» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
59 / 89
»»

Daliborg ::

Če je prijavljeno kot del telefona gre zihr pod dele telefona in ni carine.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

woman ::

Opravičujem se, če ste že kje kaj napisali na to temo, ta trenutek ne najdem.

Zanima me, če je potrebno plačati DDV in/ali carino, če iz Kitajske naročim rabljeno matično ploščo za prenosnik HP.
Enako vprašanje velja za morebitno naročilo nove matične plošče.

Hvala lepa! :)

AndrejO ::

woman je izjavil:

Opravičujem se, če ste že kje kaj napisali na to temo, ta trenutek ne najdem.

Zanima me, če je potrebno plačati DDV in/ali carino, če iz Kitajske naročim rabljeno matično ploščo za prenosnik HP.
Enako vprašanje velja za morebitno naročilo nove matične plošče.

"Da" za DDV, "ne" za carino in "enako", če naročaš novo matično ploščo.

Meja za DDV je cena + poštnina > 22 EUR.
Meja za carino je cena > 150 EUR.

Za tvoj primer torej: 88,90 USD izdelek + 0 USD poštnine se ti doda 22% DDV + stroški postopka/carinske pošte (nekaj EUR, poglej trenuten cenik pri Carinski pošti Pošte Slovenije).

Novo/rabljeno se pri obračunu uvoznih dajatev ne gleda. Gleda se vrednost/cena, ki je za novo matično ploščo verjetno večja. Vendar pa za računalniške dele trenutno ni carine (stopnja 0% za TARIC kodo: 8473302000; država izvora: Kitajska). To pomeni, da tudi če bi/bo cena nove matične plošče presegla 150 EUR, bo carina še vedno 0%. Se pa bodo dvignili stroški postopka na nekaj več EUR (po ceniku Carinske pošte).

woman ::

Najlepša hvala AnderjO! :)

Snail ::

AndrejO je izjavil:


Meja za DDV je cena + poštnina > 22 EUR.

Meja je sam cena, poštnina pa se všteje v obračun DDVja

darkolord ::

Oziroma malo lažje za razumet - DDV se (tako kot povsod) računa na vse, razen če je vrednost blaga nižja od 22 eur.

woman ::

Hvala vsem, jasno mi je! :)

AliveDracula ::

Živjo, mene pa zanima če ima kdo izkušnje s parcel forwarding firmami iz ZDA, ki imajo že zraven plačila cene poštnine tudi vključeno ceno davkov in carine. Pa da nimajo pretirano visokih cen.

LP

matobeli ::

Za ebay vem da ima to in da deluje. Pomojem sploh nobene provizije ni bilo takrat, oziroma je bilo to všteto v poštnino.

AliveDracula ::

Mja, problem je, da bi rada kupila zadevo iz spletne strani, ki sploh ne pošilja izven ZDA, kar pomeni da bi morala uporabit parcel forwarding a la Borderlinx. Samo mi je njihova cena mal pretirana, zgleda pa so eni redkih, ki ponujajo opcijo predplačila uvoznih davkov. Tako da me zanima predvsem, če je kdo odkril kakšno drug parcel forwarding z bolj ugodnimi postavkami.

kratos ::

Naročil par paketov iz tujine prek trgovca neposredno, poslal mi je artikle v večih paketih sedaj pa moram seveda sporočit carini kateri artikli so v določenem paketu z določeno tracking št., trgovec pa seveda "neve" kaj je kje. Kako naj zdaj to rešujem ? Predvidevam da mi na carini nebodo hoteli sporočit kaj je v katerem paketu, sploh ker se stvari razlikujejo samo po modelu.

darkolord ::

Predpregled pošiljke se lahko izvede za doplačilo, mislim da je 10 eur na pošiljko ...

A se vrednost blaga v posameznih pošiljkah razlikuje?

kratos ::

Tako je, vrednost se razlikuje. Potem je možen samo predpregled pošiljke na brniku ?

Okapi ::

Ti jim pošlji kar seznam, kaj je vse notri, skupaj s cenami, bodo že sami ugotovili, kaj je v katerem paketu. Tako ali tako se take pošiljke praviloma skupaj carinijo.

matobeli ::

A poklicat se pa ne da več in da ti carinik pove kaj je notri? Oziroma brezplačno poklicati?

Ribič ::

Dober dan!

Pred letom sem iz CrowdSupply naročil določeno elektronsko razvojno ploščo (PCB), danes pa se končno je znašla na carini. Zanj moram izpolniti obrazec za dispozicijo, pa me zanima ali kdo ve kako se tole pravilno izpolne. Pri podatkih o blagu se očitno navede ime izdelka ter cena, zanima me pa ali je treba v naslednjo vrstico navesti tudi poštnino ali kaj? Kaj pa pri tistih olajšavah? Nekaj sem prebral, da carine za elektroniko ni ali kako?

https://www.posta.si/Documents/Spletni%...

Glede poštnine ne vem točno kako je, ker je na CrowdSupply poštnine ne pišejo zraven pri pregledu zgodovine naročil.

Hvala
Vse ribe so mi pobegnile!

Ribič ::

Ravnokar sem klical na carinsko upravo. Povedali so, da je na dispozicijo treba napisati skupno vrednost izdelka (torej izdelek + poštnina).
Za tiskana oz. elektronska integrirana vezja pa se plača samo 22% DDV, carine ni.
Vse ribe so mi pobegnile!

mihec87 ::

Zakaj rabiš izpolnjevat ta obrazec?

mihec87 ::

Na obvestilu so 2 možnosti da priložiš dokumente.
-po mailu
-na njihovi spletni strani

Dosedaj sem jim poslal račun z spletne strani kjer sem kupil ter pp potrdilo, in to je to..

Ribič ::

mihec87 je izjavil:

Zakaj rabiš izpolnjevat ta obrazec?

Za vse artikle v vrednosti nad 150 EUR je treba izpolniti dispozicijo. Tako piše na obrazcu carinske pošte.
Vse ribe so mi pobegnile!

Mare2 ::

Ribič sam vodi carinski postopek in prišpara 30 EUR. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mihec87 ::

Ribič je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Zakaj rabiš izpolnjevat ta obrazec?

Za vse artikle v vrednosti nad 150 EUR je treba izpolniti dispozicijo. Tako piše na obrazcu carinske pošte.


Ok, mi je jasno sedaj...

lopov ::

IIRC je potrebno v vsakem primeru izpolniti dispozicijo.

Anyhow, na konkretnem obrazcu izpolni:

- tvoja davčna + podatki
- redni uvoz maš že obkljukano
- slovenski naziv ne bi smel biti problem, če so ti skenirali CN22 s paketa poglej, če obstaja HS/TARIC number -- to je tarifna številka, čeprav je pri kitajcih to kar loterija, velikokrat je "krneki". Deklarant ti bo določil tarifo na podlagi opisa in morebitnega pregleda.
- količina -- vsak kos navedeš v svoji vrstici (če imaš 3 različne modele, narediš za vsakega svojo vrstico)
- poreklo blaga (kje je bilo izdelano) -- če prihaja paket od angleža, blago pa je izdelano na kitajskem, vpišeš kitajska (kratica CN).
- v svoji vrstici navedeš tudi strošek transporta oz. vse morebitne dodatne stroške, ki vplivajo na končni znesek računa (tisk, pakiranje, kalup, ...)
- vrednost v valuti je valuta, v kateri imaš račun in si plačeval (se pravi če si plačal v USD, navedeš v USD -- ne preračunavaj!)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

mihec87 ::

lopov je izjavil:

IIRC je potrebno v vsakem primeru izpolniti dispozicijo.


Ravno v kratkem sem imel paket za slabih 130eur(z poštnino vred), preko njihove spletne strani sem oddal račun, in čez 2 dni dobil paket ter poravnal poštarju(ddv ter obračun dajatev IV).Kaj bi bilo drugače če bi v tem primeru izpolnil in priložil dispozicijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mihec87 ::

Na prejetem obvestilu piše "Za pravne osebe, trošarninsko blago in blago vrednosti nad 150eur priložite dispozicijo.." Kolikor razumem v mojem primeru ni potrebno priložit dispozicije..?

lopov ::

Hoj, nisem dobro napisal -- mišljeno je bilo v primeru, ko si fizična oseba in te pozovejo k izpolnjevanju dispozicije, da takrat nimaš kaj in moraš izpolniti.

leeon ::

zdravo. iz zda bi naročil stvar, ki stane 450 usd, poštnina je 35 usd. skupaj torej 485 usd. koliko bom vse skupaj plačal davka in carine? najlepša hvala za odgovor.

mihec87 ::

V grobem splošno(ker se ne ve gdo dostavlja,št. artiklov itd.) na 485usd pride
-22% ddv-ja
-carina(koliko % oz če, je odvisno od izdelka)
-stroški obdelave paketa ipd..(spet odvisno katero podjetje ti dela uvoz, št. artiklov v paketu) manj kot 10eur sigurno ne bo...

Okapi ::

leeon je izjavil:

zdravo. iz zda bi naročil stvar, ki stane 450 usd, poštnina je 35 usd. skupaj torej 485 usd. koliko bom vse skupaj plačal davka in carine? najlepša hvala za odgovor.

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Ribič ::

Ali slučajno kdo ve kje bi se dalo dostopiti do tarifne knjige Pošte Slovenije (morda v PDF formatu)? Baje je omenjena knjiga kar debela.
Vse ribe so mi pobegnile!

mihec87 ::


strumf666 ::

Danes je carinska pošta dosegla spet presegla samo sebe, za predmet, katerega cena je bila prenizka, da bi se mu obračunal DDV, so mi zaračunali preverjanja e-poslovanja v vrednosti 5€ (z DDV)...
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Master_Yoda ::

Te ze ni bil CN22 obrazec izpolnjen z pravilnimi podatki...

St235 ::

strumf666 je izjavil:

Danes je carinska pošta dosegla spet presegla samo sebe, za predmet, katerega cena je bila prenizka, da bi se mu obračunal DDV, so mi zaračunali preverjanja e-poslovanja v vrednosti 5€ (z DDV)...

Danes je funkcionalna nepismenost na slo tech spet presegla sama sebe. Nasel se je 205 kekec, ki ne samo da ni sposoben razumet sistema uvoza posiljk iz tretjih drzav, ampak se celo hvali s svojim neznanjem in nepismenostjo, kljub 60 stranem debate.

strumf666 ::

St235 je izjavil:

strumf666 je izjavil:

Danes je carinska pošta dosegla spet presegla samo sebe, za predmet, katerega cena je bila prenizka, da bi se mu obračunal DDV, so mi zaračunali preverjanja e-poslovanja v vrednosti 5€ (z DDV)...

Danes je funkcionalna nepismenost na slo tech spet presegla sama sebe. Nasel se je 205 kekec, ki ne samo da ni sposoben razumet sistema uvoza posiljk iz tretjih drzav, ampak se celo hvali s svojim neznanjem in nepismenostjo, kljub 60 stranem debate.

V bistvu hvalim pošto, ker so prvič dosedaj, pri pošiljki naslovljeni name, to izvedli po pravilih :D
Škoda le, da moram to funkcionalno nesmiselnost jes plačat, pa še konkreten delež vrednosti predmeta predstavlja...
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Ales ::

Tvojo funkcionalno nesmiselnost (karkoli že, da to pomeni) moraš ti plačat, ja.

Če si se s prodajalcem dogovoril za pravilno izpolnitev obrazcev, pa tega niso storili, potem zahtevaj povračilo dodatno nastalih stroškov od njih. Če pa se nisi dogovoril, je čisto prav, da plačaš ti. Kdo pa bo drug?

strumf666 ::

Izpolnjen je bil po kitajski tradiciji, torej bistveno nižja vrednost od dejanske. Kot sem napisal se mi je to prvič zgodilo; očitno bom moral v bodoče, pri pocen zadevah zahtevat pravilno označeno vrednost, v izogib možnosti podvajanju cene na ta račun.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Master_Yoda ::

Kljub temu da jaz vedno zahtevam da mi naj CN22 izpolnijo z pravimi podatki se se mi ni zgodilo da bi ga kdaj. Sem pa mislim da prav tukaj prebral kaj se zgodi ce potem preko paypala zacnes dispute zaradi tega: v 3 pm te posljejo z copy/paste odgovori da si za carino sam odgovoren, in sploh ne preberejo tega kar si napisal.

Okapi ::

Če prodajalca ob nakupu obvestiš, da mora pravilno izpolnit CN22, po mojih izkušnjah dobiš strošek povrnjen. Če ga ne obvestiš, dobiš pol stroška povrnjenega (ker naj bi bil deloma sam kriv, ker ga nisi opozoril).

Če je bila pošiljka brez sledenja, je še najbolj preprosto reči, da je nisi dobil, in dobiš kupnino vrnjeno. Ampak pošiljke brez sledenja na pošti redko pregledujejo.

matobeli ::

Zanimivo bi blo vedet kolk imajo s tem problemov po drugih evropskih državah.
Malo lažje je težit kitajcu če mu zraven težijo še nemci, francozi... Kot pa da bi jim težilo samo teh par tisoč kupcev iz slovenije.

grozni hogar ::

Tole je bilo verjetno že odgovorjeno, pa bom vseeno vprašal. Preko ebaya sem kupil električno kitaro za 12,50 usd ali bom za to plačal carino, ddv ali kaj drugega in seveda kakšen račun lahko pričakujem? Seveda stvar pride iz Kitajske. Hvala.

Zgodovina sprememb…

jero_no1 ::

Do 22€ ni nobenih dajatev (če je pravilno napisana cena na paketu).

rook912 ::

Elektična kitara za 12,50???

grozni hogar ::

rook912 je izjavil:

Elektična kitara za 12,50???



Ma ja sem si reku bom rizkiru. :)

St235 ::

Ajnstajn` ::

malo gledam tule cene pošte in mi glih ne grejo v glavo.

Kolikor vidim, plačaš 9EUR če je cena med 22-30EUR in 11EUR pri 31EUR itn.:O? Ali nebi moral biti davek vedno 22% , ne pa kar tako malo povprek.9 dodatnih evrov na 22EUR, pa to je 40% 8-O. Ali niso te cene zakonsko določene?
//

Zgodovina sprememb…

amacar ::

To je fiksno, davek se plača še dodatno.

St235 ::

Ajnstajn` je izjavil:

malo gledam tule cene pošte in mi glih ne grejo v glavo.

Kolikor vidim, plačaš 9EUR če je cena med 22-30EUR in 11EUR pri 31EUR itn.:O? Ali nebi moral biti davek vedno 22% , ne pa kar tako malo povprek.9 dodatnih evrov na 22EUR, pa to je 40% 8-O. Ali niso te cene zakonsko določene?

Treba locit med carino, ddv in stroski postopka. Dokler ti to ne gre se izogibaj narocanja iz tujine, da ne bos se eden v vrsti jokajocih funkcionalno nepismenih cepcev.

Ajnstajn` ::

St235 je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

malo gledam tule cene pošte in mi glih ne grejo v glavo.

Kolikor vidim, plačaš 9EUR če je cena med 22-30EUR in 11EUR pri 31EUR itn.:O? Ali nebi moral biti davek vedno 22% , ne pa kar tako malo povprek.9 dodatnih evrov na 22EUR, pa to je 40% 8-O. Ali niso te cene zakonsko določene?

Treba locit med carino, ddv in stroski postopka. Dokler ti to ne gre se izogibaj narocanja iz tujine, da ne bos se eden v vrsti jokajocih funkcionalno nepismenih cepcev.


o čem pa ti bluziš? Iz kje pa ti sklepaš da ne ločim med temi zadevami in še bolj koliko jaz naročam iz tujine. Mogoče je bolje da se sploh ne oglašaš, če ne odgovoriš na vprašanje.

amacar je izjavil:

To je fiksno, davek se plača še dodatno.


kako fixno? potem se poleg teh cen plača še 22% davek? ali ta "obračun dajatev" ni potem davek?
//

Zgodovina sprememb…

amacar ::

Lakotnik ti je čisto lepo napisal.
9€ so stroški postopka, ddv plačaš še 22% od cene izdelka (+ poštnine), če je vrednost nad 150€ plačaš še carino.
««
59 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94401552502 (898) Ajnstajn`
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018452 (440) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322861 (9990) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499255 (54116) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030169 (26737) Fritz

Več podobnih tem