» »

HD DVD predvajalniki

HD DVD predvajalniki

trdoreh ::

Tako, danes sem domov prinesel težko pričakovani HD DVD player od Toshibe, ki nosi oznako HD XE1 in je poizvajalčev top model, kar se tiče HD DVD-jev.

Vse skupaj lepo zapakirano v škatli normalne velikosti, izgleda tako:

V škatli so bila priložena navodila (nemški, španski, angleški jezik), dva napajalna kabla (en za ang. trg), cinch kabel (rdeči, beli, rumeni), daljinec in 4 baterije. Daljinec je zelo stilski, kakovostno narejen in pa kar velik (zato pa potrebuje kar 4 AAA baterije). Daljinec ima funkcijo backlight, ki omogoča osvetljevanje tipk (po želji se lahko osvetljevanje izklopi).

Še osvetljen:

Sama konstrukcija komponente je odlična, čvrsta, kompaktna, skratka vse na svojem mestu. Malo spominja na stare VHS playerje (v pozitivnem smislu). Na prednji strani, se pod pokrovčkom skrivajo gumbi (za osnovne direktive) in pa 2xUSB priključek.

Na zadnjem delu so vsi priključki, ki si jih lahko zamislite. Pri tem nebi izgubljal časa, lahko samo povdarim, da med vsemi priključki najdemo tudi LAN vtič. Slika zadnjega dela:

Ko sem zadevo priklopil, je gumb za standby obkrožila rdeča lučka, ko pa sem z daljincem pritisnil na ON se je XE1 zasvetil v modri barvi, ostal sem brez besed!8-O :D

Sam vklop ni trajal veliko, tudi nalaganje HD DVD-ja ni za doti presegalo 30 sek. Tukaj moram takoj povdarit, da je slika naravnost fantastična, lahko bi rekel, da celo boljša od X360 HD DVD-ja. Sprobal sem tudi ostale formate in ja, Toshiba XE1 bere tudi DVD, audio DVD in tudi DVD+R. Morem se za trenutek ustaviti pri SD DVD-jih, katere XE1 prebavi izredno dobro. 1080p upscaling je odličen, za kar poskrbi Reon chip.
Zvok je zelo dober! Za enkrat imam XE1 in receiver povezan s HDMI kablom, bom pa v kratkem slednjega nadomestil s coax povezavo.
Lahko, da imam jaz srečo ampak glasno delovanje nad katerim so se pritoževali na tujih forumih, pri mojem playerju ni prisotno. Eh mogoče so pa nekateri preveč občutljivi, al pa jaz "rahlo" gluh!:D
Sam menu playerja je zelo enostaven, takoj sem naštimal 1080p signal!:D
Setup Toshi XE1:




p.s. Slike so kar velike, opazil sem šele, ko sem jih naložil!;((

Lp, Jan

[edit: popravljene slike]
  • spremenil: podtalje ()

damirez ::

Koliko love?

boris22 ::

Jan pa kaj ga že prodajaš na bolhi sem videl oglas cena je 699 eurov.
http://www.bolha.com/oglas2451535
Drugače testov na internetu res ne manjka:
http://www.trustedreviews.com/tvs/revie...
http://www.reghardware.co.uk/2007/04/26...
Cene te komponente se gibljejo med 800-900 euri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boris22 ()

trdoreh ::

Jan pa kaj ga že prodajaš na bolhi sem videl oglas cena je 699 eurov.
V bistvu sem misli, da ne bere audio dvd-jev, pa dvd+r, zato sm ga dal na bolho...Oglas umaknjen!:D

Lp

p.s. Kdaj se boš oglasil Boris?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

Iron Maiden ::

@Jan999:
Kako pa to, da na škatli od Toshibe piše "region 2", ko pa naj bi bili HD DVD playerji region free?

trdoreh ::

Kako pa to, da na škatli od Toshibe piše "region 2", ko pa naj bi bili HD DVD playerji region free?
Toshi XE1 ni samo HD DVD playe, je tudi odličen SD DVD player, torej SD DVD region 2.

Lp, Jan

Kajtimar ::

Odličen nakup Jan!

Tudi sam mislim nabavit. Splača se zadeva tudi zaradi upscalinga navadnih dvdjev ki je baje FENOMENALNA in prekaša razne oppo, samsung in enako drage denon dvd predvajalnike! Ni kaj komponenta da te kap, sam škoda da ne predvaja divxov..... ehm, no, ni škoda :\

rs1975 ::

mogoče malo čudno vprašanje: pa ta hd dvd vrti tudi filme v mkv formatu?

bluefish ::

še več takih mini opisov ! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektorji LCD HD itd... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
729917 (6818) Alfonzo
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942118448 (35435) Kovalchuk
»

PlayStation 3 kot Blu-Ray predvajalnik

Oddelek: Konzole
262345 (1678) trdoreh
»

Test Blu-ray zapisovalnika Pioneer BDR-101ABK

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
236127 (4505) Jaffa
»

Vse o High Definition + xbox 360 HD DVD review (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
778801 (6376) trdoreh

Več podobnih tem