» »

P4 2.4C gre pod nož :)

P4 2.4C gre pod nož :)

«
1
2

morphling1 ::

Že od kar mam ta procesor in zanj narejen blok imam občutek, da hlajenje ni čisto optimalno. Občutek imam, da moj skoraj direct die blok (0.2 mm dno) ne pride do izraza skupaj z integriranim heat spreaderjem (IHS). Prvi problem je že to da IHS ni čisto raven, drugi (za moje pojme večji) je pa sam termo kontakt med blokom in IHS-jem. Zaradi velikosti IHSja je še kako važno da imamo dober termalni stik in kljub temu da sem uporabljal res veliko pritisno silo, ko blok razstavim odtis na sredini IHSja kaže da je tam več paste kot na robu, se pravi kot da bi bila v sredi zelo ozka špranja. Druga zadeva zakaj IHS ni najboljša rešitev je seveda dodaten upor v obliki še enega kontakta med cpu jedrom in IHSjem. Torej rešitev je jasna, odstranitev IHSja, nekaj podobnega je naredil že Brane2 s svojim tulcem, no zdaj sem tudi jaz podlegel skušnjavi, da se teorija potrdi s prakso.

IHS ni prav nič težko odstraniti, vse kar sem uporabil je olfa nož. Začel sem počasi rezati na kotih in kaj kmalu je IHS podlegel. IHS je pritrjen na procesor z navadnim silikonom, torej nobenega epoksija ali podobnih dosti bolj permanentnih metod.



Tudi sama termalna snov ki je uporabljena za kontakt med IHSjem in jedrom je tista najbolj navadna masa, ki jo uporabljajo proizvajalci box coolerjev. Torej gosta debela plast z vprašljivimi lasnostmi (sigurno pod AS3) predpostavljam da je uporabljena zato ker je malo debelejša in kot taka nadomesti napake v izdelavi IHSjev (nič posebnega obdelani kosi ponikljanega bakra) tako da je stik kolikor toliko dober.

Jedro P4ke očiščeno


Tu pa še dve slikci IHSja s steppingom:



Proc bom zmontiral zvečer in poročal o eventuelnem padcu temperature, ter upam da vsaj malo višjem oc. (čeprav mislim da me bremza FSB)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bosstjann ::

padec temperature bo sigurno

upam da boš dosegu ~4G

LP boštjan

DjTonic ::

Zanimiva operacija. Sicer s Pentiumi 4 nimam izkušenj, vendar če res IHS ni mel dobrega stika z blokom, potem bo sedaj zagotovo boljše, tudi temperature naj bi bile nižje. To je teoretično me zanima kako se bo to obneslo še v praksi...;)

asPeteR ::

Hehe, bogi P4.:D Jaz sem tudi razmisljal ze, da tale "kapa" bolj kot ne bremza oddajo toplote, toda se v to raje nisem poglabljal - misu, da je sigirno z kaksnim epoxijem zaliman ...

Sam mislim, da se meni tole ne splaca naredit, ze tako komaj SLK odvaja toploto.:O

Tebi, ki imas vodno, se ti pa verjetno tole kr splaca ... Sam mislim, da ne bo kaksnega groznega upada temperature ... Si ze pomislil, da bi probal brez IHP? Da bi direk na jedno dal blok, tleke pa bi znala bit razlika ...

8-)
http://blog.stegnar.com

frenk ::

sej kokr sem jest razumu bo to tud naredu...kako se pa poj na teh pricih sploh pozna če so skurjeni...nerjetno na uni strani k so pini:\

morphling1 ::

Ok procesor je živ in pod vodo :) Temperature so 5°C nižje kar je kar očitna razlika, tako da imam zdaj pod obremenitvijo 28°C :) samo še vedno ostaja priokus da ne morem stabilno čez 280. Moram sprobat še to E različico te plate in upat na najbolše ter seveda PATA disk, ker kot sem bral drugje je SATA Raptor no go že za 275 MHz .

asPeter, saj sem naredil točno to, kaj si mislil da sem dajal dol IHS samo da bi zamenjal termalno pasto :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Alexius Heristalski ::

Bravo, morphling1, razlika je očitna!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

asPeteR ::

->asPeter, saj sem naredil točno to, kaj si mislil da sem dajal dol IHS samo da bi zamenjal termalno pasto :)

Ja, ja povrsno branje. Itak logicno, da se tako naredi.;) Drgac pa 5C je pa FUL! Pa pravis, da te FSB ovira ... Hja, potem res skoda, da nisi vzel, kaksnega 2.6C!;)
http://blog.stegnar.com

morphling1 ::

Na žalost res tud sam vedno bolj to mislim. Ah bo že, čakam na mrzle dni, da se vidi če se bo dalo tudi s tem kaj narediti. Če ne drugega moram še spomin k sebi spravit če laufam na 280 moram pri 5:4 že močno relaksirat timinge, volt mod in 3.2+ V v rame je nujnih, ker če mi bo delalo na 280 5:4 2-2-2-5 bom super zadovoljen, pa seveda čimbolj se približat 300 FSB :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Spajky ::

Tudi brez snemanja IHS-ja gre: najprej proc daš "na glavo" in daš v ponvo! nato ga obtežiš in fixiraš nekako, da se ne muva in da ima pritisk na IHS. Nato zadevo daš "malo" nad plinski štedilnik in tako izvajaš Burn-in dobesedno (kot palačinko) malo pečeš na 100°C. Vse se zmehča (tisti epoxi in thermal pad izmed IHS-ja in core se stisne in razleze zaradi temperatrure in se IHS dobro "vleže"! Pustiš, da se proc in ponva po tej parkrat nekajminutni peki naravno shladi. Potem naslednji postopek je brušenje IHS-ja (brez strahu, je debelejši kot 0.5mm) tako, da tisti nikelj z bakra zgoraj odstraniš. Ko ga montiraš v plato in AS pasta med blok (če je z vodnim!) zalaufaš komp in ga na defoltni voltaži in frekvenci pečeš dalje brez vodne pumpe vklopljene tam nekje do 80°C nekaj časa parkrat, da se pasta lepo vpeče med blok in IHS. Po tej proceduri bi se moral navit ko blesav. Nekaj podobnega sem jest z mojim Tulcem počel, verjeli ali ne (sam jest sem grel HS s fenom na te temperature -glej mojo stran, pa tudi v ponvi ga že montiranega na slotketu s HS-om) ...pa ne mislite, da sem nor (no ja mogoce malo včasih v Tiltu-u..) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

TribesMan ::

morph prav čakal sem te kdaj boš naredil skin heada. Nekako ni bilo v tvojem stilu da bi laufal tak proc z heat spreaderjem, drgač pa, lep pridobitek na temperaturi... Zdej pa sam še dobro naviti..

@ Spajky:

Some fucking action!!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zile ::

Spajky: očitno je res ! Bolj star bolj nor :D 8-) .

Odpadnik ::

Spayki:
Ne vem če je tisto z ponvo zdravo. Ko ga cmariš na 100°C se resetira zaradi temp. Preden ga daš v ponev mu morš v BIOSu nastavit višjo mejo za temp. :D
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

miroB ::

Ali ni nevarnosti, da bi lahko uničil procesor, če bi blok preveč pritisnil, jaz namreč tudi razmišljam, da bi mojega p4 ostrigel?:D

Spajky ::

:D heh Odpadnik, se štela kar na ročaju ponve - Bios od ponve :D :D :D PS.ker proc nima takrat štroma v sebi velja navedba iz datasheeta: long term storage temp should not exceed 100°C.:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

T0RN4D0 ::

Bi lahko samo zvedu, na kakšni fekvenci ti dela zadeva morph?

i dunno much about intels:\

tnx, lp itd...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DjTonic ::

Boljši je sigurno mel morphov P4 kot tale FX-a:D



Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

morphling1 ::

Zaenkrat na 280*12 moram pogruntat kaj me drži da ne pridem čez to mejo.
Sicer pa IHS sucks kjerkoli že je >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

Ne IHS je ubistvu zlo fajn...dol ga daš, in če slučajno skurš al pa polomš proc, daš sam IHS nazaj gor in na servisu sploh dojel naujo:)...ampak to ni pravično:D

zvery1 ::

Hmm...Ko sem tole gledal sem se tudi jaz opogumil in začel z odstranjevanjem ihs-ja na mojem tulcu.


Ne vem morphling1 , kako ti je uspelo ihs odstranit z olfa-nožem??Pri meni se ihs drži gor da je za pop......!V zeleno barvo sem naredil dve praskici in takoj se je zasvetil baker;(
Mam feeling da bom prej totalno spraskal procesor kot pa spravil dol tist ihs.Procesor sem dal tudi na električno ploščo na štedilniku in ga zgrel na 95C pa nč ni kazalo da bi hotu jt tist epoksi al silikon dol.
A res ne obstaja ksna metoda kako bi spravit to dol brez da bi spraskal ali prekuril procesor?

LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Spajky ::

pokazal se je baker od proca pod zelenim substratom? Ajajajaj! Digitalna smrt preži! Moj frend je pri poskusu s Tulcem in IHS z olfa, naredil smrt procu! Achtung minen! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

morphling1 ::

Ja za Tulca ne vem kako ima IHS pritrjen lahko da je z epoksijem, kar takoj pomeni velike težave. Pri P4 je stik s navadnim silikonom tako da se da enostavno rezat. Brane2 je to naredil s tulcem evo tu je njegova tema.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

zvery1 ::

spajky:
Čez praskice sem takoj nalil sekundno lepilo, ki je ustvarilo zaščitni sloj.Proc dela BP, z odstranjevanjem bom pa raje prenehal...
Hvala vseeno....
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Spajky ::

zvery1, si mel srečo, da ni zarezalo malo globlje, se z Olfo hitro zgodi to ...

Ena od rešitev za bolje hlajenje proca pod IHS-je bi bla tudi (če je ta zalit vseokoli z tistim lepilom in odspodi tudi tista luknjica zamašena-sekundno lepilo NE pomaga), da se tisto luknjico malo prevrta in razširi in not nalije olje za šivalne stroje (nevtralno mineral redko) in pole zadihta; tako ma proc oljni "jastuk" ki deluje kot direktDie temp amortizer in hladi/prenaša toploto iz vseh dostopnih delov jedra na vse dostopne dele IHS-ja posredno (3x bolje kot da je zrak okoli!). Ma problem je zadihtat, meni je vsepovsod po malo puščalo :-( ... tako, ponva je bla, olje tudi, zdej nam manjka sam še masa za palačinke :-)) ... škoda, k tega takrat nisem mogel poslikat ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

zvery1 ::

Spajky, če bi bil jest procesor bi vsako jutro v štacuni eno zmolil, da me nebi dobil v roke kakšen tak kot si ti>:D :D , ker bi se v naslednjih dneh ziher počutil ko en čevapčič na olju.:D
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

igor0203 ::

kako je kej z odstranjevanjem IHSja na A64? A je že kdo probu to in kok je varno to delat na A64? Ker sem danes dubu 3200+ in zgleda da ima slab stik med IHS in jedrom, ker ima v idle 33-35 stopinj, v loadu pa pride tud do 48 stopinj... :8) 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Moonman ::

Ni težko, do sedaj sem HS odstranil na treh A64procih in vedno se je poznalo za ene 3stopinje v idle in ene 4 stopinje v full load.
Pri P4 procu pa sem pridobil stabilnih cca. 60Mhz.

Na olfa nož si z nekim lepilnim trakom označi kako daleč lahko gre rezilo (ene 4mm), da slučajno ne boš poškodoval jedra in počasi reži.
Začni na vogalih in vedno drži rezilo vzporedno s "podnožjem" proca.


Highlag ::

Morphling
Napisal si da ima vodni blok steno debelo 0.2mm. Ko ga zmontiraš na CPU imaš odtis termalne paste s kupčkom. Se ti ne zdi da se zaradi tanke stene le ta pod pritiskom (ko je hladilnik zmontiran na CPU) upogne?

Si to kdaj preverjal? Kako?
Never trust a computer you can't throw out a window

igor0203 ::

kje pa lohk pol tiste pence dobim?
aja, kako pa pol HS nazaj zmontiram?

Moonman ::

Za podloge oskubi kakšen star socket A čip.

Nazaj ga še nisem probal montirati. Lahko bi poskusil s kakšno plastjo silikona, za trajno rešitev pa epoksi.;)


igor0203 ::

hja, kje pa da zdej dobim star socket A proc?

no ja, sej pomoje bi šlo s silikonom ja...
sam me še zmer matra a bi dal HS dol al ne... ker temp. se mi zdijo ful visoke...

Good Guy ::

kakšna je pa višina jedra?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

morphling1 ::

Highlag

0.2mm ni problem zaradi samih reber nad tem delom predstavljaj si jih kot konzole ki držijo neko obremenitev, dno je nedeformirano, ker sem menjal že veliko procesorjev in če blok malo zbrusim z super finim vodnim brusnim papirjem se enakomerno brusi površina.

Rovtar, zdaj na pamet ne bi več vedel, vem da je pri P4 višje jedro kot na A64 kjer je zelo nizko in je na nekaterih platah že problem ker je jedro dejansko nižje od samega roba socketa. Pri Intelu ni tega problema.

lp
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Good Guy ::

bi mogoče bila višina ista kot pri P M (pentium m) ?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

sharp ::

Ej Morph a prodaš heatspreader?
Drive fast as your guardian angel can fly.

ferdo ::

morphling1: na mojo srečo, sem bil tist moment poleg GUFYa in si bil ves happy, ko ti je uspelo secirat procesor.
..nisem te mislil motit:)

Čestitam za mirno roko in pogum seveda v slednje ne dvomim da ga nimaš.

Bi pa to dodal, da si že zelo nisko z temperaturo, in če pomislim, da ne moreš višje z FSBjem, a nimaš občutka, da boš tudi pozimi z glavo ob zid?:\ ali pa, če seveda posedeš ta proce3sor na BOLJŠO, velik povdarek na boljšo osnovno ploščo kot jo pa imaš sedaj.
Zdaj je samo še vprašanje, če obstaja boljša, pa če jo je vredno dobit, ali pa tudi na posojo???

Lej, za TVOJ izziv:), bom jaz skeptik, da boš prišel še višje, upam da se izkažeš.

PS: dvomim, da te bremzajo rami, motherboard te omejuje, naredi Vmod plate, posla imaš še veliko.

no, veselo na delo.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

JIM22 ::

ferdo: vidiš da je tema stara že skor dve lete. Mislim da morph več nimam tega 2.4C:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

morphling1 ::

ferdo, plata je pač najboljša kar jih je v tem trenutku za A64 modat jo ni treba. Moraš vedeti, da sem na nestu šele začel spoznavat muhe tako plate kot procesorja. Rami imajo seveda svojo mejo, tam okoli 270MHz pri mrzlem zraku, če pa uporabim delilnik me bo tako in tako zabremzal procesor to je 1x1 :)
V tem trenutku vidim povsem realno 2.9GHz pri sobnih temp. cca 25°C ter 3GHz+ pri sub 10°C :)

JIM22 ne boš verjel ampak proc še imam in je popolnoma delujoč ter seveda dober primerek, če ga kdo hoče ga dobi poceni (20k) z ali brez HS.
Sharp to je to :) načeloma imam HS samo vem da bom proc brez tega še težje prodal .
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

pa dobro no:), mislil sem na NEST2005.. malo zabluzil, sej morphloing1 ve zakaj se gre...

Videl sem ga, kako je rezal in polej, ko mu je uspelo, bi je tako srečen;)

tiborrr ::

@Morph:
Keri stepping si ti mel na AXP 1700+? Ker sem danes na sekundarni kistici dokoncal vodno hlajenje in procesor AMD AthlonXP 1700+ 1.47GHz (JUIHB DUT3C 0304) potegne sedaj 2.4GHz pri 2.075V (realno idle 2.11V, load = 2.06V ~ crappy napajalnik). Idle 35°C/25°C CPU/SYS in load 44°C/29°C. Blok je kar najcenejsi Eddyjev (oni spiral via Thermaltake :P), saj nimam vec denarja, da bi si privoscil se enega Morphovega MK4. Hydor L25Pro in Lada kufer/med. (2x120mm).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

morphling1 ::

JIUHB se spomnim, ostalo pa ne vem več, sej bi morala biti kaka zelo stara tema kjer sem pisal o mojem tbredu :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

tiborrr ::

Morf, a ne bi bil cas, da bi si omislil enega 2.8GHz (14x280 = mmm :P)?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

morphling1 ::

Hmm, sicer vem da je ta tema stara, samo časovna luknja pa spet ni :)

2.8 sem imel že nekaj časa nazaj, ene tri mesece nazaj je bil A64 s754 3000+ zdaj pa je A64 s929 3700+ SD :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

igor0203 ::

s929? :D

a bi lahko kdo slikco AMD64 brez IHSja nalimu gor, da vidm kako zgleda?
men zdej na 3200+ temp. v idlu varira med 33-38 stopinj... 8-O :\

Alexius Heristalski ::


fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Shark-357 ::

Pa pazi da se ti ne zgodi kaj takega :D


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Alexius Heristalski ::

Ojej.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Good Guy ::

temle se je pa zelo roka tresla
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LittleDevil ::

Še ena lepša slikica... >:D



LP

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

JIM22 ::

:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Med odstranjevanjem IHSja uničil CPU?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111894 (1620) Rogelj
»

Ravnanje IHSja na C2D procesorjih

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111872 (1431) bajker
»

Amd 64 po odstranitvi IHS-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282270 (1412) Shark-357
»

odstranitev ihs-ja pri a64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
525149 (3933) _Dejan_

Več podobnih tem