» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
58 / 89
»»

jimyboy ::

Ja pa ni to potem problem kupca, da mora on to vedet ne jaz. Če napišem pravo vrednost na on obrazec, je zame to rešeno ?

N0t0ri0us ::

enkrat se je govorilo o plačilu ddv na vse uvožene izdelke.. Bo kaj iz tega?

St235 ::

jimyboy je izjavil:

Ja pa ni to potem problem kupca, da mora on to vedet ne jaz. Če napišem pravo vrednost na on obrazec, je zame to rešeno ?

Načeloma ja, če ti obrazec ustrezno izpolniš. Nikoli pa ne veš kako bo kupec reagiral. Samo po tej temu poglej koliko je kekcev, ki ne dvigajo pošte zaradi uvoznih stroskov. Nekateri si zraven domišljijo, da to celo gane poštarje.

Master_Yoda ::

Ve kdo koliko je carine na korekcijska ocala, ce si jih narocim iz USA ? Kolikor gledam na taricu naj bi bila 2.9% (9004 90 10). Sem prav gledal?

Daliborg ::

@Master yoda
res je carinska stopnja 2,9%
ddv stopnja pa 9,5% v kolikor so pripomočki za slepe ali slabovidne .
Nisem pa prepričan če mora kakšne pogoje izpolnjevati za to stopnjo DDV.
p.s.: se opravičujem za pozen odgovor.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

goldi1704 ::

Zdravo!

Ker prvič naročujem iz ZDA, me zanima če so časi pošiljanja realni, saj je paket že 8.2 prispel na letališče in ko sem kontakteral prodajalca mi je povedal da je paket že zapustil zda. Sedaj pa me zanima ali je možno da je paket že na carini, pa ga še niso pregledali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: goldi1704 ()

Alamar ::

Glede na tracking history še ni prišel v Slovenijo. Če je poslano z USPS first class metodo, traja 2-3 tedne. Redko se zavleče do 4-5 tednov. Malo še počakaj. Probaj tudi tracking številko vpisati na stran Pošte Slovenije.

goldi1704 ::

ok hvala, upam d si ni izgubil :)

katimm ::

Mogoče kdo ve kako je z izdelki, ki ti jih pošljejo iz Indije v Slovenijo? Je carina in ddv na izdelek, tako kot za stvari iz USA?

Okapi ::

Da.

PacificBlue ::

Naročil sem komplet dodatkov(nastavki, trakovi) za GoPro iz aliexpress-a, v vrednosti slabih 21 dolarjev, pa vidim zdaj na trackingu, da je bila pošiljka zadržana na uvozni carini. Menda ja ne bodo zaračunali kakšne dodatne stroške? Ocarinit mi tako ne morejo pošiljke, če ne presega 22 evrov..ali samo preverjajo kaj je v paketu?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Če je carinska deklaracija nepravilno izpolnjena, boš plačal stroške.

OK.d ::

Ja preverjanje pošiljke se plačuje, pripravi 5€ za proračun;)
LPOK.d

Daliborg ::

@PacificBlue
Carinik se ima možnost odločiti za fizični ali dokumentarni pregled. Oboje lahko nekaj časa traja ( po zakonu ima 3 dni časa za odgovor po vloženi deklaraciji)
Možnost je da zahteva realno vredost blaga. V kolikor ugotovi da gre za ponaredke lahko to prijavi in čaka odgovor zastopnika v sloveniji za prodajo teh izdelkov. Saj gredo stroški uničenja na generalnega zastopnika.
@darklord
Stroške nepravilne deklaracije brez navodil ( uvozne dispozicije ) uvoznika bo kar nosil sam vložnik deklaracije oz. deklarant.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

PacificBlue ::

Hvala za odgovore. Bom cez kako uro, ko pridem domov videl, ce sem dobil kaksno obvestilo. V petek je bilo blago zadrzano, torej nekje do srede bom pocakal.

darkolord ::

Daliborg: mislim na nepravilno izpolnjen CN22/CN23.

pirlo ::

Pozdravljeni, imam en problem. Na gearbestu sem naročil en 3d printer (170e), izbral za pošto DHL (EXT) in po par urah od naročila prejel e-mail:
...
We are preparing to ship your order by DHL as you requested. However after checking in DHL's system, your address is located in a remote area. This involves an additional fee that is charged by DHL.
You may see here for more information about DHL's remote area delivery fee for international deliveries: http://www.dhl-usa.com/en/express/shipp...
We can offer you the following options to resolve this issue:
1) Go on and ship by DHL
Therefore you need to pay an extra charge to cover the remote shipping fees from DHL. If you choose this option we will send an invoice via PayPal.
Or,
Alternatively you can tell us another address which does not belong to a remote area.
Please indicate to us your delivery address as follows:
...[podatki za naslov]...

2) Ship by flat rate shipping
We will recalculate your shipping cost. Then, we will refund you any shipping fee difference once the package has been sent out /or send you an invoice to cover any difference.

The delivery will reach you within 10-25 working days.
...

Je imel že kdo kakšen tak primer? Mudi se mi sploh ne, ampak bi rad, da je čim cenejša opcija. Ve kdo koliko stane ta dodatek (mislim da ima pošiljka 9kg) in kakšna je razlika pri carinjenju, če spremenim tip pošiljanja? Kakšne stroške lahko v enem ali drugem primeru pričakujem? Hvala.

buttcrack ::

Preusmeri pošiljko k kolegu k ni iz vukojebine pa bo najcnej.

amacar ::

pirlo ::

Ojoj, ta DHL ... se pravi najbolje menjat opcijo?

amacar ::

Js osebno bi si poslal na drugi remote naslov pa bi blo. Ddv in carinjenje bos pa v vsakem primeru placal.

Okapi ::

Jaz bi izbral drug način pošiljanja, če je mogoče. Če je samo DHL, pa drug naslov.

Daliborg ::

Jaz bi dejansko poklical te ki jih imamo tu v sloveniji ( DHL, Fedex, UPS, TNT..) In vprašal za ceno prevoza. Itak ste plačniki prevoza vi kot naročniki blaga - razen če ni drugače dogovorjeno.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

pirlo ::

pirlo je izjavil:

Ojoj, ta DHL ... se pravi najbolje menjat opcijo?

Ne gre, ker je pretežka pošlijka. Sem dal naslov v Avstriji zdaj, me zanima kaj bo naslednji mail :D.

pirlo ::

pirlo je izjavil:

pirlo je izjavil:

Ojoj, ta DHL ... se pravi najbolje menjat opcijo?

Ne gre, ker je pretežka pošlijka. Sem dal naslov v Avstriji zdaj, me zanima kaj bo naslednji mail :D.

Evo ga. Poslali so mi mail (in paypal račun) da moram plačat dodatnih 60$, ker sem spremenil naslov. Sem jim pisal zakaj in če je to s carino vred in so odpisali:
The price difference was charged by the shipping company, it's caused by changing the address, customs not included.
Taxes are charged by local Customs Office and country regulations that is beyond our control.
We cannot know how much it will be.
Customs clearance, import duties, sales tax, and any other customs charges and fees are entirely customer's responsibility as described in the links above.

Je to možno, da se toliko poštnina spremeni, čeprav zdaj ni remote area?

St235 ::

Saj se ni poštnina spremenila. Hočejo ti zaračunat $60 ker si spremenil naslov:)

Magic1 ::

Reč jim, da lahko obdržijo zadevo, če ti mislijo BS prodajat. Sej ti oni ne morejo dostavit, Paypal vrne denar za nedostavljene artikle.
Magic

MIHAc27 ::

Meni tudi diši, kot da bi na vsak način radi še mal kasiral.
Storno naročilo, pa še enkrat naročiš takoj na drug naslov (ki ni remote)

fr1c ::

Zgleda je pošta 1.4. zvišala cene - https://www.posta.si/zasebno-site/Docum... (stari cenik)

Po novem je "kazen" za napačno izpolnjen CN22 6€ (5€ + plačilo UPN), na ceniku pa se je pojavila tudi postavka odstop pošiljke. Torej dobiš $0,50 iPhone kaljeno steklo z napačno deklaracijo in boš lahko izbiral med plačilom 6€ ali pa zavrnil pošiljko in plačal 10€ za odstop. Vsaj tako si jaz to razlagam... me zanima na kak način bodo ta znesek terjali.

St235 ::

Narobe si razlagaš. Postavka odstop pošiljke ni namenjena temu, da pošta vrne pošiljko. Odstop pošiljke se zaračuna kadar bi zahteval, da uvozni postopek opravi kdo drug. DHL recimo to računa 50EUR.

Kakorkoli se ljudje pritožujejo in jokajo čez Pošto Slovenije so še vedno daleč najcenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

pirlo ::

Sem zahteval refund in dobil takoj. Vsaj tu ni bil problem :).

Killermode ::

Kdo ve kaj pošljem carini v primeru nakupa iz aliexpress. Kupil sem več enakih stvari vsakega posebej vendar je trgovec po svoji odločitvi združil vse v eno pošiljko.
Nikjer ne najdem računa ali karkoli. Kje na aliexpress to najdem glede na to, da ni plačilo preko paypal vendar preko alipay?


Ponavadi sem iz paypala poslal račun in je veljalo.

IQ Veverica ::

Screenshot naročil pod "My Orders" zavihkom?
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Killermode ::

IQ Veverica je izjavil:

Screenshot naročil pod "My Orders" zavihkom?

Ja hvala tačas ko sem čakal na odgovor sem se spravil delat screenshote vseh posameznih naročil v paketu.
Malo naredno vendar upam da pošta sprejme 11 pdf-jev

Killermode ::

Ok pošta sprejme največ 5 prilog
naredil print to pdf cele strani my orders (oziroma dveh) upam da jim bo dovolj. zvem v torek ali sredo.

alessio2 ::

Dobil sem sms od DHLa, da me čaka pošiljka izven EU v vrednosti s poštnino nekje 40 eur.
Sprašujejo me, če želim pooblastit njih za carinjenje.
Se splača, da to naredi DHL al bolje da jim javim naj predajo Pošti Slovenije?
Kaki so stroški v obeh primerih? Mudi se mi ne.

amacar ::

Če se prav spomnim ima DHL postavko, da prepusti pošiljko drugi carinski pošti. Je pa ta postavka v višini cca 50€ (preveri cenik), tako da se ne splača menjati, kr pusti pri DHL.

wired ::

Jaz sem nazadnje DHL-u plačal 15€+DDV za carinjenje ene manjše zadeve. Plus seveda DDV za to zadevo.

St235 ::

alessio2 je izjavil:

Dobil sem sms od DHLa, da me čaka pošiljka izven EU v vrednosti s poštnino nekje 40 eur.
Sprašujejo me, če želim pooblastit njih za carinjenje.
Se splača, da to naredi DHL al bolje da jim javim naj predajo Pošti Slovenije?
Kaki so stroški v obeh primerih? Mudi se mi ne.


Samo pošti ne. Oni so barabe, kar preberi si ta forum, ker ti bodo zaračunali oderuških 10€, med tem, ko DHL za to računa samo prijaznih 30 € (garancija+postopek).

Na žalost te bo odstop stal 50€, tako da pod črto kaj dosti ne moreš.

Mare2 ::

St235 je izjavil:


Na žalost te bo odstop stal 50€, tako da pod črto kaj dosti ne moreš.


DHL računa 45 EUR, 5 EUR pa tebi nakažejo. Si jim že javil TRR? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Ne vem zakaj bi, kot vem si ti tisti, ki pobira provizije od zavarovanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

St235 je izjavil:

Ne vem zakaj bi, kot vem si ti tisti, ki pobira provizije od zavarovanj.


Aja, potem si pa falil pri odgovoru za 5 EUR. :) DHL računa 45 EUR.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

PacificBlue ::

Malo visje gor sem zadnjic spraseval glede carine,ker so mi zadrzali paket. Sem dva dni po tistem, ko sem jim poslal screenshote preko spletne strani, dobil paket po posti in ni bilo dodatnih stroskov, torej mi niso nic zaracunali.

St235 ::

Mare2 je izjavil:

St235 je izjavil:

Ne vem zakaj bi, kot vem si ti tisti, ki pobira provizije od zavarovanj.


Aja, potem si pa falil pri odgovoru za 5 EUR. :) DHL računa 45 EUR.

Če že dlakocepiš v tri dni ti predlagam, da si vsaj pogledaš cenik. Tako pa, kot po navadi, izpadeš precej bedasto in pomilovanja vredno.

Odstop Pošiljke Drugemu Deklarantu 48.80 EUR
http://www.dhl.si/sl/express/carinska_p...

jero_no1 ::

PacificBlue je izjavil:

Malo visje gor sem zadnjic spraseval glede carine,ker so mi zadrzali paket. Sem dva dni po tistem, ko sem jim poslal screenshote preko spletne strani, dobil paket po posti in ni bilo dodatnih stroskov, torej mi niso nic zaracunali.


Si mel srečo :) Dostikrat vseeno zaračunajo stroške posredovanja.

IQ Veverica ::

Takih pravljic pa še ne no.

Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

St235 ::

Ko berem tak idiotizem se zavem zelo zastrašujočega dejstva: obstaja še večje leglo bedakov, kot so nekateri na Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

IQ Veverica ::

Pa še zelo radi goljufamo

Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

IQ Veverica je izjavil:

Pa še zelo radi goljufamo


Brez komentarja....

Drugač pa ljudje pač ne poznajo kako zadeve tečejo, potem, ko se 'opečejo' pa stokajo in jokajo.

s1m0n ::

Na telefone se plača le davek? (brez carine) a nastanejo še kakšni drugi stroški?
Velja enako za dele telefonov (zasloni, kamera, vezje...)?
««
58 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501558229 (2986) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018681 (669) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323034 (10163) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499520 (54381) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030308 (26876) Fritz

Več podobnih tem