» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
41 / 89
»»

Pithlit ::

Jezus, pa saj je razloženo no. 2 posta nad tvojim. Carina je nad 150€. DDV je druga stvar... in če si res plačal $22 pač ne boš plačal DDV-ja (boš pa plačal stroške ki jih ima pošta s tem da te terja za dodatna dokazila - verjetno je nekaj s CN22 narobe).

Torej, Lakotnik ima povsem prav... kar se carine tiče ni nobene razlike a si ti dal 1€ al pa 100€.
Life is as complicated as we make it...

jizzer ::

Iz katerega razloga praviš ti temu DDV, cenik za _CARINJENJE_ pa temu enostavno(do 150EUR) oz. zahtevno(nad 150EUR) carinjenje? In glede na cenik (ki je bojda updejtan), se nad 22EUR tudi zakasira. Po tvoje DDV.
Sicer pa to ni bistvo mojega vprašanja (ki ga očitno nisi razumel), ker mi je pojmovanje tega lanski sneg, zanima me samo če še vedno velja, cena izdelka + poštnina (kar je povsem skregano z logiko), ali le dejansko ceno izdelka ki je 22USD, oziroma cca. 20EUR.
Znervira me tudi cena carinskega postopka, ki je za elektronsko 4EUR... Stvar niti prav 20EUR vredna ni, torej te postopek košta 20% zneska. Samo zarad tega da lahko oni mirno spijo, ker vejo kaj je v mali kuverti ki tehta 0,1 g in košta 22$. Pa za elektronske stvari dandanes 4EUR? Way too much.

Prva izkušnja z carino, verjetno ni nikomur prijetna :D, najbolj me muči to da nisem pričakoval tega in danes že celi dan rage-am, ampak mineva.

Ampak če naprimer kupiš 2,3 artikle se cena sešteje in plačaš za vse skupaj, ali posebaj? Da vem za naslednjič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

darkolord ::

Gre za carinski postopek, zato piše v ceniku "carinjenje". Uvozne dajatve, ki jih plačaš, so pa lahko DDV (nad 22 EUR vrednosti blaga brez poštnine), carina (nad 150 EUR vrednosti blaga brez poštnine) ali trošarina (za določeno blago).

Tukaj se ne gre za to, da bo kdorkoli bolje spal, ampak da je uvozne dajatve pač treba plačati, ravno tako, kot za vsako stvar v trgovni in vsako storitev plačaš DDV. Kadar dajatev sicer ni, ti pa zaračunajo stroške postopka, je to skoraj izključno zato, ker je carinska deklaracija na pošiljki napačno izpolnjena. Ker ti uvažaš robo, moraš TI poskrbeti, da je vse OK.

Če kupiš več artiklov in pridejo v isti pošiljki, se carini cela pošiljka naenkrat. Če sta dve pošiljki, sta dva ločena postopka.

PS. Pošta Slovenije je na tem področju med cenejšimi, preden se začnemo pogovarjati o kakšnih krivicah

saurium ::

Živjo!

Imam eno vprašanje. Iz Gearbesta bi rad naročil 2 telefona zame in za punco. Cena posameznega je 115eur, sepravi skupaj 230eur.
Kaj mi vi priporočate, naj ju naročim skupaj ali posebej, da me bo carina prišla manj? Išeč po carinski pošti in mi tale fu.gov portal sploh ne odpira zato nemorem pogledati. Pač v najslabšem primeru lahko pričakujem verjetno davek 22% ane? ali bi zato ker bi bila skupna vrednost nad 150eur plačal tudi carino?
Tukej je potem še vprašanje al je bolš 2 paketa met, ampak potem spet dvojno plačaš carinski postopek in nevem kakšna je pol suma sumarum?.

In pa še, ima kdo kaj izkušenj z naročanjem v Avstrijo? Bi bilo ceneje, če bi paket naročil tja?

Hvala

darkolord ::

Za mobilni telefon ni carine, samo DDV + stroški postopka.

Ali bi ti v primeru, da naročiš v ločenih pošiljkah, ustavili obe pošiljki, ti ne more povedati nihče.

V Avstriji ne bo nič ceneje (razen pač tiste štiri eure zaradi nižjega DDV).

MIHAc27 ::

Če je EU warehouse, potem je vseeno.
Če se pa pošilja iz Kitajske direkt... pa vzemi raje vsak telefon posebej.

saurium ::

Ja sej ravno zato, Ker paket prihaja iz Kitajske.
Dobro, bom naročil posebej, pa še to magari na 2 različna naslova, da vidim kako se bo izšlo.

Hvala za vaše nasvete/pomoč

St235 ::

Edina razlika bo da boš dvakrat plačal stroške postopka. Poglej koli ko stane 2x potopek za 115€ ali pa 1x za 230€ in boš videl kaj bo dražje.

saurium ::

Bom hvala. sepravi potem za telefone res ni nobene carino, zato bom plačal davek in postopek? Edino še, kar bi lahko bilo bi bilo, da bi naredil 2 paketa in bi upal na možnost da enega ne odprejo... al mislite da te možnosti danes ni več?

Plačati moram carinjenje in postopek ane?

sepravi če mam 2 paketa po 115:

Enostavno carinjenje III (101-150 EUR, do 5 artiklov) 11,00 = 22eur + postopek 5eur in sem na 27 eur

Če pa imam en paket pa pride:
Uvozni postopek - do 1000 EUR (PO*) 20,00 je pa 20 eur + 5 eur carinski postopek in sem na 25?

A sem si pravilno raztolmačil tale cenik(pustmo sedaj davek, ki je v obeh primerih enak, gre se samo za stroške carine)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saurium ()

darkolord ::

V prvem primeru se zaračuna "Enostavno carinjenje III (101-150 EUR, do 5 artiklov) e-poslovanje", torej 10 eur za vsak paket.

V drugem primeru se zaračuna "Zahtevno carinjenje e-poslovanje", torej 13 eur.

E-poslovanje pomeni, da podatke za obračun pošlješ preko spletnega obrazca na strani carinska.posta.si. Postavka "Carinski postopek" se v teh dveh primerih ne zaračuna dodatno. Plačati moraš še vplačilo UPN obrazca (mislim da 1,05 eur).

Zgodovina sprememb…

saurium ::

Hvala za vso pomoč

koyotee ::

Še moja zadnja zgodba:
Kak mesec nazaj sem naročil svetilko pri kitajcu. Cena je bla 22.99$, po takratnem tečaju paypala je blo to 21.81€. Istega dne, mi je kitajec poslal tudi review sample svetilko v vrednosti ~75$. Na paket je seveda napisal 22$. Paket je ustavila carinska pošta in zahtevala dokumente. Ker sem v dobrih odnosih s kitajcem sem mu predlagal, da mi za potrebe pintscreena naredi kupon, ki bo znižal vrednost review sampla s 75$ na 22.99$ saj sem imel na paypalu transakcijo s tako vrednostjo in z istim datumom. No poslal sem vse potrebno in niso me vec sprasevali po nicemer. Danes grem po paket na pošto, da vidim, če so me opalili za stroške, stroške + ddv ali nič od tega :)

Je šlo skoz brez doplačil :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

k3k3tz ::

S tem, da si se javno pohvalil, kako si "nategnil" poštarje, si dosegel samo to, da bodo malo bolj tečni pri preverjanju popustov, kuponov...
Kok si kul.

koyotee ::

Ma kje majo cajt, premalo zaposlenih.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pithlit ::

Zadnjič je moja pošiljka čakala en teden na carinski pošti (namesto tiste 2 dni)... cajta imajo dovolj.
Life is as complicated as we make it...

NewInTown ::

Danes sem prejel posiljko iz Kitajske tiskana vezja za elektroniko (brez el.elementov)
vrednost blaga z DHL postnino 119 usd - (samo blago je stalo ca 70usd ostalo je DHL in stroski PayPal-a)

seveda mi je carina poslala racun za carino stroski bancne garancije 10 Eur
in Davek na dodano vrednost 24.55 Eur
skupaj 34,55 Eur za placat ob prevzemu - dostava jutri !


CARINIJO na skupno vrednost z DHL dostavo ne na vrednost blaga - saj ne uvazam DHL a!
Barabe - pa tega nasega Balkanisticnega obnasanja teh zmajev se nikoli nebomo resili...

To je ze tretjic letos - dvakrat sem jim pisal maile pa nic - pravijo da je tako po zakonu v nasi lepi sloveniji in tako naj tud ostane....
BILO BI JIH TREBA DAT V CASOPIS na POP TV in se kam..

Pozdravljeni,

V skladu s carinskim zakonom gre v osnovo za carinjenje tudi strošek poštnine oz. tovornine.

Lep pozdrav

XXXXXX
Carinski referent

Kako ste zadovoljni z mojim delom? Svoje mnenje lahko sporočite mojemu nadrejenemu na dusan.arnus@dhl.com

DHL Ekspres (Slovenija), d.o.o.
Špruha 19
1236 Trzin
Slovenija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NewInTown ()

NewInTown ::

Cenik izgleda pa tako;
Dodatni stroški storitev za carinske storitve
Carinska storitev Kako zaračunavamo Dodatne storitve
Biološke/fitosanitarne/veterinarske kontrole Na pošiljko 20.00 EUR in taksa po ceniku inšpekcijskih služb
Skladiščenje zaradi čakanja na carinjenje po preteku treh koledarskih dni Na pošiljko, na dan po preteku treh koledarskih dni 5.00 EUR/dan ali 1.00 EUR/kg, kar je več
Prenapotitev blaga - izdelava NCTS Na pošiljko 30.00 EUR
Doplačilo za uporabo bančne garancije Na pošiljko 2% (min. 10.00 EUR)
Carinski izvozni postopek (izdelava EUL) Na pošiljko 17.00 EUR
Carinski uvozni postopek (izdelava EUL) Na pošiljko 28.00 EUR
Odprodaja tovornega lista Na pošiljko 10.00 EUR
Uvozne/izvozne dajatve Finančno DTP Billing
Davek na dodano vrednost Finančno DTP Billing
Dodatno obveščanje in posredovanje že poslanih dokumentov na pošiljko Na pošiljko 4.00 EUR
Dodatno imenovanje blaga nad 5 postavk Postavka na pošiljko 5.00 EUR
Uvoz blaga kot osebna prtljaga Na pošiljko 20.00 EUR
Predpregled blaga Na pošiljko 20.00 EUR
Pridobitev odločbe carinarnice/vloga za revizijo Na pošiljko 30.00 EUR
Začasni izvoz/uvoz Na pošiljko 30.00 EUR


A obstaja alternativa od DHL-u za carino ob dostavi DHL-a??

Alamar ::

Kaj točno ti ni jasno? Carine nisi plačal. Plačal si 22% DDV na uvoz izven EU plus manipulativne stroške DHLa. V katerikoli drugi EU državi bi plačal približno enako (+- par % razlike glede na stopnjo DDVja v posamezni državi). Alternative so ti drugi ponudniki dostave. Vsi delajo po zakonu. Torej, plačaš 22%DDV na vrednost blaga plus poštnine, če presega vrednost pošiljke 22 EUR. Razlika je par EUR v manipulativnih stroških. Carina se obračuna za vrednost blaga nad 150 EUR (velikokrat je stopnja le par % ali celo nič, odvisno od artikla).

NewInTown ::

V skladu s carinskim zakonom gre v osnovo za carinjenje tudi strošek poštnine oz. tovornine.

TO MI NI JASNO !! Kaj sem od DHLa uvozo - a njihov kombi ?

koliko je DDV od 70 Eur ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NewInTown ()

NewInTown ::

Tole sem jim zadnjic napisal:
Spoštovani,
Kahko lahko carinite DHL storitve? Kaj Bom uvozil od vas?
Če zakon ne velja ga spremenite in prilagodite evropskemu če smo v Evropi Ali pa še vedno na Balkanu?

Polovica vrednosti je DHL strošek v modem primeru!

tole je bil odgovor;
Pozdravljeni,

DHL zaračuna strošek bančne garancije za založena sredstva, saj ob vnosu podatkov v carinsko listino avtomatsko založimo sredstva (denar) državi za obračunani ddv in morebitne carinske dajatve. To storitev potem zaračunamo uvozniku, znesek je minimalno 10 € + ddv.

Naša dejavnost zajema prevoze in špediterske storitve in nismo kompetentni za spreminjanje zakonov v Republiki Sloveniji, temveč le opravljamo svoje delo v skladu z zakoni ki so bili sprejeti na nivoju države.


Hvala in lep pozdrav,

XXXXXXX
Carinski referent

Toraj se vedno carina na DHL storitve
Placam jim 36 usd za dostavo in oni me prosijo da jih pooblastim in placam se enkrat dajatve na teh 36 usd katere sem jim ze placal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NewInTown ()

Okapi ::

Saj greš lahko sam iskat robo na Kitajsko, pa te bo prišlo ceneje, ker ne bo nobene poštnine, oziroma stroškov z DHLom.

O.

St235 ::

NewInTown je izjavil:

V skladu s carinskim zakonom gre v osnovo za carinjenje tudi strošek poštnine oz. tovornine.

TO MI NI JASNO !! Kaj sem od DHLa uvozo - a njihov kombi ?

koliko je DDV od 70 Eur ??


Prvič tebi carinske postopke v tvojem imenu opravlja DHL. Tako da tistih 10€ za bančno garancijo ti je pobral DHL in ne carina.

Kot drugo pa me zanima izpod katerega kamna si prilezel, da se čudiš, da se tudi na storitve (dostava paketa) obračuna DDV?

A pri frizerju tudi pizdiš ko plačaš DDV pa ti ne pusti škarij domov odnest?

Mare2 ::

NewInTown je izjavil:


BILO BI JIH TREBA DAT V CASOPIS na POP TV in se kam.

NewInTown razumem tvoje ogorčenje. Če najdeš rešitev, še meni sporoči. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

NewInTown ::

Ta Lakotnik je lacen kot DHL - morda Dela za DHL!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tlozej ()

Pithlit ::

Zanimivo kolk se folk kar naprej pizdi o stvareh o katerih pojma nimajo...
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

DDV se plača na blago in storitve. Vedno, RAZEN kadar je blago oproščeno plačila DDV.

Mare2 ::

NewInTown bi ukinil carino, DDV in DHL. Mooče tudi Lakotnika. Me zanima, kako bo to izpeljal. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

matobeli ::

No, jasno da je to mogoče. Ravno v teh časih se naše ritke nastavljajo da bi to veljalo za USA in EU.

AndrejO ::

matobeli je izjavil:

No, jasno da je to mogoče. Ravno v teh časih se naše ritke nastavljajo da bi to veljalo za USA in EU.

TTIP ne posega v davke temveč v carinske stopnje, ki so za večino stvari že 0,0%. Prihranki se bodo ustvarjali pri odstranitvi stroškov povezanih s pridobitvami raznih potrdil o skladnosti in podobnem.

matobeli ::

Torej se bo DDV še vedno 2x plačeval? Bože moj.

St235 ::

NewInTown je izjavil:

Ta Lakotnik je lacen kot DHL - morda Dela za DHL!

Nope, imam pa precej slabo toleranco do funkcionalnim nepismenih posameznikov ki so zamudil kaksno stopnjo v evoluciji, potem pa pizdijo v tri dne brez da bi sploh razumeli o cem govorijo.

Pac kupuj v EU pa ne bos placal nobenega ddv na postnino. Oziroma placal ga bos, samo ga ne bos sposoben videt.

AndrejO ::

matobeli je izjavil:

Torej se bo DDV še vedno 2x plačeval? Bože moj.

Nope. Še vedno se bo plačeval samo enkrat, natančno tako, kot se ga plačuje sedaj.

Ne vem od kje tebi in še marsikom drugemu ideja, da se ga plačuje dvakrat.

Ali ima morda kdo kje kakšen račun, kjer je naveden ob uvozu že obračunan DDV, potem pa se ga je še enkrat obračunalo na skupen znesek? Rad ga bi videl, ker trenutno je takšen račune nekje v kategoriji samorogov, jetijev, vesoljcev in poštenih politikov. Menda obstajajo, ampak nihče ga še ni videl. Ampak jaz bi tako rad verjel. ;)

matobeli ::

To torej pomeni da so vse cene v kitajskih (in podobnih) trgovinah oglaševane brez DDVja (ali whatever imajo oni)?

darkolord ::

Seveda.

matobeli ::

Kar pomeni da če naročim pod 22€ nobena izmed držav ne pobere davka na dodano vrednost?
:)) sorry, ampak ne verjamem.

AndrejO ::

matobeli je izjavil:

To torej pomeni da so vse cene v kitajskih (in podobnih) trgovinah oglaševane brez DDVja (ali whatever imajo oni)?

"Whatever imajo oni" je predvsem in samo njihov problem, ki nima nič s teboj, Slovenijo ali pa EU.

matobeli je izjavil:

Kar pomeni da če naročim pod 22€ nobena izmed držav ne pobere davka na dodano vrednost?
:)) sorry, ampak ne verjamem.

Tvoj problem kaj verjameš ali pa ne. Države izvoznikom praviloma ne obračunavajo davščin in s tem je stvar za njih zaključena. Zato lahko recimo "izvoženo" vodko v švicarskem duty-free na letališču kupiš za pol cene. Ni sicer 22 EUR ampak bolj 30EUR, ampak še vedno. Davka ti tam ni potrebno plačati.

Kako to dela Kitajska, nimam pojma in me ne briga. Zagotovo pa v tako urejenem mednarodnem okolju svojim kerlcem zagotovo ne pljuva njihovo in s tem tudi lastno skledo. Pa naj bo to 2.2 EUR, 22 EUR ali 22.000 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Okapi ::

AndrejO je izjavil:

matobeli je izjavil:

Torej se bo DDV še vedno 2x plačeval? Bože moj.

Nope. Še vedno se bo plačeval samo enkrat, natančno tako, kot se ga plačuje sedaj.

Ne vem od kje tebi in še marsikom drugemu ideja, da se ga plačuje dvakrat.

Kupi nekaj od Japonca na ebayu in boš plačal naš DDV, čeprav je Japonec že plačal japonski DDV.

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

AndrejO je izjavil:

matobeli je izjavil:

Torej se bo DDV še vedno 2x plačeval? Bože moj.

Nope. Še vedno se bo plačeval samo enkrat, natančno tako, kot se ga plačuje sedaj.

Ne vem od kje tebi in še marsikom drugemu ideja, da se ga plačuje dvakrat.

Kupi nekaj od Japonca na ebayu in boš plačal naš DDV, čeprav je Japonec že plačal japonski DDV.

Pokaži račun.

Pa v info: http://www.customs.go.jp/english/c-answ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Okapi ::

Zakaj bi kazal račun?
Kot rečeno - kupi nekaj od Japonca na ebayu. On je plačal njihov DDV, ti boš pa plačal še našega.

O.

darkolord ::

Ampak on ga tebi ni zaračunal. Če ga je pa on že plačal in ga ni zahteval nazaj, je pa to njegov problem in ne tvoj.

matobeli ::

Itak da ga je zaračunal. Sej je cena ista če pošlje izdelek na japonsko ali v slovenijo. In potem je zahteval davek nazaj. Ni pa japonec predložil računa koliko od teh 100$ je bil davek.

Davek se vedno plača, vsaj enkrat. Razen v oglaševanih "Duty free conah".

Mare2 ::

Če kdo noče plačat davka, se lahko upre, uporabi različne metode davčne nepokorščine. Jaz ne odgovarjam za njihova dejanja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

Zakaj bi kazal račun?
Kot rečeno - kupi nekaj od Japonca na ebayu. On je plačal njihov DDV, ti boš pa plačal še našega.

Kupoval sem od Japonca prevleke za svojo arhivsko Toyoto. Pa ni bilo davka. Ravno tako pri kupovanju v ZDA vidim, da se davek zaračuna samo takrat, ko sta kupec in prodajalec v isti zvezni državi. Sicer se ga ne in za tujino se ga ne. Enako velja tudi za Kanado, od koder sem pred kratkim nekaj naročal.

Za razliko od tebe ti lahko za te stvari tudi pokažem račune. Bi si jih želel ogledati?

Okapi ::

Zakaj lažeš? Nisi kupoval od Japonca, fizične osebe, ki je prevleko kupil v japonski trgovini in zanjo plačal japonski DDV.

Enako velja za ZDA. Kupiš grafično kartico od Johna iz Texasa, ki je grafično kartico kupil v Texasu in ob tem plačal prometni davek. Ko pride kartica na slovensko carino, ti zaračunajo naš DDV, John iz Texasa pa plačanega prometnega davka ne more dobiti nazaj, čeprav je kartico "izvozil".

O.

Okapi ::

In še račun, da boš dal mir.;((

Tole je iz japonskega Amazona (prevedel Google Translate - vprašaje je dal noter Slo-tech, namesto znaka za jen). Ker japonski Amazon ne pošilja robe k nam, sem naročil na japonski naslov.
Subtotal: ? 34,952
Shipping and handling fee: ? 0
Total (excluding tax): ? 34,952
Consumption tax: ? 1,748
Total: ? 36,700
Amount of payment by credit card (Visa): ? 36,700

Kolega je poslal meni, in sem plačal še slovenski DDV.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

Zakaj lažeš? Nisi kupoval od Japonca, fizične osebe, ki je prevleko kupil v japonski trgovini in zanjo plačal japonski DDV.

Ali sem ti jaz kriv, če kupčuješ s fizičnimi osebami, ki niso zmožne ali pa nimajo možnosti izstaviti računa brez lokalnih davščin, ker ti pač prodajajo neko rabljeno robo preko "malih oglasov"?

Okapi je izjavil:

In še račun, da boš dal mir.;((

Tole je iz japonskega Amazona (prevedel Google Translate - vprašaje je dal noter Slo-tech, namesto znaka za jen). Ker japonski Amazon ne pošilja robe k nam, sem naročil na japonski naslov.

Torej, kar se tiče amazona.co.jp si Japonec in si naročil na Japonsko. Kar očitno ni izvoz. Samo tebi to seveda ni jasno.

Okapi ::

Meni je vse jasno, samo ti se neumnega delaš.;(( Naj ti osvežim spomin, kaj si rekel:
Ne vem od kje tebi in še marsikom drugemu ideja, da se ga plačuje dvakrat.


In sem ti napisal, od kje ideja, da se DDV plača dvakrat. Vsakokrat, ko kupiš od fizične osebe izven EU, ki ni zavezanec za DDV, nekaj za več kot 22 evrov, je za izdelek DDV plačan dvakrat.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

Meni je vse jasno, samo ti se neumnega delaš.;(( Naj ti osvežim spomin, kaj si rekel:
Ne vem od kje tebi in še marsikom drugemu ideja, da se ga plačuje dvakrat.


In sem ti napisal, od kje ideja, da se DDV plača dvakrat. Vsakokrat, ko kupiš od fizične osebe izven EU, ki ni zavezanec za DDV, nekaj za več kot 22 evrov, je za izdelek DDV plačan dvakrat.

In jaz sem lepo napisal, da je to, da nekdo treji v neki culukafriji plačuje neke davke tisti culukafriji nima nič za opraviti s tem, da ti država članica EU DDV zaračuna enkrat in samo enkrat.

Razlagati, da "DDV plačuješ dvakrat" je navadna neumnost, ker ga plačaš enkrat in plačaš ga tam, kjer si ga dolžan plačati.

Kaj bo potem naslednja faza? Kritiziranje, da so ti zaračunane tudi okoljske takse, ki jih plačuje nekdo v culukafriji in jih zato vključi v ceno izdelka, podjetje v Sloveniji pa jih ne rabi plačevati in je to zato v nebo vpijoča krivica, da moraš plačevati okoljske takse?

Okapi ::

Edina neumnost tu je tvoja trditev, da za noben izdelek DDV ni plačan dvakrat. Pač je, sprijazni se s tem.

Lahko bi imeli tudi zakon, da so od fizičnih oseb uvoženi rabljeni izdelki oproščeni plačila DDV. Potem pa res ne bi bil plačan dvakrat. Ampak takega zakona pač nimamo, je treba državni šparovček polnit, kjer se le da.

Po mojem je itak samo vprašanje časa, kdaj bodo ukinili mejo 22 evrov in bo treba DDV plačati za vse, kar pride po pošti.

Oziroma bi bilo zanimivo vedeti, koliko te kitajske robe, vredne manj kot 22 evrov, za katero DDV pri nas ni plačan, pride v Slovenijo (ali v EU). Ker če ne bi bilo Kitajcev in ebaya, bi vse to kupovali v domačih trgovinah in veselo za vse plačali DDV.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

In sem ti napisal, od kje ideja, da se DDV plača dvakrat. Vsakokrat, ko kupiš od fizične osebe izven EU, ki ni zavezanec za DDV, nekaj za več kot 22 evrov, je za izdelek DDV plačan dvakrat.

Če kupiš nekaj od fizične osebe v Sloveniji (ali pa, saj je popolnoma vseeno, kjerkoli v EU) pa ne plačaš davka dvakrat? Al kako? (če gremo po pravilih)

Ne se na tak način vlečt iz še ene luknje...
Life is as complicated as we make it...
««
41 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018182 (170) darkolord
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94391549400 (1709) DarwiN
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322808 (9937) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499122 (53983) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030088 (26656) Fritz

Več podobnih tem