» »

Opteron 165 brez IHS-ja - višje temperature?

Opteron 165 brez IHS-ja - višje temperature?

«
1
2

gfighter ::

Torej, odstranil sem IHS z opterona 165, ker ni bil stabilen pri 2800Mhz ne glede na višanje voltaže. Ko sem ga odstranil, sem videl da stik med jedrom in IHS-jem ni bil ravno najboljši, torej bi morale temperature pasti. Naredil sem shim okoli jedra in sestavil nazaj brez HS-ja. Računalnik nato ni bil stabilen niti pri stock frekvenci, zato sem ga spet razdrl, namazal HS z AS5 ter ga dal nazaj gor. Sedaj je na stock sicer stabilen (9 ur prime-a), vendar se pri 2800 sedaj sploh ne zbudi več. Čudno se mi zdi, ker so temperature glede na smartguardiana padle za najmanj 5 stopinj če ne več. CoreTemp mi pa kaže ravno nasprotne rezultate ki so milo rečeno malo čudni: TCaseMax je 57 stopinj pri 75W, Core 1 naj bi imel ob full load temperaturo tja do 70 stopinj, medtem ko Core 2 ne prileze čez 35. Prej je CoreTemp kazal v povprečju do 65 na Core1 ter do 30 na Core2. Je CoreTempu torej sploh za verjeti? Računalnik se navit sesuje takoj, ko ga gonim s primeom in temperatura pri Core1 pride čez 70. Prej mi je na 2800 dovolil kakšno uro prime-a. Da bi bil slab stik, ne verjamem, saj sem ga sestavil dvakrat in obakrat je bilo isto. Je mogoče kriva teža in velikost Big Typhoona in posledično večji pritisk samo na eno stran jedra? Pritrjen je kar dobro, ima mogoče prevelik pritisk hladilnika na procesor tudi kakšno vlogo ali samo pasta še ni taka kot bi morala biti? V glavnem, zanima me, kakšne imate kaj izkušnje z odstranjevanjem HS-ja. Vse skupaj mi je zaenkrat še malo nelogično, vsekakor pa sem IHS odstranil zato, da bo OC višji, ne nižji;(. Prosim še za komentarje glede CoreTempa na A64, so kakšni značilni bugi? Plata je DFI NF4 Ultra-d, napajalnik Tagan 480W. Vsaka dobronamerna pomoč ali komentar je dobrodošel.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam
  • spremenil: gfighter ()

AndrewSmith ::

Po moje je uni shim malo
predebel tako da je stik
z jedrom slab.
Ni logike da imas po odstranitvi
IHS-ja se visje temp.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

tiborrr ::

Lepo namazi jedro na tanko z AS5 in zasilikoniraj nazaj IHS (daj procesor v maticno, nanj pa stock hladilnik in par enciklopedij). Sele potem bo kul.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

RC14 ::

Verjetno je res slab stik. Na eni strani ti bolj pritiska kot na drugi, zato verjetno tako različne temperature na jedrih.


Lp

Primoz78 ::

gfighter probi z kakim drugim coolerjem...ker tole je res cudno vse skupi...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

gfighter ::

Jah, big typhoon je kar težak, tako da je pritisk na spodnji del jedra definitivno večji. HS sem dal nazaj gor, vendar ga res še nisem zalepil s silikonom. Bom poskusil še enkrat brez HS-ja in s plato v ležečem položaju. Poročam...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

gfighter ::

Pa naj drugače sploh verjamem coreTempu glede na čudne temperature, ki mi jih kaže?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

RC14 ::

Meni kažejo smartguardian, speedfan in CoreTemp enake temperature,tk da nekak verjamem da so prave.

Si že poskusil vodoravni položaj plate? Drugače pa maš full razlike pri temperaturah med jedroma8-O . Bo še kdo drug povedal kako je z temi odčitavanji temperatur. Če imaš box cooler, poskusi z njim.

Lp

jurko2211 ::

coretemp je še najbolj natančen. ;) Iz česa si pa naredil shim? Ker tole meni zgleda, kot da ti blok ne sede dobro na jedro oz. da je na eni strani višji kot na drugi.

gfighter ::

RC14: Jaz pa ne vem kaj naj si mislim. Poglej screenshot. Drugače sem pa poskusil tako z shimom kot z HS-jem pa obakrat ni bilo v redu. Vodoravni položaj ne da nobenih sprememb.



jurko2211: No, na moji konfiguraciji pa upam da ni..,:) Big Typhoon ima sicer samo dve pritrdilni točki, čisto možno da rahlo visi v eno stran, ampak potem bi bila sprememba vidna v vodoravnem položaju. Bom poskusil še po tiborrrjevo vendar bo operacija počakala do vikenda.

[edit] Še to, baza hladilnika je na otip hladna.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

RC14 ::

Neki te zajebava odčitavanje, tudi ne vem,zakaj taka velika razlika v temperaturah med procesorjema? Sicer pa,če hladilnik ni preveč topel se nimaš kaj bat,sam verjamem da bi rad zadevi prišu do konca ane?
Kako imaš big typhoona pritjenega, verjetno prek namestitvenega modula ane?

Če imaš box cooler, poskusi z njim.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

tiborrr ::

Ce imas naked procesor NIKAR ne sprobavaj z box kulerjem, ker pritrdilni mehanizem nima dovoljsnje pritrdilne sile (proc brez IHSja je nizji in klipsna ne drzi dovolj mocno heatsinka k jedru).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

RC14 ::

gfighter to ve da ne sme.:D Sem pozabil napisat oz sem predvideval, da si dal nazaj gor HS. Torej, box cooler probaj ko imaš HS gor, drugače ne.

Hvala tiborrr za opozorilo.;)


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

gfighter ::

Opozorilo je čisto v redu, če ne meni, bo pa komu drugemu prav prišlo.;) BOX bom uporabil le ko bom nazaj dajal HS, silikon imam, težke knjige tudi, samo časa ne... Med vikendom ga bom pusti kakšen dan da se res dobro zalepi nazaj gor, potem bom pa videl kaj bo. 12 ur je za silikon najbrž dovolj? Pasto sem tokrat razvlekel na tanko plast po celem jedru in ne samo kapljico na sredino tako kot je priporočeno na AS strani. Nočem namreč, da kakšen kot ostane nepokrit ali da se mi umaže okolica proca. Kaj od tega je boljše? Odčitavanje CoreTempa je bilo pa že pred odstranitvijo čudno in eden od povodov za odstranitev HS-ja. Smartguardian je prej na 2800 1,392V po desetih urah primea prišel do 53 stopinj, CoreTemp pa obe jedri drugače, s tem da so temperature konstantno nihale pri obeh programih za kakšne 2-3 stopinje. Stik prej definitivno ni bil najboljši, kar sem videl ko sem dal dol HS in je bilo na eni strani vidno več paste, vendar je sedaj očitno še slabše. Pa še big typhoon pomojem ustvari kar dosti pritiska na spodnjo stran, tako da bom najprej poskusil na mizi v vodoravnem položaju. Tako bo pritisk na jedro enakomeren. Če ima kdo še kakšen tip za čimbolj kvalitetno sestavljanje, kar na plano. Pa hvala za vse dosedanje odgovore...

LP
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

RC14 ::

12 ur je za silikon najbrž dovolj?

Odvisno kakšen silikon boš uporabil.
Imaš silikone ko so po parih urah trdi, so pa tudi takšni (takšnega sem jaz uporabil pri avtu-črnega) se pa suši približno 3 dni. Poglej na silikon,kako dolgo rabi za sušenje.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Shark-357 ::

Najboljše je, če kupiš črn neagresiven slilikon in lepo namažeš IHS ga napopaš na cpu ter daš v plato in stisneš z box hladilnikom ...čez cca 10 min vzami box dol ter naravnaj IHS (namreč ti ga zavije tak da raje preveri ) ter obriši višek silikona ki ti ga je porinilo ven ..takole sem že par procev spravil na RMA bp.

Zgodovina sprememb…

gfighter ::

Hehe, no RMA v mojem primeru odpade, če je proc slučajno šel, je pač šel. Razlik med silikoni pa ne poznam. Kje lahko kupim neagresiven silikon, po možnosti v čimmanjši tubi da bo nanašanje lažje. Bo dovolj pritiska če zgolj pritrdim box cooler gor ali naj mu dam še kakšno enciklopedijo kot je napisal tiborrr?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Shark-357 ::

Jaz sem kupil kit v bauhausu pač tak onemu rečeš črn neagresiven silikon pa mu bo vse jasno...
Drugače je pa dovolj box za pritisk .

RC14 ::

Tako kot je napisal Shark, črn neagresiven silikon kupi. Ne sme biti KISLINSKI !!
No, ponavadi so kislinski prozorni, sam vseeno poglej da bo nevtralen (neagresiven). Na vsaki tubi piše kako dolgo rabi za sušenje. V tvojem primeru je fajn kupit takšnega, da se dokaj hitro posuši oz strdi.

Pa fajn zrihti.;)


lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

gfighter ::

Kupil nevtralen silikon, sedajle se lotim razstavljanja. Upam da bo uspelo in da bo končno kakšna izboljšava.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

gfighter ::

Eh, slaba novica. :| Ob pregledu procesorja skozi povečevalno steklo sem videl, da je komaj vidno okrušen rob enega čipa ob robu ploščice, cela vrsta čipov skupaj z njim pa je videti, kot da bi bila podvržena visokim temperaturam. Ploščica pod njimi je namreč nekoliko spremenila barvo kot da bi bilo tam polakirano. Škoda da nimam fotkiča, bi poslikal, drugače pa je nekako takole:


Očitno bom rabil nov proc, sicer bom tega sestavil nazaj, vendar ne vem, če ga je sploh še pametno uporabljati. Slava mu! :) Hvala za vso pomoč.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

igor0203 ::

Ah jaz mislim, da bi moral delat BP. Ker, če bi bilo preveč zažgano, bi bilo črno. Vsekakor pa sprobaj in poročaj, če bo CPU še delal BP. ;)

JIM22 ::

Za odkrušen deu ni sile, najbrž si ga z rezilom odkrušo, al je pa kej prtisnlo gor. Sem meu en podobn primer na sandiegu in je proc deloval brez problemov(tud z okrušenim).
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

gfighter ::

Upam da imate prav vendar je to čisto odvisno od sreče. Sem imel tudi sam že primere, ko proc z okrušenim jedrom še vedno dela tako kot takrat, ko sem ga kupil. Vendar sem malo skeptičen ker samo temperature niso mogle biti krive za takšno nestabilnost. Bomo videli, trenutno je procesor v stiskalnici...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Primoz78 ::

gfighter...kriza ej...sem ostal brez besed :( ...upam, da ti uspe porihtat...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

igor0203 ::

Če imaš CCB1E, potem je definitivno temp. Ker na XS sem bral, da če je pri CCB1E samo 1C previsoka temp, da procesor ne bo stabilen. Če pa je CCBWE, teh težav ni. Poleg tega naj bi CCB1E oddal malce več vročine oz. naj bi imel višjo TMax. ;)
Stepping vem da imaš 0610DPMW, samo ne vem, če imaš CCBWE ali CCB1E.

gfighter ::

Imam CCBBE, TMax je pa 57 stopinj.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

igor0203 ::

No ja, potem pa ni vzrok v tem.

gfighter ::

Vseeno hvala za informacijo...sem kar živčen ker se tako počasi suši, ampak tokrat bom rajši počakal...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Shark-357 ::

Tudi če bi ti manjkal komplet čip ni panike za proc. Folk je odbil že par čipov pa dela proc bp

Zgodovina sprememb…

gfighter ::

Hehe, lepo da mi malo preganjate živčnost, ampak saj veste kako je... Če se proc ne bo navijal, potem gre svojo pot. Na stock ga res ne bom imel. Čisto tako me pa zanima, se da te čipe zamenjati? Glede na to, da imam prijatelja na motorolinem servisu in imajo tam kar dosti opreme, bi mogoče šlo. Kaj pravzaprav sploh so ti čipi?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

OChack ::

n bi bli upori smd al kaj že?
Int€l inside, IDIOT Outside

gfighter ::

Procesor dela, temperature so še malce padle, ampak na 2700 niti pod razno ni več stabilen. Berem malo XS pa pravijo, da ni take panike če okrušiš enega ali dva. Pač, sprijazniti se bom očitno moral s tem, da OC ne bo več isti, na 2700 procesor po petih minutah primea zmrzne, ne glede na voltažo. Na stock bom pa še videl, bom pustil čez noč, zjutraj pa postam še en screenshot temperatur.

Lep pozdrav
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

gfighter ::

Berem o SMD-jih pa ne najdem nič pametnega. Sicer sem našel en članek o menjanju SMD-jev na starih athlonih, vendar nikjer ničesar o A64. Me res zanima, kako bi se to obneslo, če kdo kaj ve...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

OChack ::

SMD je problem zamenat ker to pač roboti delajo, al morš ap met dobro spajkalno postajo in zlo merne roke, če ti rata dobt take uporčke, enostavno unga prežagaš da ni stika in drucga prlotaš zravn poleg tega....če ti rata seevda, možno je da zarad uničenih uporov proc ne dobi več štroma, lahk tud kratke stike probaš tm nardit:D ......no ja to ti odsvetujem razn če ti je vseen :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Pyr0Beast ::

Da se menjati brez problema, dokler ne uničiš PCB-ja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gfighter ::

Hm, oprema ni tak problem, kot sem že rekel, imam prijatelja na servisu za mobitele in mi je enkrat kazal, kako menjajo še manjše čipe od teh. Pravzaprav me čedalje bolj zanima, kje bi lahko dobil SMD-je za zamenjavo. Če pa je kdo to že počel in ve, kako to izpeljati, pa naj me kontaktira na ZS. Za proc mi je v bistvu že toliko vseeno, da bi tvegal še to.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

JIM22 ::

pomoje se ti ne splača menjat,ker se boš sam zajebavo, nakonc pa sploh ne bo delo več proc. Če deluje proc na def. frekf ga samo dalje prodaj in si nabav druga(z dobrim steppingom). Itak pa, če ti rata zamenjat ne bo OC tok bolši(ne bo šel kar naenkrat 3ghz).
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

OChack ::

ja če je možno nj ti ga kolega zamena, slabo nebi blo, edin če res ni kej PCB uničen
Int€l inside, IDIOT Outside

gfighter ::

JIM22: Saj pravim, da mi je za to bolj vseeno. Proc je tudi na stock nastavitvah nestabilen, tudi če ni obremenjen. Pravzaprav je tako: celo noč prime-a je zdržal brez problema, ampak zjutraj se mi je enkrat sam od sebe v idle ugasnil. V garanciji ni, tako da na menjavo lahko pozabim, pokvarjenega proca pa tudi ne bom prodajal. V glavnem, poskusil bi z menjavo kljub tveganju, če le dobim informacijo, kakšne čipe uporabiti ter kako izpeljati postopek. Zanima me še nekaj. Glede na to da naj bi bil proc stabilen kljub enemu manjkajočemu čipu, me zanima če na nestabilnost vpliva tudi to, da je na poškodovanem čipu najbrž okrušena le ena povezava. Bi bilo kaj bolje, če bi poškodovan čip kar odlotal dol?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

Pyr0Beast ::

Zdi se mi, da je to kakšna uporovna veriga ali mostiček. Težavo bi lahko bp rešil tako, da zreven nalotaš ustrezen uporček.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gfighter ::

No, zdajle malo testiram in tukaj so obljubljeni screenshoti. Vendar naj vas ne zavedejo, na 2700 kjer je bil prej na identičnih nastavitvah stabilen, sedaj se pri vsakem drugem poskusu benchanja računalnik kar ugasne. Voltažo sem dvignil tja do 1,45 V pa ne pomaga. Prav tako me skrbi, da se občasno ugasne tudi na stock nastavitvah. Ne razumem tudi tega, da je na navitih nastavitvah CoreTemp pokazal drugačen TCaseMax. Prej ni bilo tako. Pravzaprav sem malce začel sumiti CoreTemp da je del problema, ker sem ga začel uporabljati šele kakšen dan preden sem odstranil HS. Zjutraj se mi je tudi računalnik ugasnil ravno, ko sem prižgal CoreTemp in hotel narediti screenshot. Bom poskusil še brez njega.

Uspel poskus superPi na 2700:


Dve minuti prime-a na 2700 (čez pet minut je bil shutdown)


Stock, prime (TCaseMax normalen)


Aja, pa temperature so tako visoke zato, ker je računalnik trenutno na mizi in ni običajnega airflowa.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

gfighter ::

Eh, po tednu testiranja različnih nastavitev mi ni uspelo najti delujočih frekvenc. Poskusil sem z ogromno nastavitvami, od 1,8 do 2,8 Ghz, z voltažami od 1,250 do 1,55 pa ni in ni uspeha. Čip je prime unstable kjerkoli. Čez noč sem puščal prime in vsakič je bil zjutraj računalnik zmrznjen. Ni se resetiral ali ugasnil, le slika je zamrznila, ponavadi po parih urah... Jutri dam čip kolegu in bo popolnoma odstranil poškodovan čip ter poskusil najti zamenjavo. Iskanje podatkov o njem je bilo povsem neuspešno, nikjer nisem našel ničesar pametnega. Upam da kaj piše na sami komponenti, drugače bom pač poskusil zgolj z odstranitvijo le-te. Mogoče kdo ve, kje naj najdem dead optya?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

tiborrr ::

Khm, kupi mojega delujocega pa poberi dol SMDje 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

gfighter ::

Hehe, hvala za ponudbo, ampak serijsko jih pa res ne bom uničeval...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

asus ::

jst sm pr svojmu a64 3500+am2 prvo kupil zalman cnps 9500 am2 pa so mi temp pri 2.83ghz iz 60-62(full load) padle na 50-52,pol sm pa še ihs odstranil in dal hladilnik direkt na ihs nism nič zaščitil jedra(CELO JEDRO SM MALO OKRUŠIL :8) AMPAK VSEN DELA OK) pa je šlo dol še za 5-7 stopinj.zdj full load temp=46 stopinj:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

cole-22 ::

Tale shutdown je res mal čuden 8-O A si mogoče probal proc v kakem drugem PCju? Sj najbrš bi blo isto samo nikol ne veš. Vseen lahko probaš preden ga "uničiš" do konca ;) Mogoče te kej druzga jebe.

gfighter ::

No, zgodba s procem je končana, za shutdowne in resete je bil očitno kriv poškodovan element, kolega ga je odstranil in opty zaenkrat dela normalno :). Vmes sem dal še zbrusiti in spolirati Big Typhoona tako da je površina sedaj povsem ravna. Od predvčerajšnjim ga brez shima in HSja testiram na mizi in zaenkrat kaže odlično. Prej na 2,7 kljub normalnim temperaturam dostikrat ni prišel v windowse, danes pa je zdržal celo noč primea na 2,8 kar je tudi moja ciljna frekvenca za 24/7, temperature pa v smartguardianu niso prišle čez 48 stopinj full load kar je odlično glede na to, da je itak v ohišju zračni pretok veliko boljši in da so prej zlahka prišle tudi do 57. Poleg tega so sedaj precej stabilnejše kot pred odstranitvijo HS-ja. Iščem še en dober material za shim, potem bom pa sestavil vse skupaj. ima kdo kakšen predlog iz česa naj ga naredim? HSja namreč ne bom več dajal nazaj, ker so mi trenutne temperature super in jih ne bom spet kvaril z njim. Čudno mi je le to, da CoreTemp povzroči zmrz (ne več shutdown!) računalnika, tako da ga ne uporabljam več. Najbrž je bil tudi prej delni krivec, čeprav sem prej shutdowne dobival tudi če sem gonil samo prime. Drugače pa so rezultati sledeči:

Tole je dosegel takoj ko sem ga dobil nazaj in vtaknil v mučilnico >:D. Očitno imam še dosti manevrskega prostora...


Tole pa je rezultat včerajšnjih testiranj...


V winse pridem pri 3080Mhz, zboota pa se še pri 3150 tako je napredek kar precejšen. Pred odstranitvijo HSja (in čipa) je bil max boot namreč tam okoli 3000 na 1,5V s tem da je bila stvar precej unstable. No, še enkrat hvala vsem za nasvete. Precej ste mi pomagali...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

Primoz78 ::

gfighter sem vesel, da si porihtal zadevo...se mi je prav odleglo ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

tiborrr ::

Ti kar nazaj zalepi IHS, temperature bodo ostale enako nizke. Problematicen je bil le stik med IHSjem in jedrom.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622919 (18816) svetetko
»

temperature optyja 170

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91062 (897) igor0203
»

Opteron 170 temperatute -> IHS dol?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81607 (1382) WhiteWolf
»

Po ponovnem nameščanju IHS-ja temperature skoraj iste ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332049 (1500) Pyr0Beast
»

Amd 64 po odstranitvi IHS-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282271 (1413) Shark-357

Več podobnih tem