» »

PlayStation 3 kot Blu-Ray predvajalnik

PlayStation 3 kot Blu-Ray predvajalnik

AtaStrumf ::

Zanima me torej ali je PlayStation 3 polnopraven Blu-Ray predvajalnik ali je kako pohabljen, ker sem opazil neke kao PS3 kompatibilne Blu-Ray diske in neke govorice, da kao ni enakovreden standalone predvajalnikom (ker je prepoceni 8-O). Stric Google mi ni najdel kakega zadovoljivega odgovora, moj LCD TV pa nekako krici po HD predvajalniku :D.

kljucavnicar ::

PS3 naj bi bil najboljsi Blu-Ray predvajalnik na trziscu.

http://reviews.cnet.com/4323-6531_7-6575534.html?tag=feat.1

Gr0unD Zer0 ::

zakaj prepoceni?

raje ps3 kot stand alone predvajalnik...

zakaj? iz 4 razlogov: lahko igraš še špile gor:D , je nenormalno lepši kot tiste ogabne škatle, ima disk, bere spominske kartice...

edino kar bi lahko bilo boljše pri stand alone predvajalniku je višja hitrost fast-forward previjanja ipd:D

just MHO

AtaStrumf ::

Prepoceni, ker bi raje zaracunavali po 1000 EUR samo za predvajalnik. Nekaj v smislu "too good to be true".

trdoreh ::

Vsekakor najboljši Blu Ray predvajalnik, ker je edini s HDMI 1.3. Po drugi strani pa SD DVD-je ne prebere tako dobro kot stand alone playerji. Za 600eu je v tem trenutku best buy, seveda odvisno od namena uporabe.

Lp

Gr0unD Zer0 ::

navadne DVDje tudi bere odlično... ne zaostaja v ničemer za stand alone playerji...(ajde mogoče z neuporabnimi funkcijami, ki jih itak sprobaš samo enkrat ter vidis da so bzv)

trdoreh ::

navadne DVDje tudi bere odlično... ne zaostaja v ničemer za stand alone playerji...(ajde mogoče z neuporabnimi funkcijami, ki jih itak sprobaš samo enkrat ter vidis da so bzv)
S katerimi playerji si pa ti to primerjal?

Lp

matjash ::

yamada, hyundai, scott >:D
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

krnekaj ::

Ps3 se pri predvajanju DVD-jev in funkcijo Upscale do 1080p lahko primerja po kvaliteti s playerji tipa DENON 2930 in podobnimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krnekaj ()

trdoreh ::

Ps3 se pri predvajanju DVD-jev in funkcijo Upscale do 1080p lahko primerja po kvaliteti s playerji tipa DENON 2930 in podobnimi.
Ta je dobra ja!:D :D Zadeva ne drži, Denon ima tak upscaling, ki ga PS3 lahko samo sanja! Lahko se piše kar koli, zadeva ne drži, zame je debata zaključena! Pa prosim te ne govori kar nekaj na pamet!

Lp, Jan

p.s. Celo slabši upscaler ima od Denona 2910, kaj šele od 2930!:\ Mogoče se lahko primerja s Denon 1930, to je pa tudi vse!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

Tihi Mi53k ::

Jan, zdaj pa ti govoriš na pamet.
PS3 za upscaling uporablja cell, za katerega ne moreš rečt, da je ravno bogi.

trdoreh ::

Sploh nisem reku, da je bogi, ne more se pa primerjat s predvajalniki srednje/višjega razreda, še posebej ne z Denon predvajalniki kot so 2910, 2930, 3930!

Napisal sem, da se lahko primerja z Denon 1930, ki ni slab DVD player in ima upscaler 1080p. Vsekakor mislim, da je za konzolo to dober rezultat. Imam x360, ki dela ne opravi niti približno tako dobro.

Lp, Jan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

Mavrik ::

PS3 za upscaling uporablja cell, za katerega ne moreš rečt, da je ravno bogi.

Kaj ima centralni procesor veze z algoritmom za upscaling?
The truth is rarely pure and never simple.

Tihi Mi53k ::

Ne vem, verjetno ga izvaja.
Se strinjam, da je sam algoritem najpomembnejši, ampak ne vem, zakaj PS3 nebi mogel imeti enako dobrega, kot recimo najboljši Denon?

"Sony isn't content to simply match the visual quality of upscaling TVs and DVD players, since the Cell is capable of doing much better." - quote dveh SCE managerjev

Zgodovina sprememb…

Gr0unD Zer0 ::

yamada, hyundai, scott


pametnjakovič...:\

samsung

krnekaj ::

@jan999 nisem govoril nekaj na pamet, ampak sem prebral test na tejle strani ( AREA DVD), kjer so lepo napisali, da se PS3 po kvaliteti upscala približa tudi playerjem takega ranga , seveda pa nisem rekel da je boljši
Pa AREAD DVD niso tako slabi ocenjevalci!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krnekaj ()

Gr0unD Zer0 ::

p.s. nwm kak smo mi prišli zaj na DVDje, ce pa tip išče blu-ray predvajalnik...:\
je*bes ti upscale

Yagi-san ::

Sama ideja uporabe PS3 za predvajanje Blu-Ray ploščkov se mi zdi odlična. Kakšne pa ima možnosti povezave PS3; na TV gre vrjetno preko HDMI kabla, kaj pa za povezavo z ojačevalcem za prostorski zvok ? Ima morda optiko, DVI ? In pa še, možno je predvajati le B-R ploščke, kaj bi moral storiti z HD-DVD ploščkom ? Se ga da na računalniku spremeneniti in zapeči v B-R opcijo ? Hvala.


Yagi-san

Pesimist ::

Eh tu se vidi Janova anti PS3 vera.

nvidiaboy ::

trdoreh ::

Eh tu se vidi Janova anti PS3 vera.
Sploh ne! Zadevo sem si pogledal v živo in me ni prepričala, kar se SD DVD tiče.
Je pa PS3 odličen Blu-Ray predvajalnik, pravzaprav najboljši trenutno na trgu!

@Yagi-san, o HD DVD, Blu-Ray, PS3 itd. veliko piše na high-def.si

Lp, Jan

Modri dirkač ::

Ampak a ni tukaj tista fora, da če ti TV ne podpira 24p, da je vse skupaj potem precej brezveze?
Everybody lies!

Gr0unD Zer0 ::

na ojačevalec gre preko optike ja

trdoreh ::

24P lahko izklopiš!


Lp, Jan

Modri dirkač ::

Pa potem dela BluRay tak ko treba?
Everybody lies!

Sputnik59 ::

a je se mogoče ps3 pocenil, nekje sem prebral da so naredili neko oskubljeno različico, ne spomnil pa se cene?

trdoreh ::

Vse odgovore najdete na zgornjem naslovu...


Lp, Jan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blu-ray predvajalniki - kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
367217 (4435) Anney
»

Blu-ray predvajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
52473 (2404) simnov
»

Sony BDP-S300 Blu-Ray player

Oddelek: Kaj kupiti
111785 (1463) Michaelosz
»

Samsungov BD/HD DVD predvajalnik bo stal okoli 400 €

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
394701 (3363) lukanium
»

Test Blu-ray zapisovalnika Pioneer BDR-101ABK

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
236059 (4437) Jaffa

Več podobnih tem