» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
6 / 89
»»

Invictus ::

Denis89 je izjavil:

Kaj se tiče mojega vprašanja za I-Phone:

Pisal sem na carino in dobil odgovor, v katerem piše, da se za IPhone plača samo 20% DDV brez Carine. Tako, da če gori zelo poceni dobiš telefon in ga pošlješ v SLO dobiš DDV na ceno na računu in je to to.

LP Denis

Od kdaj na zabavno elektroniko ni carine?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GPUpoweR ::

Mam en problem glede carine...

Na carino je prišel en paket zame 6.8.2012 (sem dobil domov obvestilo), kjer piše da jim moram v roku 30 dneh poslati račun od ebaya skupaj s tem obvestilom.
To sem storil 2.9.2012, a še sedaj ni bilo odgovora in ne paketa - poslal sem jim na mail ko je navedeno, da lahko.

Kako je s tem? Jaz sem jim poslal v roku 30 dni... kaj se zgodi če ne dobim paketa - vem da gre nazaj prodajalcu - a bom dobil denar nazaj, ali kaj?

Lp

Tody ::

Take it easy sej je šele 2 dni od tega. Uradniki niso lih znani po tem da so hitri. Tudi ti si rabil cel mesec da si jim to poslal.

NeMeTko ::

Kaj nimaš telefonskega aparata, da bi preveril?
Carinska pošta ima tudi email naslov, na katerega lahko pišeš (jaz sem jim običajno na ta naslov pošiljal dokumentacijo za carinjenje).

Skratka, pravi naslov za informacije je carinska pošta, saj edino oni lahko povedo, kaj se dogaja in kako daleč je postopek (ali pa to še sami ne vedo).

Vsekakor pa mi ni jasno, da potem, ko si si sam vzel cel mesec časa, potem zganjaš paniko po dveh dneh, ko si poslal dokumente. Če si jih poslal 2.9., so jih na carini dobili 3.9, potem je treba stvar obdelati, nakar traja spet en dan, da ti poštar to dostavi na dom (če je vse v redu). Torej čemu panika? Te je strah, da bi že poslali nazaj? Pokliči na carinsko pošto in preveri.

GPUpoweR ::

Me ni bilo doma... sem bil na dopustu - nisem mogel prej.

Drugače pa ja - poslal sem jim na 1004.ljubjana@posta.si (naslov, ki je napisan na obvestilu) in dal zadeva: "CARINSKA POŠTA IN POŠTNO CARINSKO PRIJACO - PCP ŠTEVILKA" kot piše tudi na obvestilu.

Torej ja... poslalsem jim v nedeljo mail pa včeraj še enega - ni bilo odgovora na nobenega - to me skrbi, da niso že danes poslali nazaj prodajalcu, ker je 30. dan če se ne motim.

Lp

GPUpoweR ::

No OK sem klical ravno kar... pravijo da dobim paket jutri - super :D!

Kako pa naj dobim oz. zvem, če je še en paket prišu za mene - ker je mamo rekla, da je blo še neko obvestilo a ga je nekam založla in ga ne najde - kaj naj zdaj?

Lp in hvala

Tody ::

Daj mami telefonsko številko od carine in naj zve. Lahko pa tolčeš z glavo ob steno odvisno kaj ti bo bolj pomagalo.

nejc5 ::

Če je prišel istočasno lahko kar pozabiš nanj glede na to da te na pošti čaka samo 15 dni. Če se je paket izgubil lahko greš na pošto in vprašaš če je na tvoje ime prišel kak paket.

Alamar ::

GPUpoweR je izjavil:

No OK sem klical ravno kar... pravijo da dobim paket jutri - super :D!

Kako pa naj dobim oz. zvem, če je še en paket prišu za mene - ker je mamo rekla, da je blo še neko obvestilo a ga je nekam založla in ga ne najde - kaj naj zdaj?

Lp in hvala
Če je običajno obvestilo zaradi nezmožnosti dostave, potem ne rabiš tega listka. Pojdi na svojo pošto z osebnim dokumentom in vprašaj, če je kaj zate. Samo se mi zdi, da je rok 10 ali 14 dni, če se ne motim, nakar vrnejo pošiljko pošiljatelju.

Tilen ::

Paketi na carinski pošti čakajo 30 dni in ne 15 dni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

sejmon ::

V kratkem pricakujem posto iz kitajske(popravilo radija)...bo trebalo se enkrat carinoin davek placati?

NeMeTko ::

Če boš imel ustrezne dokumente, s katerimi boš lahko carini dokazal, da si izdelek poslal na popravilo, nebi smel imeti težav.

Sicer je že nekaj let tega, kar sem nazadnje neko blago poslal v tujino zaradi garancijske zamenjave, tako da ne morem točno reči, kakšen postopek je danes za to predviden. Takrat sem že pri pošiljanju v tujino uredil ustreznee dokumente na carini, tako da sem se kasneje rabil le še sklicevati na te dokumente.

Priporočam ti, da pokličeš na carinsko pošto in iz prve roke pridobiš ustrezne informacije o tem, katere dokumente boš moral predložiti in jih pravočasno pripraviš, tako da bo postopek čimbolj gladko in hitro šel skozi.

darkolord ::

Meni je možakar na carinski upravi rekel, da vse potrebno uredim na pošti, ko pošiljam pokvarjen artikel nazaj. Ko pride popravljen izdelek, naj bi normalno plačal dajatve, bi jih pa potem lahko zahteval nazaj za tisti prvi izdelek.

NeMeTko ::

To možnost (da uredi dokumente pri vračilu) je @sejmon že zamudil. Nekaj je sicer moral navesti kaj pošilja, ko je stvar nesel na pošto, tako da si bo mogoče s tem kaj pomagal pri dokazovanju, da se gre za garancijsko popravilo.

mihecpegec ::

Imam eno vprašanje oz. sem prišel po nasvet.

Za brata sem z iOffer naročil denarnico Louis Vuitton, ki naj bi bila za darilo (cena je 19$ - cena ponarednka), sedaj sem pa dobil s carine oz. pošte slovenije, da naj pošljem podatke o pošiljki:
-račun(v primeru, da gre za internetni nakup, nam posredujte internetno stran oz izpis dražbe - ebay).

Kolikor sem zasledil, bodo ugotovili, da je ponaredek, "uničili" denarnico, jaz pa bom ostal brez denarja ter brez darila.

Je kakšna možnost, da se sklicujem na izdelek za zasebno uporabo? Samo 1x sem naročil tole in ne bom več, saj ne mislim preprodajati ...

Kaj lahko naredim, da izdelek pride do mene?

St235 ::

nič, razen da upaš da bodo cariniki ocenil, da je tak crap, da še ponaredek ni.

Zasebna raba nima popolnoma nič s tem, ali je nekaj ponaredek.

MIHAc27 ::

Mislim, da se za manjše stvari sploh ne sekirajo (sam dvakrat naročil očala vrhunske in znane firme, so odprli in je šlo vseeno lepo čez, čeprav so bile ponaredek).

Verjetno denarnica na pogled deluje, kot da je vredna več kot tistih mejnih 22€, pa želijo račun.

k3k3tz ::

@MIHAc27 odvisno od firme oz. lastnika intelektualnih pravic. Za nekatere je dovolj že 1kom, da sprožijo postopke, druge se začnejo sekirat šele pri 100+.

Vice ::

mihecpegec je izjavil:

Imam eno vprašanje oz. sem prišel po nasvet.

Za brata sem z iOffer naročil denarnico Louis Vuitton, ki naj bi bila za darilo (cena je 19$ - cena ponarednka), sedaj sem pa dobil s carine oz. pošte slovenije, da naj pošljem podatke o pošiljki:
-račun(v primeru, da gre za internetni nakup, nam posredujte internetno stran oz izpis dražbe - ebay).

Kolikor sem zasledil, bodo ugotovili, da je ponaredek, "uničili" denarnico, jaz pa bom ostal brez denarja ter brez darila.

Je kakšna možnost, da se sklicujem na izdelek za zasebno uporabo? Samo 1x sem naročil tole in ne bom več, saj ne mislim preprodajati ...

Kaj lahko naredim, da izdelek pride do mene?


Pošlji jim izpisek iz paypal, oziroma ga priredi tako da ni viden source. Carini pa napiši, da si ga kupil preko ebaya kjer je bil na voljo en kos izdelka, za katerega je nakup potekal po principu kdo da več. Ker si kot najboljši ponudnik izdelek tudi plačal, ga je prodajalec odmaknil iz spleta.

Ker pa kupuješ ponaredke ni čisto nič narobe, če bo romal v uničenje. Jebat ga, vsaka šola nekaj stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

k3k3tz ::

@Vice samo za info... ravnokar človeku predlagaš, naj stori prekršek, za katerega je predvidena tudi globa.

Tody ::

Vice, če je hotel carinikom napisat, da ne bo več tega delal, samo to denarnico naj mu še dajo :) Pa saj niso v vrtcu.

Opozorilo je bilo na mestu, če se bo lagal, je vrjetnost da mu lahko dajo še kako kazen za goljufanje uradne osebe ali kaj podobnega :) Pa ga bo denarnica prišla par 100 eurov, bolje potem da bi kupil original :D

Vice ::

Tody se strinjam ful dobra ideja. Gospod carinik, kupil sem ponaredek, in se za to iskreno oproščam. Ves pokesan obljubim, da je to prvič in zadnjič, saj moja vest tega naslednjič ne bo prenesla. Gotof sem. :))

mihecpegec ne upošteva mojega nasveta, ki se ga poslužuje pol Slovenije. Bodi pošten kot je poštena država do tebe.

p.s. BTW a kdo ve a je ta forum mogoče sponzoriran iz strani stražnega stolpa? 8-O

DimmniBurek ::

Punca je dobila pošto iz Japonske, vrednost paketa je bila 60€, zdej je pa mogla plačat še carino in davek in je prišlo še 47€ 8-O Edino kar je, da je bilo noter par paketkov cigaret, in je to očitno še dodatno obdavčeno.

Kar me najbolj jezi, je to, da so ji strgali revije, ker so jih očitno iz dna paketa vlekli ven. A se da to pravno kaj rešit, ali naj greva tja in je××va mater vsem? To se ni prvič zgodilo da je imela probleme s carino. ;((

Fora je, da je ta japonec kolega, in ji pošilja zadeve zastonj, od japonskih sladkarij, cigaretov, različnih malih neumnosti, stare avto-revije in take zadeve. Oni bi pa radi račun za vsako stvar posebej...
There Is No Stronger Drug Than Reality

darkolord ::

Pošiljko odprejo na pošti, zato moraš pošti težit. Ponavadi je tako, da greš naknadno tja s paketom pa se sestavi zapisnik o poškodovani pošiljki, samo ne vem, kako potem postopaš v primeru, da so oni odpirali paket.

Najboljše da pokličeš na pošto in vprašaš?

DimmniBurek ::

A ne odpirajo pošte na carini, kjer si potem tudi naračunajo carino? Zakaj bi pošta odpirala?
There Is No Stronger Drug Than Reality

darkolord ::

Na carinski pošti ob prisotnosti carinika pošiljko odpre (in jo potem tudi nazaj zapre) samo poštar.

Manipulacije s poštnimi pošiljkami, vključno z odpiranjem zaradi kontrole vsebine, zapiranjem in dostavo, lahko opravi samo poštni delavec, zato vam svetujemo, da uradno pritožbo naslovite na Pošto Slovenije

DimmniBurek ::

Hvala :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

betko007 ::

Me zanima, če slučajno kdo ve koliko bi znašala carina za ta izdelek: KLIK
Hvala :)

darkolord ::

Carine ni, je pa 20% DDV + cca 5 eur stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

S tem da 20% DDV se izračuna iz cene skupaj s poštnino.

O.

betko007 ::

Ok, hvala. Poštnina pa naj bi bila zastonj, vsaj upam da je res.

Okapi ::

Se bojim, da te čaka še malo učenja o kupovanju na Amazonu. Če piše free shipping, pomeni, da je zastonj v ZDA. Šele na koncu procesa naročanja pa vidiš, koliko je poštnina za Evropo in če sploh pošiljajo v Evropo. Ker teh zvočnikov recimo sploh ne pošiljajo v Evropo, tako da boš moral najti kaj drugega. Predlagam, da raje gledaš v amazon.de in amazon.co.uk.

O.

betko007 ::

Ravnokar sem hotel naročiti in ugotovil, kar si že sam povedal, da v Slovenijo ne pošiljajo. Sem pa kontaktiral prodajalca in upam, da se bomo kaj dogovorili.
Problem je ta, da tega izdelka ne dobim nikjer drugje.

_commandos_ ::

mene pa zanima če bi šlo to čez carino ?

http://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-Network-...

Magic1 ::

22,5EUR je načeloma več kot 22EUR. Mogoče bo šlo zasonj, mogoče pa ne in boš plačal cca 6EUR.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

_commandos_ ::

Magic1 je izjavil:

22,5EUR je načeloma več kot 22EUR. Mogoče bo šlo zasonj, mogoče pa ne in boš plačal cca 6EUR.


mene bolj zamima če ga bojo zasegli na carini zaradi izhodne moči

darkolord ::

Skoraj zagotovo ne

Asus3 ::

Zivjo!

Jst sm naroču neko stvar z iofferja, pa sm dones dobil po pošti obvestilo o prispeli pisemski pošiljki. Sem klical tja na na pošto, pa so mi rekli, da jim pošljem kopijo računa, kjer sta razvidna cena in stvar za katero je plačano. Sedaj na paypal računu stoji samo cena, ni pa opisa za katero stvar je plačano. No a jst njim moram poslati spletno stran artikla katerega sem naročil in plačal, ali kaj drugega. To je prvič od kar naročujem da sem dobil obvestilo po pošti glede prispele pošiljke, zato prosim če mi lahko poveste kako in kaj.

Hvala vnaprej in L.P.

St235 ::

Najboljše da jim pošlješ oboje. Drugače pa dosedaj še nisem imel zapletov, če sem poslal samo paypal izpisek.

Asus3 ::

Na paypalu mi piše pod description:

item - please don't submit any order information on paypal.thanks.

??

darkolord ::

Najboljše, da pošlješ:
- povezavo do spletne strani, kjer je vidna cena izdelka in/ali:
- kopijo računa/potrdila o naročilu in:
- kopijo potrdila o plačilu prek paypala

Asus3 ::

A more biti na kopiji računa s paypala, ki ga pošljem carini, razvidno poleg cene, še ime predmeta, ki je plačan?

darkolord ::

Jah načeloma ja, sam kaj pa češ, če ne piše...

Asus3 ::

Pod item mi piše tole,
item - please don't submit any order information on paypal.thanks.


A bojo kej kompliciral na carini?

darkolord ::

Pošlji čimveč kar imaš. Če ne bo v redu, ti bodo pač to napisali.

Asus3 ::

Ok, hvala;)

Tomi ::

Asus3 je izjavil:

Pod item mi piše tole,
item - please don't submit any order information on paypal.thanks.


A bojo kej kompliciral na carini?

Če so te kontaktirali, da pošlji, je naboljše, da TAKOJ kontaktiraš prodajalca, če ti vrne stroške kupnine brez poštnine in začneš iskati izdelek v EU. V vsakem primeru boš imel najbolj okoli 11 EUR stroškov (DDV nad 22 EUR + 6 EUR oderuških "manipulativnih" stroškov).

Če izdelka res nujno ne rabiš, jim podatke pošlji zadnji dan, potem pa ga ne prevzami. Naj jih izuči, da se vtikujejo v pakete manjše vrednosti.

betko007 je izjavil:

Ravnokar sem hotel naročiti in ugotovil, kar si že sam povedal, da v Slovenijo ne pošiljajo. Sem pa kontaktiral prodajalca in upam, da se bomo kaj dogovorili.
Problem je ta, da tega izdelka ne dobim nikjer drugje.

V Slovenijo marsikdo ne pošilja, ker je naša carinska pošta znana kot "zajebana", ker se vtakne v vsak paket in jih dosti gre potem nazaj do prodajalca. Prav tako imajo enake probleme v državah JV Evrope. Komplekse, ker se ne da več iskati kave in podobnega po avtomobilih, naši carinski organi in podobni sedaj pridno zdravijo na Pošti in recimo letališčih.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

medenko ::

Ja dost folka noče pošiljati v Slovenijo zaradi določenih "ljudi"....ali se roba ne prevzame, reče, da kao ni dobil itd.....škoda, res.

technolog ::

Kaj pa čiki?

Moraš plačat še kakšne trošarine, čeprav je znesek pod 22€?

darkolord ::

Za čike ne velja 22€ ampak 50 cigaret
««
6 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94401552066 (462) Ajnstajn`
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018427 (415) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322850 (9979) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499240 (54101) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030163 (26731) Fritz

Več podobnih tem