» »

LCD TV resolucije ... DVD TV HDTV

LCD TV resolucije ... DVD TV HDTV

Netrunner ::

Meni nekaj ni jasno .. danes cenovno ugodni LCDji imajo resolucijo tam okoli 1300x... pa ok HDTV je kar jaz vem približno tam nekje od 1300x... pa tja do 2000x.... tukaj mi je vse jasno .. samo če gledam TV signal klasičenima resolucijo okoli 640x... DVD ima če se ne motim 800x.. se pravi da če gledam navaden TV signal ali pa gledam DVD na TV ki ima res. dosti večjo resolucijo to pomeni da bom videl vse kockasto ali kaj ?..... gledal različne HDTVje po trgovinah in zelo dosti jih je imelo kockasto sliko .... kaj je na stvari okoli tega? .... ima katera kako funkcijo mehčanaja kock ? .. no saj veste kaj mislim
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Izi ::

no saj veste kaj mislim

Niti približno :D
Kockasta slika?
Če gledaš nizkoresolucijsko sliko na visokoresolucijskem ekranu bo slika meglena in neostra. To je to, nikjer ni nikoli nobenih kock.

Resolucije pa so za HDTV samo dve in sicer 1280x720 in pa 1920x1080 in prav nič drugega.

DVD resolucija je 720x480 za NTSC in 720x576 za PAL.

Analogni TV signal pa po horizontali nima pik, ampak je sestavljen samo iz vrstic, in imajo NTSC TV-ji 525 vrstic od katerih jih sliko sestavlja 486, PAL TV-ji pa imajo 625 vrstic za sliko pa se uporablja samo 576 vrstic

To kar sem naštel so resolucije signalov.
Televizorji pa imajo lahko tudi kakšno drugačno resolucijo, kot signali, kar sicer ni najbolje, ker morajo potem zgoraj naštete signale pretvoriti na svojo resolucijo, kar sicer ni najlepše ampak je pa poceni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slaba slika na vseh digitalnih TV, dobra na analognih CRT TV

Oddelek: Zvok in slika
247668 (5595) Senitel
»

ZDRad: Prehod v digitalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1429151 (9147) gruntfürmich
»

Kateri LCD-tv ???

Oddelek: Kaj kupiti
102260 (1940) lsadar
»

Pogovor o HDTV na Radiu Slovenija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
517374 (5698) Smeagol
»

Kino v sobi:>

Oddelek: Zvok in slika
211542 (1252) matevzm

Več podobnih tem