» »

KABEL ali ADSL?

KABEL ali ADSL?

bk5867 ::

Zanima me kaksni so prenosi na kablu in kasni pri adsl-u? Poleg tega me zanima se kako je z narocnino pri obeh dveh?

PaJo ::

Za ADSL mas hitrost 515/128 kbit/s in pri placilu 8k na mesec, seveda predpogoj ti je ISDN.
Glede kabla pa je odvisno kje stanujes, majo slovenski kabelski operaterji razlicen cene in hitrosti.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

bk5867 ::

No recimo da stanujem na koroškem. Kaj se mi bol splača? Kabel ali ADSL? Zanima me samo kaj je hitrejše?

BigFoot ::

ja za kabel se pozanimej pri tistem od kogar ga lahko dobis.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Tiger ::

Najprej se sploh pozanimaj kaj lahko dobiš, šele nato se odloči, v primeru, da je v vašem kraju izredno slab kabel potem vzameš ADSL, ampak za ADSL pa tudi ne moreš stanovati kjerkoli, največ 6km od telekomove centrale. Tako, da se naprej pozanimaj, da ne boš potem razočaran, če ADSL na tvojem območju sploh ni možen.

Binji ::

Jst mam kabel in mam max prenos tam okoli 80kb/s, upload pa tudi. Okolica Postojne drgac
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Cwetto ::

in kaj napovedujete za bodočnost? A bo recimo čez 10 let boljše imeti kabel al adsl? Če bodo vpeljali DSL v slovenijo, bi blo v bistvu zlo fajn, ampak mogoče bodo pa kabel kej nadgradil....

Enzo77 ::

ker se mi ne lubi odpirat nove teme: kolk stane narocnina na osnovni isdn paket (beri: ta poceni)z ddv?
With a license to gib :)

Privatnik ::

Narocnina za idsn : okol 3500 za 2 kanala
Se mi zdi da je to osnovno

Glede tega kaj bo cez 10 let, pa pomoje nebo kej velik bakrenih vodov vec in bo sam optika.
Optika pa dopusca prenosne hitrosti da gate trga >:D
Tko da hitrost bo nedvomno rastla, povsej verjetnosti kar hitro.

LP

roscha ::

Privatnik: Ja točno. A ne vidiš kako zagnano se gradi optični križ in napeljuje optika v vsako slovensko vas.. Bo po tvojem, ja, ampak pri časovnem obdobju še eno nulo dodaj..
Vidim da ste tukajle sami "strokovnjaki" brez pojma v pojmu, ampak komentirat se pa spravite vsako stvar..

Baker bo ostal še ZELOOO dolgo. Zakaj? Ker je že položen! In pri povezavah do individualnih objektov bo še naslednjih 50 let najcenejša varianta. Aja, še tko da boš kaj novega zvedel: Pri 100baseT mrežah (po kmečko: 100Mbit UTP mreža) se uporablja bakrena parica, zanimivo pa da v telefoniji tudi!

|GrEgOr| ::

roscha: se popolnoma strinjam s tabo. Baker bo do individualnih objektov in tudi do kakšnih malih podjetij ostal še zelo dolgo. Verjetno dokler ne bodo obtični kabli cenejši od bakrenih :)
Jaz samo upam, da bo arnes oz. kdorkoli nabavil nove vode v tujino, in seveda boljše vode po sloveniji, ker naši kabli ali ADSL-i podpirajo še dosti višje hitrosti, če bi le hrbtenica to omogočala.

BigFoot ::

točno tako. če bi si siol nabavu še dodatne linije (kakšen Gbit nebi blo slabo, hehe) bi tud mi ADSLaši lahko meli 2MBit (al pa še več) linke.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

chucki ::

ja sam bo naročnina tud ogromna!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

BigFoot ::

vem, sej to je problem. v tujini lahko dobis 10MBit linijo za 4 al pa 5 jurju na mesec, jest pa placujem 8 jurju na mesec za 512/128Kbit pa sem še srečen lahko za naše razmere. žalostno je to.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

[t502] ::

Aprila al Maja bi naj SiOL dal ve neke nove pakete za ADSL. No bomo vidl pa upam da cena ne bo astronomska.

tedybear ::

hja spet na boljšem ADSL lol

Binji ::

Cisto odvisno s kje si. Moje prenose s kablom sm ze povedal zgoraj, pa se ADSLja ne morm met tko da kabel to absolutno rula (tudi ce bi lahko ADSL bi rajsi kabel)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol - konec poceni ADSL? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1019266 (5944) BluPhenix
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
877019 (5340) Soprano
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
568201 (8201) Blue22
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614734 (3913) marjanX
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379718 (6777) AlienRex

Več podobnih tem