» »

katero ohišje!

katero ohišje!

ryfee ::

hm.. katero ohišje naj izberem izmed teh dveh:

- http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...
- http://www.jae.si/article.aspx?docid=16...

Ali predlagate ksnga druzga??sam da nou prewelk..:D

>>><<< ::

ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

€uro ::

Nasvet glede tega ohišja Yesico Open Air Midi-Tower.

Je takšen način pasivnega hlajenja primeren, če bi notri domovali na primer INTEL procesor CORE 2 DUO E6600, NVIDIA GF 8800GTS, ...?

billgates ::

€uro ::

Zelo dobro ohišje! Pa je mogoče na prva dva ventilatorja na lastno pest namestit filtra za prah?

Je prah res tako velika nadloga, da se splača kupovat filtre, ali je vseeno če celo škatlo na vsake dva tedna ornk spihaš:) ?

billgates ::

Link do njihove strani, še video maš o ohišju, sem pogledal. Drugače je pa bolš če kupiš boljša ohišja ki se navadno veliko lažje odpirajo kot cenejša, pa še pleksi je da vidiš če je prašno.

billgates ::

Drgač je pa nine hundred ohišje, k ti že kupljeno nardi pravi prepih v ohišju, pa še na strani so že vrezane luknje v pleksi da lahko nakdadno vgradiš še dva ventilatorja.

€uro ::

Zdej sem komi omejil izbor na 2 ohišji istega cenovnega ranga: Katero zdaj:
Antec Sonata II ali Antec Nine Hundred?

Je mogoče kdo ki si lasti katero od teh (predvsem me zanima ali je Sonata II res tako tiha, ker to mi je dost pomemben če bo kišta v sobi)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: €uro ()

€uro ::

Ja, imaš prav, res ima veliko serijske opreme, sploh kar se tiče ventilatorjev, samo koliko prahu to notri vleče? Se da namestit filtre (spredaj najbrž že, samo kako pa na stranici?!)? Pa koliko je glasna tale Nine Hundred v primerjavi z Sonato II? Ima mogoče kdo Antec Nine Hundred (mogoče celo v svoji sobi)?

Mimogrede, a hitrost ventilatorjev nastavljaš preko softvera?

Hvala!

billgates ::

Vzemi nine hundreda je tudi tih sej maš tri stopnje obratov.

billgates ::

In kolikor sm videl na video se da hitrost naštimat ročno na zadnji strani kište.

€uro ::

Si me prepričal. :D Vzel bom kar tole 900. Edino tale stavek na Hexus.net me moti: The large mesh fitted over the cooling behemoth stops any fingers getting caught and doesn’t cause a great deal of noise as a consequence. On the other hand, it’s quite literally the biggest dust trap ever fitted to a chassis. Kako naj preprečim, da ne bo gmota prahu prihajala v ohišje skozi ta masivni dvajset (20) cm ventilator na vrhu ohišja? A če na vrh ohišja nad ventilator nekako fiksiram nekakšno mrežo za prah, to ne bo pretirano omejilo iztok zraka?

Je mogoče kdo, ki si lasti katero od teh ? Je Sonata II res tako tiha, ker to mi je dost pomemben če bo kišta v sobi oziroma kako glasen je Antec Nine Hundred?

igor0203 ::

€uro ::

Najlepša hvala za tole povezavo! Pravkar sem dokončal prvo stran in moram reči, da je kar zanimivo branje, takole da dobiš vpogled iz prve roke od nekoga, ki že ima nekaj izkušenj s sestavljanjem.

Še vedno se ogrevam za tole ohišje... Igor imaš mogoče kakšno priporočilo, ker tale tvoj link je bil kot božja strela0:) .

igor0203 ::

Koliko pa misliš dati za ohišje? Izberi si par zanimivih ohišij in poišči na netu kakšen test. Če hočeš prostorno in zračno ohišje, TT Armor/Kandalf ali pa CM Stacker. >:D

billgates ::

Še en test. Splošna ocena 7/10.

AngelOfDeath ::

Antec ima na vrhu ohišja ventilator ki piha ven in ne not...
edit: Slovnica

€uro ::

Pa misliš, da zaradi tega dejstva prah ne pride prav skozi ta ventilator v ohišje?

bluefish ::

prah bo v ohišje prišel v vsakem primeru. Če ne od zgoraj, pa od sprednje stranice, kjer prihaja prah tudi v primeru, da nimaš nameščenega ventilatorja. Najboljša zaščita je nabava filtrov.

AngelOfDeath ::

na izhodnem ventilatorju prah ponavadi ne gre not in je čista bedarija tja nameščati filtre...

filtre se namesti na vhodne ventilatorje. V ohišje mora več ventilatorjev pihat zrak kot iz njega...
edit: Slovnica

Pery ::

Zdravo...

...tudi jaz bi si sposodil temo in vprašal, katerega izmed spodaj naštetih ohišij se najbolj splača vzeti z namenom navijanja (C2D), se pravi je pomembna predvsem zračnost (pa s tem tudi čimnižja glasnost)?

Opcije:
1. Enermax CS-029
2. ThermalTake Mambo
3. GMC H70

Prav tako se ne bi branil razlogov zakaj ja in zakaj ne? Hvala.

bluefish ::

GMC ohišje se nekako ne more kosati z drugima dvema. Enermax ohišje je znano po svoji kvaliteti in prostornosti in je tudi primeren za serverje. Thermaltake pa jep rav tako dokaj dober, vendar pa ima malo manj prostora kot Enermax.

€uro ::

Antec P182 za 156€. Katera so njemu primerljiva ohišja in so (vsaj malenkost) cenejša ali lažje dobavljiva (kar tudi prispeva k nižji ceni)?

Je P182 res tišji in hkrati bolje hladi kot Enermax CS-029 ali ThermalTake Mambo?

ShARk63 ::

Sodec po tem review-u, ja. Osebno me pri tem ohisju moti to, da je premalo prostorno, se posebi ce se odlocis za vodno hlajenje, drgaci pa super ohisje.

roli ::

Čisto mimogrede: Ali lahko še naredijo lepo ohišje?
Ker te grdobe so precj khmmm... Tisti GMC vsaj nekako izgleda ampak drugo je pa prav grdo. Ne vem no v glavnem vedno, ko gledam draga ohišja so vsa super, duper ampak grda kot rit. Seveda pa je to moje osebno mnenje. A pozate kako res lepo ohišje? Vsaj po vašem mnenju?
http://www.r00li.com

bluefish ::

LianLi in Antec - ohišja teh znamk so bolj minimalistične oblike. Če pa želiš načičkano, pa je dosti izbire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

3furious ::

Najlepše ohišje, kar sem jih videl je Lexa oz. Lexa Blackline. Tudi ostala NZXT ohišja niso tako slaba.

bluefish ::

... velja zate.

Vsak ima svoj okus. Meni osebno so ta ohišja grda in preveč alien videza (verjetno zaradi tega, ker želijo biti Alienware):

roli ::

Točno tako. Vsak ima svoj okus vendar so tale NZXT ohišja odlične oblike.To je zame lepo ohišje. Ampak se mi dozdeva, da cena ni lepa.
http://www.r00li.com

3furious ::

Govoril sem zase, da mi je najlepše;) Seveda pa imajo vsake oči svojega malarja.
Lexo se dobi za okoli 140€ (funtech, agt, cool-pc)

Svizec69 ::

Kaj pa pravite na tole ohišje? Armor Jr.

Nameravam si ga kupiti in me malo zanima mnenje, pa ne samo o videzu tudi o funkcionalnosti, prezarčenosti...?

gameby ::

kje bi ga pa kupu.. k jst ga tut mislm kupt

Svizec69 ::

Mislim da sem ga preko Jae gledal! KLIK

€uro ::

Zanima me neki glede specifikaciji enot pri ventilatorjih (gledam na cool-pc).

-> Je enota CFM enako kot m3/h?

kapca81 ::

1 CFM (Cubic feet per minute) = 1.699021 m3/h (Cubic meter per hour)
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

€uro ::

Hvala Kapca:)

Svizec69 ::

gameby
Včeraj sem ga naročil reko bolhe in sem ga danes že dobil, orginal zapakirano še z garancijo za 60EUR! Če si še zainterisiran lahko pogledaš če še ima oglas, ker je 60EUR res malo v primerjavi kolko stane v trgovini, pa res je brezhibno niti odprto eš ni bilo, vsa začitna folija je še bla gor pa vse, skratko NOVO.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ohišje?

Oddelek: Kaj kupiti
233317 (2420) Picero
»

Se splaša kupit ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
997110 (4881) Big_Al
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
171916 (1574) usavko
»

ulTrA PC - need your help plz (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
674149 (3058) PrimozR
»

Mislim da bom kupil novo ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
71118 (917) msms

Več podobnih tem