» »

zakaj je LCD bolj zdrav

zakaj je LCD bolj zdrav

1
2
»

aleksej2 ::

Lep odgovor Wacky!

Ok po teh trditvah ima 15" LCD veliko sliko kot 17" CRT. A je to sedaj misljeno za une CRT z neravno sliko ali tiste z ravno (Trinitron). Trinitronci majo itak vecjo sliko.

bzp ::

brez zamere aleksej2 ampak, koliko casa si porabil za nakup prvega kondoma? pa za izbiro znamke?

Jst ::

Uh.. preden najdeš kondom, ki ti 100% ustreza...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gundolf ::

aleksej2, vseeno ali je flatron, trinitron ali kakšen_drug_tron. Pri CRTjih je kot velikost navedena velikost katodne cevi (mislim da zunanja mera) in je zato uporabne površine precej manj od dejanske - robovi katodne cevi pač niso uporabni (vseeno ne vem če to znese za cel inch v vsakem vogalu). Je pa tudi res da slike ne moreš nikoli spraviti niti čisto do roba vidnega dela monitorja, ker se slika s spremembo temperature monitorja malo razteza in ponavadi ni čisto 'naravnost' na vseh robovih.

Stepni Volk ::

aleksej2 - gundolf ti je že odgovoril...
Dodajam le to, da je pri CRT jih boljša katodna cev Dimondtron (proizvajalec Mitsubishi), ki jo med drugimi uporabljajo tudi EIZO monitorji. Tom-ov test 19" CRT-jev

trs ::

@aleksej2

Jaz sem imel neko Iiyamo na 1280x1024@100Hz, pa se enga HPja 1280x1024@100Hz, pa se enga Dell-a 1280x1024@100Hz (na firmi imamo pac te monitorje na voljo in sem malo preizkusal - ne vem na pamet tocno kateri modeli so bili). Vsi trije monitorji so bili CRT 19"...

Stvar pa je taka, da bi vse tri monitorje zamenjal za 1 LCD :)
Moje izkusnje so, da LCDji bistveno manj utrujajo oci (pri CRTjih me moti predvsem tresenje in palopolanje, ki se jih da opaziti tudi pri 100Hz ce se prav potrudis) in vsi trije CRTji so mi po 8+ urah/dan gledanja slabsali vid (zacasno sem vidu bolj megleno, na dalec sem precej slabse bral...).

Ce hoces naredit nekaj dobrega za tvoje oci, ti res toplo priporocam LCD. Enkrat ko se navadis na LCD ne gres vec nazaj ...

Poleg tega, za branje texta, programiranje, karkoli v zvezi s textom, so LCDji neprimerno boljsi ... Igrice in filme pa se da cisto normalno igrat/gledat tudi na LCDjih.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung 959 NF vs. Philips 109p

Oddelek: Kaj kupiti
352033 (1441) Grey
»

LCD dražu oči?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342127 (1323) Azrael
»

CRT - LCD razočaranje in žalost... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645349 (3892) Marjan
»

korekcijska ocala.

Oddelek: Loža
242322 (1873) BigWhale
»

Nakup monitorja CRT ali LCD- svetujte

Oddelek: Kaj kupiti
332008 (1493) matej123

Več podobnih tem