» »

Vse o High Definition + xbox 360 HD DVD review

Vse o High Definition + xbox 360 HD DVD review

1
2
»

macgajver ::

Veš kaj je žalostno da xbox 360 nima hdmi izhoda razn ta čist tanov ki je črne barve.
tenstan krompir je pa zakon

JutriPS3 ::

Lej ko se izmikaš:D
Sedaj pa že osebno žaljenje.
Jaz sem ti lepo napisal da je xboxovaHD enota namenjena izključno predvajanju filmov. Iger pa žal na njej ne boš mogel vrteti.

V času ko se bo dalo writati na prazne medije (tako BD kot HD-DVD) boš moral kupiti dvosoljni HD-DVD medij za kapaciteto le malce višje od one od enoslojnega BDja. Poglej si sedaj cene dvoslojnih DVDjev. Če misliš da bodo prazni HD-DVDji dosti cenejši se precej motiš. Resda naj bi bili prazni mediji BD draji vendar.... ob občutnoooo več prostora. Tako da bo tudi razlika po ceni po GB igrala precejšen vpliv. Če bo prazen HD-DVD medij recimo 1 EUR, BD pa 1.3 EUR bo še vedno slednja opcija precej ugodnejša zaradi razmerja.

Btw. kakšne priste podatke želiš?? zanimivo da se nisi toliko zapičil o oni pravljici o 8 slojnih HD-DVD medijih. Torej kje bi jih lahko kupil ko se tako naslajaš sedaj>:D

Izi ::

Nekdo ne spremlja tehnologije dovolj.
Bom še malo olja priliv na ogenj med HD-DVD in Blu-Ray >:D

HD-DVD ima po novem 17 GB na eno plast.
Že od začetka leta imajo HD-DVD plošče po 51 GB :D
Link: http://www.physorg.com/news87584681.html
HD-DVD plošče nimajo in nikoli niso imele nobenih težav in imajo še ogromno rezerve. Če bo potreba lahko število plasti brez problema takoj dvignejo.
Enoslojni HD-DVD se sploh nikoli niso prodajali, so že od kar pomnim dvoslojni in sedaj bodo tudi trislojni. Vsi filmi trenutno so na dvoslojnih medijih.

Blu-Ray pa je približno ob istem času po hudih težavah uspel prilesti na dvoslojne medije in na kapaciteto 50 GB.
Še vedno je večina Blu-Ray filmov na enoslojnih medijih, tistih na dvoslojnih je bolj za vzorec.

Torej po kapaciteti trenutno vodi HD-DVD.
Po zanesljiviosti prepisljivih (ne originalno naštancanih) medijih že od nekdaj vodi HD-DVD. Blu-Ray zapisljivi mediji so zelo občutljivi. Zaščitna ohišja so sicer uspeli odpraviti in dodali so nekaj dodatnih plasti iz neke posebne plastike, pa je HD-DVD še vedno bolj zanesljiv kar se tiče obstojnosti podatkov.

Potem pa je tukaj še zaščita, ki jo nihče prav ne obožuje. Blu-Ray mediji imajo vso možno zaščito, kar jih dela dokaj neuporabne za povprečnega računalniškega uporabnika in napovedane so še številne nove zaščite. medtem ko DH-DVD nima razen kodiranega filma nobene zaščite in še bolj uporabniško prijazen kot navaden DVD.
Naj za Jana999, ki je omenil, da bo začel nabavljati tudi Blu-Ray filme omenim, da so vsi Blu-Ray mediji, tako kot DVD mediji Regijsko zaščiteni in ji torej ne moreš kar kupovati kjerkoli po svetu.
Blu-Ray filmi so razdeljeni na 3 regije, medtem ko je bil DVD razdeljen na 6 regij.
Pri HD-DVD so se odločili, da je regijska zaščita nesmiselna in je nikoli ne bo. Vsi HD-DVD filmi so region free.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

PALOMINO ::

Eno vprašanje, koliko je glasna tale HD-DVD enota za X-box 360, po nekaterih tujih forumih folk jamra, da se ne da normalno gledat filmov - baje da je glasnost obupna? Drži?

umax ::

...gre zato, da želim pristne podatke in ne neka sklepanja....
...jaz trenutno zagovarjam HD DVD, ker je po pričevanjih ljudi boljši...

Jan tole ko pises, meni ne gre skupaj ... hočeš pristne podatke, po drugi strani pa prideš s tako izjavo ven, češ da je po pričevanju ljudi hd-dvd boljši. Sploh nevem v kakšnem pogledu je lahko prazen medij boljsi, fora je samo v tem, katere filmske hiše so se odločile za določen medij, da se lahko med sabo jebejo u glavo! Sam nisem pristaš ne nega ne durgega medija.

Glede linka za Dual layer BD filme pa kar tukaj, ta stran je odličan za tehnične podatke posameznega filma --> http://bluray.highdefdigest.com/reviews...


Izi, mi prosim daš linke kjer lahko kupiš 2 in 3 slojen prazne HD-DVD medije. Sam še nisem zasledil filma, ki bi bil na 3 slojnem HD-DVDju.
In ne, dual layer BD filmov ni samo za vzorec, jih je že kar precej zunej, si jih sam lastim zgoraj omenjene + poglej si na linku v tem postu, koliko je še ostalih.
Asus A8N32-SLI Deluxe/170 0550VPMW@3000MHz/2GB OCZ EB Platinum@3-3-2-5@250MHz
POV GeForce 7800GTX 512MB (610/1820)/SB Xi-Fi Fatal1ty/Tagan530u15/TT Tsunami

kuglvinkl ::

Fantje, easy! ;(

Zgodovina sprememb…

trdoreh ::

@PALOMINO, zadeva sploh ne drži! Zadeva je skoraj neslišna!

Lp

@umax, BD v VC-1 drži, sem preveril in se prepričal.

JutriPS3 ::

@PALOMINO, zadeva sploh ne drži! Zadeva je skoraj neslišna!

Ja eni pravjo tako, drugi drugače. V Jokerju je bilo pri opisu omenjeno da zadevo NI neslišna. Tudi na raznh forumih se razbere nekje da je neslišna nekje da ni (vsekakor pa PS3 JE neslišen kar so potrdili tudi pri Jokerju). Verjetno je pri X360 razlika na kako enoto naletiš. Verjetno kakšna petkova izmena ni najtišja>:D

Tudi meni ni jasno kako je lahko en medij boljši od drugega. Če primerjamo gostoto je BD v veliki prednosti, če primerjamo slojnost je po Iziju HD-DVD v prednosti.
Očitno nekateri ne veste da se bo 1 in 0 isto brala na BD in HD-DVDJu>:D Torej ob istem kodiranju bo slika IDENTIČNA.

trdoreh ::

Stari ti si preveč pameten za moje pojme! Če ti rečem, da je skoraj ne slišna, ker jo imam doma, pol nevem kaj maš za komentirat!?!?!:D Kot drugo pa sploh noben ni spraševal kolko je glasen tvoj PS3, al si se spet hotu pohvalit s čim?! Mah...

p.s. sm mislu, da si na izletu?!:D :D :D

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

JutriPS3 ::

p.s. sm mislu, da si na izletu?!

Sem že nazaj. Stari, čisti dolgčas tam gor.0:) Najbolj je bil ov avtu ko je klima vzdrževala konstatnih 20stopinj hehe

Stari ti si preveč pameten za moje pojme! Če ti rečem, da je skoraj ne slišna, ker jo imam doma, pol nevem kaj maš za komentirat!?!?!

Pa kaj si ti zaen. Saj sem napisal stanje!!! Ti komentiraš da je neslišna! V Jokerju so komentirali da JE slišna. Očitno je precej važno na katero "verzijo " naletiš al whatever. Kaj teb ni jasno? Komu zdej verjet, tebi al uredništvu Jokerja ki imajo pri opisovanju podobnih naprav dost izkušenj. In glede na to da zadevo LAHKO neposredno primerjajo s PS3 potem verjamem da ni ravno neslišna. Si ti bog da je ravno tebi za verjet. Pa btw. niso edini ki so se pritoževali nad glasnostjo. Imaš očitno srečo da si dobil dober primerek ali pa imaš zvočnike na full>:D samo samo po tem reči ko imaš ti neslišen primerek in sedaj posploševati na vse je pa neumnost. In ravno ti ko daš tako rad primerjave na forume (ponavadi v stilu: "na forumih pravjo da je X boljše od Y"). Zgleda da tukajh ne velja več. >:D

macgajver ::

Vidi se, da ima Sony obilo izkušenj s področja zabavne elektronike. Medtem ko vklopljenega xboxa 360 ne moreš preslišati niti s sirom v sluhovodih, dočim jame njegov pogon v okolico včasih spuščati prav nezdrav hrup, je PS3 njegovo totalno nasprotje. Namesto da bi bil vbočen, je izbočen; napajalnik je notranji namesto zunanjega; stroj pa je kljub teži petih kil in izdatni velikosti, ki presega tako 360ico kot prvi xbox ter stari model PS2, tih kot mrtva miš. Celo med delovanjem pogona ga komajda slišiš in edina skrb je, da stoji na dovolj zračnem prostoru, saj se greje kot krušna peč.

Jan jest tud mislim če jokerjevci pravijo da je glasen potem je vrjetno glasen mogoče si imel ti pač srečo in si narajmal tiho zadevšno.
tenstan krompir je pa zakon

pingec ::

stroj pa je kljub teži petih kil in izdatni velikosti, ki presega tako 360ico kot prvi xbox ter stari model PS2, tih kot mrtva miš.

Misliš rečt na račun teh kil in velikosti... ?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

JutriPS3 ::

Verjetno je misliv to da je stvar bolje in bolj učinkovito dizajnirana. Rad bi te videl notranjji napajalec pri X360. Verjetno bi prišlo do samovžiga:D
Itak pa je nekaj v tem smislu omenil že Sneti v Jokerju (vsekakor "avtoriteta" na področju konzol v Sloveniji - človek s kakimi 15 letnimi izkušnjami ...)

Btw. jan: kdaj dobiš PS3? potem boš lahko v miru primerjal:D

macgajver ::

Sej to je iz jokerja skopirano jest nebi nikol kej tacga skup spravu sploh pa te pike vejice in te stvari. ( Sneti ruls)
tenstan krompir je pa zakon

trdoreh ::

Primerjava slike SD:HD klik.

Lp

macgajver ::

OMG men se kr oči zarosijo tko je hd lep za pogledat razlika je kokr noč in dan.
Dej nej začnejo pri nas oddajat vsaj 16:9 sliko potem pa počas še hd. Bolš da bi temu namenil denar kokr za sinhronizacijo.
tenstan krompir je pa zakon

Izi ::

Dej nej začnejo pri nas oddajat vsaj 16:9 sliko potem pa počas še hd.


Ja, saj je že kar nekaj filmov na naši TV bilo v 16:9, kjer imaš potem na 4:3 TV-ju črn rob zgoraj in spodaj.
So pa za nas Slovence velik problem podnapisi. :|
Sedaj jih pustijo spodaj v tistem odrezanem črnem robu in če razširiš sliko lepo na 16:9 format ostaneš brez podnapisov oziroma vidiš samo zgornjo vrstico, kar je še slabše.
Morali bi premakniti podnapise v sliko, ampak potem bi protestirali tisti nazadnjaki, ki imajo še vedno 4:3 TV-je, ker bi imeli podnapise skoraj na sredini ekrana :D
Podnapise bi morali prenesti v Teletekst, kot imajo to urejeno v bolj naprednih državah. Tako so podnapisi neodvisni od slike.

Glede HD pa je še precej huje, saj nas je entuzijastov, ki vedno živimo 10 let pred ostalimi zelo malo.
In zaradi nekaj promilov ljudi bi morali vsi ostali 99,9% ljudi kupiti nove drage televizorje, čeprav si niti v sanjah ne predstavljajo kaj sploh je ta HD.
Lahko bi seveda prodajali kakšne škatlice, ki bi HD signal prekodirale v obliko razumljivo starim televizorjem, ampak ljudje bi še vedno negodovali, saj te škatlice ne bi bile prav poceni pa še programov ne bi mogli prestavljati več kar na TV-ju ampak bi rabili nov daljinec za tisto škatlico.

Zato se je Evropa odločila da da ljudem čas do leta 2012, da počasi preidejo iz analognega v digitalno. Pet let je sicer relativno dolga doba ampak glede na to, da 90 % ljudi nima pojma za kaj se sploh gre je to še prekratko.
Ob začetku leta 2012 ko bodo dokončno prenehali z oddajanjem vseh analognih signalov bo po moje še vedno marsikdo debelo gledal, zakaj je njegov TV nenadoma ostal brez vseh programov :D

Valentin ::

>Ja, saj je že kar nekaj filmov na naši TV bilo v 16:9, kjer imaš potem na 4:3 TV-ju črn rob zgoraj in >spodaj.

To pa ne bo držalo. Filmi 16:9 formata na 4:3 ekranu zgledajo samo raztegnjeni po višini, črnega robu ni...
In ja, tudi tak format prikažejo kdaj pa kdaj na naši TV.

Tisti s črnim robom zgoraj in spodaj so razni cinemaskop formati. Črn rob ostane tudi na ekranu 16:9.

macgajver ::

Sicer je tole malo off topic toda valentin motiš se.
Nam oddajajo vedno sliko formata 4:3 vanj pa tlačijo slike raznih formatov.

Tko kot je izi reku ------Ja, saj je že kar nekaj filmov na naši TV bilo v 16:9, kjer imaš potem na 4:3 TV-ju črn rob zgoraj in >spodaj.-------

Prav tako imaš na lcdju ali plazmi črn rob zgoraj in spodaj čeprav je dejansko velikost filma 16:9 tv upošteva še tisti črn rob kot sliko ker je original oddajni format 4:3 potem so zravn še podnapisi pol jih je na sliki pol pod in če hočeš dat sliko čez cel zaslon moraš uporabit funkcijo zoom slike ne manjka nič toda podnapisou manjka pol zaradi uporabe zuma je še malo bol motna slika. Uglavnm švoh.

Uporabnik lcdjev plazem more na običnem dvdju za 50eur tud v nastavitvah naštimat wide drugač imaš pri 16:9 filmu črn rob pa še slika je sploščena. Tako kot pri navadnem tv.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Kar se podnapisov tiče, so jih na TVS že kar nekaj časa nazaj premaknili višje, na Popu pa so še vedno po starem, torej zelo nizko. Tudi, kar se slike tiče, je pri TVS opazen postopen prehod na 16:9. Recimo pri prenosih poletov iz Planice je bila slika z majhnim črnim robom zgoraj in spodaj, enako pri tekmah SP divizije I v hokeju. Ne vem, ali se samo meni zdi, da se le nekaj premika v tej smeri?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Valentin ::

@macgajver
Da, seveda je lahko razmerje 16:9 tudi pri formatih s črnimi robovi.
Konec koncev je vseeno - če ima 16:9 TV dobro avtomatiko za prikaz, bo slika pravilna na celozaslonskem načinu v obeh primerih:

1.) Ko je na 4:3 TV-ju stisnjena samo po horizontali (oz.raztegnjena po vertikali, kot sem navedel v mojem prejšnjem postu), jo bo na širokem TV-ju avtomatsko prikazalo v njeni pravi širini tudi po X-osi.
2.) V primeru s črnimi robovi pa jo bo moralo 'pozumirati' na celoten ekran.

Vendar v drugem primeru nastane problem, ker signal nima dovolj vrstic. Manjka jih namreč za zgornji in spodnji črn rob. Pri zumu mora potem TV manjkajoče vrstice nadoknaditi umetno, drugače bi bila slika opazno slabša (kar je tudi je, če naš TV tega ne zna).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

gruntfürmich ::

najbolj se na kabelski televiziji razmerju slike 16/9 približuje orf, ko na 4/3 tv-ju imaš stlačeno sliko, ki mora biti v 19/9 formatu, ne pa da se v 4/3 sliko devajo črni robovi. to je brez veze. to je največje sranje. al 4/3 al pa 16/9, ne pa 4/3 z robovi. itak pa imajo novejše 4/3 televizije zoom na 16/9.
btw; komu se zdi 16/9 cool? meni osebno ne. imam rajši 4/3.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Izi ::

Se strinjam, da je pravilno, da bi morala biti slika, namenjena 16:9 televizorjem, stlačena po širini. Se pa večkrat sreča črni rob v 4:3 formatu kot pa stlačeno sliko.
Menda imajo vsi 4:3 televizorji tipko, da lahko sliko preklopijo v 16:9 način in se jim slika stlači po višini in lahko potem normalno gledajo sliko z črnim robom zgoraj in spodaj.

komu se zdi 16/9 cool? meni osebno ne. imam rajši 4/3.

A je to provokacija? Ker drugače si, brez zamere, malo čuden. :D
Človeški vid "zajema" sliko, ki je precej podobna formatu 16:9, zato smo iz 4:3 tudi prešli na 16:9.
16:9 je tisti naraven format, ki ti najbolj zapolni vidno polje in tako je udobje pri gledanju največje.

Seveda če imaš TV z diagonalo 80 cm oddaljen 3 metre ali več potem je itak vseeno kakšen format imaš, ker ti tisti mali kvadratek ali pravokotnik komajda zavzame kakšen procent vidnega polja >:D

Če pa imaš TV velikosti kot se šika (50" na treh metrih) potem pa je razlika med 16:9 in 4:3 formatom velikanska. Ravno zato ne boš nikjer našel velikih ekranov večjih od 37", ki bi bili v razmerju 4:3, ker je to nesmiselno in neuporabno.

gruntfürmich ::

hja, čuden sem :D :D
meni se pri 16/9 bolj zdi da je težje spremljat film. itak se tam po robovih ponavadi nič ne dogaja, in je (meni) pravzaprav taki raztegnjen format bolj moteč, ker se težje skoncentriraš na osrednje dogajanje (to dogajanje pa skoraj nikoli ne preseže osrednjega navideznega kvadrata slike), ker te pač moti periferija. to je moje doživljanje 16/9.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

macgajver ::

Fora filmov je ravno v ozadju zato pa so skoraj vsi filmi posneti v še ožjem formatu kot 16:9 ravno zaradi tega da se lahko čim več zajame v sliko. Že od pamtiveka se filmi snemajo v ozkem formatu kino je ozek format. Samo navadna tv je 4:3 nevem zakaj sicer upam da to lahko kdo razloži ki se bolj spozna na zgodovino tvja toda ko gledaš na lcdju ali plazmi filme v 16:9 ga ni frajerja ki bi rekel stari to je džabe men je bol 4:3 sliko gledat saj vidš možakarja od glave do pete boh nadej zadej še mal narave prkazat ane.

Grem gledat titanik na 4:3 in hočem bult samo leonarda di capria v tintaro ker kar se dogaja okrog njega me samo moti in je brezveze ane gruntfurmich mah dej no sej neveš kaj govoriš.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

macgajver ::

Se opravičujem za ta zgornji post danes sem imel resnično najslabši dan sploh mogoče me tudi luna meče. gruntfurmich upam da te nisem preveč užaliv ti si povedal pač svoje mnenje.

Fora filmov je ravno v ozadju zato pa so skoraj vsi filmi posneti v še ožjem formatu kot 16:9 ravno zaradi tega da se lahko čim več zajame v sliko. Že od pamtiveka se filmi snemajo v ozkem formatu kino je ozek format. Samo navadna tv je 4:3 nevem zakaj sicer upam da to lahko kdo razloži ki se bolj spozna na zgodovino tvja . Do tukaj je še vredu naprej je bila samo še moja slaba volja.

Drugače smo zašli malo off topic.
tenstan krompir je pa zakon

gruntfürmich ::

vsakemu svoje
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

trdoreh ::

V juliju bo Pioneer na tržišču ponudil 7.1 reveiver VSX-LX50, ki bo prebavil Dolby TrueHD in DTS HD. Napovedana cena 1200eu.


Lp

[popravljene povezave do slik]

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blu-ray FTW: Warner opustil podporo HD DVD formatu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
12515293 (11261) SmeskoSnezak
»

DivX na konzolah?

Oddelek: Novice / Konzole
92969 (2969) kixs
»

Prvi HD-DVD film na BitTorrentu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
9312717 (9192) MrStein
»

HD-DVD pridobiva?

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
436082 (4314) Stepni Volk
»

DVD - WS in FS

Oddelek: Zvok in slika
71338 (1227) Stepni Volk

Več podobnih tem