» »

kateri ram?

kateri ram?

boskosi ::

Pozdravljeni! no to bo moj prvi post na tem forumu.........hvala vsem za uporabni info

zanima me kake imate kaj izkušnje z znamkami ramov........zanima me predvsem kvaliteta, ter vzdržljivost, katere priporočate........izbiram med temi znamkami: team group , patriot , kingston , geil , supertalent , samsung ............. zelo zanimiv mi je geil, saj so dokaj poceni, pa še ocene imajo precej visoke, vendar sem že imel eno palčko, pa je po kakem letu pa pol crknila, pa ne vem al je to samo slučaj ali ti bolj crkujejo, 256mb rama ki je bil not že ob nakupu(čisto navadni) še vedno deluje, torej kakšno je vaše mnenje o geil-u............prioriteta mi je vsekakor vzdržljivost, se pravi čim daljša življenjska doba, ne da bom po letu pa pol spet ostal brez rama..........hvala vsem za info

miha22 ::

Se opravičujem ker si sposojam temo. Zanima če morda kdo ve za kako nekompatibilnost med osnovno ploščo Intel DP965LT in OCZ rami

xabre ::

vzemi patriote, so najcenejši in dovolj kvalitetni, sem tudi sam imel tak 2gb kit.

trek@s ::

Mislim da med rami, med katerimi je nekaj 10€ ali pa še tist ne razlike, ni neke velike razlike glede vzrdžlivosti - paš stvar sreče - kako nanese.
Drugače pa jaz osebno pač kupim najcenejši RAM glede na razmerje velikost/frekvenca - cena. (pred kakšnim mesecem sem kupil Patriot). Aja, navijam ram-ov ne, zato najcenejši. Če pa hočeš kaj več izstisnit iz njih, potem bo pa kdo drug povedal, kateri so ok, pa mislim da obstaja že ena T E M A

miha22 ::

Hvala. Tudi meni ni pomembno navijanje ramov, pa še ql mi zgledajo ti patrioti tako da bom kar te vzel.

PlayTheGame ::

Mene pa samo zanima ali se bolj splača imeti PC6400 rame (800) z nizkimi latencami ali PC8500 rame (1066) z višjimi latencami? Kaj je hitreje v praksi?!

In pa eno še bolj "noobovsko" :D vprašanje: Ima kakšno vezo če imaš 800 Mhz DDR2 rame in procesor z 1066 FSB (npr. C2D E6600)? Ali je v tem primeru bolje imeti 1066 MHz DDR2 rame (zaradi ujemanja frekvenc)?

Saj je bilo oboje sigurno že kje povedano, samo jaz nisem nikjer zasledil... :8)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

>>><<< ::

Višja frekvenca se bolj pozna pri delovanju, kot pa nižje latence, tako da vzami kar PC8500.

OChack ::

najcenejši PATRIOT rami z hladilnikom se ODLIČNO navijajo, sicr nimajo tok masivnega hladilnika, ampak se tud grejejo ne . 500 ou 1000mhz na 5-5-5-15 brez problema voltaža med 2.1 in 2.2v in se ne grejejo pretirano. pomoje majo še potenciala saj nja bi mel baje micron čipše sicer slabše kvalitete..
Geil tanajcenej se upirjao ko hudič, okol 480/40 oz. 980MHz na 5-5-5-15 in voltaži 2.2v . majo pa bl masiven/ težak hladilnik, grejejo se pa tako močno da ne moreš prsta gor držat, priporočam uporabo ventilatorja ki ih hudo ohladi in omogoča povičanje voltaže na nekje 2.3-2.35 in frekvence ~500+
Int€l inside, IDIOT Outside

pinx ::

Jaz imam na svoje usmerjen le 80mm ventilator.

Crucial Ballistix Tracer LED 667 5-3-3-15 @ 1200MHz 5-5-5-15.

OChack ::

zadost je, se pozna, sj patriot nj bi mel tud micron chipe, podobne kot nekateri corsair value rami ampak v to nism zihr, se mogoče zato dobr navijajo in mn grejejeo? uglavnm ventilator v rame je kul zadeva današnje čase, učas tega ni blo potrebno
Int€l inside, IDIOT Outside

PlayTheGame ::

Ogrevam se za te rame, ki jih imajo baje na zalogi pri funtechu: klik Cena se mi zdi v redu, predlaga kdo katere druge?
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

OChack ::

uzem crucial bilokatere z micron d9 čipi, dokler ih majo
Int€l inside, IDIOT Outside

frudi ::

samo opozorilo... Tracerji niso za ljudi z epilepsijo ali zelo negativnim odnosom do božičnih dreves...:)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

pinx ::

Hehe, meni pa so prav kul :D

Še posebej igre ali Orthos, imaš cel light show >:D

boskosi ::

CL naj bo čim nižji, rami z nižjo frekvenco lahko in nižjim CL lahko delujejo enako spodobno kot rami z višjo frekvenco in višjim CL..........frekvenca ramov ne rabi biti enaka kot FSB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
102273 (1928) Blinder
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628303 (15038) smarty
»

PC sestavljen po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
192264 (1471) MEDENA
»

Nakup boljšega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192588 (2034) jan01
»

Kateri RAM?

Oddelek: Kaj kupiti
412414 (1634) joker16_7

Več podobnih tem