» »

Nakup CRT monitorja do 35.000 sit

Nakup CRT monitorja do 35.000 sit

zunno ::

Pozdravljeni!

Kupujem CRT monitor do 35k. Zanima me, kaj je najvec kar lahko dobim za ta denar in seveda, kje.

lp Mitja

kixs ::

Ce kupujes rabljenega, potem dobis vse do 24".

Dobis pa ze dobre 21" za ceno okoli 80€.

Za nove pa bos tezko kaj dobrega dobil za ta denar. Morda kaksen 19".

lp

Čmrlj ::

Ti kar rabljeno vzam, sj te CRT itak delajo v nedogled:D .In kot je kixs že povedal, boš za ta denar dobil že 24" ;), oz za cca 60 eur se že dobi 24";)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

MEDENA ::

prvič: ne kupuje se več CRTjev
drugič: 5 mesecev imamo novo nacionalno valuto, ki ima znak €.

Čmrlj ::

Medena, in zakaj ne?? Če ti nekupuješ, še nepomeni da ga ostali ne;) .Jst osebno imam raje dober CRT, kot en povprečen LCD.In ja vsi vemo da so CRT bolj bad za oči.|O

Kaa ::

@Medena
Prvič: CRT bolje prikazuje grafike kot pa LCD še posebej če se s tem ukvarjaš
Drugič: Če ti ni všeč se pa pritoži nekam, poslušal te tako ne bo nobeden
Tretjič: Svoje frustracije greš lahko drugam stresat. Očitno ti nekaj manjka, da še normalnih oz. nahajajočih se odgovorov na vprašanje ne moraš dajat. :\

MEDENA ::

nobene frustracije, folk naj se nauči da so EVRI € !

frudi ::

CRT bolje prikazuje grafike kot pa LCD še posebej če se s tem ukvarjaš

tole pa ne bo držalo; obstajajo LCDji z LED osvetlitvijo, ki so zmožni prikazati več barv kot najboljši CRTji. poleg tega kvaliteta barv na CRTju po par letih opazno pade, novih kvalitetnih modelov pa se več ne dobi...

so pa res poceni... 24" CRT je nekako 10x cenešji od (sicer nekoliko večjega) 24" LCDja. rabiš pa zato zanj eno ORING mizo, porabi za ~30-50€ (odvisno od uporabe) več elektrike letno in precej bolj greje prostor (kar lahko spet pomeni dodatno višji račun za elektriko zaradi višje porabe klima naprave)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kixs ::

frudi:

glede porabe energije je tako, da vecji LCD-ji porabijo enako veliko kot CRT-ji, ce ne se vec.

LP

epicus ::

Jaz imam doma Iiyama VM pro 451 (CRT 1280x1024 -100Hz) in HP 1955 (LCD 1280x1024 - 60Hz), pa imam raje CRT-ja, ker me po gledanju v HP-ja kmalu začnet bolet glava, medtem, ko od gledanja v CRT-ja ne (pa tudi 10 ur+).
Open mind for a different view

frudi ::

kiks97, moj dell 2407 porabi okrog 80-100W, odvisno kje bereš specifikacije. še 17" crt porabi več..
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tilen ::

Poceni 19" dober monitor bi bil vsekakor Samsung 959NF. 1280x1024 -100Hz

Novega bos sicer bolj tezko dobil...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

frudi ::

959NF kolikor vem že nekje od '05 ali tam nekje ne izdelujejo več. je bil sicer zakon monitor za svoj čas in ceno, ampak sedaj se verjento bolj splača vzet kakega 21", če že kupuješ rabljen CRT. seveda toliko kvalitetnega, da nese 1600x1200 pri 100 Hz...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

WhiteWolf ::

Ko je že ravno tema o Samsung 959NF, me zanima kakšna je kaj njegova prodajna vrednost (star 2 leti in brez praske)?

Pač imam 2 komada, samo drugega ne rabim več, ker sem imel enega v študentu.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

frudi ::

kakšna je kaj njegova prodajna vrednost?

premajhna... raje si priklopi oba in uživaj v razširjenih obzorjih (dual-monitor).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

zunno ::

Hvala za nasvete. O celotni zadevi bom se malo premislil. :)

d.k. ::

Kupi kak EIZO ali pa MITSHIBUSHI profesionalen crt,pod pogojem da imas dovolj prostora na mizi.
kr neki

opeter ::

Ali se CRT-ji še sploh proizvajajo? Jaz sem konec 2005-a želel kupiti en NEC/Mitsubishi 22" CRT, seveda novega, pa v nobeni trgovini več niso imeli.
Takrat sem se odločil za LCD od taistega prizvajalca in mi ni žal. To, da nekaterim boli glava ob gledanju LCD-ja, sta lahko dva vzroka:

1.) pozabiš mežikati med delom (ali igro) in se ti zaradi konstantne naetosti prej ali slej izsuši oko...
2.) svetlost ekrana imaš na maksimumu (dolgoročno se ti lahko oči "spečejo"...) 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Aja pa še ena zadeva: pri monitorju se NE špara.
Raje dam 1000 EUR ali več za dober monitor, kot pa da bom pozneje hodil k okularju in pa da me bo tiskar bentil, če sem barvno slep ali pa daltonist... 8-O
Sploh pa še ena modrost: za resno delo (z barvami) se ne kupujejo rabljeni monitorji. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sm0key ::

tole pa ne bo držalo; obstajajo LCDji z LED osvetlitvijo, ki so zmožni prikazati več barv kot najboljši CRTji. poleg tega kvaliteta barv na CRTju po par letih opazno pade, novih kvalitetnih modelov pa se več ne dobi...

ah..obstaja avtomobil znamke Bentley, ki stane 1000x več kot golf, a vendar je njegova osnovna funkcija pripeljati se od točke A do točke B...
imam 21" mitsubishi diamondtron in ga ne zamenjam za nič...Dobil sem ga sicer za takratnih 80k sit, vendar bi danes zanj dobil kvečjemu 60-70EUR. ukvarjam se z profesionalno grafiko in dobra referenca je must, zatorej rajši za industry standard dam manj in prišparam, kot pa eno leto varčujem za uber-profesionalni LCD ki stane skoraj tok kot avto.

Sploh pa še ena modrost: za resno delo (z barvami) se ne kupujejo rabljeni monitorji. ;)
jalova modrost...kaj barve zbledijo kot fotografija? ;) malo ste prepotentni vsi skupaj, high-end profi opremo si je treba prislužit in dejansko njeno ceno opravičit. Moj mitsubishi je rabljen (bil star dve leti ko sem ga kupil od naše firme), vendar ima sliko popolnoma ostro, kalibriran je s pomočjo profesionalnega kalibratorja (iz našega repro studia) in to je max kar se sploh lahko doseže...tudi če imaš nov CRT za 300k razlike ne bo...še manj pa jo boš opazil s prostim očesom. pred tiskom se itak dela proofe, zadeve gredo čez najmanj 3 kontrolne točke po tem ko oddam. Nikoli ni bilo takih odstopanj, da bi moral zaradi tega nabavit high-end monitor. To je stvar izkušenj in znanja, ne pa uber-monitorja...seveda si lahko začetnik minimalizira možna odstopanja, vendar bodimo realni, kateri začetnik pa ima toliko denarja za nov high-end monitor? (ki ni niti še kalibriran, le barve prikazuje na tovarniški default način, in ker je reprodukcija RGB spektra natančnejša, se ga tudi lažje kalibrira, to je pa tudi vse)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm0key ()

Spajky ::

Oh, ko bi le folk prav razumel tistih "Zillons of colors" iz prospektov in specifikacij (marketing!!!) - kar ne povejo je to, da to velja za elektroniko, ne pa za LCD panel sam, ki lahko prikaže bistveno manj (nijans) barv v resnici in folk večinoma pada na finto masovno. :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

opeter ::

sm0key, popravi me, če se motim: po mojem znanju fosfor v CRT monitorjih čez čas "zastari". Zato pa ni pametno kupiti nekaj let star CRT monitor.
OK, morda sem nerodno napisal, ampak nekako tako sem nekje bral, v praksi pa videl 5 let stari monitor, na katerem so bil barve: nikakve.
Baje so zraven imeli neke zvočnike (to je bilo v enem majhnem repro studiju) in ni pomagal niti Pantonov kalibrator za monitor
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zokimaster ::

Pred dnevi sem kupil CRT 22" Phillips Brilliance 202P7, vendar ima v vogalih malo neostro sliko (enako v vseh resolucijah). S testnimi slikami sem videl da se v vogalih razhajajo barvni topovi, kar pa v menuju ne morem popravit. Mogoce je malo slabsi tudi fokus nasploh. A kdo ve ce se to sploh da popravit v servisu? Monitor imam sele par dni, tko da se nisem spraseval naokrog.
Vem da je slika pri CRTju v vogalih ponavadi bolj neostra (sploh pri ploskih monitorjih), ampak je celo moj 8 let stari 19" CRT v vogalih imel bolj ostro sliko (uporabljal sem ga na 1600x1200 80 Hz).

Btw. - moj stari CRT 19" LG Studioworks 910SC je tudi po kakih 8 letih se vedno kazal sliko kot prvi dan (svetlobna jakost, ostrina, tudi za barve nisem nikdar opazil da so kaj slabse kot kdaj prej, itd.). Pac nisem nikdar imel (pre)svetle slike (zaradi oci), svetlost sem pojacal le ob gledanju videov, tko da se zgleda tudi tako spara elektronika, pa ceprav sem ga imel vsak dan vklopljenega dolge ure (kadar me ni bilo zraven se je pa monitor ugasnil po nekaj minutah). Pred leti sem pa imel en 15" MITAC monitor, ki je v parih letih svetlobno tako oslabel, da se nazadnje ni dalo vec videt niti crk na beli podlagi v Windowsih... 8-O

Zoki

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

da se to poštelat v glavnem; daj kakemu frendu elektroniku s prakso in voljo, da ti naredi en kompromis ostrine po celem ekranu s štelanjem internih trimer-potenciometrov (če so, če ni vse preko kakega čipa) na VN-trafotu in na elektroniki-grlu katodne cevi.

Vzet mu utegne eno popoldne dela "na oko" za poštelat res najbolje kar se da. Servis ne vem če se bi ubadal tako detaljno, verjetno bi nahitro poštelali, samo da je; lahko pa bi že to bilo dovolj, vprašanje je samo koliko jim bo to uspelo in koliko te bi koštalo. Vendar prej pred tem probat vse naštelat v menujih najbolje kar gre! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zokimaster ::

Spajky, ej hvala. Neki takega sem tudi sam predvideval da bi se dalo naredit, ampak nisem bil ziher.

Zoki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SyncMaster 959NF

Oddelek: Kaj kupiti
242438 (1904) Eru
»

zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557153 (5837) trs
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565407 (4466) iso2000
»

CRT - LCD razočaranje in žalost... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645368 (3911) Marjan
»

Nakup monitorja CRT ali LCD- svetujte

Oddelek: Kaj kupiti
332013 (1498) matej123

Več podobnih tem