» »

Ubuntu in root pravice

Ubuntu in root pravice

Mitch ::

Zanima me, kako bi v Ubuntuju (7.04) znotraj datotečnega upravljalnika Nautilus spremenil uporabnika v root, tako da bi lahko pisal na NTFS particijo. V Ubuntuju se ne da prijavit kot root uporabnik, zato me zanima kako do root pravic znotraj grafičnih programov (v terminalu vem, da se da zamenjat uporabnika v root z ukazom su).

Hvala!
Mitch

Daedalus ::

Uporabi gksudo. Najlažje tako, da kr v konzolo, ki jo odpreš v gnomu lepo natipkaš gksudo nautilus, al pa odpreš dialog za zagon programov - Alt + F2 in gksudo nautilus.

Še en način je pa, da ustrezno popraviš fstab vnos za ntfs particijo in tako urediš write pravice za navadnega uporabnika.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

drejc ::

A adduser root ne deluje vec?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Mitch ::

Hvala! Sedaj se je pojavil nov problem. Z gksudo mi sicer uspe štartat Nautilus kot root user, samo kljub temu ne morem pisat na NTFS particijo, ker je ta označena za branje (read only). V Nautilusu je ikona particije (/media/sda1) označena z ključavnico. Kako bi torej NTFS particijo "odklenil" za pisanje?

LP,
Mitch

Daedalus ::

Hmm, probaj tole, pa poročaj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mitch ::

Daedalus -> Hvala za link. Zadeva sedaj deluje brez problemov. Samo ne vem, zakaj nima Ubuntu to že avtomatsko vgrajeno, ker večina uporabnikov si to ne bo znala sama poštimat.

Lp,
Mitch

jjjjjjj ::

Pozdravljeni!

Uporabljam Debian 4.0r1 in se mi je pojavil podoben problem. Root namrec nima pravice brisati, pisati ali kakorkoli spreminjati particijo (92.2 GB - NTFS), lahko pa bere (na zacetku mi ni uspelo niti priklopiti (mount), potem pa sem to uredil v /etc/fstab). Ali kdo ve, kako bi rootu dal pravico da dela prej nastete stvari?

Poleg tega imam se problem, da je zvok (na slusalkah - NE zvocnikih) pretih. Vse nastavitve glasnosti sem dal kolikor se da naglas (ce dam se bolj na glas, zacne piskati). Ko smo v Windowsu Visti na enakih slusalkah poslusali enako glasbo je bila normalno glasna. Oprostite ker je to malo offtopic, ampak sem napisal to sem zato, ker gre prav tako za Debian 4.0r1.

Ali kdo ve za kaksno internetno stran, na kateri bi bili driverji za HP LaserJet 1010 (za Linux)?

Lep Pozdrav
Jakob Kastelic

brdi ::

Hm a ni za pisanje po NTFS particijah cist dost NTFS-3g in ntfs-3g config? Vedono sem uporabilj to 2 in je delovlalo za vse particije !

lp

jjjjjjj ::

Glede driverja sem nasel resitev - prehod iz Gnome na KDE.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066316236 (1748) polozweii
»

:. Ubuntu ::

Oddelek: Operacijski sistemi
482844 (1333) poweroff
»

XP/Linux Ubuntu 8.04

Oddelek: Operacijski sistemi
191907 (1455) zk_eu
»

zunanji USB disk na Suse

Oddelek: Operacijski sistemi
121304 (1177) kriko1
»

Dodajanje uporabnikov v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
71142 (1060) mile

Več podobnih tem