» »

Odstranitev IHS C2D 6400

Odstranitev IHS C2D 6400

GUFY ::

Po nekajdnevnem premisleku sem se odločil odstraniti IHS z mojega C2D 6400 saj se mi ta proc prav pošteno greje. Postopek sem seveda tudi poslikal in tukaj so slikice datum na slikicah je napečen kvaliteta slik pa tudi ni prav dobra saj sem slikal z GSM telefonom. Upam da vas to ne bo preveč motilo.:D















Imam pa tudi eno vprašanje in sicer, kako bi odstranil cin, ki je ostal na jedru proca ali obstaja kakšna kemikaljija s katero bi ga lahko odstranil.
  • zavaroval slike: Jackal ()

>>><<< ::

Na 3. sliki si skuhal procesorsko juho ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

igor0203 ::

Bravo, GUFY! Imaš pa jajca, da si to naredil. :D Poročaj, kakšne so sedaj temp in če si pridobil kaj MHz-jev.

GUFY ::

Da se še malo pohvalim sem pa PRVI v Sloveniji, ki se je lotil tega posega na C2D procih in ga uspešno izvedel.:D

minimus ::

Cin lahko odstranis s pomocjo pletenice ki se ji rece SPIRIGA,dobis jo pa v vsaki elektronski trgovini.Če si pa slucajno kje iz gorenjske pa povej jo imam dost.

OChack ::

zelo dobrodošel članek ;)
mogoče bi lahko še sm pa ke kaj pokomentiral na kaj treba bit previdn, ali je zadeva bla dana tud predhodno v hladilnik?
pri AMD x2 procih vem da je ob odstranitvi pleha temperatura padla za več kot 10 stopinj, je pa pri AMD treba mirkat d se ne poreže tistih uporov
Int€l inside, IDIOT Outside

Good Guy ::

Lepo in pohvalno:D :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Azrael ::

Dvoje vprašanj:

1. Si procesor najprej "malo" obdelal z rašplo ali z najbolj grobim brusnim papirjem, ki si ga našel, da je IHS tako spraskan in in neraven, kot bi ga vlačil po asfaltu?
2. Je procesor sedaj končno hin?

Drugače pa vidim, da ima Intel tu odlično zamisel, namesto silikonske masti pride lepo spajka in ne more biti drugega, kot odličen prenos toplote. No ja, OC [censored] pa naj kar "polirajo" in pulijo IHS stran, bodo štacune lahko prodale več procov.
Nekoč je bil Slo-tech.

GUFY ::

1.Procesor sedaj lepo dela in je hladnejši za cca 2-3 stopinje
2.Najprej sem imel v mislih, da IHS spoliram, potem sem se pa odločil da ga kar odstranim.:D

Azrael ::

>Procesor sedaj lepo dela in je hladnejši za cca 2-3 stopinje

Kot se mi je zdelo, odstranitev IHS nima nobenega pomena, neopazne razlike v temperaturi, ne odtehtajo 100% izničene garancije in ogromnega tveganja, da bo procesor adijo.

OC srenja vedno preveč trapa okoli temperatur. Par stopinj gor ali dol ne pomeni nič, saj so razlike mnogo večje že zaradi nihanj temperature prostora v katerem stoji PC.
Nekoč je bil Slo-tech.

TekO ::

Temu se reče geekovski Shuriken na drugi sliki :)) 8-)

Nice one, čeprav 2-3 stopinje je nekam malo, če mene prašaš oz. sam bi pričakoval malce večjo razliko.
Ideas are bulletproof.

Tomay ::

@Azrael
Nekateri pač pogrešajo stare čase, ko še procesorji niso imeli HS. Socket A Amd-ji so se krušili kot za stavo. Dvakrat si zamenjal hladilnik na procesorju pa si ga lahko (včasih) kar vstran vrgel.

Vseeno pa zanimiv podvig. Nisem vedel, da so kar prispajkali jedro. Sreča, da ga ni odtrgal.
Voodoo 4Ever

GUFY ::

Po sedanjih izkušnjah sem imel občutek da bo temperatura padla za cca 10 stopinj, kot se je to zgodilo pri AMD procih. Je pa res, da imajo AMD proci neke vrste termalno pasto med jedrom in IHS-jem pri Intlu pa je cin kar je veliko bolje.
Če bi vedel, da bo temperatura padla za samo 2-3 stopinje, bi pustil IHS gor ,še brusil ga nebi ampak zdaj je kar je.

GaS ::

Pohvalno v smislu tega da mas jajca:) Sicer so pa cene ze mal dol padle:D

strumf666 ::

@Azrael: par stopinj se pri benčanju pozna precej, pa IHS se da nazaj pritrdit; čeprav v Gufyjevem primeru je to, kar se garancije tiče, b.v. ker spoliran.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Čmrlj ::

Gufy eno oft vprašanje a vendar le.Kateri step oz.batch number je tvoj E6400???Je mogoče L631A??

tiborrr ::

Offtopic: Kurac palac, nam se je ponudnikov streznik sesul. ;(
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MEDENA ::

vidim ja že 2 dni :\

Shark-357 ::

Držite se teme fantje tu ni govora o strežnikih.

GUFY ::

Čmrlj: Moj proc ima L627A steping.

Danes se bom lotil še brušenja jedra da odstranim odvečen cin z njega. Tega se bom lotil z vodobrusnim papirjem, kot mi je svetoval uporabnik ns XS, potem seveda poročam o rezultatih.

tiborrr ::

Sry za offtopic, Shark :8)
GUFY, ti kar pobrusi odvečen cin, pazi samo, da ne boš pobrusil pregloboko :) Kako boš pa brusil? Na stekleni plošči? Ker problem je, ker cin ni enakomerno ostal napackan na jedru, ampak v različno visokih grudicah. In pomoje ga je problem držati vsaj približno vodoravno na trdo (stekleno?) površino...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

JohanP ::

Aha, z nepoliranim jedrom si dosegel 2-3degC nižjo temperaturo. Torej računaš da bo po brušenju zaradi boljšega stika še padla?

GUFY ::

Ko sem odstranil IHS, sem z jedra na grobo odstranil odvečni cin kar s staro kreditno kartico tako, da nimam več tistih grudic, ki so na 4 sliki. Imam pa občutek da je na jedru še kar nekaj cina tega bom sedaj zbrusil z vodobrusnim "šmirgelpapirjem" tako kot je na XS-u naredil overcrash86. Tako kot je na prvi sliki pa naj bi zgledalo jedro mojega proca po brušenju.

Pa še slikica uporabnika na XS-u overcrash86 proca z zbrušenim jedrom in pa slikica vseh njegovih procov z odstranjenim IHS-jem.



GUFY ::

Včeraj zvečer sem odstranil še odvečni cin na jedru proca in temperatura je padla za cca 4-6 stopinj, tako da je ves ta poseg odstraniteve IHS-a prinesel za 6-8 stopinj nižje temperature.:D

igor0203 ::

To se pa že kar nekaj pozna. S čim si pa odstranil cin?

GUFY ::

S "šmirglpapirjem".

OChack ::

odlično!!!!
mogoče sedaj kaj boljši OC ?
Int€l inside, IDIOT Outside

GaS ::

No to je ze bolj vredno vsega truda. Zdej ti pa priporocam ta novo pasto Liquid Pro, pa bi teoreticno lahko znizal temperaturo pri full loadu za suma sumarum 15°C!8-)

OChack ::

kje se dobi, kok cena?
Int€l inside, IDIOT Outside

TekO ::

Pri Cool-pcju.
Drugače pa info o tem, tu
Ideas are bulletproof.

Hockey ::

No kje so zdaj rezultati, GUFY? Sem že par dni tiho ter čakam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hockey ()

OChack ::

mogoče ga je zdrobu>:D
Int€l inside, IDIOT Outside

GUFY ::

Proc je v redu in nisem ga zdrobil. Se pa sam sistem nekam čudno obnaša, saj ne morem uporabljati delilnikov za ram in mi ram dela samo na 1:1, nevem kaj bi to bilo ampak mislim da tega ne more biti kriv proc, lahko pa se tudi motim.

Proca nikakor ne morem preprilčati, da bi deloval ORTHOS stabilno za več kot 25 minut, lahko igram igre, lahko naredim 2 x super PI 32M... samo ORTHOS stabiln pa proc ni. Morate pa vedeti, da govorim za frekvence višje od 3600 MHz. Nevem kaj je narobe, morda je šel proc v PM ali pa je kaj drugega. Se pa še enkrat definitivno nebi odločil za odstranitev IHS-ja, saj sem s tem samo izgubil garancijo in to je zaenkrat na mojo žalost tudi vse. Ampak na napakah se učimo kaj čmo, bom pa proc lepo zalepil nazaj in ga dal v comp moje žene tam bo sigurno dobro služil svojemu namenu.:D

JIM22 ::

Gufy: zdej ga boš pa kar ženi uturil?:D Hecam se. Sej če dela vse ok na 3600 ali več in sam orthos ne gre skos, ni panike. Zato se ne rabiš sekirat. Drugač ga pa mal odviješ in to je to.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

igor0203 ::

Moj stari Opteron tudi ni bil Orthos, sPI ipd. stabilen na 2900MHz, igre pa sem BP igral, delal v photoshopu itd.
Tako da, Orthos ipd. niso ravni pravi pokazatelj stabilnosti.

GUFY ::

JIM22, Saj ženi bi proc tako ali tako deloval na defolt frekvenci z BOX hladilnikom in zato je še vedno odličen.:D

Meni osebno se programi kot so PRIME95, ORTHOS in pa OCCT pravi pokazatelji stabilnosti in edina referanca za stabilnost nekega sistema to moramo vedeti vsi in tudi sam se tega zavedam.
Bom pa poizkusil tudi z novo termalno pasto, Liquid Pro da vidim ali bo potem kaj bolje. O rezultatih seveda poročam.

LittleDevil ::

Odlično opravljeno GUFY >:D

LP

crusader ::

Sem se tudi jaz odločil in odstranil ihs iz svojega e4300, pa je razlika zelo očitna (cca 10 stopinj padle temperature). Sam je pa res da imajo e4xxx proci nekaksno neugledno termalno pasto med jedrom in ihs-jem namesto cina. Tako da lahko priporocam vsem z 4xxx proci da snamejo ihs (še posebej če je tako konkaven kot je bil moj). Slikic žal nimam bom pa ob priliki poslikal.

JIM22 ::

A pol ga nisi nič greu? Al kak si to spelo?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

E4xxx ne rabiš nič gret saj ima podobno termanlo pasto kot AMD proci in se odstranitev IHS-ja še najbolj pozna med vsemi c2d proci.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Strojna oprema
201386 (940) matejmesar
»

Navijanje Opterona 939 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Navijanje
50430611 (14781) GUFY
»

Opteron 165 brez IHS-ja - višje temperature? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
554289 (3176) gfighter
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917230 (9973) OChack
»

P4 2.4C gre pod nož :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
555738 (3993) Alexius Heristalski

Več podobnih tem