če bi se uporabljal tečaj od začetka leta.

Kako je danes s tem, pa res nebi vedel.

BlueBerry ::

Aha ne hvala za odgovore, bom poizvedel.
««
5 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018301 (289) darkolord
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94391549837 (2146) DarwiN
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322815 (9944) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499141 (54002) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030096 (26664) Fritz

Več podobnih tem