» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
40 / 89
»»

franseliski ::

Bellzmet je izjavil:

Se pravi podražitev za ogromnih 33% pri osnovni storitvi. To si lahko samo država privošči. Zopet višji davki.


Samo sedaj bo 33% bolj kvalitetna storitev. Boljši carinski lepilni trak in obvestilo bojo pošiljali na delux papirju. Jaz mislim da je vredno.

Pithlit ::

Bellzmet je izjavil:

Se pravi podražitev za ogromnih 33% pri osnovni storitvi. To si lahko samo država privošči. Zopet višji davki.

Boljše kot 1700% podražitev ki sem jo jaz doživela pri lokalni komunali...
Life is as complicated as we make it...

franseliski ::

Pithlit je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Se pravi podražitev za ogromnih 33% pri osnovni storitvi. To si lahko samo država privošči. Zopet višji davki.

Boljše kot 1700% podražitev ki sem jo jaz doživela pri lokalni komunali...


1700%? Namesto 20€ je sedaj 340€?

Pithlit ::

Ne. Bilo je nekje okol 1,5€... pol pa kar naenkrat nekaj čez 20€. In zdaj skoraj 50. V roku 5 let.

Poštnih 33% bomo lažje prebavili.
Life is as complicated as we make it...

NotSpecial ::

St235 je izjavil:

Ziher ni v skladu s zakonodajo. Predlagam, da daš tako prijavo zaradi kršitve 10. člena ZDZdr.


Na kaj točno si se tuki sklicaval? thanks for explaining

St235 ::

Predlagam, da uporabiš google, da ne boš rabil še ti pisat pritožbe.

NotSpecial ::

Nč bat da bi – naj se »pohvalim«, da zaenkrat nisem imela še nobenih problemov/težav okoli tega. Je vedno bilo tko kot mora biti.

Sicer pa nisem spraševala, kaj mi predlagaš, ampak če mi (lahko) neposredno odgovoriš na vprašanje. Je precejšnja razlika med enim in drugim. In ja, vedela sem, da si napisal totalni BS, čeravno istočasno »nisem mogla verjeti« (paradoks ja), da se je folk tle zmožen »spustit tok nizko« in očitno clo namerno »zavajat« (jp, odrast še moram, pri tvojih letih bom, upam, verjeten že vedela kok se stvarem streže), mislim, dude (pustmo njegovo naivnost, nezbranost, lahkomiselnost, whatever že ob strani) se ti je clo zahvalil in nardil tko k si mu rekel. :S Morda pa ti kdaj, da bodo salve smeha v celoti izzvane, še feedback razkrije.

Drži, kot vedno, vsakdo ima svoje veselje.

kamac ::

kamac je izjavil:

Evo, pravkar dobil obvestilo Pošte Slovenija, da je prispela pošiljka, ki je predmet uvoznih carinskih postopkov. Na obvestilu so navedli, da je pošiljatelj neznan, težo pošiljke in da je na carinski izjavi CN22/23 opis blaga "LED BULBS&TUBES", navedena vrednost pa manj kot $20.

Zdaj me pa prav zanima, če bo potrebno kaj doplačati, saj je navedba ustrezna (v paketu so LED žarnice), vrednost pa natančno toliko, kot sem v resnici plačal, za kar sem jim poslal ustrezen dokaz na carinska.posta.si

V preteklosti v takšnih primerih nisem nič plačal, čeprav navedbe vrednosti na CN22/23 niso bile točne, opis pa je bil tudi velikokrat bolj približen. Tokrat "vse štima"...


Danes je paket prispel BREZ doplačila :) - obvestilo carine v četrtek, paket dostavljen v torek
Ne vem, če je kaj pomagalo, ampak sem v komentar pri pošiljanju dokazov na carinska.posta.si napisal, da glede na znesek plačila in ustrezen opis vsebine paketa pričakujem dostavo brez dodatnih stroškov...

Skratka lahko potrdim, kar sta povedala Pixy222 in franseliski:
če se vrednost (v mojem primeru tudi opis) na CN22/23 sklada z dejansko vrednostjo in vsebino paketa in je bilo skupno plačilo pod EUR22, NI DODATNIH STROŠKOV CARINJENJA.

Včasih je bilo tako ne glede na napisano vrednost na CN22/23; očitno bo poslej potrebno od Kitajcev zahtevat, da na CN22/23 pišejo dejansko vrednost, ki je bila plačana :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamac ()

pirlo ::

pirlo je izjavil:

Je že kdo odprl "dispute" na aliexpress s "Customs is holding the package", ker je carina uničila paket zaradi avtorskih pravic? Ali je bolje dat kak drugi razlog?

Je imel kdo podobno težavo že in rešil to?

nikjozo ::

pirlo je izjavil:

pirlo je izjavil:

Je že kdo odprl "dispute" na aliexpress s "Customs is holding the package", ker je carina uničila paket zaradi avtorskih pravic? Ali je bolje dat kak drugi razlog?

Je imel kdo podobno težavo že in rešil to?


Ne vem če je dovolj da napišeš, da carina samo zadržuje paket. Konec koncev, vsak večji paket carina zadržuje, ker je podvržen carinjenju/pregledu.

Rabiš dokumentacijo. Jaz sem Aliexpresu poslal dopis odvetniške družbe ki je zastopnik za čevlje Nike, da gredo čevlji v uničenje, ter obrazložil situacijo. Aliexpress je rešil primer v mojo korist in sem dobil čez mesec dni nazaj sredstva.

Sicer pa poskusi pa sem poročaj.

mujo123 ::

Kaj se zgodi, če pošiljke ne prevzamem.
Vrednost je npr več kot 22€ in bi moral plačati davek.
Hipotetično pošiljke ne prevzamem in carinska pošta jo pošlje nazaj pošiljatelju, kot piše v obvestilu.

Kakšne stroške s carino bom s tem imel?

darkolord ::

Nobenih.

koyotee ::

mujo123 je izjavil:

Kaj se zgodi, če pošiljke ne prevzamem.
Vrednost je npr več kot 22€ in bi moral plačati davek.
Hipotetično pošiljke ne prevzamem in carinska pošta jo pošlje nazaj pošiljatelju, kot piše v obvestilu.

Kakšne stroške s carino bom s tem imel?


Predvsem si/bos izpadel bedak.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Faceless ::

Pozdravljeni!

Imam vprašanje glede carine. Kot S.P. prodajam produkte, ter jih preko pošte pošiljam v tujino. Stranki sem poslal izdelek (v ZDA) vreden 52€, ker pa je prosila še za nek dodatek, je izdelek poslala nazaj, da zadevo dodam in pošljem ponovno.

Seveda so naši pridni cariniki paket (ki se je vračal) pregledali in poslali obvestilo, naj pošljem račun za izdelek ki je naslovljen name - kot da sem ga kupil. Poslal sem ji svoj račun, ki sem ga izdal stranki in zraven priložil še obrazložitev da zadeve nisem kupil, temveč da se vrača od stranke ki je zanj plačala 52€.

Izdelek sem prejel domov in moral zanj plačati 4€ za stroške carinjenja. Zanima me če je komu jasno zakaj sem moral plačati 4€ za carinjenje izdelka, ki ni bil kupljen in ali bi lahko vložil pritožbo - seveda piše v opombi da je pritožba možna ampak v primeru, da ni odobrena mi zaračunajo stroške še za to....

Magic1 ::

Izgleda ni bila urejena papirologija in so imeli delo s tabo, zato so ti računal.
Magic

matobeli ::

Krivda je na pošiljateljevi strani ker ni uredil začasnega izvoza (oziroma deljena če se čutiš dolžnega da mu to pravočasno poveš). Se je v tej temi že pisalo o tem na račun garancije ki jo pošiljaš v tujino.

jakan123 ::

pirlo je izjavil:

pirlo je izjavil:

Je že kdo odprl "dispute" na aliexpress s "Customs is holding the package", ker je carina uničila paket zaradi avtorskih pravic? Ali je bolje dat kak drugi razlog?

Je imel kdo podobno težavo že in rešil to?


Jaz sem naročil eno torbico za punco in je carina zadržala paket, ker je bila fake MK. Sem odprl dispute (dispute customs is holding the package) in mi je prodajalec vrnil denar. Na slikah v oglasu ni bilo nobenega logotipa na torbici, tako da nisem vedel, da je to kakšen fake.

pirlo ::

jakan123 je izjavil:

pirlo je izjavil:

pirlo je izjavil:

Je že kdo odprl "dispute" na aliexpress s "Customs is holding the package", ker je carina uničila paket zaradi avtorskih pravic? Ali je bolje dat kak drugi razlog?

Je imel kdo podobno težavo že in rešil to?


Jaz sem naročil eno torbico za punco in je carina zadržala paket, ker je bila fake MK. Sem odprl dispute (dispute customs is holding the package) in mi je prodajalec vrnil denar. Na slikah v oglasu ni bilo nobenega logotipa na torbici, tako da nisem vedel, da je to kakšen fake.

Hvala. Točno to torbico in ročno uro sem tudi jaz naročil za kolegico :). Uro so že uničli, za torbico še čakam, če pošljejo kaj, verjetno bodo tudi.
Kaj si pa napisal spodaj? Si dodal še kakšno datoteko?

BladE_ ::

Je možno, da so mi za paket vreden 16$ nabili 16€ "carinskih"(karkoli že) stroškov? Danes dobim v nabiralnik listek, pošiljka iz NL, potrebno plačilo 16€... Sem pa par dni nazaj pošiljal račun na carino za neko zadevo(16$)...
Akcija - Reakcija

Pithlit ::

BladE_ je izjavil:

Je možno, da so mi za paket vreden 16$ nabili 16€ "carinskih"(karkoli že) stroškov? Danes dobim v nabiralnik listek, pošiljka iz NL, potrebno plačilo 16€... Sem pa par dni nazaj pošiljal račun na carino za neko zadevo(16$)...

Možno je vse... odvisno od tega kolk je izdelek v paketu vreden (po mnenju tistega ki si ga je ogledal).

Banalno: v paketu je 65" televizor, kupec pa trdi da je zanj plačal 16$.

Če je zadeva realno vredna tistih 16$ pol je nekaj hudo narobe če imaš zato 16€ stroškov na carinski pošti. Poglej specifikacijo zakaj je do tega prišlo.
Life is as complicated as we make it...

BladE_ ::

Zadeva je vredna točno 16,27$ in toliko sem tudi plačal in jim ta podatek tudi poslal... Po kakšni logiki je tam carinik tisti, ki lahko "oceni" realno vrednost izdelka? Kje pa vidim to specifikacijo?
Akcija - Reakcija

BladE_ ::

No... sem prevzel paket in je bilo očitno samo 5€ stroška, napaka poštarja ampak bom vseeno zahteval denar nazaj, ker nima smisla plačevati za nekaj, kar sploh nebi smelo biti carinjeno...
Akcija - Reakcija

Pithlit ::

Saj ni bilo ocarinjeno...
Life is as complicated as we make it...

BladE_ ::

Ne išči dlake v jajcu... Če smo natančni... Piše, da je bil zaračunan carinski postopek, me sploh ne zanima, ker niti približno nimajo kaj zaračunavat... potem bi lahko vsakemu računali po 5€, če se jim sprdne?
Akcija - Reakcija

Pithlit ::

Računajo tistim ki jih morajo po dodatnih papirjih pobarat (ponavadi ker je CN22 po 'češko' izpolnjen)... še zdaleč pa ne "kar vsakemu". A moramo res to ponavljat v vsakem tretjem postu?
Life is as complicated as we make it...

MIHAc27 ::

Najboljš si je to dati kar v podpis :D

matobeli ::

Še en vprašanje za tiste ki ste počeli kaj podobnega:

če kupiš izdelek ki je ultra noro znižan, recmo nekih 80%. A je carina še vedno dolžna upoštevati znesek ki si ga plačal ali pač pogledajo redno ceno?

darkolord ::

Znesek, ki si ga plačal - transakcijsko vrednost.

St235 ::

ni nujno. Naceloma enacijo placan znesek z vrednostjo blaga ampak to ni zavezujoce. Ker drugace se lahko zmenim z kitajcem, da mi proda za 100.000 eur robe z 99 procentov popusta in narediva dve loceni nakazili.

matobeli ::

Torej bi bilo najboljš da shranim screenshote "akcij" in to priložim paypal izpisku in upam na najboljše

Nahodni ::

Za občutek: na 135$ vrednosti sem plačal 44 EUR dajatev :(

k3k3tz ::

Kar se popustov tiče... naj bi se upoštevali, če veljajo za vse, zato je fajn shranit kak screenshot, da je bla tisti dan res akcija 95% off. Recimo danes je na Aliju en kup razprodaj, popustov... roba bo pa začela hodit šele čez dober mesec ali dva in bo takrat fajn imet kak dokaz za te blazne popuste.

Pithlit ::

St235 je izjavil:

ni nujno. Naceloma enacijo placan znesek z vrednostjo blaga ampak to ni zavezujoce. Ker drugace se lahko zmenim z kitajcem, da mi proda za 100.000 eur robe z 99 procentov popusta in narediva dve loceni nakazili.

Tko smo včasih iz Italije švercal robo. Sam so cariniki zelo, zelo grdo gledal.

k3k3tz je izjavil:

Recimo danes je na Aliju en kup razprodaj, popustov... roba bo pa začela hodit šele čez dober mesec ali dva in bo takrat fajn imet kak dokaz za te blazne popuste.

Sej ja imaš račun? Pa transakcijo? Pa razprodaje niso tolk grozno hude da ti ne bi verjeli...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Okapi ::

80% popust pri 5000+ evrov vrednem izdelku je lahko kar sumljiv, če nimaš kakšne potrditve.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

painfulwhite ::

Eno stvar želim naročiti iz gearbesta. Vrednost s popustom 58€. Od tega lahko prištejem slabih 13€ davka. Mogoče kdo ve približno kake stroške še lahko poleg tega pričakujem ? Verjetno cca 10€ in ne več kot 20 ?

darkolord ::

Enostavno carinjenje II (51-100 EUR, do 5 artiklov)
e-poslovanje

8,00 EUR

painfulwhite ::

Tnx še zmer precej cenej kot v EU :)

Mare2 ::

painfulwhite je izjavil:

Tnx še zmer precej cenej kot v EU :)

Ista znamka in ceneje ali kitajska jajčka?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

painfulwhite ::

kitajski :D

Mare2 ::

painfulwhite je izjavil:

kitajski :D


Če je res cenejši, je OK. Včasih kakšne tehnične stvari malce kdaj pa kdaj zaštekajo. Samo da boš računal tudi na to. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

painfulwhite ::

Itak, fora je bla za en dashcam, ki je bil 50€ in po reviewih sodeč za tak denar "bestbuy" opcija. Danes dobil na dom, brez carine. Gor so napisal vrednost 22$, tako da na srečo na carini niso kompliciral in ni bilo dodatnih stroškov. Samo sprobam zadevo da dela pa sm zmagu :D

Kaj ::

Kupil bi enega od teh Dinamo Radiev na ebayju, cena keterega je od 23€ dalje.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4...
Torej bom plačal še carino, če plačam npr. 23€ in zastonj poštnino.
Če pa vzamem takega istega za npr. 21€ in še 2€ poštnine, pa carine ne bo?
Postopek carinskega postopka bom verjetno moral plačati...
ALi potem oni v postopku, ko moraš skeniran račun poslati, vidijo samo skupno ceno (izdelek + poštnina) ?

V Slo za ta denar ne

Okapi ::

Vidijo ločeno, če je na računu, ali karkoli jim pač pošlješ, to razvidno.

Kaj ::

Kaj pa če je 21.99€? Ni carine? :D ali se kaj zaokroži? :P

Kaj ::

Kaj pa, če so vse cene tega izdelka tam nekje 23€, potem pa en prodajalec prodaja za 13€ plus 10€ poštnine. Menda ti cariniki hitro preverijo cene. V takem primeru vseeno ne carinijo? Ker gre očitno za to, da gre del cene izdelka v ceno poštnine.

St235 ::

Cariniki sledijo temu kar piše na računu. Zagotovo ne bo šli brskat po ebayu zato, da se boš ti izognil DDV.

za 21.99€, kakor za 23€ pa tako ali tako ni carine.

Kaj ::

Se oproščam, ampak da ne bom iskal po straneh carine, ni meja za carino 22€?
Hvala, Lp :)

Pithlit ::

Carina je nad 150€. DDV nad 22. (ne, ni isto)
Life is as complicated as we make it...

Kaj ::

A točno, DDV :) hvala

jizzer ::

St235 je izjavil:

Cariniki sledijo temu kar piše na računu. Zagotovo ne bo šli brskat po ebayu zato, da se boš ti izognil DDV.

za 21.99€, kakor za 23€ pa tako ali tako ni carine.


kako da ne. Ravno danes sem dobil pošto s carine za to potrjevanje/dokazovanje vsebnosti pošiljke za 22USD.

LCD+Digitizer za MotoG2 - 22USD + 6USD poštnina (kar realna cena; 0,103 gramov), a še vedno velja to da se carini tudi poštnino (bral sem zgolj prve poste iz leta 2008)?
Zaj mislijo tu vun potegnit, predvidevam da 4€? Kar nekaj, čisto sem razhuden zaradi tega danes!
««
40 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501556501 (1258) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018634 (622) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322952 (10081) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499426 (54287) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030276 (26844) Fritz

Več podobnih tem