» »

Ali postaja email.si vedno bolj nezanesljiv?

Ali postaja email.si vedno bolj nezanesljiv?

celk ::

Ali morda kdo ve, če ima ponudnik še naprej resne ambicije pri ponujanju brezplačnih e-poštnih predalov?

Sicer že nekaj let uporabljam, brez prevelikih zastojev ampak zadnej čase se pošta, ne samo da prihaja z veliko zamudo, tudi dobesedno izgublja. Tudi vprašanja v "podpori" ostajajo neodgovorjena, telefon zvoni v prazno, ...

Sicer je podarjenemu konju zoprno glredat v zobe, morda je celo moralno nehigienično, a nekako je močno zoprno menjat elektonski naslov, ki ga uporabljaš že vrsto let.

Sicer je alternativ malo morje a potem je tu težaško delo, da obvestiš vse prijatelje, in ponastaviš e-poštni naslov na desetinah spletišč in servisov, ... in me boli glava že ob sami misli kaj me čaka.

Torej: kakšne informacije iz "prve" roke?

Hvala.

Poldi112 ::

email.si že od nekdaj slabo dela. Verjetno si pa lahko nastaviš da ti forwardira vso dohodno pošto na nov naslov. To je potem precej enostaven prehod.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bond007 ::

email.si? Oni so smeh - ne samo da so nezanesljivi, prav smešni so z velikostjo predala - gmail ma večjo velikost priponke kot emai.si velikost celotnega predala. JSt sm jim par let nazaj prijazno poslal mail, če mislijo kaj povečat velikost predala ... pa so odgovorili, da ni potrebe zaenkrat:\

Tako sem šel na gmail in naredil tako, kot je poldi svetoval .. pač, da mi forwardira pošto na novi predal. Žal, ko se ti predal na email.si zapolni še forwardiranje ne dela...

celk ::

Kakšna zastonj in zanesljiva alternativa, ki ponuja tudi IMAP?

Hvala

jamiroq ::

> Kakšna zastonj in zanesljiva alternativa, ki ponuja tudi IMAP?
lasten strežnik? :P

sicer pa email.si najbolj zamerim to, da nimajo tls ali ssl kodiranja povezav (vsa gesla in uporabniška imena se pošiljajo v plain-text obliki - zelo prijazno do snifferjev :)).

amigo_no1 ::

Zadnje 3 dni opažam da pošta poslana na email.si račun ne pride (tudo če pošljem sam sebi email iz email.si računa ne pride) :\ .

V testne namene sem poslal email (vsebuje samo 2 vrstici teksta) iz yahoja , gmaila , hotmaila , volje
na email.si račun , sporočil pa ni nikjer (niti ne javi da ni bilo poslano ali kaj podobnega).

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Tudi sam sem zaradi tega izgubul kupca za računalnik!!!

TechBeats ::

Hja podn je ta email.si
ga nisem nikol uporabljal, še dobr da ga nisem hehe>:D
AciD TriP

Gavran ::

uporabljam ime@najdi.si
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Alexius Heristalski ::

Zadnje 3 dni opažam da pošta poslana na email.si račun ne pride.

Sem mislil, da se to samo meni dogaja. Zadnje dni sem opravil nekaj registracij, sporočil pa od nikoder.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

zee ::

ne uporabljam email.si že nekaj let, odkar imam pa Gmail pa email.si niti povoham ne več.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bakunin ::

odkar (1.1.) jim je kader odsel, gre na slabse.

pizdindim ::

Ja zadnje čase gre spet na slabše. Prej je pa leto-dve delal kar solidno. Se mi pa zdi, da je bila pred 4-5 leti še večja katastrofa.

Cokolesnik ::

Neomejen predal, odlična IMAP podpora... Amis (urni paket za klicni dostop) - email brez stroškov! :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Tr0n ::

Zakaj se sploh uporabljate ta crap?

GMail FTW.

bond007 ::

Zakaj se sploh uporabljate ta crap?


Edini logični odgovor bi bil, da so mazohisti - uživajo v trpljenju:D

Cokolesnik ::

Dovolj heca. Nihče se ne vpraša o tistih, ki so želeli brezplačen e-naslov v času, ko Gmail še ni obstajal in tistih, ki so želeli zaradi osebnih razlogov uporabljati slovenski uporabniški vmesnik. Če mene vprašate, je našo državo lahko sram, da ne bi vsakemu državljanu zagotovila svoj e-naslov prek državnih organov ali denimo Pošte Slovenije glede na to, da nas nekateri naši voditelji kujejo v zvezde ozirajoč se na položaj Slovenije v bližnji in daljni prihodnosti. Vsaj do digitalnih potrdil smo že prišli.

Svoj predlog glede alternative sem podal nekaj prispevkov višje.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

celk ::

Da zaključim. Preizkusil AMIS, dela super in hitro. Hvala za nasvet, premišljujem celo da bi plačeval tista 2€ na mesec za neomejeno velikost predala. Vsem, ki ste pa malček nestrpni in "turite" gmail: ja super je, le IMAP podpore nima. Tud jaz ga imam, ampak za "šodr" in ne za resnejše zadeve, kjer mi je pomembno udobje IMAP klienta. Če bo pa kateri od "vélikih brezplačnih": hotmail, yahoo, gmail, ... kdaj ponudil še IMAP dostop bo pa takoj moj glavni.

Tr0n ::

Jaz sem se pa cisto resil vseh mail clientov in raznih POP3/IMAP zadevscin. Enostavno imas ves mail preko weba, dosegljiv kjerkoli, kadarkoli, v celoti searchable in brez dodatnih omejitev.

Mail clienti so outdated.

Cokolesnik ::

celkulec: kje si ti videl 2 EUR stroška za Amisov e-predal? Na njihovem ceniku za urni dostop OUR ni nobenih stroškov uporabe e-predala, le eventuelno porabljene ure se obračunavajo (če bi uporabljal dial up povezavo do interneta za isti nar. paket).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

celk ::

Paket RATIONAL, neomejena velikost poštnega predala. V paketu MOMENT je omejitev 20 MB.

Cokolesnik ::

V kolikor boš potreboval dostop do interneta (klicni dostop), ja - je eden od zanimivih paketov tudi tisti za 2 EUR mesečno, sicer pa je tvoj predlog (če potrebuješ le email in že denimo imaš dostop do interneta) popolnoma napačen.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

CaqKa ::

>>> Ja zadnje čase gre spet na slabše. Prej je pa leto-dve delal kar solidno. Se mi pa zdi,
>>> da je bila pred 4-5 leti še večja katastrofa.

ko so mi v tistem času dali sošolci email.si naslov sem jih poslal k adminu fakultete pa jim reko naj si pošten mejl zrihtajo, da na email.si ne pošiljam, ker ne mislim živcev izgubljat.

>>> Jaz sem se pa cisto resil vseh mail clientov in raznih POP3/IMAP zadevscin. Enostavno
>>> imas ves mail preko weba, dosegljiv kjerkoli, kadarkoli, v celoti searchable in brez
>>> dodatnih omejitev.
>>>
>>> Mail clienti so outdated

tudi jaz sem totalno na gmailu in z vsemi ostalimi naslovi na forward.
gmail ima večji uptime kot pa je moj računalnik v delujočem stanju. se je zgodilo, da je gmail kdaj izpadel.. ampak to je vedno redkeje.

se pa nebi strinjal s tem da so clienti outdated.. definitivno pa ne poznam klient ki bi mi nadomestil gmailov web dostop. ta je s svojimi labelsi in searchom enostavno predober.

Cokolesnik ::

CaqKa: če bi bili pri Gmailu resni, bi omogočili, da si uvozim maile izpred X let.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Tr0n ::

Kaj pa vem. Zdi se mi, da so mail clienti bli aktualni v casu dial-ip povezav, kjer si moram na hitro gor skocit, preletet headerje in si potem pac ogledat maile, ki so te zanimali in se disconectat.

V casu always-on interneta, pa ne vidim razloga za nadaljno uporabo.

Bakunin ::

zakaj recimo ne bi imel gmaila ? zaradi zasebnosti. gmail indexira/preglejuje tvojo posto. fun, eh?

prisegam na lasten MX streznik. ;)

amigo_no1 ::

@Cokolesnik
Pri mesečni naročnini za paket.

Mail klient ni zastarel, še posebej če uporabljaš enkripcijo (pgp/gpg, kodiranje preko dig. potrdila).
Kako bi to izvedel preko webmaila ?

Zgodovina sprememb…

Cokolesnik ::

Tr0n: sedaj pa so najbolj aktualni lahko e-predali, ki omogočajo hkratni vpogled na klientu (pop3/imap) in webu. Amis, SiOL, ARNES, Triera... povsod se da.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Icematxyz ::

Zgleda da berejo slo-tech.

Ker po dolgem času mi spet dela direktno pošiljanje preko outlooka pa ene 10 mailov pozabljenih sem dobil danes.

Pohvalno.

:D

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

So hecni pri email.si:

Imam 2 "testna" računa (za strani, ki hočejo email naslov ipd)
Do obeh računov dostopam preko imapa (Thunderbird) in pri enem računu mi kaže da imam na razpolago 250 MB :D namesto 10 MB (pri drugem računu javi "Mailbox is over quota" :) ).
Poslal sem si tudi 2x 8700 kb emaila na ta račun (na računu je drugače samo nekaj "drobiža" (~1.1 MB) .

slika
(v Thunderbirdu sem kliknil na Inbox-> properties-> Quota)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

opeter ::

Morda je dandanes email.si resnično zastarel, niso pa zastareli mail-klient programi za zajem pošte.

amigo_no1 ::

Izgleda da so povečali prostor na 250 MB vsem računom (email.si).

Alexius Heristalski ::

Meni že ne.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Urc ::

Men tud ne:

Prosto 10000 kb
Zasedeno 0 kb

rejven ::

men tud ne, sicer pa ga uporabljam bolj malo. zanimivo pa je, da majo 10mb (smeh) omejitev mejla slik pa lahko vsak mesec naložiš 250mb...
poleg tega pa dokler ne zrihtajo nagnusnega in neuporabnega interfejsa je brez veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

amigo_no1 ::

Pozabil sem omeniti da se povečanje vidi samo preko imap klienta.

Za testiranje si pošlji 2 emaila z veliko priponko (npr. velikosti 6 MB) in preveri stranje zasedenosti.

marsovcek ::

Sedaj je povečanje tudi uradno - na voljo nam je celih, gromozanskih, nepredstavljivih 250 MB! Želim si še, da bi se pošta iz smetnjaka samodejno zbrisala in se ne bi štela v porabljen prostor. In če bi še izboljšali/uredili točnost prejemanja pošte in namestili nek spam-filter, potem bi dejansko lahko predstavljali neko ime.

Žal je trenutno stanje bolj parodija ponudnika poštnih storitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Email.si spet crknil!

Oddelek: Omrežja in internet
394621 (2684) Matheeew
»

Gmail si je vzel dve uri počitka

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
297015 (4331) techfreak :)
»

Spet problem z email.si

Oddelek: Omrežja in internet
151403 (1239) CaqKa
»

Email.si problemi ?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14216437 (13119) the_unborn
»

Email.si

Oddelek: Programska oprema
96260 (6048) hanuman

Več podobnih tem