» »

Switch

Switch

fitipaldi ::

Pozdravljeni

Do sedaj sem imel router.Modem imam v eni sobi računalnika pa v drugi.Dons sem nabavil switch pa me zanima kaj moram naredit da bo delal.Router ima wan vhod ,switch ga nima .Vsi so mi govoril da samo priklopim in dela :)

hvala

#000000 ::

Ja kabel iz modema prklop v enega od portov in če se prižge kaka lučka imaš link, nima veze al je to port 1 al 8. LP

fitipaldi ::

ja in kaj po samo na 1 pc-ju nastavim ip....

#000000 ::

Čak a zdej imaš router al ne ? Vsaka mašina more imet drugačen ip naslov, dočim privzeti prehod ali gateway po eng, imajo vsi isti, tkole recimo, 192.168.1.1 je moj router.



Če pa imaš na routerju vklopljen DHCP server, potem lahko narediš da ti win mašina samodejno pridobi naslove, ampak potem ne moreš omejevati bandvitha in delat portforwarda ipd. ker boš imel vsakiš ko ugasneš komp drug ip. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

fitipaldi ::

ne prej sem imel router in sem v routerju nastavil ip.Sedaj bi pa rad priklopil switch pa me zanima kje nastavim ip -imam statičnega

#000000 ::

Čaki zdej si brez routerja JA, imaš statišni IP naslov, in bi rad imel preko switcha priklopljenih več računalnikov JA ??

fitipaldi ::

ja tako je :)

AndrejS ::

Odvisno od ponudnika interneta... če maš kablskega preko switcha ne boš moral priklopit več compov gor,,, SIOL je dovoljeval 4 sočasne povezave.

fitipaldi ::

ponudnik je t-2

Mitch ::

T-2 uradno podeljuje le 2 dinamična naslova...
Samo poznam kolega, ki ima 3 kompe in na vsakem svoj dinamičen IP.8-)

LP, Mitch

fitipaldi ::

sej jest bi rad priklopil samo 2 compa,samo zanima me kako nastavim ip-je

#000000 ::

Ja sej ima router, pol tko nima veze.

Nč priklopi tko kot na sliki pač iz routerja v switch in pol naprej

fitipaldi ::

ja to mi je že jasno kako priklopim samo kaj pol nastavim

#000000 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

fitipaldi ::

ja sej tko sem naredil pa mi ne dela.Ali samo na enmu compu nastavim to

fitipaldi ::

ali so še kakšni predlogi?

fitipaldi ::

Zdaj mi je sodelovc predlagal da mi avtomatsko določi ip,samo dns server vnesem podatke.Ali kdo ve če to drži?

amigo_no1 ::

Kaj konkretno ti potem ne dela ?

samo dns server vnesem podatke.
Ja, v nastavitvah za mrežno kartico (protokol tcp/ip v4).

fitipaldi ::

ja net mi ne dela :)

AndrejS ::

Ti prvo probaj net usposobit da ti dela brez switcha ! računalnik priklopi direkt na linijo... Ko ti bo to delalo , potem daj switch med dohodno linijo in računalnikom... in to bo delalo če je direkt delalo... Ko maš stvar tako daleč priklopi drugi računalnik in še tega porihtaj... glej da ne bo imel istega IPja kot prvi računalnik

DHCP server imajo routerji... to na switchu ne obstaja... DHCP server imajo tudi nekateri ponudniki interneta (SIOL v sloveniji, vsi dial-upi v sloveniji, kablski operaterji v Srbiji, ...) za t-2 pa ne vem kako imajo.
DHCP server imajo ponavadi tisti ponudniki ki imajo dinamični IP. Če imaš statični IP pri T-2 jih moreš imeti več... za vsak računalni svoj. Če pa ima t-2 dinamični IP je ,potem imajo tudi omejitev koliko konekcij lahko imaš naenkrat vzpostavljenih (toliko IPjev ti dodelijo).

fitipaldi ::

ja direkt povezava mi dela,ko pa proiklopim switch mi ne dela

gm80 ::

Direkt povezava imaš v mislih pc-router-modem?
Priklopi switch med pc in router in ne namesto routerja (net mora še vedno delati).
Na koncu priklopiš še drug pc na switch.

Zakaj ne priključiš oba pc-ja direktno na router?

LP, Grega

AndrejS ::

Ti še lepo enkrat napiši točno kakšno vezavo bi rad imel!

"switch potrebuje tudi napajanje" :D

fitipaldi ::

Router sem imel prej in je vse normalno delal.Tudi direkt povezava modem pc dela

fitipaldi ::

Andrej!

Zdej mi je končno ratal 1 comp vsposobit.Na drugem pa nikakor ne morem ip nastavt.Če zvišam za 1 ali znižam mi net še vedno ne dela.Koliko pa moram spremenit ip,da ni enak prvemu? :):)

Tr0n ::

Kje je tocno prednost switcha pred ruterjem? :)

dule39 ::

Tudi mene zanima kako se priklopi switch.Isp=siol-statični ip.
Switch imam 4 portni od Digitusa.Če povežem modem-switch,(kateri koli vhod-vsi štirje so enaki) in potem naprej iz cvitch-a na tri compe zadeva ne deluje.Če ima kdo takšno povezavo naj razloži kako mu je uspelo vzpostaviti povezavo.Povezavo z switch-em mi je uspelo vzpostaviti samo tako, da sem modem povezal z mrežno v mojem compu, mu dodal še eno mrežno, ki je povezana na switch.Ostali compi pa so tudi povezani direkt na switch.
Internetna povezava pa je nastavljena tako, da se drugi compi(internet) povezujejo preko mojega.Se pravi, da mora biti moj comp vedno prižgan in povezan z netom, če hočem, da dela net tudi na ostalih compih.

fitipaldi ::

Ja zdele sm klical na t-2 pa so mi rekl če imam statični ip ,da mi bo sm 1 comp delal-kar sem tudi sam ugotovil :).Zdej me pa zanima če se mi spača vzet dinamični ip? Ja spraševali boste zakaj ne priklopim na router?Delal mi je preveč problemov.Vsak dan sem ga moral parkrat resetirat,sploh pa če sem kej dol vleku da mi je sploh odpiral strani ali pa če je comp delal več dni.Tud firmware sem naložil pa je blo stanje enako :)

steev ::

Kaj folk kle res ne dojema. Saj je tip reku da ma statični ip, torej samo en komp ali en router. Pošlji dopis na T-2 in zahtevaj nazaj dinamični ip. Tako boš lahko imel gor več kompov, tudi do 4.
:|

imagodei ::

@Tron:

Večji Throughput? Ni potrebno na routerju odpirat portov za P2P programe, igre?

Vsakemu svoje. Jaz bi se vedno rajši odločil za router, ampak, če misli, da je to tisto, kar želi, naj pa ima. Dejansko ima svoje prednosti.
- Hoc est qui sumus -

AndrejS ::

Jaz mam tudi statične IPje(4) na eni liniji - zato bi lahko imam 4 compe brez routerja... T-2 pa očitno noče uporabniku dodelit več IPjev!

#000000 ::

Na siol statiki imaš komot 4, na T-2 pač samo dva, zato pa imaš router.

Ne vem zakaj bi rade na vsak način imel ta switch, sej če imaš dve mašini jih prikopi na Lan 1 in 2 pa bo mir.

kolombo ::

Če imaš dve mašini jih prikopi na Lan 1 in 2 pa bo mir. Pa lahko potem nastaviš tako, da se mašini med sabo vidita? Kako?

amigo_no1 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548344 (535) Lonsarg
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375185 (4689) BorutK-73
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313617 (3091) NeMeTko
»

Kako vzpostaviti povezavo na prenosniku,preko T2

Oddelek: Omrežja in internet
72947 (2830) pilotgirl84
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333550 (2544) Ursus

Več podobnih tem