» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
60 / 89
»»

St235 ::

Ajnstajn` je izjavil:

St235 je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

malo gledam tule cene pošte in mi glih ne grejo v glavo.

Kolikor vidim, plačaš 9EUR če je cena med 22-30EUR in 11EUR pri 31EUR itn.:O? Ali nebi moral biti davek vedno 22% , ne pa kar tako malo povprek.9 dodatnih evrov na 22EUR, pa to je 40% 8-O. Ali niso te cene zakonsko določene?

Treba locit med carino, ddv in stroski postopka. Dokler ti to ne gre se izogibaj narocanja iz tujine, da ne bos se eden v vrsti jokajocih funkcionalno nepismenih cepcev.


o čem pa ti bluziš? Iz kje pa ti sklepaš da ne ločim med temi zadevami in še bolj koliko jaz naročam iz tujine. Mogoče je bolje da se sploh ne oglašaš, če ne odgovoriš na vprašanje.

amacar je izjavil:

To je fiksno, davek se plača še dodatno.


kako fixno? potem se poleg teh cen plača še 22% davek? ali ta "obračun dajatev" ni potem davek?


Tocno iz tega sklepam, da ne locis med davkom, carino in stroski. Zdaj pa se dokazi da si pismen in si preberi to temo kjer smo ze 10000 to razlozili.

Ajnstajn` ::

amacar je izjavil:

Lakotnik ti je čisto lepo napisal.
9€ so stroški postopka, ddv plačaš še 22% od cene izdelka (+ poštnine), če je vrednost nad 150€ plačaš še carino.


čak, potem plačaš na znesek 22.5€ 9€ obračun dajatev (aka stroški postopka) + 6€ postopek preverjenja, + 22% davek? torej za znesek 22.5€ plačaš 42.45€ na koncu?
//

St235 ::

postopka se ne zaracuna 2x in ddv se uposteva od carinske osnove. A zdaj razumes da sem povsem pravilno sklepal, da ne razumes stvari?

amacar ::

22.5€ * 1.22 + 9€ (7€, če oddaš dokumente preko spleta) = 36.45€ (34.45€, če oddaš dokumente preko spleta)

Ajnstajn` ::

amacar je izjavil:

22.5€ * 1.22 + 9€ (7€, če oddaš dokumente preko spleta) = 36.45€ (34.45€, če oddaš dokumente preko spleta)


kaj pa postopek preverjenja? tistih 6€ ? a ni to tisto da ti pošljejo pismo domov, da bojo cenili in da predložiš račune ?
//

darkolord ::

Obračuna se ali postopek preverjanja (znesek manjši od 22 eur, nepravilno izpolnjena oz. lažna deklaracija) ali obračun dajatev.

St235 ::

V storitvi obracun dajatev je zajet tudi postopek preverjanja in se ne zaracuna loceno. Se pamracuna loceno kadar je znesek nizji od 22e in ni obracuna dajatev.

Ajnstajn` ::

darkolord je izjavil:

Obračuna se ali postopek preverjanja (znesek manjši od 22 eur, nepravilno izpolnjena oz. lažna deklaracija) ali obračun dajatev.


aha, no tega pa nisem vedel.

St235 je izjavil:

V storitvi obracun dajatev je zajet tudi postopek preverjanja in se ne zaracuna loceno. Se pamracuna loceno kadar je znesek nizji od 22e in ni obracuna dajatev.


no masjter, a je blo to tako težko? saj sem vedel da si v redu poba, ampak moreš prej posmetit z 5 nesmiselnimi posti, preden prispevaš nekaj koristnega. Ne se bat, saj nisi edini a glavno da se sedaj razumemo.



amacar je izjavil:

22.5€ * 1.22 + 9€ (7€, če oddaš dokumente preko spleta) = 36.45€ (34.45€, če oddaš dokumente preko spleta)


pa kar lepo oni udarijo zraven, za take pare bi jaz tudi carinil/preverjal. :D A ni tu potem potrebno še doplačat tistih 1,05 eura poštaju, ko prinese paket (za nevem točno kaj že...)
//

MIHAc27 ::

Lej ajnstajn... 60 strani teme, in tole se ponavlja vsakih 4-5 strani najmanj. Ni treba vsega brat samo zadnjih par strani preletet. Postopek je itak isti že kar lep čas.

matobeli ::

Ni več na računu ločenih postavk za pošiljanje obvestila, postopek in vplačevanje UPN, ampak samo še ena skupna "postopek" in dajatve.

Drago je ratal vse skupaj...

Pa še tupi so do amena. Če mi jebeni Gearbest ne da skoraj nič podatkov jih nikjer ne bo.

Ajnstajn` ::

MIHAc27 je izjavil:

Lej ajnstajn... 60 strani teme, in tole se ponavlja vsakih 4-5 strani najmanj. Ni treba vsega brat samo zadnjih par strani preletet. Postopek je itak isti že kar lep čas.

saj sem jih, pa nisem našel odgovora, zato sem vprašal, več ko 2 strani nazaj nisem šel, ker je tam že 2016 in so se stvari spremnile(spreminjajo) od takrat.

a kdo ve, je potem še tistih 1,05€ dodatnega plačila, ko poštar prinese paket?
//

errhec ::

Tistih 1,05€ je poštnina za tvoj denar, ki ga mora poštar vrniti Carini.
dd

matobeli ::

S tem da, kot sem že napisal, teh 1.05€ ni več vidnih na računu.

Prej je bilo napisano:
UPN: 1.05, obvestilo naročnika 1€, postopek 5€ +DDV/carina
Zdej imaš samo še:
Postopek 9€ +ddv/carina

Če to pomeni da ti poštarju ni potrebno več plačati za UPN tudi prav.

Ajnstajn` ::

matobeli je izjavil:

S tem da, kot sem že napisal, teh 1.05€ ni več vidnih na računu.

Prej je bilo napisano:
UPN: 1.05, obvestilo naročnika 1€, postopek 5€ +DDV/carina
Zdej imaš samo še:
Postopek 9€ +ddv/carina

Če to pomeni da ti poštarju ni potrebno več plačati za UPN tudi prav.


potem je teh 1.05€ vštetih v teh 9€ ?
//

kixs ::

Kako se obracuna v primeru, da si kupil vec stvari pri istem prodajalcu in ti jih poslje v enem paketu?

Se vrednosti sestejejo ali gledajo posamezni artikel?

lp

Ales ::

Sešteje se. Oz. mora biti vrednost celotne pošiljke tako ali tako že napisana na obrazcu, sicer boš "seštevanje" doplačal.

Carina ti lahko vrednosti sešteje tudi če pridejo artikli dejansko v ločenih pošiljkah, pa je jasno, da je bilo to storjeno namenoma zaradi izogibanja plačila dajatev.

kixs ::

Hvala.

d0rK ::

Ali so še neke posebne fore pri uvozu robe iz tujine če se pošilja preko Fedexa? Torej da se ne gre v murgle in so stroški nekako določeni.

Nekaj sem našel v avstraliji ampak se držijo fedexa kot klop psa... Me pa skrbi da bom še dodatno opaljen pri slovenskem Fedexu če naročim.

N0t0ri0us ::

nazadnje sem za 30€ vreden paket plačal 15€ carinskih stroškov. Bilo je pa slabo leto nazaj.

d0rK ::

Pri fedexu? Če ja, si pogledal postavke? Poleg 22% DDV še kaj njihovega sranja?

St235 ::

d0rK je izjavil:

Ali so še neke posebne fore pri uvozu robe iz tujine če se pošilja preko Fedexa? Torej da se ne gre v murgle in so stroški nekako določeni.

Nekaj sem našel v avstraliji ampak se držijo fedexa kot klop psa... Me pa skrbi da bom še dodatno opaljen pri slovenskem Fedexu če naročim.


DDV in carina bo obračunana povsem enako. Ima pa fedex stvoje stroške samega postopka, ki pa jih moraš preverit pri njih. Pravilo so višji od Pošte Slovenija.

mihec87 ::

kixs je izjavil:

Kako se obracuna v primeru, da si kupil vec stvari pri istem prodajalcu in ti jih poslje v enem paketu?

Se vrednosti sestejejo ali gledajo posamezni artikel?

lp


Seveda se seštevajo...Ob večjem številu različnih so tudi stroški carinjenja višji..Poglej cenike(npr.. do 5 artiklov je strošek carinjenja x,nad 5 artiklov se vsak nadaljni računa 1eur..ipd)

Steinkauz ::

Fedex je bil včasih zelooo v kurcu:
Fedex carina

Ne vem kak je zdej, sklepam da isto...

jero_no1 ::

mihec87 je izjavil:

kixs je izjavil:

Kako se obracuna v primeru, da si kupil vec stvari pri istem prodajalcu in ti jih poslje v enem paketu?

Se vrednosti sestejejo ali gledajo posamezni artikel?

lp


Seveda se seštevajo...Ob večjem številu različnih so tudi stroški carinjenja višji..Poglej cenike(npr.. do 5 artiklov je strošek carinjenja x,nad 5 artiklov se vsak nadaljni računa 1eur..ipd)


Od kod tebi ti podatki?
Po trenutno veljavnem ceniku se dajatve (stroški postopka) obračunajo glede na vrednost pošiljke - cenik.
Ali slučajno ne govoriva o isti zadevi?

Mare2 ::

jero_no1 je izjavil:


Ali slučajno ne govoriva o isti zadevi?


mihec87 je "malo naložil".

Se najdejo tudi taki na Slo-techu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

matobeli ::

Pomojem je DHL, oziroma en od sorodnih kirirjev, mel na število kosov.

B_tec ::

Se splača sam naredit carinski postopek namesto DHL? je komplicirano?

darkolord ::

Imaš opravljeno zahtevano usposabljanje s področja carinske zakonodaje?

B_tec ::

ok napaka. to sem mislil (dhl založena bančna garancija). :)

B_tec ::

darkolord je izjavil:

Imaš opravljeno zahtevano usposabljanje s področja carinske zakonodaje?
danes sem dobil sms da je treba opravit carinski postopek od DHL.čez vikend sem prebral da eni v ameriki in canadi sami opravijo hehe. :)

samo iz radovednosti me zanima če je kdo sam naredil v LJ ali MB?

wasd ::

Jst se oproščam če je blo že vprašano, ampak če naročiš preko ebaya iz US izdelek, ki ima ceno $25.42 in poleg tega še $23.57 poštnine, ti bodo kot osnovo za davek šteli le tistih 25.42 ali tudi 25.42+23.57?
Pa še to, meja je 22EUR. Kako pa je z menjalnimi tečaji? Na keri strani lahko kar najbolj natančno pretvorim iz $ v EUR, da ne bo na koncu po njihovo prišlo 22.02EUR namesto 19.98EUR... :)

Ponavadi za občutek pretvorim tu, ampak ne vem kok je to kej točno... http://www.x-rates.com/calculator/?from...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wasd ()

darkolord ::

DDV se vedno računa na vse.

Za preverjanje, ali pride do oprostitve plačila DDV, pa se šteje samo vrednost blaga brez poštnine.

FURS ima objavljene tečajne liste, po katerih se preračunava carinska vrednost blaga.

wasd ::

Ok hvala za odgovor. Po tečaju 1.1799 torej pride $25.42 21,544€, kar je manj kot 22€. Ob plačilu na ebayu pa mi vseeno pribije "Import charges US $9.66". Se da to kako zment s prodajalcem, da tega ne zaračuna?

Okapi ::

Poskusiš lahko, ampak bi rekel, da ne bo šlo. Prodajalcem se praviloma ne ljubi za take majhne denarje ukvarjati z ljudmi, ki imajo "posebne potrebe".;)

wasd ::

Bom probal :) sicer pa, ti "import charges" potem dejansko pomenijo, da na naši carini nič ne plačaš in gre direkt mimo njih?

matobeli ::

Ja, to je to.

Avenger ::

A je možno da bi nekdo sestavi kratek FAQ tele teme? Namreč, rabim info, ampak zaboga, a naj grem resno brat 30 strani... od prve (iz 2007) do zadnje, od zadnje do prve, samo te iz 2017, random?

Vsake tolk kaj naročim od Kitajca, včasih ebay, včasih DX, ne vem če sem kdaj presegel magično mejo 22€ in nikoli nisem plačal ničesar. Do danes, ko so hoteli imet 6€ za postopek preverjanja. OK, naredil sem neumnost in jim račun poslal po e-mailu namesto po spletnem obrazcu in tam v drobnejšem tisku piše da je slednje ceneje, ne piše pa koliko kaj stane. Pač preletel sem tist dopis in ker sem že enkrat to pošiljal po mejlu sem pač poslal po mejlu. Naročenih pošiljk imam še 5, ki so na poti, tako da od prodajalca ne morem nič več zahtevat... pa nekatere so tudi samo nekaj €, a bom zdaj za vsako moral tolk plačevat?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jero_no1 ::

Upaj, da je prodajalec napisal na CN22 obrazce prave cene in ne bo težav.
Cenik Carinske pošte

wasd ::

wasd je izjavil:

Ok hvala za odgovor. Po tečaju 1.1799 torej pride $25.42 21,544EUR, kar je manj kot 22EUR. Ob plačilu na ebayu pa mi vseeno pribije "Import charges US $9.66". Se da to kako zment s prodajalcem, da tega ne zaračuna?


No sem povprašal ebay prodajalca in če ve kaj govori, potem je situacija takšna:
"we deliver the item to eBay US warehouse free of charge, and after they got it, then they deliver the item to you and they charge you the delivery cost and import charges and that's nothing I can do about that, that's a service of eBay called eBay global shipping program, so on the item page you need to change to your country and then you will see the shipping cost."

Uglavnm za artikel vrednosti 25.42$ (oz. kot sem probaval ponekod tudi za malo manj) računajo Import charges, kljub temu da je pri nas meja 22EUR. Zanimivo, ker ne pri vseh. Morda sem kaj spregledal...se res da kje kaj nastaviti?
Čudno mi je ker pri določenih artiklih te import charges prištejejo, kje pa ne. Primer npr. artikel iz US za US $26.34 (to je več kot 22EUR) s 13EUR poštnine, pa nima tega pribitka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wasd ()

mikimisek ::

Samo mimogrede... carina se računa izdelek+poštnina skupaj.
Drugače bi imeli vsi kitajci izdelke po 1$ in 200$ poštnine...

Okapi ::

Še en, ki pojma nima, v čem je stvar. Kitajci, če bi bili pametni, bi stvari, ki jih prodajajo za 25 evrov z brezplačno poštnino, prodajali za 20 evrov in 6 evrov poštnine in bi bili na boljšem tako kupci kot prodajalci. Na žalost Kinezi še niso absolvirali posebnosti EU poštnega uvoza.

Snail ::

Če bi bli kitajci pametni bi kot prvo praviloma deklarirali zadeve ...

Ales ::

@wasd, kolikor vem, če ti eBay obračuna carinske stroške vnaprej in se izkaže, da so bili preveč obračunani, boš dobil razliko nazaj.

Mare2 ::

Prejšnji teden so mi ta artikel prodali za $ 0.56. Polnilec je bil znižan kaki 2 uri. Koliko od tega je vrednost izdelka in poštnina?
https://www.aliexpress.com/item/5V-2-1A...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

wasd ::

Ales je izjavil:

@wasd, kolikor vem, če ti eBay obračuna carinske stroške vnaprej in se izkaže, da so bili preveč obračunani, boš dobil razliko nazaj.

To zagotovo? Velja isto za Amazon? (izdelek 14$ + 14$ poštnine + 6,5$ Import Fees Deposit). No Amazon temu vsaj pravi "Import Fees Deposit", tko da očitno se res da dobiti nazaj. A s kakšnim postopkom?

Blinder ::


    1. Izdelek x stane 50 €. Recimo, da zelim kupiti dva taka izdelka. Ali kaj privarcujem na carini, ce kupim oba hkrati, to je, da gresta oba na isti racun? Cilj bi bil, da bi se samo enkrat placalo stroske carine...



    2. Drugo vprasanje pa bi bilo, ali obstaja kak cenejsi nacin za carinjenje, da ni treba placati postopka. Naprimer tako, da sejim vnaprej poslje racun in oni vrnejo trr kam nakazat denar, da nit reba paketa odpirati?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Okapi ::

1. da
2. ne

skysorceress ::

V kratkem bom naročila ene stvari iz Amerike in po branju te teme sem si razjasnila večino stvari, imam pa vseeno še eno vprašanje ...

Kaj točno je razlika med e-postopkom in "navadnim" in, a imam sploh kak vpliv na to, katero od obeh postavk bom plačala? Mislim ok, 1-2 evra razlike v plačilu tudi ni taka groza, ampak ne bi glih plačala več, če ni treba.

Upam, da sem bila razumljiva. :)

OvCa77 ::

skysorceress je izjavil:

V kratkem bom naročila ene stvari iz Amerike in po branju te teme sem si razjasnila večino stvari, imam pa vseeno še eno vprašanje ...

Kaj točno je razlika med e-postopkom in "navadnim" in, a imam sploh kak vpliv na to, katero od obeh postavk bom plačala? Mislim ok, 1-2 evra razlike v plačilu tudi ni taka groza, ampak ne bi glih plačala več, če ni treba.

Upam, da sem bila razumljiva. :)

E-postopek pomeni izpolnitev obrazca na spletni strani, in je cenejši. Navaden pa po e-pošti, je dražji. To je to
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Hakai ::

jero_no1 je izjavil:

Upaj, da je prodajalec napisal na CN22 obrazce prave cene in ne bo težav.
Cenik Carinske pošte


Tudi ce pravilno izpolnejo cn22/23 imas lahko tezave. Danes sem prejel tak paket in zdi se mi bolano, da idodatni stroski carinje ja nanesejo 50% cene izdelka. Mislim, da je najcenene vzeti postnino s sledenjem in pozabiti na posiljke, ki zaidejo na carinsko posto.
««
60 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501559891 (4648) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018708 (696) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323072 (10201) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499569 (54430) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030341 (26909) Fritz

Več podobnih tem